NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
loker

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: loker »

majkeljot pisze:
loker pisze:49 zł kosztuje Neostrada do 10 Mb/s. Sprawdź co dostaniesz za te pieniądze w Vectrze.
Wyjdź od porównywania opłat za internet, a telewizję potraktuj jako dodatek, to zobaczysz różnicę. Do tego wiedz, że w wielu miejscach z kablówki można mieć nawet 60 Mb/s tam, gdzie Neostrada pozwala max. na 10 Mb/s. O ilości i jakości kanałów HD i opcji telefonu stacjonarnego nie wspomnę...
Nie mieszajmy teraz porówniania dostarczania netu. Ja się odniosłem do tego co pisałeś, że pakiet daje wspaniały niski koszt podstawowej TV czyli 59,99-49,99= 10zł. Następnie, że samo TV(podstawowy pakiet) 30zł. Ja uważam, że to zdzierstwo. Na dowód tego pokazałem, że niezależnie możesz dostać za 20zł dużo więcej niż pakiet podstawowy. 10zł to powinien być maks za pakiet podstawowy samodzielny. Promocja to byłoby 5zł.
A co do Netu, dobrze jest mieć wybór. Ja mam możliwość Neo, UPC, Netia. Mam to ostatnie (w zasadzie internetia) łącze 10Mb/10Mb za 45zł bez TV.
5 Mb/s 29,99
10 Mb/s 39,99
20 Mb/s 44,99
30 Mb/s 44,99
40 Mb/s 59,99
60 Mb/s 64,99
80 Mb/s 89,99
100 Mb/s 99,99

Pakiet srebrny (62 kanały w tym 7 HD) 9,90
Pakiet złoty (115 kanałów w tym 16 HD) 29,90
Pakiet platynowy (144 kanały w tym 27 HD) 44,90


Pakiet srebrny + 10 Mb/s 34,90
Pakiet złoty + 40 Mb/s 79,90
Pakiet platynowy + 60 Mb/s 94,90


I dlatego kablówki nie zginą.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: qwerty »

Symetryk 100/100 Mbps za 59,90zł

majkeljot
Posty: 82
Rejestracja: 12 marca 2012, o 10:27
Odbiornik: LG MS450H
Manta DVBT05
LG 32LN575s
Instalacja antenowa: samoróbka biquad w oknie na strychu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin kołowo 18km

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: majkeljot »

Loker
Przyznaję, że oferta którą napisałeś jest niezła. Niestety każda kablówka rządzi się swoimi prawami. U mnie jedynie UPC i wygląda to mniej ciekawie. Jedynie gdyby mi zależało na szerokiej ofercie TV byłoby nieźle. Takie duo w UPC to 60/6 Mb + 122(28HD) kanały to 119zł. Mój błąd polegał na tym, że inaczej rozumialem pakiet podstawowy. Dla mnie to był do tej pory analog 10 kanałów, a obecnie to 30 kanałów cyfrowych w tym 2 HD. Twoja podstawa to już niezły pakiet.
qwerty pisze:Symetryk 100/100 Mbps za 59,90zł
Piękna oferta. Niestety u mnie takich nie ma.

majkeljot
Posty: 82
Rejestracja: 12 marca 2012, o 10:27
Odbiornik: LG MS450H
Manta DVBT05
LG 32LN575s
Instalacja antenowa: samoróbka biquad w oknie na strychu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin kołowo 18km

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: majkeljot »

loker pisze: 5 Mb/s 29,99
10 Mb/s 39,99
20 Mb/s 44,99
30 Mb/s 44,99
40 Mb/s 59,99
60 Mb/s 64,99
80 Mb/s 89,99
100 Mb/s 99,99

Pakiet srebrny (62 kanały w tym 7 HD) 9,90
Pakiet złoty (115 kanałów w tym 16 HD) 29,90
Pakiet platynowy (144 kanały w tym 27 HD) 44,90


Pakiet srebrny + 10 Mb/s 34,90
Pakiet złoty + 40 Mb/s 79,90
Pakiet platynowy + 60 Mb/s 94,90
Włąsnie przeanalizowałem ofertę Vectry i chyba nie jest tak różowo. Te ceny które podałeś w większości są to ceny promocyjne w których nie ma np opłaty za dostęp do DTV lub DTV HD itd.
Oficjalne ceny z cennika Vectry obowiązującego od 16.12.2013 to:

Pakiet Platynowy - 87,00 zł
Pakiet Złoty - 67,00 zł
Pakiet Srebrny - 37,00 zł

5 Mb - 60,00 zł
10 Mb - 80,00 zł
20 Mb - 100,00 zł
40 Mb - 120,00 zł
80 Mb - 160,00 zł
160 Mb- 200,00 zł
Oczywiście są promocje, ale do cen podanych przez Ciebie trzeba doliczyć różne płatne dodatki.

loker

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: loker »

Może i coś przeoczyłem. Wybaczcie.
Ale spójrz na to z takiej perspektywy:
telewizja - platforma satelitarna
telefon stacjonarny - Orange
Internet - ktoś tam

Podlicz wszystkie abonamenty i porównaj z pakietem kablówki.
Co do Internetu - często Orange zaoferuje Ci tylko Neostradę 10 Mb/s, a kablówka nawet 80 Mb/s, bo na Twoim osiedlu kablówka ma światłowód. W ogóle sieciom kablowym bardziej się opłaca rozwijanie sieci światłowodowej niż Orange, które musi udostępniać swoją na usługi swiadczone przez inne podmioty np. Netia.

DVBManiak

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: DVBManiak »

Kablówka to znakomite rozwiązanie. Niestety na wiosce nie ma technicznych możliwości. Jak się mam nadzieję za kilka lat wyniosę do miasta to pewnie skorzystam z oferty UPC czy Vectry.

distefano
Posty: 589
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, o 19:15
Odbiornik: TV Panasonic 50"
Ferguson T65
LTC HD-302
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa 12 el. pasmo UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krzemianucha odl. 10 km

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: distefano »

To nie zawsze takie proste. Mieszkałem na skraju miasta i miałem Vectrę od 11 lat mieszkam w centrum miasta do Vectry mam 300m i kablówki nie mam jak też nie mam szans by mieć.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: Robert03 »

majkeljot pisze: Włąsnie przeanalizowałem ofertę Vectry i chyba nie jest tak różowo. Te ceny które podałeś w większości są to ceny promocyjne w których nie ma np opłaty za dostęp do DTV lub DTV HD itd.
Oficjalne ceny z cennika Vectry obowiązującego od 16.12.2013 to:

Pakiet Platynowy - 87,00 zł
Pakiet Złoty - 67,00 zł
Pakiet Srebrny - 37,00 zł

5 Mb - 60,00 zł
10 Mb - 80,00 zł
20 Mb - 100,00 zł
40 Mb - 120,00 zł
80 Mb - 160,00 zł
160 Mb- 200,00 zł
Oczywiście są promocje, ale do cen podanych przez Ciebie trzeba doliczyć różne płatne dodatki.
Tak różowo to może nie jest ale tak czarno jak napisałeś też nie.
Vectra nie oferuje internetu poniżej 10 Mb a ten bez telewizji można mieć za 30 PLN. Z telewizją jest 10 PLN tańszy bez promocji. W mojej okolicy konkurencja jest zmiażdzona. Orange nie istnieje bo internet który oferuje to śmiech na sali ( są osiedla gdzie prędkość maksymalna to 512 Mb/s za cenę 50 PLN/mc !) a lokalni prywaciarze oferują 2x mniej za 2x więcej. Z ofert konkurencji korzysają tylko ci którzy muszą a więc domki jednorodzinne w osiedlach gdzie kabla brak. Płaczą i płacą ale nie mają wyjścia. Jest jeszcze Netia ale ona jakoś istotnie się nie liczy...
Oczywiście są promocje, lokalnie wygląda to różnie. Oferta Vectry nie jest spójna i różnie wygląda w zależnoości od miejsca w kraju i konkurencji lokalnej. Nie wszędzie też oferuje TV cyfrową a tam gdzie ją oferuje dokłada gratis kilkadziesiąt kanałów analogowych. Tak więc biorąc najtańszy pakiet TV cyfrowej dostaje się w gratisie pakiet analogowy który można rozdzielić na kilka TV bez dodatkowych opłat. Są tam wybrane kanały z pakietu złotego.
Ceny na stronie internetowej są zaporowe i nie wiem dlaczego takie publikują. W praktyce abonenci tyle nie płacą. Średnia cena pakietu platynowego to około 50-60 PLN wraz z opłatami dodatkowymi.
To nie zmienia faktu że anten do TV naziemnej przybywa a ci którzy się na to decydują robią to świadomie i tak powinno być.
Jeśli ktoś nie ogląda sportu (większość telewidzów) i kanałów dziecięcych oraz nie potrzebuje pstrykać pilotem przez cały wieczór po dziesiątkach kanałów to NTC mu wystarczy.
Kanały w ofertach płatnych to także sterta powtórek z milionem reklam wałkowanych wkółko tak samo jak NTC.
Róznica jest jedynie w kanałach premium. Tam są nowsze filmy i nie ma reklam. Jednak paczki te są drogie i płaci się za nie 2x bo nie można wykupić tylko samych kanałów premium.

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: lustracja »

Jakieś stare info kolego.
Orange daje 512 kb/s za 29 zł a do 10Mb/s za 49zł.

W Warszawie duża część osób ma kablówkę albo SAT ze względu na ofertę i na problemy z odbiorem, bo rzadko komu chce się kombinować z anteną mając doświadczenie z analogu. 3km od nadajnika trzeba ciągnąć antenę na dach.
Konkurencji nie ma żadnej. Sporadycznie w blokach jest do wyboru Vectra albo UPC.
UPC ostatnio wyprzedaje infrastrukturę NETII.
więc mieszkańcy zmuszani są do przejścia do NETII albo na SAT.
Nie widzę aby anten do NTC przybywało. Kto oglądał analog dalej ogląda NTC. Kto miał kablówkę czy SAT dalej z tego korzysta. Bogate miasto i ludzie nie zmieniają nic w oczekiwaniach.

loleklolek

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: loleklolek »

lustracja pisze:Jakieś stare info kolego.
Orange daje 512 kb/s za 29 zł a do 10Mb/s za 49zł.
Aero2 daje 512kb/s za friko
Robert03 pisze:Oferta Vectry nie jest spójna i różnie wygląda w zależnoości od miejsca w kraju i konkurencji lokalnej.
Efekt prywatyzacji kabelków wewnątrz mieszkań? Chciało się zaoszczędzić 5PLN/miesiąc za utrzymanie kabelków w bloku, to teraz jest problem z wprowadzaniem konkurencji... No może nie wszędzie tak jest, ale UOKiK pokazał, że takie rzeczy się zdarzały(ją).
Robert03 pisze: Jeśli ktoś nie ogląda sportu (większość telewidzów) i kanałów dziecięcych oraz nie potrzebuje pstrykać pilotem przez cały wieczór po dziesiątkach kanałów to NTC mu wystarczy.
Właśnie... Zresztą jeden kanał ze sportem jest, a sporo ważniejszych imprez jest dostępnych na antenach otwartych dostępnych w NTC. Podobnie z bajkami, zazwyczaj na conajmniej dwóch kanałach jakieś lecą. Także NTC jest konkurencją dla kabla i sat w tym sensie, że daje jakiś pakiet podstawowy, więc SAT i Kabel musi zaoferować więcej i lepiej (poza miejscami, gdzie z odbiorem ntc jest problem). Sam pamiętam, jak pracownik pewnej kablówki, na dwa tygodnie przed wprowadzeniem w NTC kanałów HD mówił, że w NTC to jeszcze długo HD nie będzie, a dwa tygodnie po wprowadzaniu hd, ta sama kablówka zrobiła promocję polegającą na tym, że już nie życzyli sobie 5, czy też 15PLN/miech ekstra za możliwość pooglądania paru kanałów w HD, tylko dawali je wszystkim gratis.

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: lustracja »

Nie chodzi o to aby reklamować Orange czy AERO2. Po prostu tak oferta Orange wygląda.
Aero fajnie ale do 2016 roku. I co 1godzinę konieczne rozłączenie o ile jeszcze tak jest.
Więc to trochę ułomny internet.

Tam gdzie ludzi stać i się przyzwyczaili do SAT czy kablówki to nikt nie rezygnuje.
Nie widać tego w statystykach ilości abonentów.

loleklolek

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: loleklolek »

1. Pisałem o konkurencji w sensie wymuszenia dawania lepszych pakietów przez kabel i sat.
2. Ciotka mojego kumpla ostatnio zrezygnowała, bo "skoro dają tv trwam z powietrza, to kabel już mi nie jest potrzebny". Tak, wiem, to nie argument ;).

aron_m
Posty: 109
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 15:08
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Sony HX 850
Instalacja antenowa: Telkom Telmor Digit, balkon 3 piętro budynku, bez widoczności z nadajnikami
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wrocław/Ślęża, Żórawina

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: aron_m »

Robert03 pisze: Vectra nie oferuje internetu poniżej 10 Mb a ten bez telewizji można mieć za 30 PLN.
Aleś gafę strzelił człowieku.
Tak się składa że ja mam internet z Vectry - 2 Mb za 34,90 zł m/c bez telewizji, telefonu itd. Na czas nieokreślony.
Dużo mógłbym pisać jak zła jest to firma i jak traktuje stałych klientów (ponad 5 lat jestem jednym z nich)
Walczę z nimi od 2 lat by zmienić prędkość na wyższą. Jaki jest problem? Vectra "nie ma możliwości" wciśnięcia guzika i podniesienia prędkości, bo najpierw muszę wypowiedzieć im umowę, zabierają swój cudowny modem, zrywają kabel, a potem ponownie muszę podpisywać umowę (co rzecz jasna usuwa moją pozycję stałego klienta), ponownie płacić za pociągnięcie usuniętego kabla (więc opłaty instalacyjne i aktywacyjne) I dopiero gdy ponownie dostanę modem mogę cieszyć się z szybszego Internetu

Więc jestem w patowej sytuacji i czekam na jakieś rządowe lub unijne regulacje, które zakażą oferowania internetu o prędkości poniżej 20 lub najlepiej 50 lub 100 Mbit/s

distefano
Posty: 589
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, o 19:15
Odbiornik: TV Panasonic 50"
Ferguson T65
LTC HD-302
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa 12 el. pasmo UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krzemianucha odl. 10 km

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: distefano »

Takiego zakazu myślę, że nigdy się nie doczekasz.

bmp
Posty: 339
Rejestracja: 3 marca 2012, o 20:20
Odbiornik: .
a) Samsung SyncMaster T260HD,
b) GM Unibox 9080 DVB-T/C
Instalacja antenowa: .
a) antenka pokojowa,
b) sygnał kablówki (DVB-T/C)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piła/Rusinowo

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: bmp »

A jak się doczeka, to z dnia na dzień pół miliona osób zostanie odciętych od internetu z powodu " brak możliwości technicznych, skargi proszę składać na premier@gov.pl . ps. najlepiej 13 razy. " ;)

@aron_m:
tak czytam, i się zastanawiam - dlaczego walczysz z nimi jakby byli twoim wrogiem i chodziło o dostęp do morza dla Zakopanego. ;) Idź, pogadaj, podpisz co chcą i sie ciesz netem. Ale ty wolisz jak wół "nie bo nie, bo jestem klient" ;) Niestety jest tak że klient jest dobry jak ma umowe. Kropka. Nie zmienisz tego - więc albo ... się przystosuj, albo cierp.
Sorry że tak brzmi brutalnie, ale męczysz sie na własne życzenie.

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: lustracja »

loleklolek pisze:Ciotka mojego kumpla ostatnio zrezygnowała, bo "skoro dają tv trwam z powietrza, to kabel już mi nie jest potrzebny". Tak, wiem, to nie argument ;).
Akurat to jest argument w drugą stronę. Część zwolenników TV TRWAM była zmuszona do odbioru przez SAT czy kabel i teraz może zrezygnować.
Ale to jest rzadki przypadek, że coś z kablówek czy SAT przechodzi do NTC.
Gdyby w NTC umieścić NG albo NGW to mogłoby spowodować ruchy i jakiś lepszy sport :D

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: Robert03 »

lustracja pisze:Jakieś stare info kolego.
Orange daje 512 kb/s za 29 zł a do 10Mb/s za 49zł.
To nie stare info tylko stara infrastruktura: kable i centrala.
W moim mieście są osiedla gdzie fizycznie nie ma możłiwości uzyskania większego transferu. Tak więc umowę masz na 10Mb a w kablu masz 512 Na tym polega trik.
loleklolek pisze: Efekt prywatyzacji kabelków wewnątrz mieszkań? Chciało się zaoszczędzić 5PLN/miesiąc za utrzymanie kabelków w bloku, to teraz jest problem z wprowadzaniem konkurencji... No może nie wszędzie tak jest, ale UOKiK pokazał, że takie rzeczy się zdarzały(ją).
Nie w tym rzecz. Vectra to połączenie wielu małych telewizji kablowych. Każda z nich to inna sieć lokalna, inna stacja czołowa, inny dostęp do internetu. Tylko TV cyfrowa jest globalna chociaż też są lokalne wyjątki i dodatki. Systematycznie się to zmienia ale różnice ciągle są.
aron_m pisze: Aleś gafę strzelił człowieku.
Tak się składa że ja mam internet z Vectry - 2 Mb za 34,90 zł m/c bez telewizji, telefonu itd. Na czas nieokreślony.
Dużo mógłbym pisać jak zła jest to firma i jak traktuje stałych klientów (ponad 5 lat jestem jednym z nich)
Pisałem o nowej ofercie. Twoja jest z epoki kamienia łupanego.
Jak ktoś ma starą umowę to ma stare prędkości. Jak klient chce mieć 2 Mb/s to ma. Kiedyś były też 512Mb/s. To nie Vectra jest winna że klient chce mieć 2 Mb.
Nie słyszałem o wyrywaniu kabli czy przymusowej wymianie sprzętu. Vectra nie jest firmą nadgorliwą i kabli nie rusza. Nawet jak się z nimi rozstaniesz kable zostaną. Ja mam kable od 15 lat te same a modem wymieniłem na własne życzenie 1 raz. Zmiana umowy nie wymusza tego. Chyba że stary sprzęt jest nieprzystosowany do nowych prędkości. Wtedy tak.
"stały klinet" - w Polsce nie ma takiego pojęcia w branży telekomunikacyjnej. Firmy działają krótkoterminowo w perspektywie roku dwóch i nie ma się co czarować że to się wkrótce zmieni. Cały czas bardziej liczy się pozyskanie nowego klienta. Stary jest to jest...
lustracja pisze:Ale to jest rzadki przypadek, że coś z kablówek czy SAT przechodzi do NTC.
Gdyby w NTC umieścić NG albo NGW to mogłoby spowodować ruchy i jakiś lepszy sport :D
Myślę że nie. Jeden kanał nie przesądzi o masowym ruchu. Lepszy sport ? To znaczy jaki ? Dla wytrawnego kibica jeden kanał sportowy to mało a każdy kanał oferuje co innego więc nadal wąsko :-).

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: Jarosław Bałuka »

Oferty kablówek nie są tematem tego wątku, proszę o powrót.

naziemna-ntrc
Posty: 707
Rejestracja: 16 grudnia 2013, o 11:58

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: naziemna-ntrc »

Do tej pory wydawało mi się, że o tym czy NTC jest konkurencją dla SAT i DVB-C decyduje właśnie szeroko rozumiana oferta. :)
Jeżeli się mylę to na podstawie czego należy dokonywać porównań? :)

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: Jarosław Bałuka »

Od omawiania ofert kablówek, a w szczególności ofert internetu znajdą się inne fora w sieci. Na tym rozmawiamy o DVB-T.

Zablokowany