NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Artek Ł.
Posty: 665
Rejestracja: 9 sierpnia 2011, o 07:31
Odbiornik: LG 55LM860V,LG 42LS9000,tablet z dvb-t do basenu
Instalacja antenowa: antena ATX107 i jest na balkonie z Multiswitch MP-0516
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica - MX 1,2,3

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: Artek Ł. »

odkąd odbieram MUX 2 to zauważyłem, że coraz zadziej włączam dekodery do satelity .
w maju jak ruszy MUX 1 to pewnie zrezygnuję z płatnej telewizji .
telewizja naziemna powinna być podstawowym źródłem dosyłania telewizji do oglądającego , a pakiety płatne na satelicie powinny być opcjonalne ( jak ktoś chce więcej oglądać ) . obecnie w Polsce jest odwrotnie .
tu można porównać telewizję naziemną , do Linux-ów ( są darmowe i rozwijają się w swoim kierunku ), a pakietami płatnymi na satelicie (można porównać do płatnego Windows-a). jeden i drugi system ma swoich odbiorców . w przypadku telewizji powinno być podobnie. telewizja naziemna jako darmowa alternatywa powinna się rozwijać .
jeżeli telewizja naziemna w dalszych Mux-ach będzie niekodowana i mieć atrakcyjną ofertę , to ma szansę mieć swoją część widowni .
bo nie każdy podpisując umowę z telewizją płatną potrzebuje mieć np. discovery , czy inne tego typu kanałów. z mojego doświadczenia wiem, że dużo ludzi ma platformy cyfrowe tylko dlatego, żeby mieć przyzwoity obraz w telewizorze

bmp
Posty: 339
Rejestracja: 3 marca 2012, o 20:20
Odbiornik: .
a) Samsung SyncMaster T260HD,
b) GM Unibox 9080 DVB-T/C
Instalacja antenowa: .
a) antenka pokojowa,
b) sygnał kablówki (DVB-T/C)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piła/Rusinowo

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: bmp »

No, czyli jak klasyczny Polak.
Chce wszystko i za darmo.

tomekogg

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: tomekogg »

W innych krajach mają za darmo i więcej, więc czemu my też tak mieć nie mamy?

Artek Ł.
Posty: 665
Rejestracja: 9 sierpnia 2011, o 07:31
Odbiornik: LG 55LM860V,LG 42LS9000,tablet z dvb-t do basenu
Instalacja antenowa: antena ATX107 i jest na balkonie z Multiswitch MP-0516
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica - MX 1,2,3

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: Artek Ł. »

bmp pisze:No, czyli jak klasyczny Polak.
Chce wszystko i za darmo.
nie klasyczny polak , tylko mam możliwość porównania telewizji w innych krajach i w Polsce .
w Polsce przez bardzo długi czas telewizja była uzależniona od płatnych dostawców telewizji .
gdzie w innych krajach w tym samym czasie na satelicie mieli dużo i bez opłat. np. rozdanie Oskarów transmitowane było w Niemczech na Pro 7 kanale niekodowanym , w Polsce żeby oglądnąć trzeba było płacić za kanał premium : Canal+ . tak można podać wiele przykładów .

telewizja naziemna cyfrowa ma szansę zmienić rynek telewizyjny .

bmp
Posty: 339
Rejestracja: 3 marca 2012, o 20:20
Odbiornik: .
a) Samsung SyncMaster T260HD,
b) GM Unibox 9080 DVB-T/C
Instalacja antenowa: .
a) antenka pokojowa,
b) sygnał kablówki (DVB-T/C)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piła/Rusinowo

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: bmp »

TVP, Polsat, TVN, itd. dadza sporo do naziemnej i "za darmo" - ale kosztem jeszcze wiekszej ilości reklam. I co gorsza - bedzie ich wiecej, poniewaz spadnie rynek kablowek i platnych satelitarnych dostawcow, czyli spadna im zyski - które bedzie trzeba czymś zrepompensowac. No a czym jak nie reklamami...

i tak offtopicznie troche:
Mnie i tak dziwi i denerwuje sytuacja gdy musze ogladac reklamy w platnych kanalach. Rozumiem ze w darmowych reklamy "oplacaja" mój abonament... ale w platnych?

Denerwuje mnie jeszcze to, ze naziemnie moge sobie ogladac TVP, Polsat czy TVN - ale gdy to samo sprobuje zrobic przez satelite - musze za to zaplacic. W kablowce to samo - nie dostane tych programow za darmo (sa w podstawowym pakiecie zawsze - ale jednak platnym), a to z prostej przyczyny - kablowka musi za nie zaplacic nawet jesli wszyscy maja je za darmo naziemnie. Ale oni musza placic. Totalny bezsens, wszyscy wszystkim robia pod górke, a po tylku dostaje na koncu zwykly czlowiek.

ps. sorry za brak PL - ten terminal nie przekazuje wiekszosci znakow PL ;]

loleklolek

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: loleklolek »

Nic nie muszą płacić za TVP, Polsat czy TVN... Czasem warto zajrzeć do źródeł http://www.krrit.gov.pl/krrit/wiadomosc ... wizji.html lub przejrzeć starsze wypowiedzi na forum. "Art. 43. ust. 1 ustawy należy rozpatrywać łącznie z art. 43a. ust. 3 pkt 1) ustawy wskazującym, że operator rozprowadzający program jest obowiązany rozprowadzać i oferować program, który został mu nieodpłatnie udostępniony. Oferowane przez operatorów powinny być zatem wszystkie programy wymienione w art. 43 ust. 1 ustawy, a ich nadawcy zgodnie z art. 43a ust. 1 ustawy zobowiązani są te programy operatorom udostępnić."

A kablówce to się w pakietach podstawowych płaci za utrzymanie sprawności instalacji i za zatrudnienie człowieka, do którego można zadzwonić z żalami, gdy po włączeniu tv wyświetli się komunikat "brak sygnału".

bmp
Posty: 339
Rejestracja: 3 marca 2012, o 20:20
Odbiornik: .
a) Samsung SyncMaster T260HD,
b) GM Unibox 9080 DVB-T/C
Instalacja antenowa: .
a) antenka pokojowa,
b) sygnał kablówki (DVB-T/C)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piła/Rusinowo

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: bmp »

loleklolek pisze:Nic nie muszą płacić za TVP, Polsat czy TVN... Czasem warto zajrzeć do źródeł http://www.krrit.gov.pl/krrit/wiadomosc ... wizji.html
ok, masz rację - tak długo nie było stanowiska że ... je przegapiłem ;)

Adrian

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: Adrian »

Ostatnio na stronie mojej kablówki pojawiła się sekcja o cyfryzacji:
http://www.inea.pl/cyfryzacja/

Porównanie ich oferty z ofertą NTC:
http://www.uploader.pl/?d=4F9040C02

Zamierza konturować z NTC m.in. oferując
- programy lokalne (WTK),
- pomoc techniczną w razie awarii (na forum Emitela główną poradą w przypadku braku sygnału często jest doradzane "sprawdzenie instalacji odbiorczej"),
- nie trzeba ponosić kosztu wymiany żadnego TV na taki z dekoderem MPEG4, gdyż nie wyłączają sygnału analogowego, a (jeden) dekoder cyfrowy jest w ramach abonamentu. Sygnał NTC przez zwykłe TV traktowany jest jako szum i wymaga specjalnych tunerów.
- dodatkowe usługi np. internet. (PS. na forum Emitela jest wątek o internecie via DVBT, ale raczej inne standardy będą użyte do zapewnienia internetu na tym zakresie częstotliwości. Link do wątku http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=2&t=571&start=20

Abonament RTV tego nie zapewnia: ani dekodera, ani pomocy technicznej :lol:

RobertB

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: RobertB »

Adrian, zapoznaj się najpierw z tematem Abonament RTV. W przypadku posiadania umowy z operatorem kablowym jesteś również zobowiązany płacić abonament.

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: pawelll »

Adrian pisze:Ostatnio na stronie mojej kablówki pojawiła się sekcja o cyfryzacji:
http://www.inea.pl/cyfryzacja/

Porównanie ich oferty z ofertą NTC:
http://www.uploader.pl/?d=4F9040C02
Rewelacja. Czyli konkurencja zaczyna działać!!

kayo
Posty: 46
Rejestracja: 3 stycznia 2011, o 09:45

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: kayo »

Ciekawe skąd Inea weźmie tyle częstotliwości by nadawać w kablu jednocześnie DVB-T jak i DVB-C mające tą samą zawartość programową...

loleklolek

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: loleklolek »

A po co mieliby nadawać jednocześnie dvb-t i c? Już chyba odkodowali parę podstawowych kanałów w dvb-c.

krystianb

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: krystianb »

Adrian pisze:Porównanie ich oferty z ofertą NTC:
http://www.uploader.pl/?d=4F9040C02

Zamierza konturować z NTC m.in. oferując
Przy okazji kłamiąc i naciągając fakty, dostępnych programów nie jest (no dobra będzie od 1 czerwca) kilkanaście, a koszt zakupu to najczęściej tylko koszt stb.

bmp
Posty: 339
Rejestracja: 3 marca 2012, o 20:20
Odbiornik: .
a) Samsung SyncMaster T260HD,
b) GM Unibox 9080 DVB-T/C
Instalacja antenowa: .
a) antenka pokojowa,
b) sygnał kablówki (DVB-T/C)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piła/Rusinowo

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: bmp »

kayo pisze:Ciekawe skąd Inea weźmie tyle częstotliwości by nadawać w kablu jednocześnie DVB-T jak i DVB-C mające tą samą zawartość programową...
Nie widzę problemu. 1 mux to 1 kanał, 2 muxy/kanały DVB-T (QAM64) chyba zmieszczą się w jednym DVB-C (QAM256). To masz użyte 3 kanały, a kanałów w paśmie TVK masz... ponad 70 (na upartego nawet ponad 80).
krystianb pisze:Przy okazji kłamiąc i naciągając fakty, dostępnych programów nie jest (no dobra będzie od 1 czerwca) kilkanaście, a koszt zakupu to najczęściej tylko koszt stb.
To zależy od regionu - u mnie jest 15 programów w DVB-T (mux2 i mux3). Od czerwca dojdzie mux1.

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: alabama1 »

To masz fajnie... Ja mam teraz też piętnaście kanałów, ale w przeciwieństwie do ciebie mux 3 dojdzie do mnie do 2014 roku...

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: TomW »

NTC może być kokurencją dla SAT i DVB-C pod warunkiem, że przedstawi dobrą (czytaj konkurencyjną) ofertę programową. Na dzień dzisiejszy lepiej wygląda to w SAT i DVB-C. Może, jak powstaną płatne MUX-y to sytuacja się odwróci albo przynajmniej wyrówna.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: giaur500 »

Porównanie ich oferty z ofertą NTC:
http://www.uploader.pl/?d=4F9040C02
Cosik ta inea chyba zaczyna trząść i to mocno skoro tak usilnie starają się wykazać jaka to ich oferta jest świetna w porównaniu z dvb-t i jak to w ogóle nie warto korzystać z dvb-t. Ponad 160 programów, które zawierają tylko crap, z wyjątkiem 5 z rodziny national geograhphic, discovery i hbo (jeśli jest hbo).

Cóż, przychody już zaczynają spadać i trzeba trochę marketingowego bełkotu zacząć uskuteczniać bo straty jeszcze wzrosną. Mnie trochę śmiech ogarnia jak czytam takie rzeczy jak to powyższe.

Jednym słowem, wg nich lepiej płacić co miesiąc za tonę kupy + to co jest w ntc (a raczej dopiero będzie bo jeszcze nie ma, a kiedy będzie? - nie wiadomo, ale wkrótce), zamiast mieć za darmo tylko to co jest w ntc, bez tej tony kupy. W zamian wspaniałomyślnie udostępnią dekoder, który zwróci się im po kilku miesiącach abonementu i ewentualnie dadzą kilka procent zniżki na zakup internetu stacjonarnego, która będzie obowiązywała przez 2 miesiące.

Na tym mniej więcej polega tzw "marketing".

Artek Ł.
Posty: 665
Rejestracja: 9 sierpnia 2011, o 07:31
Odbiornik: LG 55LM860V,LG 42LS9000,tablet z dvb-t do basenu
Instalacja antenowa: antena ATX107 i jest na balkonie z Multiswitch MP-0516
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica - MX 1,2,3

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: Artek Ł. »

raczej na pewno może ucierpieć usługa multiroom w platformach cyfrowych płatnych .
bo bez dodatkowych opłat ma się dostęp do podstawowych kanałów z łatwą instalacją .

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: pawelll »

Póki co nie opłaciłem kolejnego okresu w TNK :) Na dzisiaj jedyna istotna różnica z NTC to TVN Turbo i Discovery. No i TVN24 jeśli ktoś jest bardzo spragniony onlinowych informacji :)

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: hadam »

Naziemna cyfrowa rewolucja okazuje się być poważną konkurencją dla telewizji satelitarnej i kablowej. 31 lipca 2013 r., kiedy tradycyjny sygnał analogowy przestanie być odbierany w naszym kraju, zdecydujemy, czy lepiej jest skorzystać z ofert tzw. kablówek lub satelitów, czy może zaufać nowoczesnej telewizji cyfrowej. Bartosz Kononiuk, ekspert firmy DIGIB Polska pomoże nam wybrać.

http://biznes.interia.pl/media/news/czy ... ty,1811214

Zablokowany