NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Awatar użytkownika
kaem3
Posty: 287
Rejestracja: 6 września 2010, o 21:39
Miejscowość: Starogard Gd.
Odbiornik: Philips 32PFS6855/12
Instalacja antenowa: Dipol prosty w oknie, 3 piętro. Brak odbioru MUX-8.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice (61 km)

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: kaem3 »

Brak mi będzie kanałów grupy Kino Polska, ale wiadomo że to rzecz gustu. Docelowo w przyszłości i ja zrezygnuję ze "smoka-platformersa".

bmp
Posty: 339
Rejestracja: 3 marca 2012, o 20:20
Odbiornik: .
a) Samsung SyncMaster T260HD,
b) GM Unibox 9080 DVB-T/C
Instalacja antenowa: .
a) antenka pokojowa,
b) sygnał kablówki (DVB-T/C)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piła/Rusinowo

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: bmp »

Artek Ł. pisze:muzyka - eksa tv, 4 fun tv , itp. pokazują muzykę i są darmowe .
tvp 1 hd, Romance tv hd , BBC k hd w platformie cyfrowej płatnej nazywają się HD ale nie mają z HD nic wspólnego . filmy to wypożyczalnia , internet . sport - nie każdego sport interesuje .
W sposób w jaki to zrobiłeś (napisałeś), to ja mogę napisać że woda (wbrew kłamliwym zapewnieniom kłamliwych mediów i spiskowi pracowników i lobby służby zdrowia oraz co chwile zmieniającym zdanie uczonym z ogólniepojętego świata nauki) nie jest w ogóle człowiekowi potrzebna do życia - wystarczy pić piwo, napoje gazowane i kompoty ze śliwek... Taki żart.

Muzyka może i będzie w DVB-T, ale może nie taka jaka szukam. HD może będzie, ale nie takie jak szukam (i nie takiej jakości), filmowe i wypożyczalnia - no zlituj się - co to za argument w ogóle? To po to mamy XXI wiek abym biegał po wypożyczalniach i niejednokrotnie czekał na swoją kolej bo wszystkie kopie wypożyczone? Internet, hm - tak. To jest akurat dobry argument, ale po pierwsze to jest na granicy legalności, po drugie często trzeba płacić (smsy, konta premium), a po trzecie nie każdy wie co jak i gdzie. Więc duża grupa ludzi zamieni legalne płatne filmy na nielegalne płatne filmy? Bo 5 złotych miesięcznie taniej? Całkowicie bez sensu (acz przyznam że "polskie" rozumowanie).
PS. zaznaczam że "często" więc nie próbuj kontrargumentować że jest za darmo. Bo nie zawsze i nie wszędzie. Więc nie tak hop-hop.
Artek Ł. pisze:w przypadku multiroom-u to tu dvb-t jest lepsze i bez ograniczeń i bez narzucania sprzętu .
Litości. Card-splitter i masz multiroom. Bez tego to już często są oferty multiroomowe za małe pieniądze, a i wybór dekoderów coraz większy.

Zdaję sobie sprawe gdzie jesteśmy, ale wg. mnie na siłe szukasz argumentów przeciw operatorom sat/cable. No i te argumenty o wypożyczalni czy internecie (oraz kiepskiej jakości HD) dotyczą także (także "są przeciw") DVB-T ;d

Bartosz Czach

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: Bartosz Czach »

bmp pisze:Card-splitter i masz multiroom.
W przypadku N, Cyfrowego Polsatu czy kablówek życzę powodzenia przy zastosowaniu tego rozwiązania.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: qwerty »

Bartosz nie znasz się. Ja bez najmniejszych problemów rozdzielałem uprawienia karty w mieszkaniu. Ważne jest tylko to, aby karta nie była parowana z STB.

Bartosz Czach

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: Bartosz Czach »

To w N oraz CP nie jest parowana? Pierwsze słyszę!

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: qwerty »

Bartosz Czach pisze:W przypadku N, Cyfrowego Polsatu czy kablówek życzę powodzenia przy zastosowaniu tego rozwiązania.

vari107

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: vari107 »

Jeśli trend do DVB-C się utrzyma to wkrótce TVK zaczną wyłączać analog (już redukują liczbę programów).
A DVB-C będzie jak N czy CP. Chcesz multiroomu, zapłać.
DVB-T ma jedną ważną zaletę. Nie płacę "za dosył" (coś jak restauratorom zdarza się płacić "za ochronę").
Nigdy nie zapłacę. Taką mam zasadę. Oferty TVK czy TV-SAT wyrzucam do kosza.
vari

Wiking

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: Wiking »

Nie zgadzam się na zmianę treści moich postów!
Ostatnio zmieniony 11 marca 2013, o 11:23 przez Wiking, łącznie zmieniany 1 raz.

Tedde

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: Tedde »

http://finanse.wp.pl/kat,104130,title,T ... omosc.html Konkurencja o rynek reklamy to konkurencja widziana oczami nadawcy, ale rzecz jasna ma to przełożenie na odbiorców tych programów :)

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: TomW »

Żeby być konkurencyjnym wobec kablówek i platform, trzeba być po pierwsze atrakcyjnym. Właśnie o atrakcyjność NTC dla milionów widzów (a także dla mnie) mi chodzi. Przełoży to się na większą oglądalność, większe zyski z reklam, itd. Nam widzom, też taka atrakcyjność wyjdzie na zdrowie, bo będziemy oglądać atrakcyjne programy, atrakcyjnych stacji. NTC nigdy nie może być postrzegana przez decydentów jako tzw. zło konieczne. Kolejne przetargi pokażą jak się to ma do rzeczywistości i czy konkurujemy, czy tylko nam się tak wydaje.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: Robert03 »

Bo to nie o ilość a o jakość chodzi.
Kiedyś były 2 programy w tym drugi śnieżył. I było co oglądać. Ludzie anteny Yagi zakładali, maszty budowali żeby TVP2 złapać.
Dziś w kablówkach czy platformach jest 120 programów, satelity, kable, Vod, Ipady,Ipody, DVB-H...cuda na kiju i nie ma na czym oka zawiesić.
Wróciłbym chętnie do tamtej telewizji robionej profesjonalnie (jak na tamte czasy) i z misją (programy popularno naukowe, edukacyjne, dla szkół, dla dzieci: z niektórych do dziś czerpie płatne Mini mini !)
Tak więc:
MUX-3 TVP1 HD, TVP2 HD z merytoryczną jakością i misją z lat 80 bez reklam i ogłupiających seriali i tańców w kisielu z dobrymi filmami i programami. Do tego TVP Info-Regionalna i TVP SportHD. Więcej nie potrzeba. Resztę miejsca w MUX oddać dla Polskiego Radia - 5 programów ogolnopolskich nadawanych w 5.1 Surround w najwyższej jakości nastawionych na różne rodzaje i gatunki muzyki, teatru, słuchowiska. Puszczać całe albumy wokalistów, nowe i starsze, wracać do klasyki muzyki rozrywkowej, rockowej czy pop.
Wprowadzić system ściągalności abonamentu na poziomie 95-98%. Resztę Muxów oddać prywaciarzom niech puszczają tam reklamy od rana do wieczora za darmo, a nawet niech to zakodują w ch... żeby ktoś przypadkiem nie włączył przez pomyłkę :-).
Taki MUX-3 Byłby bezkonkurencyjny z klasą i jakością samą w sobie.
Ktoś napisze utopia... Czy ja wiem. "Za komuny" się dało a w Wolnej Polsce nie ?
No widac chyba nie... :-)

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: zesepo »

Czyli w jednym zdaniu - liczy się jakość a nie ilość. 20 kanałów kablówki można ścisnąć do jednego kanału - i ja myślę że taka ilość kanałów jest tylko po to by wyciągnąć kasę...

Tedde

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: Tedde »

No więc tworzy się nowe kanały co ich misją jest powtarzanie Show telewizyjnych :!:

bmp
Posty: 339
Rejestracja: 3 marca 2012, o 20:20
Odbiornik: .
a) Samsung SyncMaster T260HD,
b) GM Unibox 9080 DVB-T/C
Instalacja antenowa: .
a) antenka pokojowa,
b) sygnał kablówki (DVB-T/C)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piła/Rusinowo

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: bmp »

Robert03 pisze:Wprowadzić system ściągalności abonamentu na poziomie 95-98%.
A powinno być nawet 100% I wystarczy zmienić ustawe i stawke - 4.17zł/mies (50 pln na rok) od podatnika płacone (potrącane) przy rozliczaniu się z PITu. Nie dosyć że ludziom taniej, to w dodatku kochana poczta polska nie ugryzie swoich prawie 7% prowizji. I nie trzeba drukować tony druczków do wpłat, ani marnować czasu zapracowanych piciem kawy pań w okienkach na poczcie, i nie trzeba marnować czasu na reklame jak to dobrze jest płacić abonament. I nie trzeba kontrolerów, ewidencji płacących i tony papierów - bo wszystko się obija o jeden ogólny bardzo prosty fakt - czy Pan Kowalski rozliczył się z PITu. A nawet jak się nie rozliczył to już go skarbówka ścignie. A z kim jak z kim, ale z nimi to się nie zadziera - o czym wiedzą wszyscy.
Robert03 pisze:Ktoś napisze utopia... Czy ja wiem. "Za komuny" się dało a w Wolnej Polsce nie? No widac chyba nie... :-)
Nie utopia - tylko lobby. Komuś zależy aby taki stan trwał nadal.

Inna sprawa, że ten nieformalny "abonament telewizyjny" niebezpiecznie zbliża się do wielkości abonamentu w takiej TNK czy jakiegoś pakietu "socjalnego" w typowej kablówce. I nie oszukujmy się, ale "oferta" telewizji publicznej jest (i będzie) mniej niż skromna w porównaniu do ceny.

Cietrzewiec Rusinowy

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: Cietrzewiec Rusinowy »

bmp pisze:A powinno być nawet 100% I wystarczy zmienić ustawe i stawke - 4.17zł/mies (50 pln na rok) od podatnika płacone (potrącane) przy rozliczaniu się z PITu. Nie dosyć że ludziom taniej, to w dodatku kochana poczta polska nie ugryzie swoich prawie 7% prowizji. I nie trzeba drukować tony druczków do wpłat, ani marnować czasu zapracowanych piciem kawy pań w okienkach na poczcie, i nie trzeba marnować czasu na reklame jak to dobrze jest płacić abonament. I nie trzeba kontrolerów, ewidencji płacących i tony papierów - bo wszystko się obija o jeden ogólny bardzo prosty fakt - czy Pan Kowalski rozliczył się z PITu. A nawet jak się nie rozliczył to już go skarbówka ścignie. A z kim jak z kim, ale z nimi to się nie zadziera - o czym wiedzą wszyscy.
Zbyt piękne, aby było prawdziwe.
Od razu pojawiłby się tłumek młodych, co to odbiornika nie mają, telewizji nie oglądają, a od nich biednych państwo chce haracz wyciągnąć...

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: TomW »

@bmp
W obydwu kwestiach absolutnie się zgadzam (abonament = rewelacja). Konkurencja przy lobby jakiejkolwiek grupy nie wyjdzie tak, jak tego oczekujemy.

bmp
Posty: 339
Rejestracja: 3 marca 2012, o 20:20
Odbiornik: .
a) Samsung SyncMaster T260HD,
b) GM Unibox 9080 DVB-T/C
Instalacja antenowa: .
a) antenka pokojowa,
b) sygnał kablówki (DVB-T/C)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piła/Rusinowo

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: bmp »

Cietrzewiec Rusinowy pisze:Od razu pojawiłby się tłumek młodych, co to odbiornika nie mają, telewizji nie oglądają, a od nich biednych państwo chce haracz wyciągnąć...
Oczywiście że by się pojawił, ale dzisiaj (i bądźmy po prostu szczerzy) nie da się nie oglądać telewizji, słuchać radia lub nie posiadać żadnego odbiornika (nawet komputera czy komórki). Mamy ogólny problem - problem niechęci do płacenia za cokolwiek.

ps. tak zrobiłem sobie taką kalkulacje (a że głupi jestem to mi wyszło)...

Obecny stan: ~17mln gospodarstw (wg. GUS) * ~230 pln/rok (12*19pln) to maksymalnie niecałe 3.9mld wpływów z abonamentu (jeśli 100% płaci za radio ORAZ za telewizje). A w ogóle to płaci 40% (wg. KRRiT) - czyli jest to od 1 do 1.5mld. Do tego dochodzą abonamenty firm w nieustalonej wielkości.

Utopia: Przy liczbie ~25mln (wg GUS) podatników i kwocie o jakiej myślę - 50pln/rok - to już mamy 1.25 mld wpływu. Należy dodać że nie poniesie sie prowizji i całego "systemu" biurokratyczno-pocztowego. Dojdą jeszcze wpływy z firm/działaności. Tylko trzeba myśleć jak wziąć pieniądze od ludzi aby nie czuli sie okradani (i nie byli okradani). I taki efekt tylko poprzez zmiane formy płacenia (zmiany okienka).

PS. wiem, wiem... offtopic zrobiłem - sorry.

yougo

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: yougo »

bmp pisze:
Robert03 pisze:Wprowadzić system ściągalności abonamentu na poziomie 95-98%.

A powinno być nawet 100% ...



Nawet jakby ABONAMENT "kosztował" 1 (jeden) złoty to nie wszyscy by płacili ... Ściągalność 100% to tylko w Rosji (może) :lol:

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: TomW »

Wierzę, że NTC będzie w stanie skutecznie konkurować na rynku z SAT i DVB-C, ale dopiero po wyłączeniu analogu i przejściu na docelowe moce. Obecnie wśród odbierających NTC (nawet na tym forum) słyszy się dużo uwag i krytyki na zły odbiór. Nie jest to może norma, ale trudno być konkurencyjnym, jak nie ma jeszcze zapewionych warunków aby NTC ruszyła pełną parą. Nadajniki analogowe zapewniają w tej rozgrywce (póki się ich nie wyłączy) przewagę dla kablówek i satelity. To też może być jedną z przyczyn ich niechętnego wcześniejszego wyłączania :D
Nie odkryłem tu żadnej nowej prawdy, ale chcę tylko powiedzieć, że na razie NTC nie może jeszcze skutecznie w tej konkurencji zaistnieć. Chyba, że się mylę ...

varicap107

Re: NTC konkurencją dla SAT i DVB-C

Post autor: varicap107 »

Wiking pisze:
vari107 pisze:Nigdy nie zapłacę. Taką mam zasadę. Oferty TVK czy TV-SAT wyrzucam do kosza.
Jesteś w gronie szczęśliwców, którzy do tej pory bez problemu odbierali naziemną telewizję analogową czy to obecnie cyfrową. Gdybyś miał dostęp do dwóch kanałów w naziemnej telewizji to także byłbyś zmuszony do płacenia. :) Nie wszyscy mogli pozwolić sobie na taki luksus i nie płacić platformom satelitarnym. :)
Mi by wystarczył jeden program. Byle sensowny.
vari

Zablokowany