HbbTV w NTC

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
kr0lik

Re: HbbTV w TVP

Post autor: kr0lik »

na stronie hbbtv.pl jest instrukcja:

W telewizorach Panasonic usługa HbbTV jest dostępna – w menu nazywa się „Aplikacja usługi danych”, jednak jest domyślnie wyłączona na ten rok (trzeba ją samemu włączyć).
Aby ją aktywować, należy wejść w menu telewizora Panasonic: Menu/Konfiguracja/Ustawienia Wyświetlania/Aplikacja Usługi Danych

U mnie wyglądało to prawie dokładnie tak samo, z tym że "Aplikacja Usługi Danych" była jakoś po angielsku(nie jestem teraz przed TV a nie pamiętam dokładnie) - jako jedyna opcja w tym menu.

Waldek1968
Posty: 142
Rejestracja: 15 września 2011, o 21:04
Odbiornik: Panasonic TX-46GT30
Instalacja antenowa: DIPOL 44/21-69 Tri Digit pasywna (UHF),TELMOR-Turbo-T pasywna (VHF)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: HbbTV w TVP

Post autor: Waldek1968 »

To już też wcześniej wyczytałem na stronie hbbtv.pl, jednak u siebie w menu nie znalazłem czegoś takiego jak "Aplikacja usługi danych". Nie było w ustawieniach wyświetlania takiego wyboru. A po angielsku sobie też niczego nie przypominam. Może coś gdzieś indziej trzeba wpierw przestawić?

kr0lik

Re: HbbTV w TVP

Post autor: kr0lik »

Nic innego nie ustawiałem, TV podłączony do Internetu i to wszystko.
Seria gt30 chyba nie ma HbbTV, z tego co znalazłem na niemieckim forum:
http://www.hifi-forum.de/viewthread-149-10989.html
der unterschied liegt auch mehr im zubehör. GT30 nur 3D Ready, VT30 inkl. 2 x 3D brillen, W-Lan stick, wertigere FB, besserer kontrastfilter, was aber auch mehr spiegelt und HbbTV gibts auch nur für den VT30
tutaj też informacja, że tylko VT30 ma HbbTV:
http://www.houseofjapan.com/electronics ... sma-lineup
From October, Panasonics’ VT30 series will be supporting the major hbbtv services.

pawelfiga

Re: HbbTV w TVP

Post autor: pawelfiga »

na LE32D650 samsunga białe napisy nachodzą na siebie jest nieczytelne.

giede

Re: HbbTV w TVP

Post autor: giede »

toshiba yl863, hbbtv na polskich kanałach (tvp1, tvp kultura) - po wyświetleniu info z czerwoną kropką przestają działać przyciski numeryczne na pilocie (brak możliwości przełączenia kanału, chyba że via klawisze P+, P-), nawigacja na stronie z treścią: bez zarzutu, wciśnięcie na pilocie przycisku "play": brak odtwarzania mat. video a telewizor zawiesza się (brak obrazu)
hbbtv na innych kanałach np niemieckich (zdf) w/w zjawiska nie zachodzą

Waldek1968
Posty: 142
Rejestracja: 15 września 2011, o 21:04
Odbiornik: Panasonic TX-46GT30
Instalacja antenowa: DIPOL 44/21-69 Tri Digit pasywna (UHF),TELMOR-Turbo-T pasywna (VHF)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: HbbTV w TVP

Post autor: Waldek1968 »

kr0lik pisze:Seria gt30 chyba nie ma HbbTV.
[/quote]
Dzięki za info kr0lik. Postanowiłem zapytać w firmie Panasonic, czy planują jakieś modyfikacje oprogramowania starszych modeli TV w związku z HbbTV. Zobaczymy co mi odpowiedzą.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: HbbTV w TVP

Post autor: Krosnoludek »


Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: HbbTV w TVP

Post autor: Szymon_Zy »

Samsung D5500 przestawiony na eu-ger (czyli na rynek niemiecki) niby działa ale:
http://imageshack.us/f/684/hbbtvkat.jpg/
Zrzut pożyczony z innego forum.

MAVERIC

Re: HbbTV w TVP

Post autor: MAVERIC »

To jest moje zdjęcie a wogóle to zgłosiłem to już do firmy która rozprowadza HbbTV i czekam na odpowiedź dlaczego tak sie dzieje.

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: HbbTV w TVP

Post autor: kupon »

Bo są testy :D

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: HbbTV w TVP

Post autor: Szymon_Zy »

MAVERIC pisze:To jest moje zdjęcie a wogóle to zgłosiłem to już do firmy która rozprowadza HbbTV i czekam na odpowiedź dlaczego tak sie dzieje.
Ja pisałem do Samsunga i dostałem odpowiedź, że na razie nie planują odblokowania tej funkcji w firmware. Między wierszami można wyczytać, że dopiero nowe modele będą miały dostęp do HbbTV - nasze tv zostały sprzedane kiedy nie było broadcastu wiec .... może warto wymienić na nowy ;-) Choć "Po wprowadzeniu regularnego nadawania sygnału w technologii HBBTV na rynek polski nasza firma uczyni odpowiednie kroki aby nasze odbiorniki mogły taką telewizję obsługiwać." Daje pewną nadzieję ;-)

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: HbbTV w TVP

Post autor: igorlan »

HbbTV na TVP Kultura Astra 1KR.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

nkp123

Re: HbbTV w TVP

Post autor: nkp123 »

Czyżby problem z kodowaniem polskich znaków? Trzeba jeszcze dopracować aplikację ;) .

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: HbbTV w TVP

Post autor: Krosnoludek »

Mam pytanie do Pana Tomasza Berezowskiego, bo widzę że dziś jest na forum,

Czy planujecie Państwo na jesieni tego roku, wdrożyć usługę HbbTV na kanale TVN w MUX-2 ???

zmikol

Re: DVB-T z RTCN GDAŃSK CHWASZCZYNO

Post autor: zmikol »

Co, szanowni forumowicze wiecie o hbbTV z Chwaszczyna?.Mam tv Philips 40pfl5507 z włączoną opcją hbbTv, aktywny internet w telewizorze i funkcja ta nie działa.

MAVERIC

Re: HbbTV w TVP

Post autor: MAVERIC »

Dwa dni temu wyłączono nadawanie serwisu HbbTV na polskich kanałach. Niby w pasku informacyjnym jest ikonka "D" ale serwis nie uruchamia się.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: HbbTV w TVP

Post autor: Krosnoludek »

Paweł Tutka

Telewizja hybrydowa to szansa dla nadawców telewizyjnych w zakresie pozyskania pokolenia widzów wychowanych na multimedialnym oraz interaktywnym internecie. Standard HbbTV o którym można przeczytać na stronie http://hbbtv.pl oferuje nadawcom narzędzie do budowania fundamentów telewizji interaktywnej, multimedialnej a zarazem bardzo spersonalizowanej.

Telewizja hybrydowa docelowo pozwoli na realizowanie projektów w których to widz będzie otoczony treściami dostarczanymi przez nadawców telewizyjnych w oparciu o secondscreen oraz multiscreen. Prowadzone przez TVN oraz TVP testy HbbTV w Polsce wskazują docelowy kierunek dla nadawców telewizyjnych oraz mobilizują tym samym producentów TV do zaoferowania w Polsce odbiorników wspierających HbbTV.

Juz za kilka tygodni, dokładnie 4 lipca odbędzie się http://hbbtvsummit.com podczas którego będziemy rozmawiac o przyszłości HbbTV.
http://media2.pl/felietony/92768-Telewizja-i-internet-partnerzy-czy-rywale.html

oraz: http://www.telekabel.pl/index.php?site=aktualnosci&id=475 :
Smart TV czy Hbb TV

Według prywatnej opinii Berezowskiego producenci telewizorów powinni otworzyć nowy standard we wszystkich swoich modelach. Nie chodzi o to, żeby zrobić to zamiast własnych dedykowanych rozwiązań Smart TV tylko obok nich. W takiej sytuacji widz zdecyduje, czy chce korzystać z TVN Player z aplikacji dostarczanej przez producenta, czy z Hbb TV. – Dzisiaj producenci TV stają się po trosze operatorami decydując, co jest obecne w danym telewizorze, a co nie – mówi. Chcąc pojawić się z własną aplikacją w systemach Smart TV jednego bądź drugiego, musimy podpisywać za każdym razem nową umowę. Kontent hybrydowy jest w tym wypadku neutralny – takich kontraktów nie musimy podpisywać. – Mówimy zatem o otwartości i neutralności technologicznej – przekonuje. Jego zdaniem producenci telewizorów boją się, że przestaną kontrolować co obejrzy widz oraz ile zarobią, ponieważ na własnych aplikacjach smart zarabiają, a na Hbb TV nie będą. To dlatego firma Samsung jako lider Smart TV postanowiła, że jej odbiorniki dystrybuowane w tym roku na polski rynek, nie będą wspierały nowej technologii, a firma chce się skoncentrować wyłącznie na smarcie.
Czy zatem przyszłością jest aplikacja producentów telewizorów, czy Hbb TV, czy czysty HTML, czy Google TV (P. Tutka wręcz określa, że Hbb TV powstaje w odpowiedzi na Google TV, bo producenci podkreślają, że będą ją wspierać we własnym sprzęcie)? – Na dziś nie jestem w stanie ocenić, która z nich będzie zwycięska – rozwój techniki idzie niesamowicie szybko. Jeśli ktoś pięć lat temu powiedziałby, że Apple zostanie największą firmą na świecie, a Nokia będzie borykała się z utrzymaniem na rynku, to nikt by w to nie uwierzył – mówi Berezowski. – Spotkajmy się za dwa lata i zobaczymy - dodaje.

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: HbbTV w TVP

Post autor: Szymon_Zy »

TVP nadaje teraz zje... wielką planszę TVP HBB test. Ale żaden serwis nie działa. Za to ciągle po Exit się włącza :/

Edit: Już nie ma HBB.

przyczajony999
Posty: 36
Rejestracja: 15 lutego 2011, o 12:46
Odbiornik: Samsung LE32C650, Samsung UE40EH5300, LG FLATRON M2794DP
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital + symetryzator (13 m n.p.t.), TRISET-113 PE, AWS-1036
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Śrem/Wichów | TON Głogów EC

Odp: HbbTV w TVP

Post autor: przyczajony999 »

Wie ktoś czy jest możliwość odblokowania HBBTV w TV Samsung LExxC650?
---EDIT1
Znalazłem coś takiego ale nie wiem czy to działa i czy język menu pozostanie polski czy zmieni sie na włoski
http://wiki.samygo.tv/index.php5/How_to ... r_C-Series
---EDIT2
Jednak musiałem wyłączyć "DATA SERVICE SUPPORT" bo całe EPG było cofnięte o godzinę. Nie pomagało ustawienie ręcznie godziny.

Wysłane z mojego GoClever Tab A73 za pomocą Tapatalk 2
Ostatnio zmieniony 6 czerwca 2012, o 19:34 przez przyczajony999, łącznie zmieniany 1 raz.

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: HbbTV w TVP

Post autor: Szymon_Zy »

Nie zmieni się - przynajmniej u mnie nic się nie zmieniło po zmianie na EUGER. W D działa hbbtv tylko w tv ustawionych na rynek niemiecki.

Zablokowany