HbbTV w NTC

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
gartu

Re: HbbTV w TVP

Post autor: gartu »

Samsung ue40d6500
U mnie również nie działają przyciski factory i 3speed.
Inne działają.
TV podłączony do rutera kablem. Sprawdzałem na notebooku (wifi) nie działa.
Na stacjonarnym (kabel) ta sama sytuacja.
TV przez WiFi nie podłączę bo nie mam jak.
Mam najnowszy soft (1020.1 z 06.06.2012)
Może zna ktoś jakieś lekarstwo ?

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: HbbTV w TVP

Post autor: Szymon_Zy »

Być może Samsung w nowych firmwarach zablokował możliwość dostania się do reszty menu serwisowego? Rozumiem, że do normalnego menu serwisowego się wam udało wejść?
Ostatnio zmieniony 9 czerwca 2012, o 18:14 przez Szymon_Zy, łącznie zmieniany 1 raz.

konrad681
Posty: 12
Rejestracja: 1 maja 2012, o 08:28
Miejscowość: Mierzyn k.Szczecina
Odbiornik: LG 49SM8200pla
XORO HRT8720
Denver DAB-43 Plus
Instalacja antenowa: 2x Antena Kierunkowa HN63NWZ , HN62
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin/Kołowo / RSN Warszewo

Re: HbbTV w TVP

Post autor: konrad681 »

tak mnie się udało ale local set mam na szaro zablokowane

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: HbbTV w TVP

Post autor: Szymon_Zy »

To pozostaje wertować forum.samygo.tv bo być może już udało się rozgryźć dlaczego z nowym FW nie ma dojścia do tej części menu.

MAVERIC

Re: HbbTV w TVP

Post autor: MAVERIC »

giaur500 pisze:Czytaliście chociaż do czego ta wtyczka służy, czy tylko spamujecie bez sensu?

To służy do tworzenia aplikacji zgodnych z hbbtv a nie korzystania z treści nadawanych w sygnale tv - jest to narzędzie programistyczne integrujące IDE do pisania oprogramowania hbbtv w Firefoksie.
Akurat nie popisałeś się swoja wypowiedzią. Ta aplikacja służy do oglądania HbbTV na Firefoxie. dokładnie za pomocą tej wtyczki firehbbtv-1.0.25-fx.xpi w firefoxie jest podgląd różnych serwisów HbbTV na komputerze. Na dowód podaję screena z komputera
http://scr.hu/screenshooter/0113053/10_ ... __19_11_09
A tutaj jakie serwisy można przeglądać
http://scr.hu/screenshooter/0113053/10_ ... __19_32_50

robsonbyd77

Re: HbbTV w TVP

Post autor: robsonbyd77 »

Na Toshiba WL863 HbbTV na TVP działa bez problemów, jedyna anomalia to blokowanie klawiszy numerycznych na pilocie na kanałach z HbbTV

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: HbbTV w TVP

Post autor: Szymon_Zy »

Czyli tylko samsung zawala sprawę ..... no coż opanowali rynek i mają teraz wszystko w 4literach. W tym momencie to Samsung staje się głównym hamulcowym rozwoju hbbtv w Polsce. Ma bardzo duży udział w rynku, gotowy soft (na D8000 ponoć działa poprawnie!) ale klientów w poważaniu. Sztucznie teraz będą pewnie w nowych modelach zachwalać HbbTV, a tych, którzy już kupili ich tv oleją. Brzydki marketing, nastawiający negatywnie klienta do marki.

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: HbbTV w TVP

Post autor: yerry »

Wg informacji od Samsung w niedługim czasie powinno pojawić się oprogramowanie umożliwiające odbiór tej usługi.

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: HbbTV w TVP

Post autor: Szymon_Zy »

To sprzeczne informacje udostępniają, ja dostałem, że póki usługa nie stanie się powszechna centrala nie rozważy udostępnienia usługi w swoich TV. Upowszechnienie hbbTV dopiero spowoduje, że zainteresują się sprawą.

Awatar użytkownika
Przecin
Posty: 240
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LG M2362D, LG 42LW570S, Digyboxx T4,
Philips DSR6201HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra, Bardejov

Re: HbbTV w TVP

Post autor: Przecin »

Szymon_Zy pisze:Czyli tylko samsung zawala sprawę .....
Na pocieszenie napiszę Ci, że nie tylko Samsung tak robi. W moim LG 42LW570S (czyli model z 2011 r.) też Hbb działa tylko jak się odblokuje to w menu serwisowym i ustawi kraj na Niemcy, bo LG zablokowała tą funkcję na Polskę i jak dotąd jej nie odblokowała.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: HbbTV w TVP

Post autor: hadam »

Pisałem do Samsunga w tej sprawie i właśnie wczoraj taką otrzymałem odpowiedź:
Szanowny Kliencie
W imieniu firmy Samsung, serdecznie dziękujemy za kontakt.
W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

Na obecną chwilę telewizory przeznaczone na rynek Polski nie obsługują HbbTV. Jeżeli telewizja HbbTV zacznie pojawiać się szerzej na Polskim rynku, firma Samsung na pewno zainteresuje się wzbogaceniem swoich telewizorów o odbiór tego typu sygnałów.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: HbbTV w TVP

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Wcale się nie dziwię tym firmom. Nie ma jednolitej specyfikacji HbbTV. To bardzo 'młode' rozwiązanie. Wersja niemiecka nieznacznie różni się od francuskiej. Niby jest to standard, ale dopuszcza warianty. Dodatkowo niedawno opublikowano kolejną wersję tego standardu. Producenci nie mają pewności co sie u nas zdarzy. Do czasu wskazania specyfikacji dla Polski w jakimś oficjalnym dokumencie albo uruchomienia komercyjnej usługi mogą sie obawiać, że zaleje ich fala reklamacji, że jakies aplikacje nie dzialają prawidłowo na ich odbiornikach. Pamiętajmy, na razie to tylko testy.

mzamysle

Re: HbbTV w TVP

Post autor: mzamysle »

Na moim Philips 32pfl6606h, który oficjalnie wspiera HbbTV odbieram serwis TVP jedynie na TVP1 z MUX3 (wersja SD) mimo, że wg strony hbbtv.pl nadawany jest na wszystkich wersjach TVP1 i TVP2.
Nie wiem czy to problem z oprogramowaniem telewizora czy na TVP1HD HbbTV nie jest nadawany?

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3512
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: HbbTV w TVP

Post autor: Krosnoludek »

TVP: Ponad 4200 widzów telewizji hybrydowej

W piątek, 8 czerwca wraz z transmisją meczu otwarcia Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Telewizja Polska uruchomiła bezpłatny, ogólnodostępny serwis piłkarski. W ciągu pierwszej doby skorzystało z niego ponad 4200 widzów. Kolejne dni pokazały, że cieszy się on niesłabnącym zainteresowaniem.


Serwis jest realizowany w standardzie HbbTV i w obecnej odsłonie będzie nam towarzyszył aż do zakończenia Euro 2012. Poproszeni o komentarz dziennikarze sportowi podkreślali, że daje on telewidzom możliwość podglądu danych statystycznych, do których dostęp do tej pory dostęp posiadali jedynie profesjonaliści.

Telewizja hybrydowa to nowatorska usługa, w której tradycyjny przekaz telewizyjny jest wzbogacany o dodatkowe dane udostępnione za pośrednictwem sieci Internet, przygotowane w ten sposób, aby korespondowały z treścią danej audycji. Mogą z niej korzystać użytkownicy posiadający telewizor w standardzie HbbTV podłączony do Internetu.

Dostępność serwisów skojarzonych z daną audycją jest sygnalizowana wyświetleniem na ekranie czerwonej kropki. Po wciśnięciu analogicznie oznaczonego przycisku na pilocie uzyskuje się dostęp do serwisu, do nawigacji po którym wystarczy stosować się do dalszych wskazówek wyświetlanych na ekranie
.
Poza działającym serwisem piłkarskim w niedalekiej przyszłości planowane są kolejne: pogodowy, informacje regionalne, sportowy na Igrzyska Olimpijskie i wiele innych.

źródło: http://www.satkurier.pl/news/75949/tvp- ... dowej.html ,- http://www.tvp.pl/o-tvp/centrum-prasowe ... ej/7684507

robsonbyd77

Re: HbbTV w TVP

Post autor: robsonbyd77 »

mzamysle pisze:Na moim Philips 32pfl6606h, który oficjalnie wspiera HbbTV odbieram serwis TVP jedynie na TVP1 z MUX3 (wersja SD) mimo, że wg strony hbbtv.pl nadawany jest na wszystkich wersjach TVP1 i TVP2.
Nie wiem czy to problem z oprogramowaniem telewizora czy na TVP1HD HbbTV nie jest nadawany?
U mnie działa na TVP 1 HD z MUX-1

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: HbbTV w TVP

Post autor: yerry »

Szanowny Kliencie
W imieniu firmy Samsung, serdecznie dziękujemy za kontakt.
W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

Na dzień dzisiejszy żaden z modeli odbiorników telewizyjnych nie ma możliwości odbioru sygnału HBBTV. W niedługim czasie powinno pojawić się oprogramowanie umożliwiające odbiór tej usługi.

mzamysle

Re: HbbTV w TVP

Post autor: mzamysle »

W takim razie to problem telewizora. Dziękuję za odpowiedź.
robsonbyd77 pisze:
mzamysle pisze:Na moim Philips 32pfl6606h, który oficjalnie wspiera HbbTV odbieram serwis TVP jedynie na TVP1 z MUX3 (wersja SD) mimo, że wg strony hbbtv.pl nadawany jest na wszystkich wersjach TVP1 i TVP2.
Nie wiem czy to problem z oprogramowaniem telewizora czy na TVP1HD HbbTV nie jest nadawany?
U mnie działa na TVP 1 HD z MUX-1

misiekf

Re: HbbTV w TVP

Post autor: misiekf »

Jeśli posiadacie TV Sony Bravia z serii EX720 to możecie włączyć HBBTV.
Sposób opisałem na swoim blogu - http://misiekf.pl/2012/06/wlaczanie-wsparcia-hbbtv/

arturxp

Re: HbbTV w TVP

Post autor: arturxp »

Na Sony Bravia KDL40EX-520 też działa

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3512
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: HbbTV w TVP

Post autor: Krosnoludek »

@misiekf
Czy na Sony KDL-26EX320 też to zadziała ?. Kuzyn ma takiego, i włączył bym mu HbbTV.
Według tych stron działa: http://www.sony.pl/discussions/thread/139382 , http://www.test.de/Fernseher-397-TV-Ger ... 04-0737-00

Zablokowany