HbbTV w NTC

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
El Prezesso
Posty: 145
Rejestracja: 16 listopada 2009, o 17:52
Odbiornik: TV LG 42LM620S
Instalacja antenowa: Fuba DAT903 Combo LTE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Koszalin/Gołogóra

Re: HbbTV w TVP

Post autor: El Prezesso »

W moim LG (jak w podpisie) Hbb działa po przestawieniu kraju na Niemcy. Nie trzeba nic grzebać w menu serwisowym, z resztą nie wiadomo jak tam wejść.
Oczywiście operacja ta skasowała wszystkie kanały tak z DVB-T (yu nie ma płaczu) jak i z listy sat (tu już była dłuższa zabawa z ponownym układaniem listy).

Aktualnie pokazuje w prawym dolnym rogu planszę dot. meczu Czechy - Portugalia.
Są dostępne opcje: skład, sonda i to właściwie wszystko. Trochę biednie...
Na ZDF czy PRO7 (niemieckie z sat) jest full wypas (opisy programów, zajawki wideo, cyfrowy txt).
No ale to tylko testy w TVP.

-- połączono

I tu muszę Cię zaskoczyć - pomimo, że jestem łagodnie powiedziawszy sceptycznie nastawiony co do obwiązku płacenia tzw. "abonamentu" i polityki finansowej TVP to jednak moje gosp. domowe płaci regularnie.

A jesli chodzi o Hbb to znów mi się wyświetla plansza "Ukraina - Anglia".
Tak ma być??

EDIT:
Teraz jest już plansza z wynikiem meczu Czechy - Portugalia + składy, kartki, sonda.
...i to wszystko.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: HbbTV w TVP

Post autor: hadam »

Jeśli chodzi o menu serwisowe w TV LG to aby wejść trzeba wyłączyć TV a potem jednocześnie nacisnąć przycisk POWER (załączanie) na pilocie i TV.

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: HbbTV w TVP

Post autor: belzebiusz »

El Prezesso pisze:Teraz jest już plansza z wynikiem meczu Czechy - Portugalia + składy, kartki, sonda.
...i to wszystko.
Jak chcecie sobie zobaczyć jak to wygląda to trzeba zainstalować tą wtyczkę do Firefoxa:
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/firehbbtv/

Potem wystarczy wejść w adres:
http://hbbtv.tvp.pl/8/

Nawigacja poprzez strzałki i klawisze:
R - czerwony
Y - zółty
G - zielony
B - niebieski
Enter - zatwierdzenie
Ostatnio zmieniony 5 lipca 2012, o 14:34 przez belzebiusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3512
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: HbbTV w TVP

Post autor: Krosnoludek »

LG i producenci TV utworzyły sojusz Smart TV Alliance http://www.digi-tv.pl/ekrany-plaskie/76 ... v-alliance
czyżby konkurencja dla HbbTV ???

leoniada

Re: HbbTV w TVP

Post autor: leoniada »

belzebiusz pisze:
El Prezesso pisze:Teraz jest już plansza z wynikiem meczu Czechy - Portugalia + składy, kartki, sonda.
...i to wszystko.
Jak chcecie sobie zobaczyć jak to wygląda to trzeba zainstalować tą wtyczkę do Firefoxa:
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/firehbbtv/

Potem wystarczy wejść w adres:
http://hbbtv.tvp.pl/8/

Nawigacja poprzez strzałki i klawisze:
R - czerwony
Y - zółty
G - zielony
B - niebieski

czy można wyświetlić serwisy innych stacji, widocznych w menu na górze?

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: HbbTV w TVP

Post autor: belzebiusz »

Telewizja Polska uruchomiła telewizję hybrydową
http://www.tvp.pl/o-tvp/centrum-prasowe ... wa/7840129

DXmaniak

Re: HbbTV w TVP

Post autor: DXmaniak »

Mam krótkie pytanie do znawców (podkreślam znawców a nie znaFcUF ;) ) tematu HBBTV

Dlaczego nikt na świecie nie wymyślił jeszcze żadnego programu ani freeware ani płatnego do obsługi HBBTV na komputerze, może głupie pytanie, ale odbiorcy mający komputer i kartę TV do odbioru DVB-T nie muszą mieć obowiązkowo internetu ale chcieliby odebrać informacje HBB-TV drogą naziemną a niekoniecznie chcą kupować kolejnego STB obsługującego taki system.

Mam pytanie czy HBBTV to serwis podobny do jednokierunkowego internetu z satelity gdzie przesyłany jest tzw. część internetu w tym przypadku strona hbbtv.tvp.pl? Czy te dane są przesyłane przez antenę, czy wyłącznie przez wtyczkę LAN czyli internet?

Bo jak na razie jedynym wyjściem dla komputerów jest korzystanie z przeglądarki Firefox i pluginu firehbbtv:

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/firehbbtv/
i wejście na stronę:
http://hbbtv.tvp.pl/8/

ale to wymaga dostępu do internetu, natomiast nie ma żadnego programu do wyciągnięcia jakichkolwiek danych ze strumienia złapanego z anteny naziemnej.

Czytałem gdzieś że w HBBTV tylko materiały filmowe się ściąga przez internet, reszta czyli teksty i zdjęcia są przesyłane drogą radiową i odbierane przez zwykła antenę, czy to prawda? czy te podstawowe dane - zdjęcia i teksty są w ogóle przesyłane naziemnie? Skoro tak to czemu twórcy nie pomyśleli o odbiorcach telewizji DVB-T na komputerach.

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: HbbTV w TVP

Post autor: Maniek99 »

@DXmaniak
W strumieniu przesyłany jest tylko link, cała reszta leci przez net.
Jak standard się wyklaruje, to ktoś pewnie zrobi wtyczkę/przeglądarkę z prawdziwego zdarzenia, ale linka trzeba będzie sobie jakoś skombinować.

qwerciak
Posty: 54
Rejestracja: 18 kwietnia 2011, o 09:09
Odbiornik: Samsung UE32D5500RWXXH
Not Only LV6TMPVR4
Maximum T-105 HD
Instalacja antenowa: AZART
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Raszyn, PKiN

Re: HbbTV w TVP

Post autor: qwerciak »

W artykule do którego link podał belzebiusz, jest mowa o tym, że dostępne są statystyki i inne bajery. Pobobnie mówili komentatorzy w czasie transmisji meczów z EURO. A ja mam tylko sondę i składy drużyn. Mało tego. Po każdej zmianie nazwiska piłkarza, lista z nazwiskami wędruje do góry, aż całkiem znika.
Tak ma to wyglądać? Rozumiem, że to początki, ale ktoś nam tu wciska kit.

MAVERIC

Re: HbbTV w TVP

Post autor: MAVERIC »

Wygląda na to że masz telewizor Samsung. Na nich tak niestety dzieje się. Są jakieś błędy i dziwne bo na Samsungu odbieram HbbTV na 30 niemieckich stacjach i tam jeszcze nie zauważyłem żadnych błędów.

bartmeces

Re: HbbTV w TVP

Post autor: bartmeces »

Witam.W telewizorach Panasonic nie mogę znalesc aplikacje danych gdzie szukać?Menu/Konfiguracja/Ustawienia Wyświetlania/ i tam nie ma!

Awatar użytkownika
radier
Posty: 300
Rejestracja: 24 stycznia 2012, o 23:07
Odbiornik: Samsung UE48H6400 + UPPLEVA 2.1
Instalacja antenowa: DPM GT-961
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Śrem

Re: HbbTV w TVP

Post autor: radier »

A jesteś pewien,że twój model wspiera HbbTv ?

http://hbbtv.pl/sprzet-hbbtv/telewizory-panasonic/

bartmeces

Re: HbbTV w TVP

Post autor: bartmeces »

pewnośći nie mam ale mówią że G30 też ma musiałbym podejsc do jakiegos marketu i zobaczyc czy moj model ,maja miec w srode bo zamowili bo się sprzedał.Na liscie go nie ma ale oni chyba tylko podaja model 2012 a ja kupiłem w lutym wiec model 2011

Awatar użytkownika
djtom
Posty: 46
Rejestracja: 8 listopada 2011, o 14:03
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: 46G30
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKIN i Raszyn

Re: HbbTV w TVP

Post autor: djtom »

G30 i GT30 nie obsługują i nie będą obsługiwać hbb.

bartmeces

Re: HbbTV w TVP

Post autor: bartmeces »

A to dlaczego tak?jak VT30 obsługuje wiem ze to wyższy model?to albo wymiana na st50 lub kupić tuner HbbTV?

Awatar użytkownika
radier
Posty: 300
Rejestracja: 24 stycznia 2012, o 23:07
Odbiornik: Samsung UE48H6400 + UPPLEVA 2.1
Instalacja antenowa: DPM GT-961
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Śrem

Re: HbbTV w TVP

Post autor: radier »

Trzeba mieć nieźle nagrzane by z powodów testów HbbTv zmieniać TV.

bartmeces

Re: HbbTV w TVP

Post autor: bartmeces »

To co proponujesz?tv za 3 tys ma 3 mies żeby tego nie było a ST50 z 2012 juz ma

wsz
Posty: 166
Rejestracja: 8 marca 2011, o 15:11
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: LG OLED55B9
Instalacja antenowa: Indywidualna na dachu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Re: HbbTV w TVP

Post autor: wsz »

Dla posiadaczy TV Sony dla modeli wymienionych poniżej jest aktualizacja firmware:
http://www.sony.pl/support/pl/product/K ... Z2EUA_4008

Z opisu na powyższej stronie:
Aktualizacja jest prosta, a najnowsza wersja oprogramowania sprzętowego zwiększy możliwości używanego telewizora.

Data wydania: 20/06/2012
Nazwa: PKG4.008EUA
Modele, których dotyczy informacja:
KDL-65HX920 / HX923 / HX925
KDL-60NX720 / NX723 / NX725
KDL-55EX720 / EX721 / EX723 / EX725 / NX720 / NX723 / NX725 / HX820 / HX823 / HX825 / HX920 / HX923 / HX925
KDL-46CX520 / CX525 / EX520 / EX521 / EX524 / EX525 / EX720 / EX721 / EX723 / EX724 / EX725 / EX726 / EX727 / EX728 / EX729 / HX720 / HX723 / HX725 / NX720 / NX723 / NX725 / HX820 / HX823 / HX825 / HX920 / HX923 / HX925
KDL-40CX520 / CX521 / CX523 / CX525 / EX520 / EX521 / EX523 / EX524 / EX525 / EX720 / EX721 / EX723 / EX724 / EX725 / EX726 / EX727 / EX728 / EX729 / HX720 / HX723 / HX725 / NX720 / NX723 / NX725
KDL-37EX521 / EX524 / EX525 / EX720 / EX723 / EX725
KDL-32CX520 / CX521 / CX523 / CX525 / EX421 / EX425 / EX520 / EX521 / EX523 / EX524 / EX525 / EX720 / EX721 / EX723 / EX724 / EX725 / EX726 / EX727 / EX728 / EX729
KDL-26EX320 / EX321 / EX325
KDL-24EX320 / EX325
KDL-22EX320 / EX325
Korzyści i udoskonalenia:
Niniejsze oprogramowanie ulepsza obsługę standardu Hbb TV.
Ograniczenia: aktualizacja jest przeznaczona wyłącznie dla telewizorów sprzedawanych na terenie Europy. Nie wszystkie modele są sprzedawane we wszystkich krajach.

Rodzina ma jeden z tych modeli ale nie jest podpięty do Internetu, więc nie sprawdzę czy to włącza lub poprawia działanie Hbb TV dla Polski jako wybranego kraju.

Jeśli masz Sony,a nie ma Twojego modelu na liście, to poszukaj w supporcie Sony, może też była aktualizacja.

Awatar użytkownika
radier
Posty: 300
Rejestracja: 24 stycznia 2012, o 23:07
Odbiornik: Samsung UE48H6400 + UPPLEVA 2.1
Instalacja antenowa: DPM GT-961
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Śrem

Re: HbbTV w TVP

Post autor: radier »

Tak się zastanawiam czy HbbTv będzie mogło potencjalnie posłużyć do namierzenia odbiornika, a co za tym idzie sprawdzenia czy jego właściciel płaci abonament. Moim zdaniem jest to możliwe chociaż nikt tego oficjalnie nie potwierdzi.

REXus

Re: HbbTV w TVP

Post autor: REXus »

Możliwe z pomocą dostawców dostępu do Internetu (ISP). Ale Ci, aby udostępnić dane swoich klientów, muszą zostać wezwani przez policję, a aby zaczęła się sprawa - musi być co najmniej podejrzenie popełnienia przestępstwa. Póki co - mamy domniemanie niewinności.

Zablokowany