HbbTV w NTC

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
eromans12

Re: HbbTV w TVP

Post autor: eromans12 »


pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: HbbTV w TVP

Post autor: pikaczu »

szkoda, że nie mam hybrydy :x :x

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: HbbTV w TVP

Post autor: belzebiusz »

Wtyczka FireHbbTV do Firefoxa i już masz. :P
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/firehbbtv/

Ogólnie w tym przypadku HbbTV to taka wersja demo strony sport.tvp.pl :lol:
Ostatnio zmieniony 16 stycznia 2013, o 12:36 przez belzebiusz, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: HbbTV w TVP

Post autor: @GUTEK@ »

@GUTEK@ pisze:Więc w czy problem jest w softcie do telewizora, czy w cudzie techniki które nadaje TVP ?
Znalazłem odpowiedź na forum HDTV. Problem leży w tej "protezie" nadawanej przez TVP.

Link: http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/85 ... btv-7.html

Templar

Re: HbbTV w TVP

Post autor: Templar »

Mam problem z tym nowym serwisem sportowym TVP, na moim Samsungu ES6100 mam ucięte menu:

http://i.imgur.com/rmlPu3A.jpg

wszystkie inne serwisy TVP, a także ten od Eska TV działają dobrze, tylko z tym od samego początku mam problem, można coś z tym zrobić, no i czyja to wina TVP, czy Samsunga?

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: HbbTV w TVP

Post autor: belzebiusz »

A masz wyłączony overscan?

Templar

Re: HbbTV w TVP

Post autor: Templar »

Tak jest wyłączony, zresztą zmiany w wyświetlaniu obrazu telewizyjnego nie wpływają u mnie w żaden sposób na HbbTV i inne funkcje SMART.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: HbbTV w TVP

Post autor: @GUTEK@ »

Mam to samo na EH5300, więc to pewnie wina TVP. Bo tylko z ich Hbb jest problem, od Eski i czeskie działają poprawnie.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: HbbTV w TVP

Post autor: hadam »

W 2013 roku liczba odbiorników umożliwiających korzystanie z telewizji hybrydowej ma przekroczyć 100 milionów. Z obserwacji Deloitte wynika, że w większości badanych krajów telewizory hybrydowe znajdują się już w co trzecim domu, a na kilku rynkach może to być nawet 60 proc.

http://www.satkurier.pl/news/82031/tele ... wideo.html

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3511
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: HbbTV w TVP

Post autor: Krosnoludek »

Teatr Telewizji w serwisie telewizji hybrydowej

http://www.tvp.pl/o-tvp/centrum-prasowe ... ej/9818412

RudyHary

Re: HbbTV w TVP

Post autor: RudyHary »

Jak TVP nie chce dodać TVP Sport, TVP Seriale i TVP HD to niech doda je jako aplikacja do Smart TV lub podobnie jak Eska zrobiła w HbbTV ze stacjami radiowymi. Orange sport posiada osobną aplikacje i w taki sposób jest dostępny dla każdego posiadającego telewizor z internetem.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3511
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: HbbTV w TVP

Post autor: Krosnoludek »

Najważniejsze programy informacyjne TVP już w telewizji hybrydowej

8 marca Telewizja Polska uruchamia oficjalnie na swojej platformie hybrydowej trzy nowe serwisy Hbbtv przygotowane dla głównych redakcji informacyjnych TVP1 i TVP2 – „Wiadomości”, „Teleexpressu” i „Panoramy”. Dzięki tej usłudze widzowie uzyskują nowe możliwości pogłębiania wiedzy zawartej w materiałach newsowych. Aplikacje dla „Wiadomości”, „Panoramy” i „Teleexpressu” mimo podobnej, spójnej struktury architektonicznej akcentują specyfikę, styl i charakter każdego z tych programów, zarówno w warstwie graficznej, jak i merytorycznej. Menu umieszczone po lewej stronie ekranu składa się z właściwych danej redakcji kategorii tematycznych.

więcej: http://www.tvp.pl/o-tvp/centrum-prasowe ... j/10329935 lub tu http://hbbtv.pl/2013/03/01/panorama-tel ... i-w-hbbtv/



A zapowiadanych tunerów z HbbTV ciągle brak!!!
Prowadzimy również rozmowy z producentami dekoderów, którzy zagwarantowali, że przed marcowymi wyłączeniami naziemnej telewizji analogowej pojawią się w Polsce w sprzedaży dekodery obsługujące DVB-T wyposażone w opcję HbbTV i że ich koszt będzie się zamykał w przedziale cenowym 150-200 zł. Dziś kosztują ok. 400-500 zł.
http://www.rp.pl/artykul/962367-Rozmowa ... logie.html

jojoro
Posty: 53
Rejestracja: 19 lipca 2012, o 22:26
Odbiornik: ADB-100T oraz Panasonic tx-p42st50e
Instalacja antenowa: DVBT:Dipol 94/21-69 Vena.Symetryzator.
Radio:Dipol AR9/CCIR/UKF-FM.Symetryzator.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC4

Re: HbbTV w TVP

Post autor: jojoro »

HbbTv to ciekawe rozwiązanie, ale źle wykorzystywane. Obecnie jest bezsensowne. Włączam sobie taki serwis TVP i mam tonę tekstu małym druczkiem, tak że aby to przeczytać muszę siedzieć 1m od 42'' plazmy. Wygodne to nie jest.
Dodatkowo brak standaryzacji. na serwisie Panoramy mamy zupełnie inny sposób poruszania się i układ treści niż na serwisie TVP Sport itd.
W dodatku takie statyczne przeglądanie tekstu w TV mija się z celem. Nie po to włączam TV aby przegladać ubogiego krewnego Internetu.
HbbTv powinno:
1. zastąpić migajace paski informacyjne na dole ekranu. Każdy chętny powinien móc sobie włączyć lub wyłączyć na kanałach typu "Info" pasek z informacjami lokalnymi, notowaniami giełdowymi, pogodą itp. Co więcej niektórzy mogliby miec ochotę włączyć paski tylko z giełdą, inni z informacjami lokalnymi itp.
2. udostępniać możliwość wysyłania komunikatów przez nadawcę np. o zmianie czasu emisji (typu transmisja ze skoków się przedłuża i bajka dla dzieci będzie później)
3. udostępniać dodatkowe statystyki podczas meczów, biografie zawodników itp. Wyobraźcie sobie, że zawodnik strzela gola, wyskakuje popup z jego zdjęciem, po wybraniu OK mamy dostęp do statystyk zawodnika w meczu, jego biografii itp.
4. Podczas filmów dawać informacje o aktorach, streszczenia fabuły, informacje o reżyserach, podobnych filmach, które będą niedługo w emisji.

Pole manewru jest niemal nieograniczone, wiadomo że do obsługi imprez Live, wydarzeń sportowych trzeba by było kogoś zatrudnić kto będzie wysyłał info w odpowiednim momencie, ale nie jest tego aż tak dużo żeby sobie nie dac rady.

Jest wiele fajnych opcji, a zafundowano nam "Telegazetę 2"

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: HbbTV w TVP

Post autor: bartosz4 »

@GUTEK@ pisze:Mam to samo na EH5300, więc to pewnie wina TVP. Bo tylko z ich Hbb jest problem, od Eski i czeskie działają poprawnie.
A czemu czas jest 2h do przodu (przed zmianą czasu było +1h, jakby zostało byłoby akurat)? Można to gdzieś ustawić (w EH5300)?

tomekogg

Re: HbbTV w TVP

Post autor: tomekogg »

Samsung EH5300 ma Hbb?

Templar

Re: HbbTV w TVP

Post autor: Templar »

bartosz4 pisze:A czemu czas jest 2h do przodu (przed zmianą czasu było +1h, jakby zostało byłoby akurat)? Można to gdzieś ustawić (w EH5300)?
U mnie (ES6100) też +2h.

No i z kanałem TVP Sport dalej mam ten problem z przyciętym menu, lipa te HbbTV u TVP :P

RudyHary

Re: HbbTV w TVP

Post autor: RudyHary »

A na moim EH5300 godzina w HbbTV od TVP działa po zmianie czasu tak jak powinno. Nic nie grzebałem...

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: HbbTV w TVP

Post autor: bartosz4 »

tomekogg pisze:Samsung EH5300 ma Hbb?
Po zainstalowaniu stosownej aplikacji.
RudyHary pisze:A na moim EH5300 godzina w HbbTV od TVP działa po zmianie czasu tak jak powinno. Nic nie grzebałem...
I bądź tu mądry. Nie muszę chyba pisać, ze te +2h działa na nerwy.

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: HbbTV w TVP

Post autor: bartosz4 »

Poza tym np. w czasie "Wiadomości" potrafi się coś "wysypać", tzn. z uporem maniaka wyświetla się taki biał pasek i tam cośerror i inne pierdoły. Robisz "exit" a to wraca. Chyba pomaga wejście i wyjście w internet.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: HbbTV w TVP

Post autor: Anduraki »

Potwierdzam coś nie tak z godziną na EH5450. Wychodzenie z HbbTV działa u mnie czerwonym przyciskiem, exitem nie idzie wyjść.

Zablokowany