HbbTV w NTC

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: HbbTV w NTC

Post autor: bartosz4 »

No to teraz jeszcze na programach TVP włącza się jakiś czarny ekran zmniejszając obraz stacji do małego okienka (jak PIP). Jedyne rozwiązanie to wyłączyć HbbTV.

Piotr55
Posty: 3
Rejestracja: 18 grudnia 2016, o 15:28

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Piotr55 »

Podobno w dn. 25.06. została wprowadzona poprawka do aplikacji HbbTV dostępnej na kanałach TVP. Po tej poprawce Samsung UE65F8000 (model z 2013 roku), w którym HbbTV po majowej aktualizacji działał poprawnie, działa nadal dobrze, ale obraz emitowany przez dowolny kanał TVP (np. TVP Info, TVP1 itd.) zostaje zmniejszony i pojawia się w górnej prawej części ekranu; zajmuje wówczas ok. 1/25 pola ekranu (coś na kształt PIP).
Samsung UE40ES7000 (model z 2012 roku), który po majowej aktualizacji nie odbierał sygnału HbbTV, teraz go odbiera. Ale obraz kanału także na tym odbiorniku zostaje zmniejszony i pojawia się w górnej prawej części ekranu. Jedynym rozwiązaniem tego problemu pozostaje wyłączenie funkcji HbbTV, tj. w obu telewizorach Samsunga wyłączenie tzw. kanału z danymi (Menu/System…).
Natomiast inny model Samsunga (J5500, model z 2015 roku) po wczorajszej aktualizacji otrzymał dostęp do HbbTV i obraz emitowanego kanału jest poprawny (nie zmniejszony).
Problem został zgłoszony dzisiaj do TVP (zespół wsparcia HbbTV na platformie https://www.tvp.pl/kontakt (aplikacje/aplikacja HbbTV).

jerkre
Posty: 62
Rejestracja: 3 czerwca 2020, o 10:09
Miejscowość: Sosnowiec
Odbiornik: Sony,
Samsung,
AMIKA A5 T2/CABLE 4k ULTRA HD
Instalacja antenowa: zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: HbbTV w NTC

Post autor: jerkre »

Piotr55 pisze: 26 czerwca 2020, o 11:27 Podobno w dn. 25.06. została wprowadzona poprawka do aplikacji HbbTV dostępnej na kanałach TVP. Po tej poprawce Samsung UE65F8000 (model z 2013 roku), w którym HbbTV po majowej aktualizacji działał poprawnie, działa nadal dobrze, ale obraz emitowany przez dowolny kanał TVP (np. TVP Info, TVP1 itd.) zostaje zmniejszony i pojawia się w górnej prawej części ekranu; zajmuje wówczas ok. 1/25 pola ekranu (coś na kształt PIP).
Samsung UE40ES7000 (model z 2012 roku), który po majowej aktualizacji nie odbierał sygnału HbbTV, teraz go odbiera. Ale obraz kanału także na tym odbiorniku zostaje zmniejszony i pojawia się w górnej prawej części ekranu. Jedynym rozwiązaniem tego problemu pozostaje wyłączenie funkcji HbbTV, tj. w obu telewizorach Samsunga wyłączenie tzw. kanału z danymi (Menu/System…).
Natomiast inny model Samsunga (J5500, model z 2015 roku) po wczorajszej aktualizacji otrzymał dostęp do HbbTV i obraz emitowanego kanału jest poprawny (nie zmniejszony).
Problem został zgłoszony dzisiaj do TVP (zespół wsparcia HbbTV na platformie https://www.tvp.pl/kontakt (aplikacje/aplikacja HbbTV).
Takie właśnie mam objawy na TV.
Servis HbbTv działa normalnie, mimo że ciągle domaga się akceptacji

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: HbbTV w NTC

Post autor: dvbtowiec »

Ciekawe czy jeszcze jakieś inne marki maja problem, czy tylko Samsung :)
Sony z 2012 roku, wersja HbbTV 1.1 działa OK po tych zmianach, choć jest pewien problem z reakcją na przyciski akceptujące ciasteczka. Ale gdy już się to zrobi, serwis wolno, nawet bardzo wolno, ale działa.

----------------------------------------------

TVP Kultura 2 dostępna w aplikacji HbbTV TVP, oraz w MUX 8 jako osobny kanał HbbTV.

jerkre
Posty: 62
Rejestracja: 3 czerwca 2020, o 10:09
Miejscowość: Sosnowiec
Odbiornik: Sony,
Samsung,
AMIKA A5 T2/CABLE 4k ULTRA HD
Instalacja antenowa: zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: HbbTV w NTC

Post autor: jerkre »

U mnie jest już ok.

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: HbbTV w NTC

Post autor: bartosz4 »

Coś zmienili. Teraz na TVP aby mieć HbbTv trzeba przytrzymać czerwony przycisk. Dla mnie OK.

Jest TVP Kultura 2.

Acha, TV Polonia jak zwykle po ok. 10 sekundach pauzuje.

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: HbbTV w NTC

Post autor: pikaczu »

Czemu tvp kultura 2(mux 8), ma duże opóźnienie do tvp kultura 2 w stream?

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: BiTCity »

bartosz4 pisze: 26 czerwca 2020, o 20:38 Coś zmienili. Teraz na TVP aby mieć HbbTv trzeba przytrzymać czerwony przycisk. Dla mnie OK.

Jest TVP Kultura 2.

Acha, TV Polonia jak zwykle po ok. 10 sekundach pauzuje.
TVP Polonia działa dobrze tylko na HBBTV 1.0 u mnie na Toshibie z 2014 r. Na LG z 2019 r. gdzie jest 2.0.1 po 10 sekundach stop tak jak u Ciebie.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: HbbTV w NTC

Post autor: dvbtowiec »

@pikaczu nie ma wielkiej różnicy w czasie emisji zauważyłem raptem kilka sekund. O ile dobrze pamiętam pisałeś już o opóźnieniach przy eszkołach. Widocznie to zależy od Twojego odbiornika.
bartosz4 pisze: 26 czerwca 2020, o 20:38 Coś zmienili. Teraz na TVP aby mieć HbbTv trzeba przytrzymać czerwony przycisk.
Nie zauważyłem takiego działania na odbiornikach, normalnie pokazuje się zaproszenie na ekranie do naciśnięcia czerwonego przycisku. Znów najwyraźniej kwestia wersji HbbTV którą używa telewizor.

Generalnie sporo jest błędów przy wczytywaniu tych kanałów internetowych. Także w aplikacji VOD TVP w Android TV te błędy się pojawiają. Mam nadzieję że to zostanie kiedyś skorygowane, bo wywoływanie kilka razy kanału może zniechęcać do oglądania :)

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: HbbTV w NTC

Post autor: bartosz4 »

Właściwie to czemu nie dorzucą od razu TVP Kultury HD i TVP Rozrywki? Skoro jest TVP INFO, którą każdy może łatwo mieć z eteru, to chyba mogliby też dać stacje z problematycznego muksa.

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: HbbTV w NTC

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

dvbtowiec pisze: 26 czerwca 2020, o 12:33TVP Kultura 2 dostępna w aplikacji HbbTV TVP, oraz w MUX 8 jako osobny kanał HbbTV.
"Potwierdzenie" tych informacji ze "strony TVP": https://centruminformacji.tvp.pl/487113 ... ydowej-tvp.

Adis
Posty: 110
Rejestracja: 6 grudnia 2016, o 11:50
Miejscowość: Rybnik
Odbiornik: tv philips dekoder Viva
Instalacja antenowa: telmor 850 i Sparta lambda
10m dach
Nadajnik - obiekt nadawczy: kosztowy skrzyczne opole sucha gora masl

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Adis »

Na philipsie 7334 nie ma problemu obraz pojawia się na mux8 po10 sekundach w hdbtv od razu nic nie zacina jedyny problem to dalszy brak polsatunews w hdbtv

Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Ramirez »

W jakiej wersji jest te nowe Hbb?? Co odbiornik to inne zachowanie.
Na Skymaster tnt5 te nowe Hbb wcale nie startuje. Stare chyba chodziło o ile dobrze pamiętam. Na moim drugim odbiorniku z Hbb, tv Lg 43 635v 4K na WebOS 3.5 , Hbb TVP się uruchamia, ale nie działają stacje nadawane na żywo. Jest komunikat nie można wczytać wideo. Pozostałe seriale , filmy itd działają ale czasami się zacina. Ostatecznie wyciągnąłem miboxa 4K z szafy który mnie denerwował swoją niestabilnością i przez to oglądam TVP VOD. Dobrze że chociaż Hbb z Polsat News działa ;)

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: HbbTV w NTC

Post autor: dvbtowiec »

Po ostatnich poprawkach powinno już być wg zapowiedzi od wersji HbbTV 1.0.
Poprawnie odbierałem od dnia premiery (nie licząc błędów wczytywania), teraz także starsze modele które miałem przyjemność testować mają ten serwis aktualnie.

Ale z kolei od dłuższego już czasu Polsat News z HbbTV otwiera wyłącznie czarny ekran, a w tle słyszę głos z kanału na którym uruchomiłem PN.
Do niedawna poprawnie odbierał jeden testowany odbiornik. Coś się zmieniło na przełomie roku.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: HbbTV w NTC

Post autor: DanielK »

Ramirez pisze: 28 czerwca 2020, o 08:22 Ostatecznie wyciągnąłem miboxa 4K z szafy który mnie denerwował swoją niestabilnością i przez to oglądam TVP VOD.
Dziwne, że masz jakieś problemy z niestabilnością. Ja nic takiego nie zauważyłem, może jakaś aplikacja coś Ci w nim destabilizuje. Jedyne na co zwracam uwagę, to raz na jakiś czas trzeba mu zrobić restart (klawisz włączenia przytrzymaj kilka sek).

Jeśli chodzi o HbbTV, wczoraj sprawdzałem na tunerze na linux z OpenATV, to nie udało się odtworzyć strumienia na TVP Kultura 2 (komunikat o błędzie).

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Maniek99 »

Czy ktoś wie jaki jest prawidłowy link do HBBTV Eski?
Mam coś takiego:
http://app.hbbtv.zprmedia.pl/eskatv/�� ����
polEskaTVapplication?provider=emitel

Po obróbce:
http://app.hbbtv.zprmedia.pl/eskatv/app ... der=emitel
Ale coś się nie uruchamia (chrome + wtyczka hbbtv)

Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Ramirez »

DanielK pisze: 28 czerwca 2020, o 11:49
Ramirez pisze: 28 czerwca 2020, o 08:22 Ostatecznie wyciągnąłem miboxa 4K z szafy który mnie denerwował swoją niestabilnością i przez to oglądam TVP VOD.
Dziwne, że masz jakieś problemy z niestabilnością. Ja nic takiego nie zauważyłem, może jakaś aplikacja coś Ci w nim destabilizuje. Jedyne na co zwracam uwagę, to raz na jakiś czas trzeba mu zrobić restart (klawisz włączenia przytrzymaj kilka sek).

Jeśli chodzi o HbbTV, wczoraj sprawdzałem na tunerze na linux z OpenATV, to nie udało się odtworzyć strumienia na TVP Kultura 2 (komunikat o błędzie).
HDMI CEC szwankuje. Jak nie mam tego załączonego w miboxie, to go zamula aż się zawiesza. A nie za bardzo te HDMI CEC dobrze działa w tym mibox. Inne urządzenia z nim słabo współpracują. Są problemy z automatycznym przełączaniem źródła sygnału na HDMI1, HDMI2, HDMI3 w TV.

krucjatus
Posty: 12
Rejestracja: 4 maja 2020, o 15:33
Miejscowość: Warszawa

Re: HbbTV w NTC

Post autor: krucjatus »

Przetestowałem na swoim Szmelcungu - wciąż to samo. Mrygocze i wkurza. Miło, że TVP chciało dobrze dla użytkowników, ale nie da naprawić zwalonego softu pisząc pokrętnie apki. Szkoda czasu i pieniędzy podatnika. Można było na co innego spożytkować te zielone. Jak oni będą się tak pieścić, to prawdziwego serwisu nie użyjmy w tym stuleciu 😕.

Adis
Posty: 110
Rejestracja: 6 grudnia 2016, o 11:50
Miejscowość: Rybnik
Odbiornik: tv philips dekoder Viva
Instalacja antenowa: telmor 850 i Sparta lambda
10m dach
Nadajnik - obiekt nadawczy: kosztowy skrzyczne opole sucha gora masl

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Adis »

Winny Samsung a nie TVP na innych markach dziala

an10ka-dx
Posty: 317
Rejestracja: 5 stycznia 2011, o 20:19
Miejscowość: opolskie
Odbiornik: LG, PHILIPS oraz inne urządzenia do testów :)
Instalacja antenowa: yagi-19elem+LNA-101
Rozgałęźnik 2xTV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne ok.93km do nadajnika

Re: HbbTV w NTC

Post autor: an10ka-dx »

U mnie na LG z 2014r. HbbTV na TVP nie działa poprawnie.
Uruchamiam TVP Kultura 2 i napis "nie można wczytać wideo" ale co najlepsze w tle leci TVP Kultura 2.
Na Polsacie i na TVN nie mam problemów z HbbTV.

ps. mam najnowszą aktualizację oprogramowania w LG.

Zablokowany