HbbTV w NTC

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: HbbTV w NTC

Post autor: m@rtops »

czy ktoś z Emitela może potwierdzić tożsamość tego Pana - @MateuszZPR ?
nie żebym miał coś przeciwko , ale proszenie o IP użytkownika przez osobę mającą 3 posty na forum to trochę "słabo" :?

Kolor
Posty: 451
Rejestracja: 10 grudnia 2014, o 19:21
Odbiornik: Samsung F5500
Viva HD90mc
THD1000
Instalacja antenowa: Pabianice - kablówka i azart - mux1-3 i 8
Justynów - siatka+sym - mux1-3 i 8
Nadajnik - obiekt nadawczy: MUX 1-3 Łódź komin EC, MUX 8 Zygry

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Kolor »

Reakcja administracji bylaby natychmiastowa gdyby byka jakaś sciema. Po za tym, IP to nie PESEL.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: HbbTV w NTC

Post autor: hadam »

Mnie zagadnienia hbbtv nie dotyczą. Ale co jeśli mam neostradę plus i zmienny IP, codziennie mam inny adres wybrany z puli.

Kolor
Posty: 451
Rejestracja: 10 grudnia 2014, o 19:21
Odbiornik: Samsung F5500
Viva HD90mc
THD1000
Instalacja antenowa: Pabianice - kablówka i azart - mux1-3 i 8
Justynów - siatka+sym - mux1-3 i 8
Nadajnik - obiekt nadawczy: MUX 1-3 Łódź komin EC, MUX 8 Zygry

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Kolor »

To nie jest żaden problem. Jeśli masz nieudane próby wejścia w HBb TV, sprawdzasz swoje IP na podanej niżej stronie. Następnie możesz wyslac te dane do osoby oferującej pomoc, najlepiej z data i godzina tej proby. Telewizory posiadają swoje adresy mac, które mogą być także rejestrowane na serwerach operatora hbb. W dobie powszechnie zbieranych danych obecnie z każdego systemu operacyjnego urządzeń, ochrona IP ma niewielki sens. Natomiast na tym przykladzie widać, jaka jest różnica miedzy teletextem a hbb w zakresie zbierania zwrotnych danych telemetrycznych. Nie ma żadnych wątpliwości ze zbierane dane posluza do szufladkowania nas na typy odbiorców konkretnych reklam i naszych preferencji.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: HbbTV w NTC

Post autor: hadam »

Wiem o tym, że w internecie każdego można zidentyfikować nie koniecznie tylko po IP. Pytam w kontekście co daje userowi @MateuszZPR sam adres IP jeśli jest zmienny jak np. w moim przypadku neostrada VDSL. Trzeba by spisać i podać właściwy adres jaki miałem kiedy się łączyłem.

Kolor
Posty: 451
Rejestracja: 10 grudnia 2014, o 19:21
Odbiornik: Samsung F5500
Viva HD90mc
THD1000
Instalacja antenowa: Pabianice - kablówka i azart - mux1-3 i 8
Justynów - siatka+sym - mux1-3 i 8
Nadajnik - obiekt nadawczy: MUX 1-3 Łódź komin EC, MUX 8 Zygry

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Kolor »

Dokladnie o tym napisalem , podanie adresu dlugo po fakcie jest bez sensu.Scisle, Mateusz zpr powinien napisać: wlacz hbb zaznaczając datę godzinę i adres IP i poinformuj mnie o tym fakcie. Nie tylko bledy w komunikacji nadajnik - odbiornik mamy.

MateuszZPR
Posty: 6
Rejestracja: 22 grudnia 2016, o 11:48
Odbiornik: Sony; KDL32EX650, Samsung UE32ES6800, Panasonic TXL32E6E

Re: HbbTV w NTC

Post autor: MateuszZPR »

m@rtops pisze:czy ktoś z Emitela może potwierdzić tożsamość tego Pana - @MateuszZPR ?
nie żebym miał coś przeciwko , ale proszenie o IP użytkownika przez osobę mającą 3 posty na forum to trochę "słabo" :?
Piszę już w tej sprawie z osobą odpowiedzialną za administrowanie forum.
ObywatelDVB-T pisze:Wiem o tym, że w internecie każdego można zidentyfikować nie koniecznie tylko po IP. Pytam w kontekście co daje userowi @MateuszZPR sam adres IP jeśli jest zmienny jak np. w moim przypadku neostrada VDSL. Trzeba by spisać i podać właściwy adres jaki miałem kiedy się łączyłem.
Kolor pisze:Dokladnie o tym napisalem , podanie adresu dlugo po fakcie jest bez sensu.Scisle, Mateusz zpr powinien napisać: wlacz hbb zaznaczając datę godzinę i adres IP i poinformuj mnie o tym fakcie. Nie tylko bledy w komunikacji nadajnik - odbiornik mamy.
Macie racje, zakładałem, że użytkownik będzie posiadał stały adres IP. Prosiłbym w takim razie o zapisanie adresu IP, daty i godziny próby odpalenia HbbTV oraz kanału na jakim operacja ta miała miejsce - oczywiście do czasu potwierdzenia mojej tożsamości nie będę prosił o udostępnienie mi ich w wiadomości prywatnej ;)

Przypadki są dość osobliwe bo świadczą o niedziałającej usłudze na określonych typach telewizorów. Mam do dyspozycji kilka modeli TV znanych producentów (LG, Sony, Panasonic, Samsung, Sharp) i na wszystkich telewizorach usługa wyświetla się poprawnie, także problem ten jest raczej jednostkowy niż globalny, dlatego wielce pomocne będą mi szczegółowe informacje o użytkowniku by jak najsprawniej rozwiązać ten problem.

Awatar użytkownika
Railroad
Posty: 268
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 08:16
Odbiornik: Sony Bravia KDL26ex320
Samsung UE43KU6072u.
Instalacja antenowa: Antena UHF Yagi
ANTENA SONUS TV MINI LOG 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Chodkiewicza

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Railroad »

Jak już wszystko się wyjaśni i rozjaśni podam adres IP, kanał itp :D . Korzystam z internetu mobilnego i moje IP zmienia się co jakiś czas.
Na moim drugim telewizorze Sony, też jest problem z hbbtv na Waszych kanałach. Przy wybraniu usługi VOD i chęci wybrania kategorii strzałkami w dół, przesuwa się cała aplikacja, przez co po kilku naciśnięciach klawisza w dół, znika całe hbbtv. Mogę nagrać filmik jakby był niezrozumiały mój opis.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: HbbTV w NTC

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Adres e-mail, adres IP, domena z której pisze i zeznania podejrzanego są spójne ;)
Osobiście nie znam, mam nadzieję poznać, ale nie nie mam żadnych podstaw by nie wierzyć, że MateuszZPR jest tym, za kogo się podaje.
Witamy na forum przedstawiciela Grupy ZPR :D

Awatar użytkownika
Paweł Tutka
Posty: 109
Rejestracja: 18 lutego 2012, o 13:01
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: Kilkanaście TV umożliwiających odbiór HbbTV
Instalacja antenowa: DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa - Raszyn

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Paweł Tutka »

Problem ten dotyczy wszystkich (najnowszych) modeli telewizorów Samsung z HbbTV na systemie operacyjnym Tizen. Nie występuje on na wcześniejszych modelach TV Samsung. Problem ten jest do rozwiązania po stronie nadawcy telewizyjnego. W logach znajdziecie poprawne zapytanie z telewizorów posiadających opisywany tu adres IP.
MateuszZPR pisze:Mam do dyspozycji kilka modeli TV znanych producentów (LG, Sony, Panasonic, Samsung, Sharp) i na wszystkich telewizorach usługa wyświetla się poprawnie, także problem ten jest raczej jednostkowy niż globalny, dlatego wielce pomocne będą mi szczegółowe informacje o użytkowniku by jak najsprawniej rozwiązać ten problem.

Awatar użytkownika
Railroad
Posty: 268
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 08:16
Odbiornik: Sony Bravia KDL26ex320
Samsung UE43KU6072u.
Instalacja antenowa: Antena UHF Yagi
ANTENA SONUS TV MINI LOG 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Chodkiewicza

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Railroad »

Właśnie mój TV ma system Tizen. Czyli podawać ten adres IP?

Kolor
Posty: 451
Rejestracja: 10 grudnia 2014, o 19:21
Odbiornik: Samsung F5500
Viva HD90mc
THD1000
Instalacja antenowa: Pabianice - kablówka i azart - mux1-3 i 8
Justynów - siatka+sym - mux1-3 i 8
Nadajnik - obiekt nadawczy: MUX 1-3 Łódź komin EC, MUX 8 Zygry

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Kolor »

Panie Pawle, a może tak konkretnie które serie od a do k?

Awatar użytkownika
Railroad
Posty: 268
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 08:16
Odbiornik: Sony Bravia KDL26ex320
Samsung UE43KU6072u.
Instalacja antenowa: Antena UHF Yagi
ANTENA SONUS TV MINI LOG 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Chodkiewicza

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Railroad »

Wygląda na to, że Samsungi z Tizenem mają jeszcze problem z hbbtv na kanałach TVP, gdy zamiast "czerwonej kropki platforma hybrydowa" jest reklama. Telewizor u mnie jej nie wyświetla.

MateuszZPR
Posty: 6
Rejestracja: 22 grudnia 2016, o 11:48
Odbiornik: Sony; KDL32EX650, Samsung UE32ES6800, Panasonic TXL32E6E

Re: HbbTV w NTC

Post autor: MateuszZPR »

Paweł Tutka pisze:Problem ten dotyczy wszystkich (najnowszych) modeli telewizorów Samsung z HbbTV na systemie operacyjnym Tizen. Nie występuje on na wcześniejszych modelach TV Samsung. Problem ten jest do rozwiązania po stronie nadawcy telewizyjnego. W logach znajdziecie poprawne zapytanie z telewizorów posiadających opisywany tu adres IP.
Przydatna wskazówka! Tworząc aplikacje skupiliśmy się na kompatybilności wstecz by każdy użytkownik mógł korzystać z funkcji HbbTV, nie posiadamy tegorocznych telewizorów Samsunga z systemem Tizen zakładaliśmy, że producenci TV zachowają ciągłość technologii.
Railroad pisze:Właśnie mój TV ma system Tizen. Czyli podawać ten adres IP?
Posłucham rady p. Pawła któremu można zaufać w kwestiach HbbTV, na chwilę obecną nie będzie potrzebny adres IP.

Proszę wszystkie osoby posiadające nowe Samsungi z systemem Tizen o cierpliwość do czasu rozwiązania problemu.

Awatar użytkownika
Paweł Tutka
Posty: 109
Rejestracja: 18 lutego 2012, o 13:01
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: Kilkanaście TV umożliwiających odbiór HbbTV
Instalacja antenowa: DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa - Raszyn

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Paweł Tutka »

1. Problem ten dotyczy telewizorów Samsung serii z literką "K".
2. Podobna sytuacja (Samsung TV z HbbTV na Tizen) występuje na części aplikacji HbbTV emitowanych przez TVP. Problem ten kilkukrotnie zgłaszałem właściwym osobom w TVP bardzo dawno temu. Nie wiem czy i kiedy TVP zabierze się za jego rozwiązanie.
3. Moim zdaniem podawanie adresu IP zbyt wiele w obecnej sytuacji nie pomoże. Aplikacja HbbTV (od ZPR) pobierana jest przez TV z serwerów nadawcy (potwierdzą to logi z serwera) jednakże nie jest wyświetlana przez ten model telewizora. Problem ten można rozwiązać po stronie nadawcy telewizyjnego. Wiem to, bo podobną sytuację przerabiałem we własnym labie HbbTV.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Krosnoludek »

@Paweł Tutka
Dostał Pan od Globo na testy tuner z HbbTV Skymaster TNT-5 ??? http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=36&t=7543

MateuszZPR
Posty: 6
Rejestracja: 22 grudnia 2016, o 11:48
Odbiornik: Sony; KDL32EX650, Samsung UE32ES6800, Panasonic TXL32E6E

Re: HbbTV w NTC

Post autor: MateuszZPR »

W między czasie została założona skrzynka pocztowa do bezpośredniego zgłaszania błędów z usługą HbbTV na kanałach GrupyZPR: hbbtv@grupazpr.pl

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: HbbTV w NTC

Post autor: hadam »

Jak by ktoś był zainteresowany:
V edycja konferencji o telewizji hybrydowej 25 stycznia 2017 roku.
Będzie też mowa o HbbTV w MUX-8.
http://hbbtvsummit.com/

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: HbbTV w NTC

Post autor: pikaczu »

Ciekawe, od kiedy w mux 8, na testach, będzie hybryda?

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: HbbTV w NTC

Post autor: JaroslawMroczkowski »

@ObywatelDVB-T
Do agendy można wpisać wszystko żeby zwiększyć wpływy z opłat za uczestnictwo.
A czy napisali kto będzie się na ten temat wypowiadał?

Zablokowany