HbbTV w NTC

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
jerkre
Posty: 62
Rejestracja: 3 czerwca 2020, o 10:09
Miejscowość: Sosnowiec
Odbiornik: Sony,
Samsung,
AMIKA A5 T2/CABLE 4k ULTRA HD
Instalacja antenowa: zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: HbbTV w NTC

Post autor: jerkre »

Nadal brak HbbTV na kanałach 92-94 TV SONY 40WE665
tylko komunikat od kilku m-cy

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: HbbTV w NTC

Post autor: bartosz4 »

Ja (jak już kilka razy pisałem) mam Samsunga z bodaj 2014 i niemożliwość sprawdzenia tych muksów testowych z HEVC mnie irytuje. A także nie działające HbbTV na Polsacie. Ale na TVP ładnie to chodzi, a przez TVP Kobieta zostałem zmuszony do przeszukania muksu 8 i cały ten chłam znów mi wyskoczył. Niemniej potwierdzam, że kanały 92-94 są. Historię i Kulturę sobie nawet zostawiłem. Jednak wygodniejsze to niż wchodzenie do HbbTV z kanałów TVP. A zielony przycisk (możliwość szybkiego przełączenia stacji w ramach HbbTV) to już w ogóle super funkcja. Tym bardziej nie rozumiem czemu tam nie ma Rozrywki i Dokumentu a jest Info, które można sobie normalnie włączyć. :x

Awatar użytkownika
Giovanni
Posty: 32
Rejestracja: 10 kwietnia 2020, o 20:11
Miejscowość: Raszyn
Odbiornik: Philips
Instalacja antenowa: Antena na dachu
Nadajnik - obiekt nadawczy: Pałac Kultury

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Giovanni »

Na moim Philipsie (z 2015) nie ma TVP Historia 2 ale inne HBB są (Legia,Domowe Przedszkole ,TVP Kultura 2)

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: HbbTV w NTC

Post autor: dvbtowiec »

Ja już parę razy pisałem Sony modele z 2019r z Android TV, ale podejrzewam także z 2020 roku, bo mają ten sam soft i wersję 1.5 HbbTV

Osobne pozycje kanałów wirtualnych z MUX8
TVP Kultura 2 i Domowe przedszkole wczytują do 40s ale działają. Był moment kiedy wczytywały się błyskawicznie, ale to było dawno, zanim znów się coś w transmisji zmieniło.
TVP Historia 2 się nie wczytuje, jest wyłącznie plansza.

Natomiast uruchamiając z aplikacji HbbTV na dowolnym innym kanale TVP, wirtualny TVP Historia 2 się wczytuje, także do 40s.

Na tym telewizorze nie ma też nakładki menu ekranowego po wczytaniu kanałów wirtualnych z MUX8.

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: HbbTV w NTC

Post autor: bartosz4 »

To zaraz coś pozmieniają i mi nie będzie działać.
Kanały wczytują się po jakiś 5 sekundach. Kultura 2 na Szajsungu (jako program!) nazywa się poprawnie, ale TVP Historia 2 to "telewizja naziemna" i ten odbiornik chyba nie ma opcji ręcznej zmiany.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: HbbTV w NTC

Post autor: hadam »

ID kanału TVP Historia 2 jest nie zmienione, czyli jest "Telewizja naziemna" takie samo jak było w PolandIN, natomiast po przełączeniu na ten kanał w przyciemnionym menu ekranowym na tle kanału, pojawia się na krótko nazwa TVP Kultura 2 zanim kanał się wyświetli, najpierw w SD po 1-2 sekundach w HD.

Pisałem już o tym wcześniej. Na LG z 2020 WebOS 5.0, wszystkie serwisy HbbTV dostępne naziemnie działają prawidłowo.
Jedyny problem jest przy przełączaniu góra /dół, czyli bezpośrednio pomiędzy kanałami wirtualnymi TVP, tzn. czasami ale nie zawsze za pierwszym razem nie zaskoczy i obraz jest zamrożony, zatrzymany a dźwięk w tym czasie idzie prawidłowo. Przy wybieraniu numerycznym z innych kanałów na którykolwiek wirtualny kanał TVP jest dobrze.

przemcus
Posty: 6
Rejestracja: 9 marca 2021, o 17:02
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: USTYM 4K Pro

Re: HbbTV w NTC

Post autor: przemcus »

Mam USTYM 4K Pro (Warszawa) i u mnie generalnie z TVP jest słabo, HbbTV na TVP Sport działa poprawnie, na TVP1 też. Jednak na kanałach wirtualnych porażka, wyskakują błędy. Zastanawiam, czy jest może bezpośredni link do TVP Historia 2, tak jak np. do regionalnych TVP? W ten sposób odbieram TVP Kultura 2. Kiedyś nawet chyba na tym forum były linki podawane, ale akurat TVP Historia 2 to świeżynka :)

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Krosnoludek »

Polsat News poprzez HbbTV działa Ci?

przemcus
Posty: 6
Rejestracja: 9 marca 2021, o 17:02
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: USTYM 4K Pro

Re: HbbTV w NTC

Post autor: przemcus »

Tak

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: HbbTV w NTC

Post autor: dvbtowiec »

O jedna z pierwszych informacji na temat tunerów które odbierają częściowo HbbTV.
Na rynku jest sporo tunerów ale mało kto opisuje ich działanie z HbbTV. Taka informacja byłaby przydatna, bo wiele osób zapewne dokupi tunery zewnętrzne do obecnych odbiorników.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1361
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: HbbTV w NTC

Post autor: DanielK »

przemcus pisze: 10 marca 2021, o 11:44 Mam USTYM 4K Pro (Warszawa) i u mnie generalnie z TVP jest słabo, HbbTV na TVP Sport działa poprawnie, na TVP1 też. Jednak na kanałach wirtualnych porażka, wyskakują błędy. Zastanawiam, czy jest może bezpośredni link do TVP Historia 2, tak jak np. do regionalnych TVP? W ten sposób odbieram TVP Kultura 2. Kiedyś nawet chyba na tym forum były linki podawane, ale akurat TVP Historia 2 to świeżynka :)
Masz na nim wgraną OpenATV? Jeśli tak to którą wersję?

To jest tuner na linux i jak pisałem wcześniej w moim przypadku nie działają streamy Live z HbbTV, a cała reszta działa sprawnie.

Na dniach postaram się opublikować film jak na takim STB działa Polskie HbbTV.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: HbbTV w NTC

Post autor: dvbtowiec »

Czy HbbTV w tunerach linuxowych jest integralną częścią systemu operacyjnego oryginalnego, czy korzystacie z alernatywnych rozwiązań, jak właśnie OpenATV?
I czy w OpenATV hbbTV jest częścią pakietu, czy doinstalowujecie dodatki?

Pytam w kontekście możliwości zmiany wersji oprorgamowania w przyszłości, nawet przy założeniu że dziś doskonale nie jest.

W telewizorach jesteśmy skazani na soft producenta, w takim tunerze jest nadzieja że poprawki zostaną w końcu napisane i zacznie to działać - w teorii przynajmniej :)

przemcus
Posty: 6
Rejestracja: 9 marca 2021, o 17:02
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: USTYM 4K Pro

Re: HbbTV w NTC

Post autor: przemcus »

OpenATV 6.3

Trzeba zainstalować dodatek żeby działało. Teoretycznie jest to HbbTV w wersji 2, czyli powinno niby wszystko, ale jest jak jest.

Chciałem dodać TVP Historia 2 przez IPTV, ale nigdzie nie ma linku :(

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1361
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: HbbTV w NTC

Post autor: DanielK »

@przemcus - wyciągnięcie linku, to nie problem, ale TVP Historia 2, Kultura 2, TVP Polonia i wiele innych stacji TV w Polsce i na świecie używają tokena.... Więc nawet jak wpiszesz listę, to zaraz nie będzie działać.

przemcus
Posty: 6
Rejestracja: 9 marca 2021, o 17:02
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: USTYM 4K Pro

Re: HbbTV w NTC

Post autor: przemcus »

TVP Kultura 2 ma i nic nie zmieniam.

Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Ramirez »

przemcus pisze: 11 marca 2021, o 12:25 OpenATV 6.3

Trzeba zainstalować dodatek żeby działało. Teoretycznie jest to HbbTV w wersji 2, czyli powinno niby wszystko, ale jest jak jest.

Chciałem dodać TVP Historia 2 przez IPTV, ale nigdzie nie ma linku :(
Jak się nazywa ten dodatek? U mnie na zgemma h7s jest lipa. Jest jakaś wtyczka ale vw wersji 1.0 i nic nie działa w praktyce.

przemcus
Posty: 6
Rejestracja: 9 marca 2021, o 17:02
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: USTYM 4K Pro

Re: HbbTV w NTC

Post autor: przemcus »

U mnie to się nazywa hhbtv-webkit (2.0-r0-35+cd9d987-r0)

Gumiś
Posty: 21
Rejestracja: 12 lipca 2011, o 12:29

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Gumiś »

Tymczasem u mnie (Philips 65OLED855) niespodziewanie ruszyła TVP Historia 2 w ramach kanału Telewizja Naziemna. Dotąd, także za czasów PolandIN, było tylko info, że kanał czasowo niedostępny.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: HbbTV w NTC

Post autor: blockbuster »

Zauważyłem, że od jakiegoś czasu na kanale Stopklatka jest coś nie do końca w porządku z HbbTV (przynajmniej na moim tv).
Baner z czerwonym przyciskiem, który na innych kanałach z HbbTV pojawia się na ekranie zaraz po przełączeniu na dany kanał, tutaj pojawia się dopiero po 2-3 minutach. Równocześnie w prawym górnym rogu ekranu pojawia się wtedy dodatkowy napis o polityce prywatności, który co ciekawe nie znika automatycznie po kilku sekundach tak jak baner ale wyświetla się ciągle do momentu gdy wcisnę na pilocie przycisk exit.
Ogólnie jest to dość irytujące, gdyż to samo powtarza się podczas oglądania kanału w kółko co parę minut.
Czy u kogoś jeszcze występują podobne objawy :?:

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: HbbTV w NTC

Post autor: hadam »

No właśnie dziwne. U mnie jest podobnie jak opisałeś. Na początku nie skojarzyłem bo czekałem zbyt krótko a to dopiero po 2 - 3 minutach.
Jak wejdę w HbbTV czerwonym przyciskiem to potem tym samym nie da się wyjść, tylko trzeba wyjść przyciskiem powrotu albo przełączyć na inny kanał, ale napis "polityka prywatności....." już nie znika w ogóle.

Zablokowany