HbbTV w NTC

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: HbbTV w NTC

Post autor: dvbtowiec »

Nie wiem jak to macie w kablówce rozwiązane.
Nadal to nie zmienia faktu że pytanie powinieneś kierować do swojego operatora kablowego. To jest forum z emisjami naziemnymi i jak sam podkreślasz z emisji naziemnej HbbTV masz, a z kablówki nie masz. Zatem niewłaściwy adres z pytaniami. Decydentem jest właściciel kablówki.
Dostałeś już odpowiedź dlaczego tak jest.

ryszard48
Posty: 17
Rejestracja: 4 sierpnia 2011, o 15:10

Re: HbbTV w NTC

Post autor: ryszard48 »

Dziękuję bardzo za informacje

.

hubert2707
Posty: 23
Rejestracja: 1 sierpnia 2016, o 12:50
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: hubert2707 »

Witam, kieruję tutaj swoje pytanie błądząc do tej chwili po internecie i jestem w kropce. Mianowicie szukam w miarę taniego tunera DVB-T2 do mojego starszego monitora który już tego standardu nie wspiera. Sprawa nie jest taka prosta bo najbardziej mi w tym wszystkim zależy na działającym bez większych problemów Hbb. Pomożecie?





dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: HbbTV w NTC

Post autor: dvbtowiec »

Sam bym taki chciał odszukać :)
Nie znam tunera który by sobie radził ze wszystkim serwisami, a zwłaszcza streaming.


TVP zapowiadała tuner na przyszły rok, który ma działać poprawnie z HbbTV.

hubert2707
Posty: 23
Rejestracja: 1 sierpnia 2016, o 12:50
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: hubert2707 »

Aż dziwne ze przez tyle lat istnienia telewizji hybrydowej nikt nie stworzył tunera czy smartboxa które by bezproblemowo serwisy Hbb uruchamiało. Ale cóż pewnie nie jest to najważniejsza kwestia więc pozostaje czekać

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1361
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: HbbTV w NTC

Post autor: DanielK »

hubert2707 pisze: 22 maja 2021, o 10:19 Witam, kieruję tutaj swoje pytanie błądząc do tej chwili po internecie i jestem w kropce. Mianowicie szukam w miarę taniego tunera DVB-T2 do mojego starszego monitora który już tego standardu nie wspiera. Sprawa nie jest taka prosta bo najbardziej mi w tym wszystkim zależy na działającym bez większych problemów Hbb. Pomożecie?
Obawiam się, że nie znajdziesz. Jeśli już coś się pojawi to w cenie ok 200 zł (mój szacunek), procesor i pamięć które będą w stanie to ogarnąć.

dvbtowiec pisze: 22 maja 2021, o 11:07 TVP zapowiadała tuner na przyszły rok, który ma działać poprawnie z HbbTV.
Box od TVP będzie miał AndroidTV, więc na 99% bez HbbTV - bo i po co jak lepiej działają aplikacje HbbTV - nawet samej TVP.

Jakby byli chętni na nadawanie w HbbTV tak jak TVP Kultura 2 / Historia 2, to już by nadawali.

W Niemczech jest ok 30 kanałów TV w takiej dystrybucji ("connect"). Na terenie Polski jest komunikat, że masz niekompatybilny sprzęt lub "program dostępny wyłącznie na terenie Niemiec".

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: HbbTV w NTC

Post autor: dvbtowiec »

Pamiętam że czytałem iż dekoder od TVP ma obsługiwać HbbTV.
Wrzuciłem w Googla i widzę że dobrze pamiętałem
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/t ... vb-t2-hevc
TVP pracuje nad dekoderem łączącym HbbTV i standard DVB-T2. „Przyszłością w najbliższych 10 latach jest telewizja naziemna”
hevc
o ile te informacje są sprawdzone przez autora artykułu.
Jeśli miałby obsługiwać HbbTV, to będzie to unikat na rynku i może okazać się sukcesem.

Ale równie dobrze może się skończyć tak jak napisałeś, na udostępnieniu serwisu TVP VOD na platformie Android TV.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Krosnoludek »

Pamiętajcie, że to TVP walczyła najbardziej o HbbTV i jak najszybsze wdrożenie odpowiedniej wersji. Także wymogła zapis, by wszystkie urządzenia co umożliwiają odtwarzanie treści internetowych np. YouTube, muszą mieć obsługę HbbTV co najmniej wersji 2.0.1

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: HbbTV w NTC

Post autor: pikaczu »

Jak sprawdzić jaka jest wersja hybrydy w moim tv sony kd-43xh8096?

DVB-T2
Posty: 171
Rejestracja: 14 listopada 2020, o 07:52
Miejscowość: Kielce
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce/Święty Krzyż

Re: HbbTV w NTC

Post autor: DVB-T2 »

hubert2707 pisze: 22 maja 2021, o 11:29 Aż dziwne ze przez tyle lat istnienia telewizji hybrydowej nikt nie stworzył tunera czy smartboxa które by bezproblemowo serwisy Hbb uruchamiało.
To przez to, że standard HbbTV nieustannie się zmienia. Było na przestrzeni pełno STB, które miały HbbTV i na koniec nadawcy zaczynali "odświeżać" swoje serwisy, ubijając ich działanie na starszych dekoderach i TV. Teraz niby ustalono w końcu jakiś jeden obowiązujący standard - wersję, ale nawet przy tym jak czytam forum - mało na którym TV działają w 100% poprawnie wszystkie serwisy HbbTV, od wszystkich. I pewnie dalej tak będzie, bo standard określa rzeczy obowiązkowe, ale i opcjonalne. Jedni użyją tylko obowiązkowych, inni opcjonalnych, producenci zrobią dekodery bardziej i mniej kompatybilne, a na koniec klient będzie się z tym bujać.

Dlatego podchodzę też z rezerwą do zapowiedzi TVP - zrobią STB pod swoje serwisy, który na koniec okaże się, że działa słabo z innymi. Do tego wprowadzą go za późno - taki sprzęt jest potrzebny już, teraz, natychmiast, a nie w 2022.

A co do zapisu w wymogach, że każdy sprzęt musi mieć HbbTV w wersji 2.0.1 - widać jak to jest respektowane - w ogóle nie jest. Martwy przepis. We wszystkich marketach półki uginają się od sprzętu bez HbbTV, a nawet są w obiegu dekodery z DVB-T2 bez HEVC. Kompletnie nikt nie potrafi nad tym zapanować. Spisane wymogi skończyły jako papierowa lista życzeń :)

Ikey
Posty: 145
Rejestracja: 12 lutego 2009, o 13:07
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Jemiołów

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Ikey »

DVB-T2 pisze: 22 maja 2021, o 18:40 Martwy przepis. We wszystkich marketach półki uginają się od sprzętu bez HbbTV,
A to ciekawe. Ostatnio szukałem TV bez hbb, bo nie lubię jak mi reklamy wyskakują, i nie znalazłem.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Puma »

HbbTV można wyłączyć, w niektórych telewizorach jest domyślnie wyłączone.

Ikey
Posty: 145
Rejestracja: 12 lutego 2009, o 13:07
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Jemiołów

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Ikey »

Niestety nie zawsze. Np Toshiba z androidem - przy wyłączonym HBB w menu czasem w prawym dolnym roku ekranu pojawiają się reklamy z hbb po przełączeniu kanału.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Krosnoludek »

To jest błąd już w oprogramowaniu telewizora, w rozporządzeniu wyrażenie pisze, możliwość łatwego wyłączenia HbbTV.

jerkre
Posty: 62
Rejestracja: 3 czerwca 2020, o 10:09
Miejscowość: Sosnowiec
Odbiornik: Sony,
Samsung,
AMIKA A5 T2/CABLE 4k ULTRA HD
Instalacja antenowa: zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: HbbTV w NTC

Post autor: jerkre »

Witam,
Mam SONY KDL- 40WE665 i od kilku m-cy na kanale 92 - 94 mam tylko komunikat "Ze względu na prace serwisowe, kanał chwilowo niedostępny".
Na starym samsung te kanały pracują prawidłowo.

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: HbbTV w NTC

Post autor: pikaczu »

U mnie też.

Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Ramirez »



Ja mam tak od zawsze na LG 43uj635v. Model z 2017 roku. Hbb 1.5 Ostatnio po roku przerwy była jakaś aktualizacja telewizora i lipa. Nic się nie zmieniło :|

Cargul
Posty: 6
Rejestracja: 4 maja 2020, o 10:19
Miejscowość: Piaseczno

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Cargul »

pikaczu pisze: 22 maja 2021, o 16:28 Jak sprawdzić jaka jest wersja hybrydy w moim tv sony kd-43xh8096?
Możesz to zrobić w serwisie TVP.
Na dole masz Pomoc i tam będzie podana wersja HbbTV wraz ze wszystkimi informacjami.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Puma »

Faktycznie, nie wiedziałem o tym.
HbbTV 2.0.1 (1.4.1).

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: HbbTV w NTC

Post autor: pikaczu »


Ja mam 2.0.2(1.5.1).

To czemu na kanałach polsatu, nie mam hybrydy pn, tylko czarny obraz?

Zablokowany