HbbTV w NTC

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: HbbTV w NTC

Post autor: dvbtowiec »

Akurat w temacie niskiego bitrate mogę się wypowiedzieć na e-szkołach. Na jednym odbiorniku mam jakość rewelacyjną HD, na drugim starszym w tej samej szybkiej sieci,, pikseloza.
Zatem to prawdopodobnie zależy od szybkości przetwarzania przez odbiornik, lub wersji HbbTV.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Krosnoludek »

dvbtowiec pisze: 4 maja 2020, o 14:23 Skoro v1.1 to za mało, może być od 1.5 lub 2.0

Użytkownicy Samsungów zatem już nie będą mieli HbbTV od TVP, bo ta firma nawet w modelach z 2019 r. dawała 1.0 :)
Samsung - Powiem więcej, nawet w nowych na 2020 rok, co dopiero w sklepach zaczynają się pojawiać, według instrukcji obsługi nadal na Polskę mają wersja HbbTV 1.0 :lol:

krucjatus
Posty: 12
Rejestracja: 4 maja 2020, o 15:33
Miejscowość: Warszawa

Re: HbbTV w NTC

Post autor: krucjatus »

Krosnoludek pisze: 4 maja 2020, o 20:16
dvbtowiec pisze: 4 maja 2020, o 14:23 Skoro v1.1 to za mało, może być od 1.5 lub 2.0

Użytkownicy Samsungów zatem już nie będą mieli HbbTV od TVP, bo ta firma nawet w modelach z 2019 r. dawała 1.0 :)
Samsung - Powiem więcej, nawet w nowych na 2020 rok, co dopiero w sklepach zaczynają się pojawiać, według instrukcji obsługi nadal na Polskę mają wersja HbbTV 1.0 :lol:
Samsung leci sobie w bambucia...! Na innych rynkach mają przynajmniej 1.5. Taki mi wspaniały producent, przeglądarkę własną robią, a nie potrafią HBB podnieść do nowszej wersji... Czasem to szlak człowieka trafia jak jest traktowany. Byle kupić ich produkt, a potem się okazuje, że to nie działa, tamto w połowie, a to będzie wkrótce... U mnie HBB potrafi w ogóle się nie włączyć, albo mrygocze jakoś dziwacznie i to miałem już na starej wersji aplikacji. Generalnie jestem rozczarowany ich produktem i podejściem do klienta. Cud że się komuś chce jeszcze na ich TV coś pisać.
mclusky pisze: 4 maja 2020, o 17:10 Niestety nadal nie są zapamiętywane aktualnie oglądane pozycje VOD, czy naprawdę nie da się tego jakoś w ciasteczkach w tv zapisać?
Nie wiem czy to najlepszy pomysł. Teoretycznie możnaby potem jakoś synchronizować tą historię, ale na dłuższą metę zapachasz strasznie ciasteczka. Lepiej to przez jakieś API by ogarneli, tak by się dało potem kontynuować na telefonie. No ale nie od razu Rzym zbudowano 😉. Dajmy im trochę czasu, może się rozwiną 😀.

Awatar użytkownika
sirdaniel
Posty: 235
Rejestracja: 16 maja 2012, o 08:28
Instalacja antenowa: Siatka + symetryzator

Re: HbbTV w NTC

Post autor: sirdaniel »

Zastanawiam się tylko ile wy wszyscy spędzacie czasu na hbbtv a ile na oglądaniu normalnej TV. Porównajcie też sobie ile oglądacie materiału video w internecie.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: HbbTV w NTC

Post autor: hadam »

Czy ktoś używa HbbTV w tunerze zewnętrznym na Linuxie, Enigma 2, OpenATV? Jak to działa w najnowszym OpenATV 6.4 i jaka jest zaimplementowana wtyczka z jaką wersją HbbTV?
Zastanawiam się nad Octagon 8008 combo.
Przy okazji, czy jest możliwość zainstalowania wtyczki najprostszej przeglądarki www na Open ATV.

some83
Posty: 300
Rejestracja: 20 maja 2018, o 23:35
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: wGniazdko220V ethernetWiFi
chciałbymTaki Dab+
SW/MW/LW DRM+
Instalacja antenowa: wannabe:220V w gniazdko na ethernet/WiFi
over IP na wszystko

Re: HbbTV w NTC

Post autor: some83 »

dvbtowiec pisze: 4 maja 2020, o 17:32 Akurat w temacie niskiego bitrate mogę się wypowiedzieć na e-szkołach. Na jednym odbiorniku mam jakość rewelacyjną HD, na drugim starszym w tej samej szybkiej sieci,, pikseloza.
Zatem to prawdopodobnie zależy od szybkości przetwarzania przez odbiornik, lub wersji HbbTV.
Może to też zależeć od kodeka, który masz na pokładzie Tv.
Krosnoludek pisze: 4 maja 2020, o 20:16
dvbtowiec pisze: 4 maja 2020, o 14:23 Skoro v1.1 to za mało, może być od 1.5 lub 2.0

Użytkownicy Samsungów zatem już nie będą mieli HbbTV od TVP, bo ta firma nawet w modelach z 2019 r. dawała 1.0 :)
Samsung - Powiem więcej, nawet w nowych na 2020 rok, co dopiero w sklepach zaczynają się pojawiać, według instrukcji obsługi nadal na Polskę mają wersja HbbTV 1.0 :lol:
Może to i lepiej.
Mam wrażenie, że serwery mogą im się przeciążyć.
Zresztą pytanie brzmi co stało im na przeszkodzie, by przed Tvp hybrydową dać wszystkie kanały Tvp3 ze wszystkich regionów wraz z tvp Wilno, BelSat, czy PolandIn do kablówek w całym kraju, do najniższych pakietów?
Przecież nie technicy, a dział sprzedaży Tvp powinni się tym zająć.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Krosnoludek »

sw6 pisze: 3 maja 2020, o 09:06
Krosnoludek pisze: 21 lutego 2020, o 12:30 No i jak, Philips naprawił już HbbTV i działa Polsat News na PUS7334 ?
jest nowy soft z 20 kwietnia działa Polsat news?
Adis pisze: 3 maja 2020, o 10:00 Dalej nie działa nowe oprogramowanie ich nie zmienilo
Czyli nadal Philips leci w kulki i nie naprawił błędu. Na starszych ich telewizorach z 2018 jak tu pisali na forum Polsat News działa, tylko na tych z 2019 nie chce zatrybić i się zawiesi. Zobaczymy jak to będzie w telewizorach z 2020 roku czy naprawili to czy też nie. Zgłaszajcie Philipsowi nadal jako usterka na gwarancję, puki jeszcze jest gwarancja.

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Maniek99 »

Test Panasonic 40ds630 na nowej apce HBBTV TVP (pewnie podobnie będzie we wszystkich Panasonicach z kwadratowym menu, czyli gdzieś do początku 2018r.):

Aplikacja uruchamia się prawidłowo, więc jest znaczna poprawa względem tego co działo się przez ostatnie ponad pół roku.
Wtedy na stronie głównej wszystko migało, a VOD dało się uruchomić przez wciskanie OK na ślepo.
Aplikacja wygląda znacznie lepiej, choć "kursor" jest mało wyraźny (może warto zmienić kolor i parametry tej białej obwódki).

Co nie działa:
- kanały na żywo
- dedykowane przyciski przewijania i play na pilocie (w poprzedniej wersji chyba działały)
- przewijanie VOD ogólnie działa gorzej, niż wcześniej. Ciężko przewinąć jakiś większy kawałek i potrafi przywieszać się na dość długo (na starszych produkcjach jest jeszcze gorzej, być może inne serwery).
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Co do kanałów w pełni wirtualnych typu eSzkoła, to nie zawsze chcą się uruchomić.
Trzeba kilka razy nacisnąć X, czasem przeskoczyć na chwilę na inny kanał, żeby ruszyły.

Co do HBBTV Polsatu, bez zmian, po zaakceptowaniu regulaminu cisza i czarny ekran.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: HbbTV w NTC

Post autor: dvbtowiec »

W kwestii PN to, albo nadawca coś zmienił, ale któraś z aktualizacji ze sklepu Google coś zepsuła.
Sony XG9505 na początku wyświetlał PN z HbbTV, od dłuższego czasu czarny ekran.

Jak wynika z naszych informacji, nowa aplikacja HbbTV ma być częścią większej strategii TVP, aby rozwijać telewizję naziemną w połączeniu z możliwościami, jakie daje internet. W dalszej przyszłości to rozwiązanie ma być wykorzystywane m.in. do dynamicznego wstawiania reklam (DAI), które umożliwią personalizowanie przekazów reklamowych pod konkretnego użytkownika. Aplikacja HbbTV ma być w najbliższych dniach nadal testowana i udoskonalana.
źródło: wirtualnemedia.pl/artykul/tvp-z-nowa-wersja-platformy-hbbtv

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: HbbTV w NTC

Post autor: bartosz4 »

Działa wam dobrze (nowe?) HBB na TVP? Testowo włączałem a to jakiś serial, a to np. Tv Polonię. Coś chodzi, inne nie, albo chwilę działa i przestaje.

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: HbbTV w NTC

Post autor: pikaczu »

U mnie też źle działa

Adis
Posty: 110
Rejestracja: 6 grudnia 2016, o 11:50
Miejscowość: Rybnik
Odbiornik: tv philips dekoder Viva
Instalacja antenowa: telmor 850 i Sparta lambda
10m dach
Nadajnik - obiekt nadawczy: kosztowy skrzyczne opole sucha gora masl

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Adis »

U mnie działa dobrze oprócz tv polonia i jasna gora które po paru chwilach się zatrzymują TVP regiony działa dobrze .Philips 7334

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Krosnoludek »

Jak Wam coś nie działa z HbbTV TVP, zgłaszajcie na: https://www.tvp.pl/kontakt (należy wybrać sekcję Aplikacje i następnie Aplikacja HbbTV).
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/t ... ormy-hbbtv

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: HbbTV w NTC

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

TVP z quizami edukacyjnymi dla dzieci i młodzieży na platformie HbbTV i inne informacje o HbbTV od TVP.

Źródło informacji: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/t ... k-odbierac

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: HbbTV w NTC

Post autor: bartosz4 »

TV Polonia wciąż robi zwis gdzieś tak po 10 sekundach.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Krosnoludek »

@bartosz4 - Zgłoś do TVP, jak? Masz podane wyżej.

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: HbbTV w NTC

Post autor: bartosz4 »

Widzę, czytać umiem. Gorzej z wypełnianiem takich nieanonimowych rubryk i jeszcze przez telefon. Przecież zgłaszam tutaj. Jeden z drugim technikiem powinni czytać taki wątek. Zresztą problem powinien być im znanym, skoro inni też to zauważyli, a poprawy brak. Ale dobrze, wypełniłem, wysłałem. Zespół wsparcia odebrał.

fckgw
Posty: 48
Rejestracja: 21 kwietnia 2011, o 21:08

Re: HbbTV w NTC

Post autor: fckgw »

Samsung UE32k5500
U mnie TV podłączony do internetu, Hbbtv poprawnie działa na LegiaTV oraz w serwisie Emitel.
Wtyczka na HbbTV zainstalowana.

Mam problem na TVP3 oraz TVN. Pojawia się informacja abym nacisnął czerwony przycisk. Jedyny czerwony to ten „A” obok tych „kolorowych” oraz przycisk wyłączania. Jak nacisnę „A” to uruchamia mi się instrukcja obsługi...

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Maniek99 »

Mi na Panasonic-u ze trzy dni temu udało się odpalić kanały z przez stronę HBBTV (Polonia itd.), ale dziś już po staremu, czyli tylko ekran ładowania, lub czarny.

No i przewijanie VOD do poprawki.
Nie wiem jak na innych TV, ale u mnie żeby przewinąć pół godziny filmu trzeba z 10 minut zmarnować.
Przy okazji zarzynają sobie tym serwery, bo klatka musi się wygenerować co 3-4s.
Powinno być jakieś progresywne, albo z dużo większym skokiem np. 15-30s.

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: HbbTV w NTC

Post autor: bartosz4 »

TVP POLONIA wciąż zawiesza się po ok. 10 sekundach. Z czym mają problem?

Zablokowany