HbbTV w NTC

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: HbbTV w NTC

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

Współpraca TVN z MIT Enterprise Forum CEE ma na celu wypracowanie innowacji technologicznych dla mediów cyfrowych komercyjnego nadawcy w następujących obszarach: personalizacja treści w usługach cyfrowych, predykcje zachowań użytkowników „real-time”, tworzenie treści z wykorzystaniem fikcyjnych postaci oraz sztucznej inteligencji, płatności przyszłości za produkty i usługi online, bezpieczna identyfikacja widza w przestrzeni cyfrowej, automatyczne tłumaczenia i transkrypcje, kodowanie i transmisja video z wykorzystaniem rozwiązań Low Latency/Ultra-LL oraz procesy powtarzalne w publishingu i HbbTV.
Źródło cytatu: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/t ... -komentarz

reedstar
Posty: 12
Rejestracja: 16 października 2019, o 11:23
Miejscowość: Twardogora
Odbiornik: SONY KD-55XG9505
Instalacja antenowa: Telmor ASR IQ
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża,Jesenik.

Re: HbbTV w NTC

Post autor: reedstar »

Znikł przekaz Polsat News przez HbbTV na kanałach Polsatu nadawanych z Mikstatu i Ślęży.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: HbbTV w NTC

Post autor: dvbtowiec »

Potwierdzam również w Krakowie zanik.
Jest informacja oglądaj PN, jest regulamin, a po akceptacji regulaminu jest czarny ekran.

Zmieniła się nieco treść regulaminu, nie ma tam już wzmianki o PN, tylko o korzystaniu z usług HbbTV Polsatu.
Może dodadzą Polsat Film w HEVC do przekazu?

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: BiTCity »

Obrazek

Wygląda to tak jak powyżej na fotce.

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: HbbTV w NTC

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

Spersonalizowane reklamy w telewizji dzięki HbbTV.

Źródło informacji: https://satkurier.pl/news/189506/sperso ... hbbtv.html

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: HbbTV w NTC

Post autor: dvbtowiec »

Tak się zastanawiam, może jednak PN w HbbTV jest nadawany, tylko zmienili kodowanie na HEVC, i nasze odbiorniki nie dają rady?

Coś mi się nie chce wierzyć aby tak długi okres czasu nie było reakcji techników Polsatu na ewentualną usterkę w transmisji.

reedstar
Posty: 12
Rejestracja: 16 października 2019, o 11:23
Miejscowość: Twardogora
Odbiornik: SONY KD-55XG9505
Instalacja antenowa: Telmor ASR IQ
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża,Jesenik.

Re: HbbTV w NTC

Post autor: reedstar »

Wrócił przekaz Polsat News z poprzez HbbTV z Mikstatu i Ślęży

biopar
Posty: 285
Rejestracja: 1 listopada 2010, o 21:03
Miejscowość: Dolna Grupa
Odbiornik: TV: Sony XR-55X90S
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69 + LNA-177, Dipol 1RUZ B, ZA-106, SWE 40-01
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Kisielice/Iława

Re: HbbTV w NTC

Post autor: biopar »

Na moim LG przez ostatnie dwa tygodnie, po uruchomieniu Hbbtv na kanałach polsatu i zaakceptowaniu warunków oglądania Polsat News, telewizor zawieszał się (nie miałem czasu o tym do Was napisać). Dzisiaj wszystko działa, jak wcześniej.

sw6
Posty: 32
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 15:11
Miejscowość: RJS
Odbiornik: philips 7334
Instalacja antenowa: antena kierunkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów / Sucha Góra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: sw6 »

Krosnoludek pisze: 20 stycznia 2020, o 22:51 Dostaliście od Philipsa odpowiedź odnośnie HbbTV ?
podbjam pytanie

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: HbbTV w NTC

Post autor: dvbtowiec »

Została zmodyfikowana aplikacja Legia TV w HbbTV.
Od jakiegoś czasu wyświetla się na telewizorach z wersją HbbTV przynajmniej 1.1 (taką najniższą miałem okazję sprawdzić).
Przed wczytaniem zawartości pokazywana jest dla wszystkich bez internetu plansza, że jeśli odbiornik jest podłączony do internetu, za chwilę zostanie pokazany serwis.

Adis
Posty: 110
Rejestracja: 6 grudnia 2016, o 11:50
Miejscowość: Rybnik
Odbiornik: tv philips dekoder Viva
Instalacja antenowa: telmor 850 i Sparta lambda
10m dach
Nadajnik - obiekt nadawczy: kosztowy skrzyczne opole sucha gora masl

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Adis »

W nowej wersji oprogramowania z końcówką 7 ma działać

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: HbbTV w NTC

Post autor: dvbtowiec »

Szykują się zmiany w HbbTV ze strony TVP ?
Z tych zapowiedzi może wynikać że transmisje 4K z Euro 2020 trafią za pośrednictwem tej formy dystrybucji do odbiorców.
Jednocześnie TVP ma zarezerwowany k.38 do testów w DVB-T2 z Chorągwicy. Pozwolenie to już biegnie i jest ważne do końca lutego 2021 roku. Nie jest wykluczone że również w tej formie w ramach testów, coś zostanie uruchomione w 4K.
Zbiega się to z pracami nad nową, przełomową ofertą dla widzów TVP. Za pośrednictwem naziemnej telewizji cyfrowej każdy miałby dostęp do internetowych wydań obecnych, ale i nowych kanałów tematycznych, takich jak przygotowywany TVP Dokument, w najwyższej jakości 4K. W ten sposób TVP planuje transmitować Euro 2020. To inaczej niż w stacjach komercyjnych, w których programy tematyczne są dodatkowo płatne - poinformowano w wydaniu „Panoramy” z dnia 4 marca o godz. 18:00. - Trwają zaawansowane prace nad nadawaniem w naziemnej telewizji cyfrowej dodatkowych kanałów tematycznych, jak TVP Dokument. Próba pozbawienia Telewizji Polskiej środków na inwestycje zbiegła się w czasie z pracami nad uruchomieniem pakietu nowych kanałów dostępnych bez żadnych dodatkowych opłat. To będzie duże wyzwanie dla komercyjnej konkurencji. Grupy TVN i Polsatu za taką ofertę każą sobie dodatkowo płacić. Telewizja Polska przestawia się także na nadawanie w jakości 4K. Już niedługo w tej technologii pokażemy mecze Euro 2020. To też będzie dostępne bez żadnych dodatkowych opłat - poinformowano w wydaniu „Wiadomości” z dnia 4 marca o godz. 19:30.

Czytaj więcej na: https://satkurier.pl/news/189726/tvp-pr ... formy.html

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: HbbTV w NTC

Post autor: DanielK »

Tak wygląda plansza na Legia TV:

Obrazek

Na każdym z kanałów HbbTV powinna być plansza z informacją "Telewizor z internetem (...) HbbTV"

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Maniek99 »

A mi na Panasonicu 40DS630 przestało działać HBBTV na TVP, Polsacie.
Na TVP przyciski strony ciągle się odświeżają i nie da się ich użyć.
Na Polsacie wyskakuje tylko plansza z regulaminem, po zatwierdzeniu jest tylko czarny ekran, bez dźwięku.
Na Stopklatce strona działa poprawnie, ale oni mają dość prostą apkę, więc może dlatego.

Czy u kogoś na serii DS na dzień dzisiejszy działa poprawnie?

Kamil_36
Posty: 4
Rejestracja: 8 marca 2020, o 11:34
Miejscowość: Radymno
Odbiornik: Samsung

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Kamil_36 »

Witam. Jak mogę sprawdzić czy nadają hbbtv u mojego operatora? Wątpię żeby ktoś u mojego operatora znał odpowiedź na pytanie o hbbtv.Jedynie przez tv z tą aplikacją? Jak pisałem w innym wątku u mnie słabo z zasięgiem nawet z naziemnej bo mam wielkie drzewo przed oknem i mieszkam na 1 piętrze. Jak nie będzie to marne szanse na 4k z naziemnej telewizji u mnie nawet jak kupię nowy tv w maju zgodny z tym nowym dvb-tv?

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: HbbTV w NTC

Post autor: dvbtowiec »

Jeśli telewizor posiada HbbTV, oraz jeśli ta usługa jest domyślnie włączona w telewizorze (trzeba przeglądnąć ustawienia TV), to na kanale który posiada HbbTV się o tym dowiesz, gdyż w prawym dolnym rogu pojawi się informacja że po naciśnięciu czerwonego przycisku na pilocie uruchomi się serwis HbbTV.
1. Na kanałach TVP na czarnym pasku pokaże się czerwona kropka i napis "Platforma hybrydowa"
2. Na kanałach Polsatu na białym tle "Oglądaj Polsat News"
3. Na TVN jest reklama Playera aktualnie z napisem "Zobacz teraz"
itd.
Nie przegapisz tego że hybryda jest dostępna, przynajmniej na głównych kanałach.

Co do sygnału z naziemnej. Drzewo owszem może być przeszkodą, ale niekoniecznie, może znajdziesz sygnał z odbicia. Jak nie spróbujesz, to się nie dowiesz.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: HbbTV w NTC

Post autor: dvbtowiec »

Kanał TVP 7 w MUX8 zmienił nazwę na TVP TEST

biopar
Posty: 285
Rejestracja: 1 listopada 2010, o 21:03
Miejscowość: Dolna Grupa
Odbiornik: TV: Sony XR-55X90S
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69 + LNA-177, Dipol 1RUZ B, ZA-106, SWE 40-01
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Kisielice/Iława

Re: HbbTV w NTC

Post autor: biopar »

Pytanie dotyczące kanału EmiTV: Jaka jest szansa, by z poziomu obsługi HbbTv wyłączyć ekran tv? Przy odsłuchu radia nie potrzebny jest włączony ekran.
No i pytanie dodatkowe: są jakieś plany rozwoju tego typu aplikacji? Mam w domu TV, który nie obsługuje HbbTv.. może warto puścić tam jakąś plansze dla "niehybrydowców", co by sobie kupili tv z Internetem. W tej chwili na odbiornikach bez możliwości połączenia z aplikacjami widnieje napis "kanał niedostępny" lub "nie można wyświetlić zawartości".... To samo się tyczy LegiaTV. Wiem, że niektórzy mają tylko czarny ekran, np. mimo odbiornika obsługującego HbbTv, ale w momencie gdy funkcja ta jest wyłączona z poziomu menu odbiornika, ekran jest czarny i użytkownik nie wiem, że może jakieś korzyści z tego tytułu uzyskać.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: HbbTV w NTC

Post autor: dvbtowiec »

Nie przypuszczam aby dało się wyłączyć ekran za pośrednictwem HbbTV. To funkcja systemowa, niektóre telewizory mają taką opcję w podręcznym menu systemowym, aplikacja internetowa aż tak daleko nie ingeruje.

Plansza jest na kanale Legia TV od niedawna dla tych co nie mają włączonej hybrydy, lub jej nie posiadają. Patrz kilka wpisów wyżej, kolega zrzut zrobił.

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: BiTCity »

biopar pisze: 18 marca 2020, o 00:22 Pytanie dotyczące kanału EmiTV: Jaka jest szansa, by z poziomu obsługi HbbTv wyłączyć ekran tv? Przy odsłuchu radia nie potrzebny jest włączony ekran.
No i pytanie dodatkowe: są jakieś plany rozwoju tego typu aplikacji? Mam w domu TV, który nie obsługuje HbbTv.. może warto puścić tam jakąś plansze dla "niehybrydowców", co by sobie kupili tv z Internetem. W tej chwili na odbiornikach bez możliwości połączenia z aplikacjami widnieje napis "kanał niedostępny" lub "nie można wyświetlić zawartości".... To samo się tyczy LegiaTV. Wiem, że niektórzy mają tylko czarny ekran, np. mimo odbiornika obsługującego HbbTv, ale w momencie gdy funkcja ta jest wyłączona z poziomu menu odbiornika, ekran jest czarny i użytkownik nie wiem, że może jakieś korzyści z tego tytułu uzyskać.
W LG-kach na webOS jest taka opcja. po Twoim poście z ciekawości poszukałem w necie i działa. Nie wiem jak na innych tv
Info jest z 2015 r., ale nadal ta funkcja działa.

https://www.lg.com/pl/wsparcie/pomoc-pr ... 8174074429

Zablokowany