HbbTV w NTC

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: HbbTV w TVP

Post autor: Krosnoludek »

Finlandia wdroży usługi HbbTV: http://satkurier.pl/news/74680/finlandi ... hbbtv.html

Coraz więcej rynków wdraża telewizję hybrydową w standardzie HbbTV, to lepiej i dla nas, bo będzie więcej odbiorników z tym standardem na rynku.

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: HbbTV w TVP

Post autor: zesepo »

I teraz trochę ich jest ale co z tego skoro w naszym kraju te @#$%^& to poblokowali?

Awatar użytkownika
Miodzik
Posty: 172
Rejestracja: 29 września 2010, o 12:24
Odbiornik: LG 47LM765S
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa logarytmiczno - periodyczna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN / Raszyn

Re: Emisja TVN HD

Post autor: Miodzik »

A skąd wziąleś info, że tvp ma uruchomić 1 czerwca hbbtv?

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: Emisja TVN HD

Post autor: kupon »

http://hbbtv.pl/2012/04/05/telewizja-po ... uje-hbbtv/

"Telewizja Polska zapowiedziała 5 kwietnia 2012 r. – za pośrednictwem komunikatów prasowych – uruchomienie w Polsce interaktywnej cyfrowej telewizji hybrydowej w standardzie HbbTV (Hybrid Broadcast Broadband TV). Pierwsze serwisy HbbTV będą dostępne dla widzów odbierających TVP (TVP1 HD) za pośrednictwem DVB-T, DVB-S tuż przed zbliżającymi się Euro 2012."

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: Emisja TVN HD

Post autor: alabama1 »

Miodzik pisze:A skąd wziąleś info, że tvp ma uruchomić 1 czerwca hbbtv?
Nie słyszałeś? Było o tym głośno na tym forum.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: HbbTV w TVP

Post autor: giaur500 »

Jak to ma działać? Jeśli czytam, że część treści będzie pobierana z internetu to mam rozumieć, że nie będzie to przesyłane w strumieniu dvb-t, tylko wymagane jest podłączenie telewizora do internetu?

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: HbbTV w TVP

Post autor: alabama1 »

Tak, musisz mieć nowy telewizor, z możliwością podłączenia do internetu.

Cietrzewiec Rusinowy

Re: HbbTV w TVP

Post autor: Cietrzewiec Rusinowy »

... oraz obsługujący ów standard.

Słowem, cuda na patyku.

pgrzes
Posty: 158
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ostrava

HbbTV w TVP

Post autor: pgrzes »

TVP zaczyna wdrażać HbbTv w MUX3 - dołączono strumień z PID 0x006B do PMT programu TVP1. Z AIT można wyczytać m.in. odnośnik http://hbb.itvp.pl/.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: HbbTV w TVP

Post autor: giaur500 »

Czy istnieje jakiś program na PC który potrafi to odebrać?

Awatar użytkownika
Paweł Tutka
Posty: 109
Rejestracja: 18 lutego 2012, o 13:01
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: Kilkanaście TV umożliwiających odbiór HbbTV
Instalacja antenowa: DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa - Raszyn

Re: HbbTV w TVP

Post autor: Paweł Tutka »

HbbTV najlepiej dzisiaj oglądać na TV gdzie mamy zsynchronizowane ze sobą wyświetlanie treści z emitowanym sygnałem telewizyjnym. Listę telewizorów odbierających HbbTV w Polsce można znaleźć na stronie: http://hbbtv.pl Należy pamiętać, że w częsci z tych telewizorów należy włączyć funkcję umożliwiającą odbiór HbbTV.

Dotychczas nie udało mi się znaleźć na komputery PC oprogramowania, które umożliwiałoby odbiór telewizji DVB-T oraz wyświetlanie na tym sygnale serwisów w standardzie HbbTV. Być może takie oprogramowanie powstanie w przyszłości.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: HbbTV w TVP

Post autor: giaur500 »

Pytanie czy api jest dostępne i jaka jest licencja na to? Bo jeśli to zamknięty projekt i zamknięta specyfikacja to czarno to widzę, chyba że w jakimś drogim, komercyjnym projekcie. Od strony technicznej na pewno nie ma przeszkód aby wyświetlać hbbtv na ekranie monitora komputerowego.

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: HbbTV w TVP

Post autor: adac »

Ja mam pytanie: czy jest możliwość odbioru przez dekoder STB i czy są dostęne takie modele ?

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: HbbTV w TVP

Post autor: hadam »

Ponieważ mam telewizor samsung smart TV jak w opisie profilu z dostępem do internetu przez Wi-fi a jednocześnie samsung podał że nie wspiera technologii HbbTV w Polsce, przy czym wiem że te same modele TV np. w Niemczech czy Francji wspierają w związku z tym mam pytanie: na ile jest to kwestia włączenia poprzez aktualizację oprogramowania i cze producenci będą stosować takie poprawki przy tych odbiornikach przy których jest to możliwe.

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: HbbTV w TVP

Post autor: Maniek99 »

@ObywatelDVB-T
To czy wypuszczą stosowną aktualizację zależy od stopnia pazerności producenta i tego czy niema różnic konstrukcyjnych w wersji na Polskę.

Awatar użytkownika
BadBoy475
Posty: 286
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Okolice Opoczna
Odbiornik: TV Samsung QE65Q80R,
RPi4 + TV Hat
Instalacja antenowa: ATX-55
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przysucha

Re: HbbTV w TVP

Post autor: BadBoy475 »

Przy wyszukiwaniu kanałów cyfrowych zmień kraj na niemcy i hbbtv powinno ruszyć. Ewentualnie może się okazać że trzeba tą opcję odblokować w menu serwisowym.

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: HbbTV w TVP

Post autor: zesepo »

Teraz zacząłem mysleć nad tym że TVP wcale nie powinno tego całego hbb uruchamiać - zanim niektórzy zaczną płakać że mam szklaną banię z tunerkiem - poczytajcie najpierw swój regionalny teletekst - u mnie w Gdańsku: Strona głowna, Kalendarium, Pogoda, Centrum Zarządzania Kryzysowego (WTF?), Program i to w zasadzie wszystko. Swoje strony mają też serwis IleTuTego który NIE ISTNIEJE, w dziale ogłoszeń całe JEDNO ogłoszenie, jedna reklama a na stronie 888 ALARM. Bawcie się dobrze - znudzi im sie to tak i jak teletekst.

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: HbbTV w TVP

Post autor: Maniek99 »

Ciekawe po jakim czasie od wprowadzenia powstanie coś na kształt AdBlock-a do wycinania reklam w HbbTV 8-)

Awatar użytkownika
Paweł Tutka
Posty: 109
Rejestracja: 18 lutego 2012, o 13:01
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: Kilkanaście TV umożliwiających odbiór HbbTV
Instalacja antenowa: DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa - Raszyn

Re: HbbTV w TVP

Post autor: Paweł Tutka »

adac pisze:Ja mam pytanie: czy jest możliwość odbioru przez dekoder STB i czy są dostęne takie modele ?
Technisat Digit ISIO S umożliwia odbieranie serwisów HbbTV.

Ostatnio SatKurier podał informacje, że przygotowywany jest odbiornik STB od Technisata wspierających HbbTV w ramach DVB-T.
ObywatelDVB-T pisze:Ponieważ mam telewizor samsung smart TV jak w opisie profilu z dostępem do internetu przez Wi-fi a jednocześnie samsung podał że nie wspiera technologii HbbTV w Polsce, przy czym wiem że te same modele TV np. w Niemczech czy Francji wspierają w związku z tym mam pytanie: na ile jest to kwestia włączenia poprzez aktualizację oprogramowania i cze producenci będą stosować takie poprawki przy tych odbiornikach przy których jest to możliwe.
Firma Samsung jeszcze nie podjeła decyzji odnośnie udostępnienia funcjonalności umożliwiającej odbiór HbbTV w telewizorach przeznaczonych na rynek Polski. Od strony technologicznej nie ma jakichkolwiek przeszkód by te serwisy HbbTV były w Polsce wyświetlane, skoro analogiczny model telewizora przeznaczony na rynek np. niemiecki. Jest to bardziej decyzja związana z polityką firmą niż ograniczeniami technologicznymi. Wcześniej Samssung brak HbbTV w Polsce argumentował brakiem serwisów HbbTV nadawanych przez nadawców w Polsce. Ostatnio się to zmieniło, co pozwoliło innym producentom na zareagowanie i wprowadzenie na rynek TV wspierających HbbTV. Proponuję odwiedzić http://hbbtv.pl by zapoznać się z listą modeli TV wspierających HbbTV.
zesepo pisze:Teraz zacząłem mysleć nad tym że TVP wcale nie powinno tego całego hbb uruchamiać - zanim niektórzy zaczną płakać że mam szklaną banię z tunerkiem - poczytajcie najpierw swój regionalny teletekst - u mnie w Gdańsku: Strona głowna, Kalendarium, Pogoda, Centrum Zarządzania Kryzysowego (WTF?), Program i to w zasadzie wszystko. Swoje strony mają też serwis IleTuTego który NIE ISTNIEJE, w dziale ogłoszeń całe JEDNO ogłoszenie, jedna reklama a na stronie 888 ALARM. Bawcie się dobrze - znudzi im sie to tak i jak teletekst.
Powinniśmy się cieszyć z faktu, że TVP zdecydowała się otworzyć na nowe rozwiązania w zakresie telewizji hybrydowej w Polsce. To pozwoliło producentom TV zaoferować oficjalnie w Polsce linię telewizorów wspierających HbbTV. Standard ten będzie się w przyszłości nadal rozwijał i będzie on za kilka lat fundamentem umożliwiającym dostarczenie widzom telewizji naprawdę interaktywnej powiązanej z treściami dystrybuowanymi przez internet. Potencjał jest naprawdę ogromny, a teraz mówimy o początkach... Przypomnijcie sobie jak wyglądał interenet w roku 1996... i jak zmienił się po kilku latach. Podobnie będzie z całą telewizją w przyszłości. HbbTV ma niesamowity potencjał, który zmieni w przyszłości telewizję.

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: HbbTV w TVP

Post autor: TomW »

STB byłoby wskazane dla wielu. Załatwiało by, myślę problem ze "starszymi" telewizorami. Śledzę ten wątek, bo nie mam zamiaru co chwila wymieniać sprzętu, a jestem zainteresowany HbbTV.

Zablokowany