kiedy będą cyfrowe przekazy z nadajnika w Kosztowach

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
d.kostyra
Posty: 39
Rejestracja: 15 marca 2009, o 12:16

kiedy będą cyfrowe przekazy z nadajnika w Kosztowach

Post autor: d.kostyra »

Fajnie, że z Chorągwicy ruszyły testy przekazy cyfrowej telewizji naziemnej. Jestem poza ich technicznym zasięgiem, a mieszkam kilka kilometrów w linii prostej od nadajnika w Kosztowach. Kiedy będą tutaj prowadzone testy telewizji naziemnej. Posiadam odbiornik potrafiący odbierać sygnał w MPEG2 i MPEG4 AVC.

markez

Re: kiedy będą cyfrowe przekazy z nadajnika w Kosztowach

Post autor: markez »

Spróbuj odebrać z Chorągwicy nie sugerując się mapką zasięgu, jesteś na kierunku głównej wiązki a odbiór DVB z Chorągwicy jest potwierdzony w Sosnowcu jak i prawie pod Kielcami (~100km). Myślę że masz duże szanse.

d.kostyra
Posty: 39
Rejestracja: 15 marca 2009, o 12:16

Re: kiedy będą cyfrowe przekazy z nadajnika w Kosztowach

Post autor: d.kostyra »

markez pisze:Spróbuj odebrać z Chorągwicy nie sugerując się mapką zasięgu, jesteś na kierunku głównej wiązki a odbiór DVB z Chorągwicy jest potwierdzony w Sosnowcu jak i prawie pod Kielcami (~100km). Myślę że masz duże szanse.
Dzięki spróbuje, jak dogadam się z operatorem naszej instalacji anteny zbiorczej, aby sygnał z Chorągwicy ustawił, kosztem odbioru TVP INFO Kraków. Aktualnie mam analogowo dwa krakowskie TVP INFO, jeden z Chorągwicy a drugi z Kosztów. Nadal podtrzymuję pytanie? Kiedy testy DVB-T ruszą z Kosztów? Mamy tutaj sporą aglomerację miejską. Zapraszam do rozmowy w tym temacie.

Awatar użytkownika
Acid
Posty: 308
Rejestracja: 11 lutego 2009, o 17:54
Odbiornik: Philips PUS8303 / Sharp HI3422E
Instalacja antenowa: Dipol-16/21-60 / Dipol-4/5-12
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: kiedy będą cyfrowe przekazy z nadajnika w Kosztowach

Post autor: Acid »

Testy pewnie nie ruszą prędko, być może już po wakacjach będziesz mógł oglądać oficjalnie multipleks ze Skrzycznego.

Ps. na dzień dzisiejszy posiadając odpowiednią instalację spokojnie odbierzesz sygnał ze Szczyrku.

Zablokowany