Emisja testowa DVB-T Poznań

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

DVB-T Poznań

Post autor: RAPIOTR »

 Godz 6:43 Co się dzieje z emisją dvb-t na kanale 39 w Poznaniu? Wczoraj zaczeły się stop klatki na obrazie .Dziś już Czarnota na wszystkich kanałach oprucz tvp-info, dwięk się zacina także na wszystkich kanałach oprucz tvpinfo. Czyżby znowu jakaś cudowna modyfikacja by uszczęsliwić obiorców???. Udoskonalenie dzięki ,któremu już nikt nie odbierze paczki tvp.Informuję że na tunerze do dvb-t w mpeg4 nie będzie można oglądać takiego patentu.

danielk

DVB-T Poznań

Post autor: danielk »

Previously Piotr Włodarczak wrote:[quote]Dziś już Czarnota na wszystkich kanałach oprócz tvp-info, dwięk się zacina także na wszystkich kanałach oprócz tvpinfo.[/quote]Potwierdzam, że tak samo jest w Zielonej Górze z nadajnika w Wichowie (k.45).

Jan

DVB-T Poznań

Post autor: Jan »

u mnei tez byl problem ale obraz byl ale przycinalo strasznie ... wczoraj sprawdzalem dzialalo ok....  tylko jakosc kanalow w mpeg4 jest dosc slaba w porownaniu do mpeg2 potu

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

DVB-T Poznań

Post autor: RAPIOTR »

Nie można już dłużej milczeć oglądając na codzień multiplex TVP W Poznaniu. Postanowiłem więc zadać  pytanie  testerom lub odpowiedzialnym za testy w firmie Emitel .Czy taka beznadziejna jakośc wizji jaką prezentują w poznańskim multiplexie TVP będzie standardem w Polsce? Obraz zamglony(mało kontrastowy) (najmniej na tvp historia) ,loga stacji  zamazane i poszarpane(kultura,sport,polonia). Ogólnie widoczne w tle jakby wolniejsze odświeżanie.Na tvp kultura obraz się zacina, tvp polonia kompletna żenada i mgła. Na meczach piłkarskich widać gołym okiem że jakośc wizji na cyfrze plus w mpeg2(mimo że nie jest za dobra) ,jest i tak lepsza niż pięknego mpeg4 na tvp1 i tvp2 w muxie .   Co jest w parametrach tvp info że program dekodowany jest 2 razy dłużej niż inne  zanim pojawi się obraz?Jeśli nawet na wyświetlaczu laptopa lub szklanym telewizorze jakość nie przeszkadza to na dużych ekranach powyżej 32cali bardzo żle to wygląda. Czy taki będzie standard i normy w 21 wieku w Polsce? A może będzie jeszcze gorzej i ktoś wpadnie na pomysł włożenia 8 kanału do muxa i dołączenie jeszcze kilku programów radiowych?. Po co słuchać radia w telewizji ??szkoda pasma w muxie i  szkoda prądu.(25W tuner +180 W telewizor) ??.Jeśli tak ma być nadal to ja odradzam  rodakom kupowanie tunerów do dvb-t. Szkoda pieniędzy .  pozdrawam i zachęcam do bardziej wytęzonej pracy organoleptycznej. Teorię z 2,5Mbit/s w mpeg4 na kanał zostawmy teoretykom.

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

DVB-T Poznań

Post autor: yerry »

Previously Piotr Włodarczak wrote:[quote]Jeśli nawet na wyświetlaczu laptopa lub szklanym telewizorze jakość nie przeszkadza to na dużych ekranach powyżej 32cali bardzo żle to wygląda. [/quote]Sugerowałbym wyłączenie w telewizorze cyfrowego rozciągania formatu obrazu do rozmiaru 16:9 i wówczas ocenę nadawanego sygnału. Dla przypomnienia - każdy program nadawany jest w formacie 4:3.Jeśli to nie zadowoli to pozostaje oglądać analogową telewizję do czasu komercyjnego wdrożenia DVB-T. Dla przypomnienia, to ciągle jest emisja testowa, której celem jest sprawdzenie wielu różnych parametrów emisji i transmisji.

lechkryjom

DVB-T Poznań

Post autor: lechkryjom »

Jakie są nadzieje na emisję TVN Siedem i TVN HD (paczka POT) z Góry koło Śremu . Nie podobno, żeby Warszawka była lepsza od Wielkopolski. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

DVB-T Poznań

Post autor: Jarosław Bałuka »

Previously Lech Kryjom wrote:[quote]Jakie są nadzieje na emisję TVN Siedem i TVN HD (paczka POT) z Góry koło Śremu . Nie podobno, żeby Warszawka była lepsza od Wielkopolski. Pozdrawiam.[/quote]

Witam. Z pytaniem o zawartość pakietu POT należy zwrócić się do producenta tego multipleksu czyli do POT. Nie są nam znane plany. Pozdrawiam.

Cardenal

DVB-T Poznań

Post autor: Cardenal »

Od wczoraj w Lesznie zauważyłem brak paczki TVP.POT odbieram bez zastrzeżeń. Czy problem jest tylko u mnie?

miles19

DVB-T Poznań

Post autor: miles19 »

No coś kombinują. U mnie w Poznaniu TV też tylko wykrył POT. TVP w ogóle brak obecności...Mam tylko cichą nadzieję, że zostawią programy TVP w fonii podwójnej (MPEG-2 + DD5.1), bo w moim TV nie mam SPDIF/coaxial out, więc planowany na przyszły tydzień zakup modułu Viaccess NP4 MPEG-4 byłby wyrzuceniem kasy w błoto..a jest na pewno masa ludzi, którzy mają TV z DVB-T MPEG-2 i złączem CI, wówczas moduł Viaccess lub Conax NP4 już za ok. 170 PLN załatwia sprawę, ponoć dekoduje nawet 720p... ciekawe czy to prawda?

scanya
Posty: 152
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

DVB-T Poznań

Post autor: scanya »

Ja też w tej chwili nic nie odbieram na kanale 39.

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

DVB-T Poznań

Post autor: RAPIOTR »

Leszek nie kupuj wersji viaccess modułu bo on chodzi gorzej i dżwięk rzęzi. Najlepiej działa wersja conax np4.Potwierdzam czarnota na k39pozdrawiam

mariob

DVB-T Poznań

Post autor: mariob »

nie prawda na viaccess  chodzi bardzo dobrze i dzwiek jest ok.

miles19

DVB-T Poznań

Post autor: miles19 »

A moglibyście się podpisać posiadanymi TV i dorzuconymi do nich modułami ? Ja mam Panasonic'a TH-37PX80E i sygnał ze zwykłej anteny kierunkowej, bez wzmacniacza, mam oceniony jako 8/10, jakość obrazu 10/10 - oczywiście w wypadku POT, multipleksu TVP w ogóle mi nie wykrywa...Natomiast cały czas mam problem z dźwiękiem, jeśli TVP porzuci obecne podwójne kodowanie tj. MPEG-2 i AC-3 to nie ma sensu zakup ani Conaxa ani Viaccess. Ten Panasonic nie ma cyfrowego wyjścia coaxial/SPDIF...

Cardenal

DVB-T Poznań

Post autor: Cardenal »

Leszku u mnie Thomson 2011 TVP raz jest za chwile znowu brak i tak juz od tygodnia

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

DVB-T Poznań

Post autor: RAPIOTR »

Dlaczego obraz na tvp hd ,tvp sport i tvp 2 w muxie  na kanale 39 zacina się  i zamraża na ułamki sekund ? Czy to wina żółtków? Cholernie to przeszkadza.Podczas transmisji z rozpoczęcia olimpiady w HD wszystko było ok.  Czy ktoś z emitela może przyjżeć się zjawisku.Na tvp1 i tvp3info objaw nie występuje.pozdrawiam

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

DVB-T Poznań

Post autor: RAPIOTR »

Godz 09:54 ---Na TVP HD praktycznie mrozi obraz i dżwięk co chwilę . Proszę o sprawdzenie. Sygnał żyleta 28 km od nadajnika  level-98procent ,jakość 96 proc.Więc instalacja nie ma z tym nic wspólnego. Odbiornik clarke-tech HD 5000 combo

scanya
Posty: 152
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

DVB-T Poznań

Post autor: scanya »

Witam.Potwierdzam objaw, u mnie na kompie pod DVB Viewer jest to samo. Można to obejść oglądając program z TimeShiftem - wystarczy 2-3 sekundy przesunięcia i jest OK.Powód jest według mnie jeden - dodatnie przesunięcie dźwięku (delay audio) w stosunku do obrazu w nadawanym sygnale. Podobne przycinanie obrazu zauważyłem już nie raz (najczęściej na TVP Kultura, TVP2 i TVP Sport) i za każdym razem opóźnienie audio było wtedy dodatnie. Oczywiście normalnie ma wartość ujemną i wtedy nie ma problemu Problem zgłaszałem yerry'emu ale jak widać nie do końca go wyeliminowali.Pozdrawiam.

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

DVB-T Poznań

Post autor: Przemo »

Mam to samo w Rawiczu. Objaw tylko na TVP HD. TVP Sport i TVP 2 działa ok. Na TVP 2 chwilowe przycinki są tylko czasami, ale to objaw zakłóceń sygnału z motocykla filmującego kolarzy.

scanya
Posty: 152
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

DVB-T Poznań

Post autor: scanya »

I już poprawili, teraz wygląda dobrze i opóźnienie audio jest ujemne.Pozdrawiam.

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

DVB-T Poznań

Post autor: Przemo »

Previously Paweł Drzewiecki wrote:[quote]Witam.Potwierdzam objaw, u mnie na kompie pod DVB Viewer jest to samo. Można to obejść oglądając program z TimeShiftem - wystarczy 2-3 sekundy przesunięcia i jest OK.Powód jest według mnie jeden - dodatnie przesunięcie dźwięku (delay audio) w stosunku do obrazu w nadawanym sygnale. Podobne przycinanie obrazu zauważyłem już nie raz (najczęściej na TVP Kultura, TVP2 i TVP Sport) i za każdym razem opóźnienie audio było wtedy dodatnie. Oczywiście normalnie ma wartość ujemną i wtedy nie ma problemu Problem zgłaszałem yerry'emu ale jak widać nie do końca go wyeliminowali.Pozdrawiam.[/quote]Juz jest ok. TVP HD działa. Czy możesz napisać mi czy też masz czasami błędy Discontinuities w DVB Viewer? Mam tak czasami zarówno z DVB-S jak i DVB-T. Znajdziesz to wybierając na górze okienka programu menu Widok>Filtry>DVB Source.

Zablokowany