Programy TVN,Polsat - Wichów/Jemiołów .

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
merks

Programy TVN,Polsat - Wichów/Jemiołów .

Post autor: merks »

Witam!
Czy ktoś się może orientuje czy w najbliższej przyszłości będą nadawane cyfrowo programy TVN oraz Polsat z nadajników w woj. lubuskim?
Pozdrawiam.

niszczot

Re: Programy TVN,Polsat - Wichów/Jemiołów .

Post autor: niszczot »

Wymienione przez Ciebie kanały + TV4 , TV PULS TVP ,1,2,INFO znajdą się w pierwszym MUX a ten ma ruszyć u nas w Lubuskim we wrzesniu tego roku. Byc moze wczesniej cos ruszy w formie testów

merks

Re: Programy TVN,Polsat - Wichów/Jemiołów .

Post autor: merks »

niszczot pisze:Wymienione przez Ciebie kanały + TV4 , TV PULS TVP ,1,2,INFO znajdą się w pierwszym MUX a ten ma ruszyć u nas w Lubuskim we wrzesniu tego roku. Byc moze wczesniej cos ruszy w formie testów
Witam!
To że w tej chwili jest już dostępna TVP1,TVP2, TVP Info i TVP HD to już wiem. Tylko czy wymienione przez ciebie kanały dojdą we wrześniu do MUXa 1 na 100%? Z tego co się orientuje to na jednym MUXie może być maksymalnie 7 kanałów SD. WYnikałoby z tego że TVP HD wypada we wrześniu. Czy ktoś może potwierdzić tą informację?
W chwili obecnej jest to dla mnie ważna wiadomość ponieważ zmuszony jestem zrezygnować z kablówki, a zależy mi na TVN i Polsacie i pytam bo muszę kupić którąś z platform cyfrowych jezeli kanały te nie będą dostępne w DVB-T. Z drugiej strony nie chciałbym teraz podpisywać umowy na 24 miesiące z np. cyfrowym polsatem jeżeli się okaże że za 5 miesięcy będę miał te kanały za free.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Programy TVN,Polsat - Wichów/Jemiołów .

Post autor: Jarosław Bałuka »

Zgodnie z planem KRRiT, we wrześniu (I etap) będą dostępne w 1szym multipleksie programy TVP1, TVP2, TVP Info, TVN, Polsat, TV4, Puls.

niszczot

Re: Programy TVN,Polsat - Wichów/Jemiołów .

Post autor: niszczot »

To dobrze ze ruszy pierwszy MUX juz we wrzesniu,jednak szkoda ze braknie w nim TVP HD.

edi

Re: Programy TVN,Polsat - Wichów/Jemiołów .

Post autor: edi »

Witam Ja też żałuję, że nie będzie w pierwszym multi TVP HD wolałbym to niż jakąś telewizję TV4.
Pozdrawiam

merks

Re: Programy TVN,Polsat - Wichów/Jemiołów .

Post autor: merks »

Witam!
A czy już może wiadomo kiedy będzie uruchomiony kolejny mulipleks zawierający inne programy i czy znajdzie się tam np TVP HD?
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Programy TVN,Polsat - Wichów/Jemiołów .

Post autor: DanielK »

@merks: W drugim multipleksie będzie 7 kanałów SD. Nadawcy zostaną wyłonieni w konkursie, który będzie ogłoszony prawdopodobnie w maju. Zapewne i w tym ogłoszeniu będą podane jakieś terminy uruchomienia nadajników.

xnx3000

Re: Programy TVN,Polsat - Wichów/Jemiołów .

Post autor: xnx3000 »

TV4 bedzie z okienkami lokalnymi TV Odra, czy wylacznie ogolnopolska emisja?

merks

Re: Programy TVN,Polsat - Wichów/Jemiołów .

Post autor: merks »

Witam!
A czy może wiadomo już kiedy nastąpi reorganizacja MUX-a 1 z Wichowa? Chodzi mi dokładnie o to czy pozostałe kanały (Polsat, TVN, TV4) będą dostępne dokładnie od 1 września zgodnie z planem , czy może będzie możliwość ich odbioru jakiś czas wcześniej.
Czy jakość wszystkich kanałów będzie taka sama?
W chwili obecnej TVP1 oraz TVP2 są dobrej jakości, ale już TVP Info to porażka (z analogowej kablówki jest dużo lepszy obraz), a TVP Sport też nie grzeszy jakością.
O TVP HD nie wspominam bo to jest rewelacja tylko że niedługo zniknie pewnie :-(
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Przecin
Posty: 240
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LG M2362D, LG 42LW570S, Digyboxx T4,
Philips DSR6201HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra, Bardejov

Re: Programy TVN,Polsat - Wichów/Jemiołów .

Post autor: Przecin »

merks pisze:A czy może wiadomo już kiedy nastąpi reorganizacja MUX-a 1 z Wichowa? Chodzi mi dokładnie o to czy pozostałe kanały (Polsat, TVN, TV4) będą dostępne dokładnie od 1 września zgodnie z planem , czy może będzie możliwość ich odbioru jakiś czas wcześniej.
Dokładnego terminu na razie nie ma. Lecz jeśli zmiana nastąpi w ostatnim dniu to będzie to 30 wrzesień a nie 1 września, bo taki termin jest wpisany w strategii jako ostateczny.

niszczot

Re: Programy TVN,Polsat - Wichów/Jemiołów .

Post autor: niszczot »

A ja tak Panowie myśle ze nie jest mozliwe aby przed 30 września nie puscili cos w formie testu moze na innym kanale ale pewnie cos takiego moze byc?? Bo nic nie wiemy o TV4.TVN i Polsacie w DVB-T w MPEG-4 o PULS nie wspomne.

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: Programy TVN,Polsat - Wichów/Jemiołów .

Post autor: orin »

niszczot pisze:A ja tak Panowie myśle ze nie jest mozliwe aby przed 30 września nie puscili cos w formie testu moze na innym kanale ale pewnie cos takiego moze byc?? Bo nic nie wiemy o TV4.TVN i Polsacie w DVB-T w MPEG-4 o PULS nie wspomne.
Zgoda na włączenie kanału do Multipleksu jest po stronie producenta (właściciela) kanału.Emitel to tylko techniczna strona nadawania.
Do 14 kwietnia jest czas aby zainteresowani właściciele stacji (w tym Polsat) złożyli wnioski o umieszczenie ich programu w pierwszym multipleksie.
Po tym terminie po akceptacji i przyznaniu koncesji przez KRRiT Emitel może w uzgodnieniu z nadawcami rozpocząć testy, o ile będą ku temu przesłanki.

Zablokowany