Nowy (stary) zestaw kanałów w paczce EMITELA.

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Greeg

Nowy (stary) zestaw kanałów w paczce EMITELA.

Post autor: Greeg »

W dniu dzisiejszym zaprzestano emisji z paczki Emitela TVP SPORT w zamian powróciły programy TVP Historia i TVP Kultura.

kroczek12
Posty: 260
Rejestracja: 8 stycznia 2009, o 20:12
Miejscowość: Grybów
Odbiornik: Samsung QLED QE65Q67RAT
Instalacja antenowa: Televes DAT 75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Gorlice/Maślana Góra

Re: Nowy (stary) zestaw kanałów w paczce EMITELA.

Post autor: kroczek12 »

Znów trafiły do dvb-t kanały które będą i tak wyłączone za 2 - 3 miesiące. Po co to komu. Nie można by było odrazu wsadzić brakujących kanałów planowanych do mux1 (tvn, polsat...). Swoją drogą pytam - dlaczego na Suchej Górze - Krosno nie dodano tego co inni dziś dostali?? Skoro mowa że UKE przychylnie patrzy na przedłużanie testów itd to dlaczego Emitel nie wniesie prośby o pozwolenie na nowe kanały na tym nadajniku??

zapa62

Re: Nowy (stary) zestaw kanałów w paczce EMITELA.

Post autor: zapa62 »

kroczek12 pisze:Znów trafiły do dvb-t kanały które będą i tak wyłączone za 2 - 3 miesiące. Po co to komu. Nie można by było odrazu wsadzić brakujących kanałów planowanych do mux1 (tvn, polsat...). Swoją drogą pytam - dlaczego na Suchej Górze - Krosno nie dodano tego co inni dziś dostali?? Skoro mowa że UKE przychylnie patrzy na przedłużanie testów itd to dlaczego Emitel nie wniesie prośby o pozwolenie na nowe kanały na tym nadajniku??
Całe podkarpacie uważają za zaścianek i pewnie dlatego najdłużej działający nadajnik DVBT w Polsce ma najuboższą ofertę. Sam zmuszony jestem na odbiór DVBT z Suchej Góry bo odbiór analogowy (odległość od stacji retransmisyjnej aż......3km) "powala" swoją jakością. Dziwi mnie jednak fakt, ze słowackie nadajniki analogowe mogę odebrać zadowalająco nawet na "kawałku drutu". Do nadajnika w Suchej Gorze mam prawie 40km i to za górą, antena 21 elementów yagi bez wzmacniacza, tuner Skymax combo.
Tak trzymać Polska cyfryzacjo :lol:

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Nowy (stary) zestaw kanałów w paczce EMITELA.

Post autor: DanielK »

W Zielonej Górze w miejscu TVP Sport mam TVP Kultura. Natomiast, jak podano na Forum RadioPolska, ze Śremu na tym kanale jest TVP Historia.

Wygląda to jak próba z odgórnym przydzielaniem dowolnych kanałów na dowolną sieć, tak jak miałoby to być w II muxie, w którym jedno miejsce będzie przeznaczone dla nadawcy lokalnego.

ono

Re: Nowy (stary) zestaw kanałów w paczce EMITELA.

Post autor: ono »

kroczek12 pisze:Znów trafiły do dvb-t kanały które będą i tak wyłączone za 2 - 3 miesiące. Po co to komu. Nie można by było odrazu wsadzić brakujących kanałów planowanych do mux1 (tvn, polsat...). Swoją drogą pytam - dlaczego na Suchej Górze - Krosno nie dodano tego co inni dziś dostali?? Skoro mowa że UKE przychylnie patrzy na przedłużanie testów itd to dlaczego Emitel nie wniesie prośby o pozwolenie na nowe kanały na tym nadajniku??
A po co komu dublować komercyjną sieczkę o poziomie przekazu pralki automatycznej (jak to ktoś gdzieś napisał), która i tak będzie nadawana na analogu!? Ja się bardzo cieszę i mam nadzieję że Kultura i Historia będzie nadawana jak najdłużej!
Dzięki TVP za zmianę o 180 stopni na dobre. :D

kroczek12
Posty: 260
Rejestracja: 8 stycznia 2009, o 20:12
Miejscowość: Grybów
Odbiornik: Samsung QLED QE65Q67RAT
Instalacja antenowa: Televes DAT 75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Gorlice/Maślana Góra

Re: Nowy (stary) zestaw kanałów w paczce EMITELA.

Post autor: kroczek12 »

ono pisze:A po co komu dublować komercyjną sieczkę o poziomie przekazu pralki automatycznej (jak to ktoś gdzieś napisał), która i tak będzie nadawana na analogu!? Ja się bardzo cieszę i mam nadzieję że Kultura i Historia będzie nadawana jak najdłużej!
Dzięki TVP za zmianę o 180 stopni na dobre. :D
Jesteś z Krakowa gdzie masz wszystkie kanały w analogu i tak naprawde nie potrzeba Ci narazie wogóle dvb-t dopóki nie wyłączą analogu. Ja natomiast jestem w położeniu gdzie jest tylko tvp1,2 (i polsat w śniegu). O reszcie moge zapomnieć. Całe szczęście że mam Cyfre+... do której jestem zmuszony!

Panowie róbcie coś na Suchej Górze - mpeg4, nowe kanały. Najdłuższe testy a jak sie okazuje najuboższe.

D4r3k

Re: Nowy (stary) zestaw kanałów w paczce EMITELA.

Post autor: D4r3k »

Po ponownym wyszukaniu kanałów znalazło 6, TVPHD, TVPINFO, TVP KULTURA, TVP HISTORIA, TVP1, TVP2 - dla mnie bomba.

krzysiekm1980

Re: Nowy (stary) zestaw kanałów w paczce EMITELA.

Post autor: krzysiekm1980 »

Witam
:x u mnie TVP HISTORII nie ma :evil:

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Nowy (stary) zestaw kanałów w paczce EMITELA.

Post autor: DanielK »

@krzysiekm1980 - w wielkopolsce i lubuskim nie jest nadawana TVP Historia.

zamulek

Re: Nowy (stary) zestaw kanałów w paczce EMITELA.

Post autor: zamulek »

Czyli co można złapać teraz w Poznaniu z nadajnika ze Śremu

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: Nowy (stary) zestaw kanałów w paczce EMITELA.

Post autor: RAPIOTR »

Poznań/Śrem emituje dwa multiplexy. Pierwszy na k23 w mpeg2 emituje TVN,TV4,POLSAT i drugi na k39 w mpeg4 emituje TVP HD ,TVP1,TVP2,TVP3 INFO POZNAŃ ,TVP KULTURA iRADIO MERKURY.
Wszystkie kanały nadawane w standardowej rozdzielczości w mpeg4 (w szczgólności TVP Info) wyglądają za przeproszeniem jak kupa w ścieku :shock:...Technicy odpowiedzialni za formowanie multiplexu powinni sie leczyć u okulisty ,psychologa i neurologa od zaraz........
Ponadto w czasach telewizorów LCD i plazm Telewizja publiczna z uporem lansuje format 4:3 :mrgreen: .A mieli miśki szanse dokonać zmiany jakościowej i przy okazji wdrożenia DVB-T wdrożyć 16/9. Ale czy ktoś tam w tej telewizji myśli o postępie ? Wątpię kaska zużywana jest np na transpondery drogiej Astry i np przekaz toruńskiej telewizji :lol: Zamiast wybrać dla dosyłów jakiś tańszy system z mniej popularnej pozycji.....

szkoda gadać.

zamulek

Re: Nowy (stary) zestaw kanałów w paczce EMITELA.

Post autor: zamulek »

myślałem że to ogólnopolska zmiana TVP HD i Sport na Kultura, Historia - ale przyjdzie pewnie jeszcze poczekać,

janba
Posty: 48
Rejestracja: 8 kwietnia 2009, o 11:14
Miejscowość: Gniezno
Odbiornik: Panasonic 55GZ950E
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gniezno-Dębówiec / Konin-Żółwieniec

Re: Nowy (stary) zestaw kanałów w paczce EMITELA.

Post autor: janba »

TVP Historia ze Śremu już też jest. Brak telegazety na TVP KULTURA nie świadczy dobrze o profesjonalizmie osób odpowiedzialnych za emisję MUX-a.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Nowy (stary) zestaw kanałów w paczce EMITELA.

Post autor: Puma »

Zapominacie chyba że są to testy a nie regularna emisja.
Emitel może robić co tylko chcę i nie macie prawa narzekać a jedynie zgłaszać problemy aby łatwiej było zdiagnozować Emitelowi co jest nie tak w przekazie.

janba
Posty: 48
Rejestracja: 8 kwietnia 2009, o 11:14
Miejscowość: Gniezno
Odbiornik: Panasonic 55GZ950E
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gniezno-Dębówiec / Konin-Żółwieniec

Re: Nowy (stary) zestaw kanałów w paczce EMITELA.

Post autor: janba »

Puma pisze:Zapominacie chyba że są to testy a nie regularna emisja.
Emitel może robić co tylko chcę i nie macie prawa narzekać a jedynie zgłaszać problemy aby łatwiej było zdiagnozować Emitelowi co jest nie tak w przekazie.
Bardzo "logiczna" odpowiedź. Przecież właśnie zgłosiłem problem braku telegazety na TVP KULTURA. Jakiś czas temu zgłaszałem brak telegazety na TVP1 (była emitowana i możliwa do odbioru po ręcznym wpisaniu PID-u) i okazało się, że błąd był po stronie EMITELA, co zaraz pan Jarek Bałuka na tym forum potwierdził i problem usunięto po kilkunastu minutach od mojego postu.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Nowy (stary) zestaw kanałów w paczce EMITELA.

Post autor: DanielK »

@Puma - zgadza się, że są to TESTY. Dlatego też nikt nie powinien mieć pretensji, że coś nie działa itp. ;)

Aktualinie w lubuskiem są dostępne:
TVP 1, TVP 2, TVP Info Gorzów, TVP HD, TVP Kultura, TVP Historia, oraz Radio Zachód.

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: Nowy (stary) zestaw kanałów w paczce EMITELA.

Post autor: RAPIOTR »

EDIT:
W Poznaniu również dodano TVP HIstoria. Na k39 w mpeg4 naawanych jest 5 programów w SD i 1w HD plus RADYJKO .Zaczyna się robić OPTYCZNA 8-) PARANOJA!!!!. Choć i wcześniej już nie wykorzystywano całej przepływności.

pozdrawia kolega ze zdrowym wzrokiem.

Kpc21
Posty: 420
Rejestracja: 15 czerwca 2009, o 18:05
Odbiornik: Skymax ME2012; Wiwa HD-90; Panas. L37E5E; Ferg. Ariva 250
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa "siatkowa" ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: pTON Łódź EC4

Re: Nowy (stary) zestaw kanałów w paczce EMITELA.

Post autor: Kpc21 »

Daniel Kucharski pisze:@Puma - zgadza się, że są to TESTY. Dlatego też nikt nie powinien mieć pretensji, że coś nie działa itp. ;)
W takim razie po co są te testy? Chyba po to, aby dowiedzieć się, czy wszystko działa itp. i naprawić ewentualne błędy :)

adamwwa

Re: Nowy (stary) zestaw kanałów w paczce EMITELA.

Post autor: adamwwa »

akurat jest coś na żywo(Puchar Konfederacji) na TVP Sport to paczkę zmienili. A swoją drogą to macie na TVP HD taki piękny ogromny pasek TVP HD Test DVB-T? to jest żałosne, widać zobaczyli, że ileś osób kupiło dekodery lub TV z dvb-t to szanowna TVP pewnie nakazała ograniczenie możliwości poprawnego oglądania...

ja rozumiem, że pewnie z nakazu szanownego TVP ale to tylko świadczy o osobach które tam pracują. Kiedyś wsumie nie tak dawno temu można było obejrzeć puchar konfederacji czy mistrzostwa ameryki południowej w TVP1,2 teraz jak nie będziesz bulił to możesz zapomnieć

many

Re: Nowy (stary) zestaw kanałów w paczce EMITELA.

Post autor: many »

Według mnie to totalna lipa. Jak dla mnie to najważniejszym kanałem był TVP Sport. Kanał ten wyłączyli to dla mnie DVB-T przestało istanieć. ;( szkoda.

Zablokowany