Jestem zawiedziony tą "cyfrówką"

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Jestem zawiedziony tą "cyfrówką"

Post autor: Puma »

Ja chętnie widziałbym podobnie jak Varicap jakąś ciekawa ofertę programową(TVP Kultura, Sport i jakiś darmowy kanał HD).
Ok, niech będzie ankieta, ale chyba jest jasne że MUX I jest już zatwierdzony i nie ma mowy o zmianach.
Hm...może dla Ciebie to atrakcyjne programy, mnie sport nie interesuje i nie chcę kanału sportowego w MUX II, TVP Kultura też mnie nie interesuje. Kanał HD by się przydał, ale jeśli ma mi zabierać dodatkowy kanał w SD to go nie chcę.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: Jestem zawiedziony tą "cyfrówką"

Post autor: ploomba »

ja tam twierdzę, że jeszcze przed uruchomieniem 3go muxa, w drugim powinien być taki kanał jak TVP nauka(nie żadna historia czy inne specjalistyczne programy, po prostu - nauka)
w drugim muxie powinny być zarówno kanały rozrywkowe jak i misyjne (czyli z 3-4 nowe ogólno rozrywkowe na które powinien być rozpisany konkurs wg zasad konkurencyjności promujący i stawiający na nowych graczy ale nie za wszelką cenę. Bo jeśli nowi się nie zgłoszą to szanse na kolejne rozrywkowe powinni mieć starzy nadawcy. Nie powinno być w muxie kanałów dla wąskich grup odbiorców (dlatego, że lista kanałó nie będzie zbyt szeroka) I dlatego: TVP nauka a nie tylko TVP historia, nie Eska TV (dla młodzieży 14-20) tylko kanał z muzyką i rozrywką dla szerszego grona słuchaczy.
Do tego z 3 kanały misyjne. I dobrze by było gdyby przywrócono ośrodki regionalne w pełnym wymiarze do drugiego muxa.
A dopiero gdy powstanie 3ci mux to wtedy wyodrębnić go dla TVP. A do tego czasu ewentualne tematyczne kanały TVP też powinny mieć szansę na drugi mux.

romanodepalma

Re: Jestem zawiedziony tą "cyfrówką"

Post autor: romanodepalma »

Popieram to co piszesz, ale myślę ,że nie nastąpi to wcześniej niż po wyłączeniu analogu w zależności od regionu, bo na drugi i trzeci MUX w obecnej chwili nie ma miejsca. Ale potem operatorzy kolejnych MUX-ów będą się mnożyć ,jak operatorzy telefonii komórkowej.

marboro

Re: Jestem zawiedziony tą "cyfrówką"

Post autor: marboro »

Proszę poczytać ten wątek na temat cyfryzacji z satkuriera dzisiaj,i wypowidzcie się

Najświeższe wiadomości

http://www.satkurier.pl/news/47830/tvp- ... yzacje.htm

gdyby były trudności z otwarciem to wpisz ręcznie:/news/47830/tvp-opozni-cyfryzacje.html

Przepraszam ale admin tego forum zabrania reklamować inne fora a ja nie mogę skopiować ponieważ wyskakuje błąd.
Ostatnio zmieniony 30 czerwca 2009, o 23:52 przez marboro, łącznie zmieniany 2 razy.

romanodepalma

Re: Jestem zawiedziony tą "cyfrówką"

Post autor: romanodepalma »

marboro pisze:Proszę poczytać ten wątek na temat cyfryzacji z satkuriera dzisiaj,i wypowidzcie się

Najświeższe wiadomości

http://satkurier.pl/news/47830/tvp-opoz ... zacje.htm
Artykuł dosyć sensacyjny , ale nie spamuj.Jak ktoś Cie ma przeczytać to Cię przeczyta , a Ty stajesz sie natrętny.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Jestem zawiedziony tą "cyfrówką"

Post autor: Puma »

Do tego z 3 kanały misyjne.
Jak słyszę o kanałach misyjnych to mi się niedobrze robi. TVP1 i TVP2 ma programy misyjne i co z tego wynika? tyle że Pan prezes się wypowiadał że taniec z gwiazdami to program misyjny bo uczyć jazdy na łyżwach :evil:

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: Jestem zawiedziony tą "cyfrówką"

Post autor: ploomba »

Jak słyszę o kanałach misyjnych to mi się niedobrze robi. TVP1 i TVP2 ma programy misyjne i co z tego wynika? tyle że Pan prezes się wypowiadał że taniec z gwiazdami to program misyjny bo uczyć jazdy na łyżwach
ooo.. i najważniejsze.. powinno się ustawowo zmusić telewizję publiczną do ograniczenia tego typu programów rozrywkowych (reality-show, tańce i śpiewy i inne zabijacze czasu, które pochłaniają gigantyczne kwoty pieniężne) ...powinno się zakazać finansowania i zatrudniania przez telewizję publiczną pseudo-polskich gwiazd telewizyjnych za kosmiczne kwoty pieniężne.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Jestem zawiedziony tą "cyfrówką"

Post autor: Puma »

powinno się ustawowo zmusić telewizję publiczną do ograniczenia tego typu programów rozrywkowych
Naturalnie, powinno być ograniczenie...ale nie sądzę że będzie :x
Dlatego liczę że w MUX będzie większa i atrakcyjniejsza oferta niż ta pseudo misyjność która jest obecnie w TVP1 i TVP2. Osobiście to nie mogę się doczekać startu MUX I bo to oznacza dla mnie 3-4 nowe programy :)

psocha

Re: Jestem zawiedziony tą "cyfrówką"

Post autor: psocha »

Panowie, moim zdaniem to wiecej bałaganu jest przez polityków a nie nadawców.
UKE i KRTiR nie może się dogadać do końca kto ma być operatorem i kto ma wybrać programy do emisji. Gotowy zestaw programów ma TVP i to całkiem dobry, ma też nadawcę Emitela ale nie może sworzyć swojej paczki przez polityków, do tego żeby stworzyć kolejne MUX-y (mało ich 3x7 raptem 21 kanałów) trzeba wyłączyć sygnał analogowy itd. Do wyłączenia analogu zostało 2-3 lata a wiele rzeczy niewiadomych do tego najsilnieszego i chyba najlepiej przygotowanego nadawcę TVP udupia się finansowo, bo tak naprawdę to TVP jest wstanie sama DVB-T wprowadzić wraz ze swoją platforma sat tam gdzie DVB nie ma pokrycia, tylko czy KRiTV i UKE na to pozwoli ?

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Jestem zawiedziony tą "cyfrówką"

Post autor: Puma »

chyba najlepiej przygotowanego nadawcę TVP udupia się finansowo
Jeśli mówisz o abonamencie to nie wierze aby to miało wpływ, wystarczy pozwolić TVP na przerywanie programów reklamami a kasa popłynie szerokim strumieniem. TVP już dawno przestało być misyjne a stało się typowo komercyjne.

Gdy tylko doprowadzimy do wyłączenia analogu to kolejne MUX powinny się szybko pojawić. Moim zdaniem UKE dał za długi czas na wyłączenie analogu, w niektórych przypadkach aż 30 miesięcy od uruchomienia MUX w danym regionie.

romanodepalma

Re: Jestem zawiedziony tą "cyfrówką"

Post autor: romanodepalma »

Puma pisze:
chyba najlepiej przygotowanego nadawcę TVP udupia się finansowo
Jeśli mówisz o abonamencie to nie wierze aby to miało wpływ, wystarczy pozwolić TVP na przerywanie programów reklamami a kasa popłynie szerokim strumieniem. TVP już dawno przestało być misyjne a stało się typowo komercyjne.

Gdy tylko doprowadzimy do wyłączenia analogu to kolejne MUX powinny się szybko pojawić. Moim zdaniem UKE dał za długi czas na wyłączenie analogu, w niektórych przypadkach aż 30 miesięcy od uruchomienia MUX w danym regionie.
I tu właśnie masz rację. Za długi okres przejściowy. I dalej przytoczę Czechów .ponad 50% kraju ma MUX1 ,a na małych obszarach zachodniej części kraju mają 4 MUX-y na wyłączonych kanałach analogowych.

psocha

Re: Jestem zawiedziony tą "cyfrówką"

Post autor: psocha »

Moim zdaniem dużo zależy od finansowania. Gadamy o DVB od 2003 roku ale dopiero w czerwcu br emitel został oficjalnie wybrany do obsługi 1 MUX-a umowe ma podpisać 4 lipca jak wyczytałem. Bez jasnych podstaw finansowych żadna spółka nie będzie inwestować. Moim zdaniem gdyby wcześniej zamiast eksperymentować dać emitelowi wcześniej na 10 lat obsługę MUX-a np 1,2,3 (emitel ma najwiecej masztów nadajników itp.) do już bylibyśmy dużo dalej.
Anolog byłby już wyłączony, a tak nie widomo kto bedzie operatorem MUX 2 i kolejnych jakie będą programy itp. wtej sytuacji nikt nie będzie inwestował w ciemno (bo za co?). Co do tvp i reklam naprawdę podoba ci sie przerywanie programów i filmów reklamami bo mi nie. Co do TVP i jej misyjności powinna być zachowana (chociaż jest z tym rzeczywiście coraz gorzej w TVP1 i TVP2) ale to już oprócz finansowania decydenci powinni również określić jej jednoznaczną rolę może dać programowo tvp1 rządowi, a tvp2 opozycji (1.konkurencja, 2.TVP bedzie reprezentować wszytskich a nie tylko chwilowych zwyięzców parlamentarnych)

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Jestem zawiedziony tą "cyfrówką"

Post autor: Puma »

Mi też nie podoba się przerywanie programów reklamami, ale nie da się temu zaprzeczyć że to dobre źródło dochodów.

Propozycja aby TVP1 rządowi a TVP2 opozycji, jeszcze bardziej by programy...spaskudziło (miałbyś tylko tam wtedy 'gadające głowy').

To że Emitel ma doświadczenie, nadajniki itd. nie świadczy o tym że jest najlepszy w tym co robi. Gdyby dać Emitelowi od razy MUX i , II i III to kto wie jak by się wywiązał z tego będąc pewny że kontrakt na zagwarantowany.

Dać najwyżej roczny okres przejściowy a ludzie kupią dekodery lub nawet stacje im dadzą za darmo, wtedy cyfracja ruszy w kopyta i stacje będą się 'bić' o zaistnienie na rynku.

Ps. Kiedyś się mówiło że TVP1 będzie ogólny (misyjny, bez reklam) a TVP2 rozrywkowy a TVP info parlamentarny...nie wiem dlaczego zrezygnowano z tego.

Kafar

Re: Jestem zawiedziony tą "cyfrówką"

Post autor: Kafar »

Moje spostrzeżenie jest takie: może nie dublować w żadnym multipleksie programów FTA z dwóch najpopularniejszych satelit: Astra i HotBird. My jako zwykli urzytkownicy mamy niewiele do gadania, ale TVP Info Warszawa, TVP Historia, TVP Kultura, TVP Polonia, Polonia 1, TVP Puls, Viva Polska TV Biznes, TVN Warszawa, TV Silesia, TRWAM, 4FunTV, Fashin TV, Patio są ogólno dostępne i zamiast pchania tego w MUX-y można właśnie coś czego tam nie ma: TVP HD, TVP Sport, w szczególności w świetle ustawy medialnej i zniesienia abonamentu - jeśli TVP będzie finansowana z budżetu, tudzież innej daniny zawartej w jakimś podatku. Magnaci platform cyfrowych oszaleli by z tego powodu i wtedy dopiero zaczęłaby się walka o klienta. Przez DVB-T stracą sens wszystkie podstawowe pakiety za 10zł miesięcznie. to samo tyczy się sieci kablowych. Jeśli chodzi sens wykorzystania satelity przy wdrażaniu DVB-T, to np w moim przypadku jest to i tak zakup nowego TV, ci co mają tuner z MPEG-2 i tak będą musieli coś zmienić - np zakup tunera Combo DVB-S+DVB-T, a TV z MPEG-4 będą śmigać i można dokupić coś do FTA z satlitki gdyby komuś zależało.
Ale zwykły człowiek nie ma nic do gadania - najwazniejsze, żeby pewna grupa ludzi nie straciła, a przy okazji zarobiła i dalej mogła doić ludzi z pieniędzy za możliwość oglądania TV.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Jestem zawiedziony tą "cyfrówką"

Post autor: Puma »

w szczególności w świetle ustawy medialnej i zniesienia abonamentu
Nie tak prędko z tymi wyrokami.
Ustawa medialna będzie zawetowana a w sejmie SLD się zbiesił i weta nie odrzuci...tak więc abonament będzie nadal...chyba że jeszcze się dogadają.

JarekM
Posty: 254
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Jestem zawiedziony tą "cyfrówką"

Post autor: JarekM »

Moje spostrzeżenie jest takie: może nie dublować w żadnym multipleksie programów FTA z dwóch najpopularniejszych satelit: Astra i HotBird.
nie 'satelit' tylko 'satelitów', poza tym nie każdy ma możliwość i chęć odbierania programów z satelity i nie można im od razu zabraniać dostępu do wybranych treści.
Spoglądając z drugiej strony ... jeśli kanał pojawi się w DVB-T to będzie dublowany na satelicie, więc idąc tym tokiem rozumowania należy go niezwłocznie usunąć z emisji satelitarnej??? ;)
Przez DVB-T stracą sens wszystkie podstawowe pakiety za 10zł miesięcznie. to samo tyczy się sieci kablowych.
tak się stało w wielu krajach i tak się stanie u nas jeśli te pakiety zamiast odwzorowywać podstawową ofertę nie zaoferują innych, interesujących treści.
najwazniejsze, żeby pewna grupa ludzi nie straciła, a przy okazji zarobiła i dalej mogła doić ludzi z pieniędzy za możliwość oglądania TV.
jakieś konkretne dowody czy zwykłe oszczerstwa rzucane przez Internet?

varicap

Re: Jestem zawiedziony tą "cyfrówką"

Post autor: varicap »

JarekM pisze:
najwazniejsze, żeby pewna grupa ludzi nie straciła, a przy okazji zarobiła i dalej mogła doić ludzi z pieniędzy za możliwość oglądania TV.
jakieś konkretne dowody czy zwykłe oszczerstwa rzucane przez Internet?
Może po prostu życiowe doświadczenie ?

W takie coś niesamowitego jak Afera Łówców Skór też nikt nie wierzył na początku.
Bo "coś takiego" NIE MOGŁO się przecież wydarzyć.
Były więc to "oszczrstwa i fantasmagorie".
Teraz wiemy że było inaczej.

A autor nie pisze ani o UFO ani spiskach tylko zwykłej codziennej i .... powszechnej u nas korupcji.
Przepraszam ale uwazam, że AKURAT TAKICH TEZ w naszym kraju (przy dzisiejszym stanie wiedzy po ferze Rywina) NIE TRZEBA UDOWADNIAĆ.
Można to założyć jak istnienie czarnych dziur.
A przecież żaden astronom w nie nie wpadł. A można posrednio stwierdzić że istnieją.
To samo z korupcją. Jej nie widać ale skutki widać.
vari

djkl

Re: Jestem zawiedziony tą "cyfrówką"

Post autor: djkl »

Marshall McLuhan:

"Tylko małe sekrety muszą być strzeżone. Wielkie trzymane są w sekrecie dzięki niedowierzaniu opinii publicznej."

Kafar

Re: Jestem zawiedziony tą "cyfrówką"

Post autor: Kafar »

jakieś konkretne dowody czy zwykłe oszczerstwa rzucane przez Internet?
Choćby te pakiety mini w ofercie platform cyfrowych - tutaj na tym forum był fragmetn, że TVN i Polsat wydziwiają Emitelowi pod względem wymagań technicznych. Gdybym nazywał się Zygmunt Solorz, albo Mariusz Walter pewnie znałbym więcej szczegółów. Nie chodzi mi bynajmniej o to, że na cyfryzacje idzie kasa i Emitel na tym zarobi - bo sprzęt i inwestycje kosztują. Po prostu w tym kraju nic się nie zmieniło: byli czerwoni a są brunatni/różowi. Nazwiska włądzy się nie zmieniają - salonowa elita dba tylko o siebie, trzymania się stołków, a nie o szarą mase, a TV to najlepszy środek przekazu, do prania mózgów także, internet jeszcze bardziej - ale nad nim jeszcze nikt nie ma władzy. Chodzi mi o to TVP Sport i TVP HD, bo puki jeszcze płace abonament, a płace, to dlaczego chcąc oglądać te programy będe musiał płacić drugą danine w postaci pakietu platformy cyfrowej, lub co gorsza w MUX-ie który będzie płatny.
A tak nadajniki obsługujące tereny górzyste zostaną przesunięte do kolejnych etapów cyfryzacji, a platformy cyfrowe jeszcze będą miały czas aby zarobić. To samo tyczy się TVP Sport i TVP HD gdy skończą w odległych MUX-ach - jeszcze troche czasu ktoś zarobi.
Nie jestem dzieckiem neostrady - i nie rzucam pustych oszczerstw. Może za dużo Łysiaka Michalczyka i Cejrowskiego przeczytałem o teoriach spiskowych, Grupie Bilderberg, ale w demokracji 51% narzuca 49% co mają robić. Jak już mam oglądać TV cyfrową, bo jej standard przesyłu obrazu i parametry techniczne naprawde mi przypadły do gustu, to niech płace raz ten abonament i basta. Za chwile będzie podatek od reklam w TV, od posiadania pilota, od możliwości nagrywania programów. Może w pozostałej części kraju gdzie zarobki są znacznie wyższe jak na Podkarpaciu płacenie za TV nie jest czymś szczególnym, ale nie tu.

djkl

Re: Jestem zawiedziony tą "cyfrówką"

Post autor: djkl »

Proszę obejrzeć ten materiał:
http://www.youtube.com/watch?v=D82C5QHL53A

Tak powstają (w większości) serwisy informacyjne w TV, i nie tylko. Matrix.
Kafar pisze:TV to najlepszy środek przekazu, do prania mózgów także, internet jeszcze bardziej - ale nad nim jeszcze nikt nie ma władzy.
Co do internetu to jeszcze nie ale już wielu ma chrapkę na cenzurowanie internetu (tak mi się przypomniało, że m.in. pan Jerzy Buzek, głosował za umożliwieniem furtki ku temu - niech mnie ktoś poprawi gdybym się mylił). Tak żeby wszyscy mówili tylko "jedynym słusznym" głosem. Kolejne "starcie" jeśli chodzi o wolny internet będzie we wrześniu.

Tutaj już nie chodzi nawet o TVP Sport, czy TVP HD. Np. we Włoszech RAI także produkuje kanały płatne. Grunt, żeby te 3 multipleksy były bezpłatne. a z pozostałymi 3-4 niech robią co chcą. W Skandynawii im się udało zrobić kodowane DVB-T. Tylko 3-4 kanały FTA a reszta wszystko kodowane z takimi szmirami jak Discovery (które już niewiele wspólnego ma z filmami dokumentalnymi) czy MTV (prawie zero muzyki).

Zablokowany