Opóźniona Cyfrówka ??

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
uggp

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: uggp »

Ja nie wiem czy wyłączanie gdziekolwiek czegokolwiek jest sensowne, chociaż czasami takie zagrywki są skuteczne.
Szkoda, że nic nie wiemy o aktualnym stanowisku Emitela. Kiedyś było jaśniej. Teraz jakby wszyscy milczą.
Może faktycznie, do rozwiązania tej sytuacji patowej potrzeba "masy krytycznej". Jakby nie patrzeć zbliża się "dawny" II etap.

smyk

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: smyk »

lakers67 pisze:
Demon pisze:
romanodepalma pisze:ciekawe czy atom jest w stanie ruszyć ten bałagan?
Sam raczej nie, ale grudka o wymaganej masie krytycznej... :P
Witam
Coś mi strzyka po kościach że Emitel się wkurzy (żeby nie użyć ostrzejszych słów ) i z końcem lutego wyłączy ten bajzel :x
Jak przegrają przetarg na operatora multipleksu to wyłączą. :|

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: qwerty »

Nadawcy nie zgadzają się z niektórymi propozycjami ministerstwa infrastruktury, w ramach procesu cyfryzacji Polski. Ministerstwo chce nałożyć na operatorów obowiązek emisji programów edukacyjno-informujących na temat cyfrowej telewizji.
http://media2.pl/media/61736-cyfrowa-tv ... awcow.html

Zaraz się okaże, że mimo ogłoszenia wyniku przetargu TVP nic się nie zmieni... :evil:

karol91

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: karol91 »

Tom345 pisze:Czyżby zazdrość gryzła?
krzysiekki pisze:Jestem za wyłączeniem sygnału w Warszawie wtedy dowiedzą się że reszta kraju nie odbiera DVB T :twisted: :twisted: :twisted:
To nic nie da, w Warszawce dalej będzie można odbierać analogowo wszystkie siedem kanałów. Efekt przyniosłoby dopiero zmniejszenie ich ilości do dwóch (TVP1 i 2), tak jak w większości miejsc w Polsce - może wtedy zależałoby im na uruchomieniu cyfry, gdzie zyskuje się dostęp do pozostałych pięciu kanałów. Bo o to głównie chodzi w cyfryzacji Polski.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: cyber »

:o :o :twisted: :twisted: :twisted: :lol: :lol: :lol: (po prostu słów brakuje)

Demon

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: Demon »

karol91 pisze:
Tom345 pisze:Czyżby zazdrość gryzła?
krzysiekki pisze:Jestem za wyłączeniem sygnału w Warszawie wtedy dowiedzą się że reszta kraju nie odbiera DVB T :twisted: :twisted: :twisted:
To nic nie da, w Warszawce dalej będzie można odbierać analogowo wszystkie siedem kanałów. Efekt przyniosłoby dopiero zmniejszenie ich ilości do dwóch (TVP1 i 2), tak jak w większości miejsc w Polsce - może wtedy zależałoby im na uruchomieniu cyfry, gdzie zyskuje się dostęp do pozostałych pięciu kanałów. Bo o to głównie chodzi w cyfryzacji Polski.
To jest ciekawa koncepcja. Można by się nad tym zastanowić, czy dobrym pomysłem byłoby ustawowe nakazanie włączenia wszystkich lokalizacji przed Warszawą. Byłby to niezły bonus dla tych, którzy w miarę sprawnie wykonają plan. Wówczas nie trzeba by było zastanawiać się nad karami i innymi metodami motywacji. Taki super bonus oglądalności dla rzetelnych.

llawicki

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: llawicki »

danielmat pisze:
llawicki pisze:...Francuz wie że DVB-T to nie zagrożenie a nowe pole dla stacji, zobaczcie czy ludzie opuścili platformy cyfrowe w Niemczech albo we Francji???
Nikt nie twierdzi, że po uruchomieniu wszyscy całkowicie zrezygnują z platform cyfrowych ale może mieć miejsce częściowy odpływ klientów.
Nie wiemy jak zmieniła się struktura i ilość klientów platform cyfrowych na zachodzie a pan Bertrand Le Guern raczej nam tego nie powie. Jeśli posiadasz takie (wiarygodne) informacje to może się z nami nimi podzielisz.
Obserwuję co się dzieje w świecie DVB-T prowadząc portal i analizuje fakty a nie spekulacje. Aktualnie TVP trzyma przycisk START ale protesty i niedomówienia blokują uruchomienie DVB-T w Polsce to nie nasza wina, że ktoś nie umie rozpisać przetargu.

hasior

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: hasior »

lakers67 pisze:
Demon pisze:
romanodepalma pisze:ciekawe czy atom jest w stanie ruszyć ten bałagan?
Sam raczej nie, ale grudka o wymaganej masie krytycznej... :P
Witam
Coś mi strzyka po kościach że Emitel się wkurzy (żeby nie użyć ostrzejszych słów ) i z końcem lutego wyłączy ten bajzel :x

pozdrawiam
lakers67
Może właśnie takie radykalne posunięcie ze strony emitela byłoby na miejscu, ludzie odbierający już dvb-t byliby wkurzeni zaczęliby dzwonić i pisać do nadawców oraz do UKE i KRRiT to może się "obudzą".

Demon

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: Demon »

hasior pisze:
lakers67 pisze: Witam
Coś mi strzyka po kościach że Emitel się wkurzy (żeby nie użyć ostrzejszych słów ) i z końcem lutego wyłączy ten bajzel :x

pozdrawiam
lakers67
Może właśnie takie radykalne posunięcie ze strony emitela byłoby na miejscu, ludzie odbierający już dvb-t byliby wkurzeni zaczęliby dzwonić i pisać do nadawców oraz do UKE i KRRiT to może się "obudzą".
Masz wyjątkowo biznesowe podejście do tematu...

Zbliża się przynajmniej jeden pewny termin: 28.02.2010. :(

smyk

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: smyk »

Nasi śmieszni politycy powinni się uczyć jak wprowadza się DVB-T, chociażby od Rosjan,
po już ponad 2 lata rządzi, a ustawa o DVB-T w powijakach, co oni przez tyle czasu robią, może autostrady budują? :lol:
Obwód kaliningradzki z TV cyfrową w czerwcu 2010

* 2010-02-25 16:09:44 / Anita Dąbek
* Ostatnia aktualizacja: 2010-02-25 17:12:39
* źródło: klops.ru

Rosyjski Minister Telekomunikacji, Igor Shchyogolev, poinformował, że obwód kaliningradzki przejdzie na telewizję cyfrową w czerwcu 2010 roku. Proces cyfryzacji rozpoczął się w tym regionie w 2009 roku i pochłonął do tej pory 29 mln rubli. Na cały proces potrzebne będzie łącznie 300-400 mln rubli. Ceny odbiorników DVB-T będą wahać się w granicach od 1,5 tys. do 3 tys. rubli (ok. 150-200 zł).

W początkowej fazie, sygnał telewizji cyfrowej będzie dostępny dla ponad 80% mieszkańców obwodu, w tym dla 100% mieszkańców Kaliningradu. W 2011 roku, wybudowane zostanie 10 nadajników DVB-T, by pokryć zasięgiem obszary przygraniczne, m.in. z Polską. Celem jest dotarcie do 95% mieszkańców obwodu kaliningradzkiego. Okazuje się, że Rosjanie w Kaliningradzie szybciej zrobią DVB-T niż Polska w przygranicznych rejonach.

W pierwszym multipleksie znajdzie się 8 bezpłatnych kanałów. W przyszłości mieszkańcy obwodu będą mogli odbierać za darmo trzy multipleksy (24 kanałów).
http://satkurier.pl/news/52980/obwod-ka ... -2010.html

llawicki

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: llawicki »

28.02.2010 czy coś już wiadomo co dalej?

hasior

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: hasior »

llawicki pisze:28.02.2010 czy coś już wiadomo co dalej?
A co może być dalej UKE przedłuży testy dvb-t o kolejny miesiąc.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: qwerty »

Może przedłuży o mniej (w końcu ogłoszenie wyniku przetargu TVP coraz bliżej i nie słychać o protestach.

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: Tom345 »

Zapewne zostaną złożone ostatniego/przedostatniego dnia.

husky83

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: husky83 »

półtora godziny do otwarcia kopert, a na stronce tvp nie pojawiło się żadne info o protestach.... To dobry znak :)
No chyba że protest wpłynął, a tam są tak leniwi, że o tym nie napisali.....

danielmat

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: danielmat »

Ostatnim razem informacja o protestach pojawiła się na stronie TVP ok. godz. 12:30 czyli pól godziny po planowanym otwarciu ofert. W związku z tym nie cieszmy się na zapas bo teraz może być podobnie.

kowal801
Posty: 167
Rejestracja: 21 października 2009, o 12:11

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: kowal801 »

Ale przeżywacie z tym przetargiem,ja myślę że to będzie tylko formalność, mam taką nadzieję ze do 31 marca zgodnie z planem ruszy II Etap cyfryzacji.

danielmat

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: danielmat »

kowal801 pisze:Ale przeżywacie z tym przetargiem,ja myślę że to będzie tylko formalność...
Skoro to taka formalność to ciekawe czemu pier... się z tym już czwarty miesiąc. I nie przeżywamy tylko jesteśmy tym żywo zainteresowani bo m.in. od tego zależy start NTC.
kowal801 pisze:... mam taką nadzieję ze do 31 marca zgodnie z planem ruszy II Etap cyfryzacji.
Nadzieję zawsze warto mieć, podobno ona umiera ostatnia. Chociaż w tym przypadku zastanawia mnie Twój optymizm co do startu II etapu biorąc pod uwagę, że nie ruszył jeszcze nawet I etap.

llawicki

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: llawicki »

UWAGA! Zniknęło 9 dokumentów na stronie TVP, coś się dzieje!

Matteo87

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: Matteo87 »

llawicki podaj link

Zablokowany