Opóźniona Cyfrówka ??

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
llawicki

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: llawicki » 11 marca 2010, o 12:11

ploomba pisze: Upatrzyłeś już dobry biznes w sprzedawaniu tunerów, modułów CI i kart w płatnej dvb-t? Czy może jesteś z jakiegoś obozu dystrybutorów jednej z platform i czujesz zagrożenie w postaci bezpłatnej oferty naziemnej?
Służba zdrowia też dzieli się na płatną i bezpłatną. Jak myślisz, która jest lepsza ?

smyk
Posty: 108
Rejestracja: 16 września 2009, o 09:46

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: smyk » 11 marca 2010, o 12:35

llawicki pisze:
ploomba pisze:
llawicki pisze: P.S. Płatna telewizja też podlega konkurencji :) wolę zapłacić parę groszy i mieć lepszą ofertę DVB-T niż jakiś chłam za friko.
Skąd wiesz, że bezpłatne kanały, które mogłyby być oferowane w dvb-t to chłam? Równie dobrze można powiedzieć, że kanały proponowane przez nadawców komercyjnych jako płatne to chłam. Oczywiście, płatna telewizja podlega konkurencji. Każdy nowy klient jest mile widziany przez nasze polskie platformy cyfrowe nadające satelitarnie. Jeśli nie chcesz oglądać "naziemnego chłamu" to bierzesz platforme cyfrową.
Twoja argumentacja jest śmieszna. Najpierw wychwalasz, że w dvb-t mogłoby byc aż "ileś tam" bezpłatnych kanałów plus do tego kodowane i to daje wg Ciebie super ofertę, a za chwilę piszesz, że kanały bezpłatne to chłam. Upatrzyłeś już dobry biznes w sprzedawaniu tunerów, modułów CI i kart w płatnej dvb-t? Czy może jesteś z jakiegoś obozu dystrybutorów jednej z platform i czujesz zagrożenie w postaci bezpłatnej oferty naziemnej?
Nie chce mi się kuć dziury w ścianie, prowadzić instalacji antenowej i wieszać talerza satelitarnego. Mam już dekoder DVB-T i czekam na propozycje oferty programowej, jeśli darmowe stacje mi wystarczą to nie zapłacę za dodatkowe, jeśli te dodatkowe będą atrakcyjne to zapłacę - jak typowy klient a nadawcy wiedzą o tym dobrze i będą stawali na głowie by oferta była dobra za akceptowalną stawkę inaczej nic nie zarobią :)

Zarobią dzięki temu, że zablokują na lata wejście konkurencji i będzie więcej kaski z tzw. tortu reklamowego dla Solorza i spółki, dziwne, że tego nie rozumiesz, nawet urzędasy z UKE, KRRiTV i Min. Infrastruktury to mówią.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 831
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: ploomba » 11 marca 2010, o 12:56

A winny takiej sytuacji jest ścisły związek mediów z polityką. Każda stacja, czy to publiczna czy prywatna ma wpływ na politykę lub jest ściśle powiązana lub naciskana przez grupę polityków. I mamy tak jak mamy. Każdy dba o to, żeby jego pupilom nic się nie stało i nic przypadkiem nie zagroziło upadkowi stacji patrzącej przychylnym okiem na działania polityczno-społeczne określonej grupy.
Ktoś poruszył temat ograniczonego "tortu reklamowego" i ryzyka upadku/zmian na rynku medialnym (strachu przed zmianami) - każda grupa zastanowi się teraz nad tym, co zrobić, żeby ich "okno na świat" i wpływ na społeczeństwo (wpływ na polityków oraz adekwatnie wpływ polityków na media) nie straciło na sile. Oni Wszyscy żyją jak w symbiozie - a każdy nowy "twór" może zagrozić ich stabilności, równowadze lub przewadze.

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: Drekan » 11 marca 2010, o 13:52

llawicki pisze: Nie chce mi się kuć dziury w ścianie, prowadzić instalacji antenowej i wieszać talerza satelitarnego. Mam już dekoder DVB-T i czekam na propozycje oferty programowej, jeśli darmowe stacje mi wystarczą to nie zapłacę za dodatkowe, jeśli te dodatkowe będą atrakcyjne to zapłacę - jak typowy klient a nadawcy wiedzą o tym dobrze i będą stawali na głowie by oferta była dobra za akceptowalną stawkę inaczej nic nie zarobią :) To od nich zależy czy wyłożę gotówkę czy nie a platformy satelitarnej nie chce bo tam mam dużą ilość stacji a i tak oglądamy gównie tylko z 7 reszta jest bo takie są pakiety dziwne.

P.S.

Jak się prywatni nie postarają to nie zapłacę, może czas najwyższy im to okazać ? Zamiast się emocjonować na forum i szukać winnych powolnej cyfryzacji proponuję się uzbroić w cierpliwość, teraz ruch należy do nich, to oni mają nas zadowolić i to dzięki nam widzom prywatne stacje mają kase.
Tobie nie chce się robić dziury w ścianie a Solorzowi i pozostałym nie chce się płacić podwójnie za nadawanie tych samych kanałów z satelity i naziemnie.

Poza tym jakby się nie starać nie uda się wcisnąć wszystkich kanałów z satelity do NTC. Naziemnie może powstać do 8 multipleksów z tym, że jeden odpada bo przeznaczony jest na DVB-H. Drugi tworzony z częstotliwości dywidendy cyfrowej musiałby docelowo zniknąć po ustalonym ostatecznym terminie wyłączenia sygnału analogowego. A kolejny ze względu na brak częstotliwości dostępny byłby tylko w kilku lokalizacjach.
Pozostaje 5 multipleksów po 7 stacji czyli do 35 kanałów w jakości SD. :|

Dla porównania sama TNK ma 17 kodowanych kanałów + 2 planowane nowe kanały. Do tego trzeba doliczyć polskie dostępne na satelicie FTA kanały w liczbie około 16 kanałów. Czyli łącznie 35 kanałów. I nie licz na to, że takie kanały jak Mango24 nie pojawią się w ofercie naziemnej. Skoro są bezpłatne to mają zarabiać na siebie możliwie największą oglądalnością.

Poza tym cały chaos z wdrażaniem NTC powoduje, że wielu widzów rezygnuje z czekania na start DVB-T i decyduje się na promocyjne pakiety satelitarne. Tym samym grono osób korzystających z NTC po jego starcie może okazać się tak niewielkie, że medialnym graczom nie będzie się opłacało wchodzić w DVB-T i ponosić koszty nadawania naziemnego dla tak niewielkiej grupy odbiorców NTC. A to oznaczałoby krach lub marginalizację DVB-T. :(

Dlatego Tak ważne jest aby 1 multipleks zawierał wszystkie dostępne analogowo stacje naziemne (odtworzenie oferty analogowej z ogólnokrajowym pokryciem). Plus multipleks drugi z 7 nowymi kanałami, a po 2013 roku 7 bezpłatnych kanałów TVP. Taka oferta ma duże szanse przyciągnąć widzów do NTC i zapewnić jej komercyjny sukces. Jednocześnie bogata bezpłatna oferta cyfrowych stacji naziemnych zmusi też platformy satelitarne do zaoferowania czegoś wartościowego za comiesięczne opłaty. Pakiet mini Cyfrowego Polsatu to zasadniczo jeden "wartościowy" kanał Polsat + kanały FTA. :P

cyber
Posty: 713
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Odbiornik: LG 47LA690S...
Instalacja antenowa: Maximum UHF14 pasywna/ 12m.-n.p.t. / 50 km od RTCN.(Muxy:1,2,3,8,Mob. 0 błędów)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem,Piątkowo,Oborniki(8)

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: cyber » 11 marca 2010, o 14:11

llawicki pisze: Służba zdrowia też dzieli się na płatną i bezpłatną. Jak myślisz, która jest lepsza ?
Takie porównania są nie adekwatne do sytuacji...spójrz sobie choćby na naszych zachodnich sąsiadów -tam niekodowane kanały żyją głównie z reklam i są na wysokim poziomie -oczywiście można powiedzieć ,że rynek reklam w Polsce jest nieporównywalny do np.rynku niemieckiego itd. ale np. do czeskiego ,słowackiego itd już tak.
A tam jest lub rozwija się DVB-T jak należy...
A w Polsce ,żeby nawet nie dać szansy podmiotom zainteresowanym nadawaniem bezpłatnych kanałów -ogłaszając przetarg- tylko z góry zakładać kodowanie muxów i oddanie tego rynku głównie Polsatom,tvn-om itd. ??!! Taki numery to tylko w POLSCE !!!!
Nic tylko pogratulować wspaniałomyślności !!!

[od Admina: usunięto fragment postu nie odnoszący się do tematu wątku]

Demon

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: Demon » 11 marca 2010, o 15:17

Mamona jako bóstwo i najlepsze lekarstwo na wszelkie problmy życia codziennego!!!! Skrajny liberalizm mieliśmy już na ziemi i skończył się katastrofą finansową świata i I oraz II wojną światową! Jeżeli chcesz budującą konkurencję, to należałoby wyrzucić Polsat, TVN i TV4 z NTC a następnie wpuścić zupełnie innego nadawcę/operatora ze swoją ofertą płatną. Wtedy byłaby konkurencja dla platform satelitarnych. Skończyło by się reklamowanie swoich produktów naziemnie. Skończyło by się mydlenie oczu ludziom.

Od dawna jestem przeciwny płatnej telewizji naziemnej w ogóle. Obecnie uważam, że nawet MUX50 powinien być darmowy. Jeżeli pojemność reklamowa Polski jest za mała, to najwyżej będą wolne miejsca na przyszłość. A jeżeli komuś się nie chce robić dziurek, to niech sobie sprzeda telewizorek i jedzie na zieloną łączkę. Co to za argument z tym wierceniem!!!! Błazenada!


[od Admina: usunięto fragment postu nie odnoszący się do tematu wątku]

[od Demona: dopisano uzasadnienie]

W związku z tym, że moja wypowiedź została ocenzurowana bez podstawy, uzupełnię powyższe zapisy gdyż nie są wystarczająco jasne - wyrwane z kontekstu. Otóż wypowiedzi forumowicza @Ilawicki mają charakter skrajnie liberalno-kapitalistyczny, czyli kolega jest przekonany, że pieniądz jest najwierniejszym odzwierciedleniem prawdy.

Kolego @Ilawicki, czy możesz wskazać mi dlaczego Polsat, TVN, TV4 a przy nich również "giermek" TV Puls, nie dążą do szybkiego pokrycia prawie 100% kraju swoim multipleksem? Skoro w Czechach opłaca się uruchamiać multipleks z czterema programami? W niemczech również około 4 programów znajduje się na multipleksie. Skoro wciąż trwają testy, to kolejne nadajniki spokojnie można by uruchamiać bez TVP (prywatni mogą uznać, że nie będą finansowali emisji TVP). Gdzie są te finansowe zasady o których wspominasz?

Wyjaśnię jeszcze moje oburzenie argumentacją "dziurki". Znam takich, którym się nie chce ruszyć D z fotela. Oczywiście potrzebują kasę na jedzenie i opłatę za TV. Czy kolega @Ilawicki zgodzi się współfinansować takich? Bo ja nie. Więc jak się komuś nie chce pracować, to nie będzie sobie siedział w fotelu i oglądał TV na mój koszt wcinając papu. To samo się tyczy tych, którym się nie chce ruszyć i wykonać instalację antenową satelitarną. Poprostu alternatywą będzie nieoglądanie "boskiej" telewizji płatnej. A naziemna powinna pozostać bezpłatna bo tak jest logicznie, prosto i realnie.

Przypomnę jeszcze koledze @Ilawickiemu i innym, którzy myślą podobnie, że jeden nadawca już robił "biznes" naziemnej płatnej TV - canal+ kodowany był i co? Nie znam takiego, który kupił dekoder. A może kolega @Ilawicki kupił tą usługę??? To niech się podzieli tą tajemną informacją, ile kosztowała ta (wątpliwa) przyjemność?

Awatar użytkownika
rppmedia
Posty: 124
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sharp 32DH65E
Dual 500
Clint H1
Instalacja antenowa: Telmor Digit Activa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: rppmedia » 11 marca 2010, o 19:48

Zgadzam się z @Demonem. NTC powinna być bezpłatna i może śmiało wystartować MUX z np. 3 programami i nie ma nigdzie obowiązku, że musi być od razu 7 programów. Pamiętam że jakiś czas temu w DVB-T chciała wystartować Eska TV... i już mamy TVN24 z głowy. Również Agora chciała uruchomić swój program... no i mamy problem z głowy z drugim programem Polsatu. A jeżeli chodzi o "kolegę" @Iławicki, to w 90% swoich wypowiedzi wychwala pod niebiosa platformę TNK. Czyżby współpracownik pewnej grupy z niebieskim kółkiem? A może to sam Walter? :D (to już jest z mojej strony ironia). Posiadam również antenę zewnętrzną i nie musiałem zrobić ani jednej dziurki... wystarczyło zastosować przejściówkę podokienną (za kilka złotych).
@Iławkicki przeczytaj sobie co jest ideą DVB-T, a później się wypowiadaj. NTC nie jest prywatnym folwarkiem Solorza i Waltera, tylko dobro narodowe całego społeczeństwa.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 831
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: ploomba » 11 marca 2010, o 20:17

Demon, ja znam jedna osobę która miała analogowy C+ :D kodowany-odkodowany ma sie rozumiec. Szybko ta osoba zrezygnowała z tego dobrodziejstwa. Wg niego przyjemnosc ta byla "wątpliwej jakości" i kosztowała coś około 40 lub 50 zł chyba za ten jeden kanał (pewności co do ceny nie mam). Po czasie Canal+ sam chyba zaczął rezygnować z częstotliwości naziemnych wnioskując pewnie bezsensowność tego kodowanego biznesu.

Awatar użytkownika
uggp
Posty: 259
Rejestracja: 23 czerwca 2009, o 19:55
Odbiornik: Samsung UE32D6100, Samsung XL2270HD
Instalacja antenowa: Bi-Quad x2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: uggp » 11 marca 2010, o 20:50

llawicki pisze:Służba zdrowia też dzieli się na płatną i bezpłatną. Jak myślisz, która jest lepsza ?
Jasne, że "bezpłatna" jest lepsza. Co prawda nie jest bezpłatna tylko publiczna. Tylko do oceny trzeba brać wszystko, a nie tylko fragment (np swojego lekarza rodzinnego). Wszystkie kliniki, szpitale specjalistyczne, miejsca gdzie prowadzi się badania nad nowymi lekami itp. Tego jest naprawdę sporo i często to pomijamy. To samo jest z edukacją. Uczelnie państwowe biją na łeb te prywatne. Zresztą wystarczy zapytać pracowników, gdzie mają podstawowy etat a gdzie dorabiają.

Tak czy siak, to co jest publiczne (nie mówić że darmowe) ma znacznie więcej atutów. Ale w DVB-T kodowanie ma wyłącznie zablokować potencjalną konkurencję. Bo jeżeli na jednej częstotliwości można nadać kilka kanałów, to koszty nadawania maleją. A to dla wielkich oznacza, możliwość pojawienia się nowego gracza. I tylko tyle.

karol91

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: karol91 » 12 marca 2010, o 15:07

Powrót TVP na 7E?

TVP przenosząc się z Astry na Eutelsata W3A raczej nie zakłada, że będzie to satelita konsumencki. Świadczą o tym chociażby parametry przekazu (FEC 7/8). Według mnie, w ramach oszczędności TVP rezygnuje całkowicie z projektu platformy cyfrowej oraz dosyłu do kablówek i stacji naziemnych w jednym (dość drogie rozwiązanie), na rzecz opłacanego już przekazowo-dosyłowego Eutelsata W3A (będą musieli tylko ograniczyć ilość jednoczesnych feedów na rzecz pakietu TVP). Miejmy nadzieję, że teraz TVP skupi się na rozwoju w DVB-T - jedynej możliwej drodze dotarcia do odbiorców indywidualnych. Inaczej to będzie ich koniec, bo nikt z widzów, którym nie chciało się nawet założyć zeza na Astrę dla TVP Historia, nie zainwestuje w oddzielną antenę skierowaną w W3A, bo zezować na niego z Hot Birda jest bardzo, bardzo trudno (w dodatku przy takim FEC potrzeba sporej średnicy anteny). TV Trwam oraz Belsat TV znalazły się tam prawdopodobnie "z marszu". Raczej wątpię, by Rydzyk zrezygnował z Astry na rzecz W3A - kto przestawi 50 tys. widzom anteny? Trzymam kciuki za TVP w DVB-T!

Matteo87
Posty: 544
Rejestracja: 7 czerwca 2009, o 00:06
Odbiornik: Sony KDL-32EX421, Samsung LE37B651, ADB 2850ST, WIWA HD50
Instalacja antenowa: ATX 55 + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: Matteo87 » 12 marca 2010, o 15:12

karol91 pisze:Powrót TVP na 7E?

Inaczej to będzie ich koniec, bo nikt z widzów, którym nie chciało się nawet założyć zeza na Astrę dla TVP Historia, nie zainwestuje w oddzielną antenę skierowaną w W3A, bo zezować na niego z Hot Birda jest bardzo bardzo trudno (w dodatku przy takim FEC potrzeba sporej średnicy anteny).
Dlaczego zakładasz ze zezować na niego trudno? jest taka sama odległość miedzy nim a hotbirdem jak między hotbirdem a astrą, tylko ze w drugą stronę, więc powinno wystarczyć przełożenie zeza na drugą stronę lub w przypadku monoblocka ustawienie go na eutelsata i zezowanie na hotbirda. Jak sie myle to mnie poprawcie
p.s. co nie zmienia faktu ze będzie raczej małe zainteresowanie takim rozwiązaniem, sam nie zrezygnuję z niemieckich kanałów na rzecz kilku kanałów badziewnej tvp

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3099
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LE32B530
32LM6300
UE32K5100
39LN5400
NOT LV5T Deluxe
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: qwerty » 12 marca 2010, o 15:24

A co to za problem robić zeza na 2 satelity? Przecież bez problemów można robić na 4 satelity (5 konwerterów).

karol91

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: karol91 » 12 marca 2010, o 15:41

W internecie można znaleźć sztuczkę związaną z zezowaniem:
Przy zastosowaniu przełącznika DiSEqC i układu tzw. "zeza" oraz skierowaniu anteny centralnie na pozycje satelitów Astra (19,2°E) lub też Hot Bird (13,0°E) możliwy jest łączny odbiór programów (na jednym konwerterze) z satelitów Sirius (5°E) oraz Eutelsat W3A (7°E), ponieważ w tej sytuacji wiązka sygnału ulega rozproszeniu.
W każdym razie nie wyobrażam sobie, by Eutelsat W3A nagle miał stać się oficjalnym przekazem dla konsumentów. TVP raczej nie pasowałaby chmara abonentów podglądająca ich feedy. ;)

szelest2
Posty: 29
Rejestracja: 5 marca 2010, o 08:57
Odbiornik: Samsung LE37B650/LE32C630
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa / Raszyn

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: szelest2 » 12 marca 2010, o 15:49

Może po prostu TVP stawia na DVB-T, w końcu zgodnie z SIWZ będą emitować ich kanały prawie na 100% terytorium kraju

apk
Posty: 705
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: apk » 14 marca 2010, o 12:32

Czy naprawdę nie ma chętnych na bezpłatny II multipleks a 27 zainteresowanych II multipleksem DVB-T :evil:
http://naziemna.pl/index.php?option=com ... &Itemid=38

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2169
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Odbiornik: LG 27MT93S
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (62,5km)

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: Puma » 14 marca 2010, o 13:47

Ze strony http://cyfryzacja.gov.pl/2-4a68163606163.htm zniknął harmonogram, przestali już udawać że harmonogram obowiązywał :x

cyber
Posty: 713
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Odbiornik: LG 47LA690S...
Instalacja antenowa: Maximum UHF14 pasywna/ 12m.-n.p.t. / 50 km od RTCN.(Muxy:1,2,3,8,Mob. 0 błędów)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem,Piątkowo,Oborniki(8)

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: cyber » 14 marca 2010, o 13:56

apk pisze:Czy naprawdę nie ma chętnych na bezpłatny II multipleks a 27 zainteresowanych II multipleksem DVB-T :evil:
http://naziemna.pl/index.php?option=com ... &Itemid=38

Oczywiście ,że nie ma !!! :lol:
Opóźnić , zablokować i zakodować ...na to oczywiście chętni są :evil:

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3099
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LE32B530
32LM6300
UE32K5100
39LN5400
NOT LV5T Deluxe
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: qwerty » 14 marca 2010, o 14:29

Na polskacyfrowa.org jeszcze jest harmonogram.

Bartosz Czach

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: Bartosz Czach » 14 marca 2010, o 14:37

Harmonogram, który ma jeszcze szansę na wdrożenie. Jeśli umowa z aneksem zostanie podpisana do 30 marca, nic nie stoi na przeszkodzie by 31 marca ruszyła emisja.

cyber
Posty: 713
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Odbiornik: LG 47LA690S...
Instalacja antenowa: Maximum UHF14 pasywna/ 12m.-n.p.t. / 50 km od RTCN.(Muxy:1,2,3,8,Mob. 0 błędów)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem,Piątkowo,Oborniki(8)

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: cyber » 14 marca 2010, o 15:14

Beria pisze:Harmonogram, który ma jeszcze szansę na wdrożenie. Jeśli umowa z aneksem zostanie podpisana do 30 marca, nic nie stoi na przeszkodzie by 31 marca ruszyła emisja.

Może oficjalnie ruszyć tam gdzie już są testy... ale tam gdzie miała ruszyć DVB-T do końca marca a gdzie nie przeprowadzono jeszcze żadnych próbnych emisji a co za tym idzie wątpie żeby Emitel miał już w tych centrach nadawczych sprzęt gotowy do odpalenia w przeciągu powiedzmy doby ... Taki sprzęt to spooora inwestycja a wątpie żeby Emitel już w niego zainwestował na cały drugi etap jeśli może się okazać ,że przetarg TVP może wygrać konkurencja.
ps A nawet jeśli Emitel wygra to jeśli pojawią się protesty konkurencji to da następne opóźnienia itd.
Ostatnio zmieniony 14 marca 2010, o 15:16 przez cyber, łącznie zmieniany 1 raz.

Odpowiedz