Opóźniona Cyfrówka ??

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: mac_33 »

plokry pisze:Nagle okazuje się że całe zło to rząd a przecież przez ostatnie kilkanaście miesięcy mówiono że głównym hamulcowym DVB-T jest KRRiT. Pan Kołodziejski mógł ten wniosek złożyć w marcu, kwietniu czy maju. Wtedy nie byłoby problemu.
tyle tylko że CLR nie powinno wprowadzać w błąd, najpierw nie zgodność z ustawą której jeszcze nie ma - absurd, potem brak podpisu UKE, a na końcu konstytucyjność - jestem zwolennikiem tego rządu (jeszcze:-)) i dlatego wymagam od nich więcej niż od innych, i dlatego też do nich napisałem do czego namawiam innych aby nie mieli wrażenia że taka zabawa pozostaje bez naszej reakcji i wiedzy.

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: kupon »

A Czesi zaczęli już wyłączać analog.
http://www.parabola.cz/clanky/4026/ct-z ... -vysilani/

grzesiek811
Posty: 195
Rejestracja: 21 stycznia 2010, o 20:15

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: grzesiek811 »

kupon pisze:A Czesi zaczęli już wyłączać analog.
http://www.parabola.cz/clanky/4026/ct-z ... -vysilani/
Niestety, smutna prawda jest taka, że jesteśmy na końcu Europy. Chyba już wszystkie kraje unii oprócz naszego pięknego, maja już włączony przynajmniej jeden multipleks, a często kilka. U nas wieczne testy w kilku miastach. Jesteśmy już nawet za Rosją, Białorusią i Ukrainą.

Nie wiem, czy naszym władzom naprawdę nie jest wstyd? Czy wszyscy uważają, że jest OK. Nie wiem czy można mieć nadzieje na koniec roku, bo wcześniej miałem już na 31 marca i nic.

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: rotalplus »

Czyżby coś działo na Lubelszczyźnie :

http://forum.satkurier.pl/viewtopic.php ... 70#p378170

Maniek

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: Maniek »

Gościu pisze, że niby jakieś testy a nie potrafi powiedziec który kanał i kiedy ! . Nawet nie jest wybrany operator mux 1,także bez emocji . ;)

Bartosz Czach

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: Bartosz Czach »

To pewnie DVB-H. W Gdańsku dziś w końcu telewizor wykrył ten MUX.

krishnamishna

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: krishnamishna »

screeny panowie dawać:D

biopal777

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: biopal777 »

Bartosz Czach pisze:To pewnie DVB-H. W Gdańsku dziś w końcu telewizor wykrył ten MUX.
na ktorym kanale masz ten mux?

Bartosz Czach

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: Bartosz Czach »

Na kanale 33. Oczywiście mowa o DVB-H.

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: Drekan »

kowal801 pisze:Witam
Zgodnie z informacjami uzyskanymi przez Prezesa UKE od TVP pierwsze emisje programów Telewizji Publicznej z ramach MUX3 mogłyby rozpocząć się już od 1 sierpnia 2010 r. Początkowo emisje te obejmowałyby ok. 80 % populacji danego województwa (umożliwiając stacjonarny odbiór programów) aby od 1 lutego 2014 r. objąć cały kraj z możliwością odbioru programów w sposób przenośny i w ruchu.
Obrazek

Źródło

Jutro wszystko się okaże :D
Już Emitel interweniował w UKE w sprawie opublikowanego na ich stronach internetowych harmonogramu wdrażania 3 MUX REG.

http://www.polskacyfrowa.org/files/mux1.jpg

Niestety terminy zostały przesunięte i wszystkie nadzieje, że szybciej zobaczymy 3 MUX REG niestety prysły. :cry:
Pozostaje czekać kolejne tygodnie na start 3 MUX REG. :(

krishnamishna

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: krishnamishna »

Przedstawiłeś podział na lepszych i gorszych od uruchomienia Mux 3 przestaje płacić abonament do czasu włączenia w moim regionie dvb-t

radiks
Posty: 30
Rejestracja: 28 czerwca 2010, o 15:37

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: radiks »

No to wedle tych harmonogramów część Dolnego Śląska zostanie bez TV a na pewno bez TVP :-) no i 0 okresu przejściowego. Chyba, że ktoś odpali MUX1 a na to się nie zanosi.
Popatrzmy - Kotlina Jeleniogórska i okolice - wyłączenie analogu 30.09.2011 - włączenie MUX3 31.10.2011, włączenie MUX2 01.10.2011

grzesiek811
Posty: 195
Rejestracja: 21 stycznia 2010, o 20:15

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: grzesiek811 »

Tymi harmonogramami to wiesz co sobie można podetrzeć. Nikt ich nie przestrzega, a były ogłaszane dawno temu. Teraz minął rok i mux 1 dalej nie wystartował, a powinien być już prawie wszędzie. Nowych harmonogramów nikt nie ogłasza, bo boją się, że i tak nie dotrzymają słowa.

Wyłączenie analogu też może się opóźnić do 2013 roku.

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: apk »

Analog całkowicie zostanie wyłączony w 2013 r i jeśli w tym roku ruszy 1 i 2 multipleks to termin 30.09.2011 nie zostanie przesunięty .
Mnie zastanawia które programy zostaną pierwsze wyłączone i czy to będzie na wiosnę czy wcześniej ?
Gdy stopniowo wyłącza się kanały i oferuje się 7 , 14 kanałów a w przyszłości nie mniej niż 22 kanały nie kodowane i w ten sposób zachęci obywateli do kupowania i w ten sposób większość obywateli kupi taki odbiornik lub telewizor LCD 32” który dziś kosztuje od 1200zł http://www.ceneo.pl/Telewizory_LCD;0112 ... 277653.htm lub tuner zewnętrzny HD z możliwością nagrywania w cenie 250zł. http://www.dmtrade.pl/index.php?p832,fe ... ft-8100-hd

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: Drekan »

grzesiek811 pisze:Tymi harmonogramami to wiesz co sobie można podetrzeć. Nikt ich nie przestrzega, a były ogłaszane dawno temu. Teraz minął rok i mux 1 dalej nie wystartował, a powinien być już prawie wszędzie. Nowych harmonogramów nikt nie ogłasza, bo boją się, że i tak nie dotrzymają słowa.

Wyłączenie analogu też może się opóźnić do 2013 roku.
Harmonogram 1 multipleksu jest nieaktualny. Drugi multipleks czeka na decyzję RCL i nie jest to oficjalny harmonogram dopóki nadawcy komercyjni nie podpiszą stosownej umowy z Emitelem (daje zarys oficjalnego harmonogramu). Jedynie 3 MUX REG ma umowę z operatorem technicznym, dostępny jest oficjalny harmonogram i wszystkie pozwolenia by nadawać.

Jednak największy błędem UKE w tej sytuacji byłoby przesuwanie terminów wyłączenia nadawania analogowego. Obecni nadawcy muszą się liczyć z konsekwencjami dalszych opóźnień NTC. A tym najdotkliwszym jest przerwanie ciągłości nadawania co zapewne spowoduje znaczny spadek oglądalności kanałów i w konsekwencji spadek wpływów z reklam. :twisted:

A nawet najwięksi gracze na to nie mogą sobie pozwolić. Więc gdy w interesie wszystkich stron będzie ruszenie z DVB-T, to wtedy wszystkie przeszkody magicznie znikną. :shock:

Osobiście uważam, że aktualnie nawet Polsatowi nie opłaca się blokować NTC. Czas monopolu telewizji powoli mija i telewizja zaczyna tracić widzów na rzecz internetu, gier komputerowych czy portali społecznościowych. Wiele telewizorów włączanych jest z przyzwyczajenia i nikt ich nie ogląda bo to co ciekawe już widzieli w kinie, na DVD lub ściągnęli przez neta. Wielu widzów ma tylko kilka pozycji które ogląda. Opóźnione włączenie DVB-T i szybkie wyłączenia nadawania analogowego sprawi, że wiele osób zastanowi się czy warto inwestować w nowy sprzęt TV. Ponieważ gdzie 2 się bije tam 3 korzysta. 8-)

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: Drekan »

apk pisze:Analog całkowicie zostanie wyłączony w 2013 r i jeśli w tym roku ruszy 1 i 2 multipleks to termin 30.09.2011 nie zostanie przesunięty .
Mnie zastanawia które programy zostaną pierwsze wyłączone i czy to będzie na wiosnę czy wcześniej ?
Mnie też to zastanawiało czy w obliczu zmian w przydziale nadawców do poszczególnych multipleksów (dotychczasowi nadawcy rozdzieleni zostali do 2 multipleksów), UKE planuje 2 osobne harmonogramy zarówno wyłączania nadawania analogowego i uruchamiania DVB-T, aby zachować wymagane okresy simulcastu? :?:

Dlatego wysłałem zapytanie do UKE i dostałem taką odpowiedź:
Szanowny Panie,

W odpowiedzi na Pańskie pytania uprzejmie informuję, że:

Harmonogram rozpoczęcia włączania emisji cyfrowych na poszczególnych multipleksach oraz harmonogram wyłączania emisji analogowych jest określony w decyzjach administracyjnych dotyczących trzech pierwszych multipleksów. Wynika z nich jednoznacznie, że harmonogram wyłączania telewizji analogowej jest taki sam dla wszystkich nadawców, którzy uzyskali prawo do rozpowszechniania swoich programów w sposób cyfrowy. Natomiast harmonogramy rozpoczęcia nadawania programów w sposób cyfrowy w ramach poszczególnych multipleksów będą różne dla różnych multipleksów.

Licząc, że powyższe wyjaśnienia uzna Pan za satysfakcjonujące,

łączę wyrazy szacunku.
Irena Bylicka

Gabinet Prezesa
Urząd Komunikacji Elektronicznej
ul .Kasprzaka 18/20
01-211 Warszawa
Tel. 22-53-49-344
Wynika z tego, że na raz wyłączą cały analog w danym regionie zgodnie z harmonogramem na ich stronach. Na pierwszy ogień idzie Lubuskie już 30.06.2011r. :o

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: DanielK »

O lubuskie akurat bym się nie martwił, bo DVB-T jest tutaj od ponad 2 lat a od ponad roku mux I ma kształt taki jak obecnie, więc wyjdzie 2 lata simulcastu. Ludzie się powoli przekonują do naziemnej cyfrówki.

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: Drekan »

Daniel Kucharski pisze:O lubuskie akurat bym się nie martwił, bo DVB-T jest tutaj od ponad 2 lat a od ponad roku mux I ma kształt taki jak obecnie, więc wyjdzie 2 lata simulcastu. Ludzie się powoli przekonują do naziemnej cyfrówki.
A ile osób nie ma zielonego pojęcia o tym, że dawno ruszyło DVB-T w ich rejonie skoro nie towarzyszy temu żadna akcja informacyjna? :?:

Pasjonaci wiedzą, ale osoby starsze będą mocno zaskoczone.

grzesiek811
Posty: 195
Rejestracja: 21 stycznia 2010, o 20:15

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: grzesiek811 »

Nie jest tak źle. Byłem ostatnio przez 2 tygodnie we włocławku i widziałam na dachach masę anten ATX 91 i podobnych, pewnie nastawionych z myślą o DVB-T. U mnie w okolicach Wałbrzycha ciągle króluje stara siatkowa i anteny SAT.

Co do tego, że telewizja traci na rzecz internetu, to racja. Sam kupiłem TNK HD ze starterem 3 miesięcznym i po upływie tego okresu nie mam zamiaru dalej płacić, bo najwięcej oglądam kanał darmowy Rebel TV. MGM i Filbox od 3 miesięcy powtarzają te same filmy, w TVN Turbo cały tydzień ten sam odcinek uwaga pirat, w nSport, to już tragedia na całej linii, retransmisje Ligi Mistrzów sprzed roku i mało ciekawe reportaże, poza tym NIC. Jedynie godnym uwagi są kanały discovery.
Jeżeli będzie płatny jakiś mux np. 4 lub 5, to ja bym mógł zapłacić za kanał Discovery, jeżeli znajdzie się tam.

Dlatego ja czekam na DVB-T, bo wystarczy mi FTA SAT i DVB-T + internet.

stanley

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: stanley »

Uważam że przełomem będzie włączenie MUX2 lub MUX3, bo pojawią się w eterze kanały, których nie ma analowo, i to w dużo lepszej jakości.
Ludze zaczną sie wreszcie interesować.
I pewnie pojawi się trochę niepokoju w działach marketingu kilku operatorów TV.
Ale w końcu zrozumieją, że muszą oferować dobry produkt (HD, ciekawe treści) żebyu ktoś chciał im płacić i NTC onie powinni się obawiać.

Zablokowany