Opóźniona Cyfrówka ??

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Kafar

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: Kafar »

Na trzeci multipleks trafi również TVP - będzie go można jednak uruchomić dopiero wtedy, gdy będzie działał pierwszy multipleks i nadawca zwolni obecnie używane częstotliwości analogowe.
A teraz mi wytłumaczcie tych pismaków: czy tam jest ktoś normalny? A co teraz jest ze Śremu: MUX 1 i 3 lecą jednocześnie bez zwalniania jakichkolwiek częstotliwości. O ile mi Wiadomo: pewny MUX 3 ruszy w listopadzie na całym Północnym Pomorzu od Szczecina po Gdańsk bez wcześniejszego MUX1, a tym bardziej zwalniania analogu. Ja się nadaje do wariatkowa, czy robią nam pranie mózgu??

PS
mac_33 - mam nadzieje, że po takich mailach nikt w ciemnych okularach do drzwi nie pukał, ani nie miałeś "dziwnych" telefonów.

El Prezesso
Posty: 145
Rejestracja: 16 listopada 2009, o 17:52
Odbiornik: TV LG 42LM620S
Instalacja antenowa: Fuba DAT903 Combo LTE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Koszalin/Gołogóra

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: El Prezesso »

Kafar pisze:
O ile mi Wiadomo: pewny MUX 3 ruszy w listopadzie na całym Północnym Pomorzu od Szczecina po Gdańsk bez wcześniejszego MUX1, a tym bardziej zwalniania analogu. Ja się nadaje do wariatkowa, czy robią nam pranie mózgu??
Już któryś raz z rzędu widzę tą nieprawdziwą informację.
MUX 3 nie ruszy na całym Pomorzu. Będzie spora dziura w zasięgu gdyż nie będzie nadawny (w pierwszym etapie) ani z RTCN Białogard/Sławoborze ani z RCTN Koszalin/Gołogóra - podstawowego nadajnika dla Pomorza Środkowego.
Tak więc MUX 3 nie będzie ani w Koszalinie ani w Słupsku. Pomorze to nie tylko Szczecin i Gdańsk.

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: kupon »

stanley pisze:Problem z NTC nie wynika tylko z samej urzędników albo że "taki to ten kraj" jak się tu pisze.
O tym zadecydował układ sił na rynku medialnym jeszcze kilka lat temu i tyle.
I NTC traktuje się jak pomoc dla ubogich, których na nic innego nie stać, a to bzdura, bo czy w takim razie Niemcy to kraj biedaków ?
Tu nie chodzi o zamożność obywateli.Tu chodzi o kompetencje(a raczej jej brak) rządzących.W niemczech jak polityk się skompromituje błędną decyzją to jego przyszłość polityczna jest skończona.A u nas rządzą cały czas ci sami niekompetentni politycy,tylko zmieniają nazwy swoich partii.U nas nawet potrafią niektórzy położyć dolomit pod autostradę w dzień a w nocy go ukraść i zastąpić piaskiem :lol: . Oto polska właśnie.

Bogdan G.
Posty: 75
Rejestracja: 24 kwietnia 2010, o 18:22

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: Bogdan G. »

Kafar pisze:A teraz mi wytłumaczcie tych pismaków: czy tam jest ktoś normalny? A co teraz jest ze Śremu: MUX 1 i 3 lecą jednocześnie bez zwalniania jakichkolwiek częstotliwości.
To prawda że MUX-3 da się uruchomić już teraz ale nie wszędzie i z małą mocą ( pokrycie rzędu 20% ). Pełny zasięg będziemy mieli dopiero po wyłączeniu nadajników analogowych - zwolnieniu zajętych częstotliwości .

grzesiek811
Posty: 195
Rejestracja: 21 stycznia 2010, o 20:15

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: grzesiek811 »

Mogliby przerobić mux3 na mux1, tzn. przydzielić dla mux3 częstotliwości mux1, bo te się marnują. Mux1 i tak pewnie nie wystartuje do czasu wyłączenia analogu.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: cyber »

Brak już słów ... Taki cyrk to tylko w Naszej Kochanej Ojczyźnie... :|
Pozdrawiam wszystkich wytrwałych w temacie NTC w Polsce...

Awatar użytkownika
marks74
Posty: 124
Rejestracja: 27 czerwca 2010, o 13:59
Odbiornik: Samsung LE40C650, SonyKDL55W815
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa, wzmacniacz SWA
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: marks74 »

Cóż. Wczoraj 29 można było obejżeć GP na żużlu z Chorwacji oraz MS w koszykówce z Turcji na CT 4. Pozdrawiam odpowiedzialnych za ten bałagan. :lol:

marcin6660
Posty: 551
Rejestracja: 1 marca 2009, o 17:03
Odbiornik: Samsung UE48H6500 , UE32H5500 , UE58J5200 , P2270HD , Lion 2
Instalacja antenowa: Telkom Telmor ASR-860 P25
Wysokość ok.390m/n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice , Skrzyczne , Częstochowa

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: marcin6660 »

Ja tez przestawiłem w sobotę antenę ze Skrzycznego na czeskie nadajniki.

Teodoryk
Posty: 42
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: Teodoryk »

Oj Święta Naiwności, Tu nie ma żadnego bałaganu, to są proste i żelazne zasady prowadzenia działalności gospodarczej, DVB-T nie będzie tak długo aż nie pozwolą na to główni działacze na rynku mediów, przecież to jest jasne, proste i logiczne.

Tak więc nie bądźcie naiwni i nie wierzcie że podpisu brakło itd, będzie go brakować jeszcze tak długo jak będzie to na rękę pociągającym za sznurki, Tak więc DVB-T będzie działać w 100% najwcześniej na przełomie 2012-13 i ani dnia wcześniej.

Nie rozumiem że to tak trudno pojąc. :twisted:

_chris_

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: _chris_ »

Teodoryk pisze:Oj Święta Naiwności, Tu nie ma żadnego bałaganu, to są proste i żelazne zasady prowadzenia działalności gospodarczej, DVB-T nie będzie tak długo aż nie pozwolą na to główni działacze na rynku mediów, przecież to jest jasne, proste i logiczne.
Święta Prawda... zresztą, to nie jedyny taki casus - podobnie sprawa się miała z niedoszłą platformą satelitarną TVP...

janek 77

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: janek 77 »

I tu podzielam od dłuższego czasu pogląd _chris_
przeciętnemu oglądaczowi wystarcza kilka bardziej popularnych, bezpłatnych kanałów... Po prostu, dużej grupie ludzi, niezależnie od zamożności, spokojnie wystarcza te kilka kanałów
Całe to upychanie kanałow...rozważania o DVB-T2 a wystarczy odtworzeniówka najlepiej w HD a reszta amatorów nudów i gier telefonicznych na ekranie niech sobie kupi kablówkę albo TVSAT znanejplatformy :(

grzesiek811
Posty: 195
Rejestracja: 21 stycznia 2010, o 20:15

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: grzesiek811 »

Teodoryk pisze:Oj Święta Naiwności, Tu nie ma żadnego bałaganu, to są proste i żelazne zasady prowadzenia działalności gospodarczej, DVB-T nie będzie tak długo aż nie pozwolą na to główni działacze na rynku mediów, przecież to jest jasne, proste i logiczne.

Tak więc nie bądźcie naiwni i nie wierzcie że podpisu brakło itd, będzie go brakować jeszcze tak długo jak będzie to na rękę pociągającym za sznurki, Tak więc DVB-T będzie działać w 100% najwcześniej na przełomie 2012-13 i ani dnia wcześniej.

Nie rozumiem że to tak trudno pojąc. :twisted:
Niestety smutne to ale prawdziwe. Do tego czasu wątek ten będzie miał 300 stron i dalej nic się nie zmieni.

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: mac_33 »

tymczasem na stronach MI http://www.mi.gov.pl/2-48203f1e24e2f-1793033-p_1.htm
jedyne co pocieszające to data ASO na razie bez zmian

kowal801
Posty: 167
Rejestracja: 21 października 2009, o 12:11

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: kowal801 »

Aby je nadal odbierać, trzeba będzie mieć cyfrowy telewizor z wbudowanym odpowiednim dekoderem lub dotychczasowy tradycyjny telewizor analogowy z dołączonym do niego zewnętrznym dekoderem (tzw. STB) i poprawnie działającą instalacją antenową
Źródło;
Obrazek
Cyfrowy telewizor :lol: raczej wbudowany tuner naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T)

PanGie
Posty: 158
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: PanGie »

Od jutra Polsat i reszta kanałów w Cyfrze+. Może to oznaczać że wkrótce testowe emisje z Polsatem się skończą a NTC pojawi się, tak jak mówił pan od Polsat Sport News w 2013 roku.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: cyber »

kowal801 pisze:
Aby je nadal odbierać, trzeba będzie mieć cyfrowy telewizor z wbudowanym odpowiednim dekoderem lub dotychczasowy tradycyjny telewizor analogowy z dołączonym do niego zewnętrznym dekoderem (tzw. STB) i poprawnie działającą instalacją antenową
Źródło;
Obrazek
Cyfrowy telewizor :lol: raczej wbudowany tuner naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T)

Telewizory Lcd oraz Plazmowe ( także Laserowe i OLED) można i często nazywa się cyfrowymi choćby dlatego ,że są w pełni kompatybilne ze złączami HDMI , dvi itd...które jak wiadomo są w pełni cyfrowe ,takie tv wykorzystują przede wszystkim cyfrowe logarytmy dla odtwarzania obrazu i dźwięku.
Tych cech na pewno nie przypiszemy tradycyjnym odbiornikom TV -CRT.
Więc nie widzę w tym określeniu nic śmiesznego -ale śmiech to zdrowie ;) Pozdrawiam.

kowal801
Posty: 167
Rejestracja: 21 października 2009, o 12:11

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: kowal801 »

Więc nie widzę w tym określeniu nic śmiesznego -ale śmiech to zdrowie
A ja widzę ,wiesz dlaczego, bo takie telewizory produkowane były już pod koniec lat 90 np.Plazma,i nikt słowem nie posługuje się określeniem cyfrowy, a o analogowym telewizorze to już nie wspomnę ,i tak jest po dzień dzisiejszy. Jest ewidentny błąd i trzeba to poprawić . :lol:
można i często nazywa się cyfrowymi choćby dlatego ,że są w pełni kompatybilne ze złączami HDMI , dvi itd...które jak wiadomo są w pełni cyfrowe
tak , to niech kolega mi wytłumaczy , jak nazwać telewizory CRT (*np.Samsung),w których ostatnich seriach produkcji również były wyposażone m.in wejście HDMI .

uggp

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: uggp »

PanGie pisze:Od jutra Polsat i reszta kanałów w Cyfrze+. Może to oznaczać że wkrótce testowe emisje z Polsatem się skończą a NTC pojawi się, tak jak mówił pan od Polsat Sport News w 2013 roku.
Jeżeli wszystkie kanały będą u wszystkich, to znaczy że już "gracze" rozstawili się i MOŻE pozwolą na NTC.
Do tej pory sporo telewidzów miało problem z Polsatem. Cyfrowo tylko w CP (i niektórych kablówkach). Teraz już w zasadzie SAT będzie miał wszystko. Oczywiście od dzisiaj będzie argument "po co NTC" jak wszystko jest na SAT.

kowal801
Posty: 167
Rejestracja: 21 października 2009, o 12:11

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: kowal801 »

Oczywiście od dzisiaj będzie argument "po co NTC" jak wszystko jest na SAT
Tak ,ale płatne,a w DVB-T mam to za free ;)

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: kupon »

uggp pisze:
PanGie pisze: Do tej pory sporo telewidzów miało problem z Polsatem. Cyfrowo tylko w CP (i niektórych kablówkach). Teraz już w zasadzie SAT będzie miał wszystko. Oczywiście od dzisiaj będzie argument "po co NTC" jak wszystko jest na SAT.
No ja mieszkam w bloku w którym jest 120 mieszkań.Trudno mi sobie wyobrazić "michę"przed każdym oknem. ;)

Zablokowany