Opóźniona Cyfrówka ??

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
jano

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: jano »

Puma pisze:Zgodnie z tym co mówi TVP, kanały TVP HD i TVP Sport są kanałami KOMERCYJNYMI (nie opłacanymi przez abonament) i TVP nie musi ich udostępniać ZA DARMO.
Pardon, ale jakim cudem TVP, która jest spółką PUBLICZNĄ, będącą własnością państwową i utrzymywaną zarówno z podatków jak i z abonamentu RTV może mieć cokolwiek wspólnego z jakąkolwiek działalnością KOMERCYJNĄ? Przecież to jakieś żarty! Jeśli są kanałami komercyjnymi, to dlaczego działają pod banderą Telewizji Publicznej? Umowy TVP z kablówkami i platformami? A co mnie obchodzą wewnętrzne umowy TVP! Płacę abonament i chcę móc oglądać wszystkie kanały TVP za darmo!

_chris_

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: _chris_ »

jano pisze:Pardon, ale jakim cudem TVP, która jest spółką PUBLICZNĄ, będącą własnością państwową i utrzymywaną zarówno z podatków jak i z abonamentu RTV może mieć cokolwiek wspólnego z jakąkolwiek działalnością KOMERCYJNĄ?
tylko abonament i wpływy własne (reklamy, sponsoring, opłaty od kablówek i platform i tym podobne). Żadnych pieniędzy od państwa TVP na działalność krajową obecnie nie dostaje (byłoby to sprzeczne z przepisami unijnymi). TVP Polonia - tam są pieniądze państwowe z uwagi na to, że jest to program produkowany dla poloni.

A co do misji, abonamentu i komercji - to zupełnie inna kwestia.

grzesiek811
Posty: 195
Rejestracja: 21 stycznia 2010, o 20:15

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: grzesiek811 »

Farfał pisze:Przy okazji po raz kolejny powielane są niczym nie poparte twierdzenia, że TVP Sport i TVP HD nie mogą być dostępne FTA w DVB-T ze względu na umowy z operatorami kablowymi i platformami satelitarnymi. Jest to oczywista nieprawda, bo umowy zostały podpisane na czas określony. Dopiero kiedy skończyłby się okres ich obowiązywania, obie strony mogłyby na nowo ustalić warunki reemisji.
Czyli co? Do końca czasu trwania tych umów nie może być TVP HD i Sport w DVB-T.
Farfał pisze:Tym bardziej, że przygotowywana ustawa cyfryzacyjna nałoży na nadawców (TVP, TVN, TV4, Polsat, TV Puls) obowiązek udzielenia nieodpłatnej licencji na kanały znajdujące się w DVB-T, wszystkim działającym w Polsce sieciom kablowym i platformom satelitarnym
A tu mamy powód, dlaczego nie opłaca się wrzucić TVP Sport i HD do DVB-T.
jano pisze:Pardon, ale jakim cudem TVP, która jest spółką PUBLICZNĄ, będącą własnością państwową i utrzymywaną zarówno z podatków jak i z abonamentu RTV może mieć cokolwiek wspólnego z jakąkolwiek działalnością KOMERCYJNĄ? Przecież to jakieś żarty! Jeśli są kanałami komercyjnymi, to dlaczego działają pod banderą Telewizji Publicznej? Umowy TVP z kablówkami i platformami? A co mnie obchodzą wewnętrzne umowy TVP! Płacę abonament i chcę móc oglądać wszystkie kanały TVP za darmo!
No właśnie po grzyba nazywają te kanały TVP, jeżeli to tylko działalność komercyjna. Niech sobie nazwą inaczej, żeby nie kojarzyło się z telewizją publiczną.
Co do TVP HD i Sport, to może nadaje komercyjnie, ale korzysta z programów będących własnością TVP, wyprodukowanych przez pieniądze z abonamentu i robi to za darmo. Wszystkie seriale na TVP HD pochodzą przecież z telewizji publicznej. Podobnie jak i programy np. Cejrowskiego.
Druga sprawa TVP Sport. 2 różne mecze pokazywane o tej samej godzinie na TVP1 i TVP Sport, przecież ten mecz co leciał wtedy na TVP Sport był własnością telewizji publicznej, bo to telewizja publiczna miała do niego prawa, a leciał w komercyjnej.

Czyli w takim razie jeżeli TVP HD i Sport są komercyjne i utrzymują się same, to czy przekazują należną część pieniędzy na kanały publiczne, za min prawa do programów będących własnością TVP?

To wszystko jest nieźle pokręcone i gwarantuję, że działa na nasza niekorzyść. Jednym słowem jesteśmy dymani i nic nie możemy na to poradzić.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: cyber »

grzesiek811 pisze:
jano pisze:Pardon, ale jakim cudem TVP, która jest spółką PUBLICZNĄ, będącą własnością państwową i utrzymywaną zarówno z podatków jak i z abonamentu RTV może mieć cokolwiek wspólnego z jakąkolwiek działalnością KOMERCYJNĄ? Przecież to jakieś żarty! Jeśli są kanałami komercyjnymi, to dlaczego działają pod banderą Telewizji Publicznej? Umowy TVP z kablówkami i platformami? A co mnie obchodzą wewnętrzne umowy TVP! Płacę abonament i chcę móc oglądać wszystkie kanały TVP za darmo!
No właśnie po grzyba nazywają te kanały TVP, jeżeli to tylko działalność komercyjna. Niech sobie nazwą inaczej, żeby nie kojarzyło się z telewizją publiczną.
Co do TVP HD i Sport, to może nadaje komercyjnie, ale korzysta z programów będących własnością TVP, wyprodukowanych przez pieniądze z abonamentu i robi to za darmo. Wszystkie seriale na TVP HD pochodzą przecież z telewizji publicznej. Podobnie jak i programy np. Cejrowskiego.
Druga sprawa TVP Sport. 2 różne mecze pokazywane o tej samej godzinie na TVP1 i TVP Sport, przecież ten mecz co leciał wtedy na TVP Sport był własnością telewizji publicznej, bo to telewizja publiczna miała do niego prawa, a leciał w komercyjnej.

Czyli w takim razie jeżeli TVP HD i Sport są komercyjne i utrzymują się same, to czy przekazują należną część pieniędzy na kanały publiczne, za min prawa do programów będących własnością TVP?

To wszystko jest nieźle pokręcone i gwarantuję, że działa na nasza niekorzyść. Jednym słowem jesteśmy dymani i nic nie możemy na to poradzić.

Jasne ,że TVP robi Polaków w balona ...tak delikatnie ujmując tą sprawę 8-)
I jak tu płacić abonament (podatek) na ten cały bajzel ???

Bogdan G.
Posty: 75
Rejestracja: 24 kwietnia 2010, o 18:22

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: Bogdan G. »

grzesiek811 pisze:
Farfał pisze:Tym bardziej, że przygotowywana ustawa cyfryzacyjna nałoży na nadawców (TVP, TVN, TV4, Polsat, TV Puls) obowiązek udzielenia nieodpłatnej licencji na kanały znajdujące się w DVB-T, wszystkim działającym w Polsce sieciom kablowym i platformom satelitarnym
A tu mamy powód, dlaczego nie opłaca się wrzucić TVP Sport i HD do DVB-T.
Ustawa cyfryzacyjna nakłada na nadawców obowiązek udostepnienia jedynie programów nadawanych analogowo w dniu wejścia ustawy w życie . Obowiązek ten nie dotyczy więc nowo uruchomionych programów zarówno TVP jak i nadawców komercyjnych .

grzesiek811
Posty: 195
Rejestracja: 21 stycznia 2010, o 20:15

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: grzesiek811 »

Bogdan G. pisze: Ustawa cyfryzacyjna nakłada na nadawców obowiązek udostepnienia jedynie programów nadawanych analogowo w dniu wejścia ustawy w życie . Obowiązek ten nie dotyczy więc nowo uruchomionych programów zarówno TVP jak i nadawców komercyjnych .
Z tego co powiedział Farfał wywnioskowałem, że chodzi o wszystkie kanały, które będą w DVB-T. Zresztą, kiedyś też już słyszałem taka wersję.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: cyber »

Jak widać Farfał nie jest na bieżąco w tym temacie ...początkowo była wersja o wszystkich kanałach ,które będą w DVB-T ale ograniczono ten zapis do kanałów z dotychczasowej emisji analogowej...

grzesiek811
Posty: 195
Rejestracja: 21 stycznia 2010, o 20:15

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: grzesiek811 »

Szkoda słów. Kombinują jak się tylko da, żeby jak najmniej było w DVB-T. Żeby tylko nie dopuścić nowych nadawców i zapełnić muxy byle czym.

To ja mam dla nich świetne rozwiązanie. Niech wstawią ekrany testowe na wszystkie muxy i problem z głowy. Będą ludzie musieli wykupić jakąś platformę.

varicap

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: varicap »

arik92 pisze:TVP twierdzi że w MUX 3 nie pojawiły się TVP Sport i TVP HD ze względu na umowy platformami i kablówkami.
Co innego twierdzi Piotr Farfał, były prezes TVP http://farfal.com.pl/2010/10/26/rusza-m ... /#more-266
Ja bym nie cytował tego gościa. To on opóźniał wdrożenie DVB-T mamiąc ludzi "platformą TVP". Ludziska zezy na Astrę poustawialy, pokupowaly sprzęt DVB-S2 z MPEG-4 i....po tygodniu "wycięli im numer".
Ja coś czułem że tak będzie. A skoro ja czułem i Farfał na wlocie też powinien, tym bardziej nie powinien podpisywac długoterminowych umów z Astrą za co my wszyscy teraz z podatków i abonamentu zapłacimiy z ramienia TVP Astrze odszkodowanie. On pewnie nic nikomu nie zaplaci i TVP nawet go nie pozwie zwrot kosztów. Bo u nas to tyko przed wojną urzednik państwowy:
- odpowiadał materialnie dobrem osobistym za udowodnione przez sąd szkodliwe dla zarzadzanej firmy państwowej decyzje
- był karay prawem karnym surowiej za te same pospolite przestępstwa niż zwykly obywatel (bo miał być DOBRYM przykładem).
Socjalizm trwa nadal i jak pisał śp. Rybiński "trwa i trwa mać !".
vari

varicap

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: varicap »

cyber pisze:
grzesiek811 pisze:
jano pisze:Pardon, ale jakim cudem TVP, która jest spółką PUBLICZNĄ, będącą własnością państwową i utrzymywaną zarówno z podatków jak i z abonamentu RTV może mieć cokolwiek wspólnego z jakąkolwiek działalnością KOMERCYJNĄ? Przecież to jakieś żarty! Jeśli są kanałami komercyjnymi, to dlaczego działają pod banderą Telewizji Publicznej? Umowy TVP z kablówkami i platformami? A co mnie obchodzą wewnętrzne umowy TVP! Płacę abonament i chcę móc oglądać wszystkie kanały TVP za darmo!
No właśnie po grzyba nazywają te kanały TVP, jeżeli to tylko działalność komercyjna. Niech sobie nazwą inaczej, żeby nie kojarzyło się z telewizją publiczną.
Co do TVP HD i Sport, to może nadaje komercyjnie, ale korzysta z programów będących własnością TVP, wyprodukowanych przez pieniądze z abonamentu i robi to za darmo. Wszystkie seriale na TVP HD pochodzą przecież z telewizji publicznej. Podobnie jak i programy np. Cejrowskiego.
Druga sprawa TVP Sport. 2 różne mecze pokazywane o tej samej godzinie na TVP1 i TVP Sport, przecież ten mecz co leciał wtedy na TVP Sport był własnością telewizji publicznej, bo to telewizja publiczna miała do niego prawa, a leciał w komercyjnej.

Czyli w takim razie jeżeli TVP HD i Sport są komercyjne i utrzymują się same, to czy przekazują należną część pieniędzy na kanały publiczne, za min prawa do programów będących własnością TVP?

To wszystko jest nieźle pokręcone i gwarantuję, że działa na nasza niekorzyść. Jednym słowem jesteśmy dymani i nic nie możemy na to poradzić.

Jasne ,że TVP robi Polaków w balona ...tak delikatnie ujmując tą sprawę 8-)
I jak tu płacić abonament (podatek) na ten cały bajzel ???
Ale właśnie im o to chodzi abyśmy tak myśleli.
Mysleli źle o samej TVP a nie o zatrudnionych tam specjanie szkodnikach by działali na rzecz konkurencji (prywatnych nadawców).
I to działa.
Większość psioczy na TVP a nie na jej zarząd i pre4zesów czy też po. Prezesów.
Za to co sie dzieje z TVP obwiniam lobby prywatnych nadawców i lokajską władzę.
Za chłam (faktyczny) w TVP... już wypowiedziałem umowę faktycznemu sprawy (jednym z wielu): platformie cyfrowej.
A N-ki czy TnK nie kupię nawet gdyby mi dopłacano i gdyby poza nimi nie bylo już w Polsce TV. Choćby za to żeby nie oglądać mordy pewnej "dziennkarki". Ja TV nie oglądam wcale, poza próbami technicznymi. Prąd kosztuje a programy TV urągają mojemu intelektowi w sposób otwarty i bezczelny. I robią to także każdemu z Was.
Ważne aby to w porę zauwazyć i nauczyć się żyć ez TV.
Po ASO TV wogóle nie będzie przeze mnie używany.
Sam już przećwiczyłem konstruowanie różnych nadaników (w tym TV) i TV mi jako testowy sprzęt JUŻ niepotzebny.
Może się starzeję ale wolę patrzeć na ładne dziewczyny na ulicach niż na rekalmy w TV.
Tamto chociaż i przyjemne i za darmo.
vari

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: mac_33 »

w sprawie tej publikacji krrit dot scenariuszy dot mux I, wysłałem im moja opinię z kopia do tvp, mi i ke:

Szanowni Państwo,

Z radością przyjąłem dokument pod tytułem: „Dotychczasowe działania organów regulacyjnych oraz dalsze możliwości kształtowania oferty programowej z wykorzystaniem MUX – 1” stworzony w ostatnich dniach przez KRRiT traktujący trochę szerzej niż dotychczasowe opracowania o dvb-t w Polsce. Jest to jak rozumiem, próba kompleksowego spojrzenia na problem jaki obecna rada odziedziczyła w spadku po poprzednikach.

Moja opinia w tej sprawie ma za zadanie zwrócić Państwa uwagę na jeszcze jedno z rozwiązań o którym Państwo nie wspominacie w wyżej wymienionym opracowaniu a wydaje mi się najprostsze – i dlatego być może jako eksperci obchodzicie je z boku starając się go nie zauważać, otóż:

parafrazując Wasze stwierdzenia z w/w dokumentu:
Najprostszym rozwiązaniem jest przydzielenie częstotliwości oraz mocy zarezerwowanych dla mux I dla programów telewizji publicznej nadawanych w obecnym mux III. Umożliwiłoby to „zrównanie zasięgów MUX–3 i MUX–2 z początkiem 2011 roku i uzyskanie przez sieć emitującą sygnał tego multipleksu ponad 90% pokrycia ludnościowego nie później niż w połowie 2011 roku

a to umożliwi spełnienie warunków simulcastu i uruchomienie na zwolnionych przez TVP kanał 2 częstotliwościach docelowego muxu I” w połowie 2012 czyli mniej więcej tak jak w opcji zgodnie z ustawą.

i tyle.

Z pozostałą częścią opracowania trudno się nie zgodzić.

Proszę o rozważenie powyższego rozwiązania – jego treść będzie opublikowana na stronach forum dvb-t emitela.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: ploomba »

a kto Ci zagwarantuje, że TVP po ewentualnym przydzieleniu jej częstotliwosci mux-1 szybko uruchomi swój mux? Równie dobrze może być tak, że gdyby dano im te częstotliwosci to i tak proces uruchamiania 100%-owego pokrycia kraju może być rozłożony w latach (tak jak jest teraz z tymi kilkoma szczątkowymi nadajnikami mux-3) Kto zagwarantuje , że TVP ruszy z kopyta i pokryje sygnałem kraj w pół roku?

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: mac_33 »

ja odnosze sie do zapisów w tym dokumencie a nie do intencji i gwarancji tvp, a to faktycznie wielka niewiadoma :-)

wracajac do dokumentu - w czynnikach technicznych dot mux3 stoi jak poniżej:
. Wiąże się to z faktem, że w chwili jego uruchomienia w październiku br.
sygnał tego multipleksu docierać będzie do niewielkiego procenta populacji.
Przyrosty zasięgu uwarunkowane są tempem wyłączania kanałów analogowych, a
bez wcześniejszego wyłączenia emisji analogowej TVP 2 uzyskanie pełnego
pokrycia nastąpi nie wcześniej niż w dziewięć miesięcy po całkowitym wyłączeniu
telewizji analogowej, czyli w kwietniu 2014 roku.
czyli takie bledne kolo: bylby wiekszy jakby byly czestotli a nie ma czestotliwosci bo sa zarezerw dla mux I a gdzie mux I w ciemnej d....e a czemu sie tvp nie spieszy bo mają kanaly dedyk dla mux I w mux III itd. i git tylko Ty i ja bez sygnału z perspektywa 2012-2014.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: ploomba »

tak, tylko w komunikacie UKE byl tez zapis o tym, że pomimo uzyskania koncesji/ przydziałów multipleksów UKE nie jest w stanie zmusić nadawcy do rozpoczęcia nadawania.

Ja bym to zrobił tak:
zaprosić TVP na rozmowy i zaproponować takie rozwiązanie pod warunkiem uruchomienia 100% pokrycia sygnałem w ciągu góra 9 miesięcy (pisemna klauzula obejmująca takżę umowę z operatorem gwarantującym pokrycie w określonym czasie)
Żeby nie było znowu tak, że TVP dostałaby mux-1 i to ona blokowała by uruchomienie mux-3 z nowymi nadawcami (dla przykładu sugestie, że nie ma nasycenia rynku dvb-t itd, że należy pozostawic dłużej analog itd - idę o zakład , że taki scenariusz byłby w Polsce)
Jeśli TVP nie ma środków na taki zabieg (szybkiego uruchomienia na terenie całego kraju) to lepszym rozwiązaniem jest czekanie na nowych nadawców w mux-1.
Innej opcji nie widzę

stanisław

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: stanisław »

ploomba pisze:tak, tylko w komunikacie UKE byl tez zapis o tym, że pomimo uzyskania koncesji/ przydziałów multipleksów UKE nie jest w stanie zmusić nadawcy do rozpoczęcia nadawania.

Ja bym to zrobił tak:
zaprosić TVP na rozmowy i zaproponować takie rozwiązanie pod warunkiem uruchomienia 100% pokrycia sygnałem w ciągu góra 9 miesięcy (pisemna klauzula obejmująca takżę umowę z operatorem gwarantującym pokrycie w określonym czasie)
Żeby nie było znowu tak, że TVP dostałaby mux-1 i to ona blokowała by uruchomienie mux-3 z nowymi nadawcami (dla przykładu sugestie, że nie ma nasycenia rynku dvb-t itd, że należy pozostawic dłużej analog itd - idę o zakład , że taki scenariusz byłby w Polsce)
Jeśli TVP nie ma środków na taki zabieg (szybkiego uruchomienia na terenie całego kraju) to lepszym rozwiązaniem jest czekanie na nowych nadawców w mux-1.
Innej opcji nie widzę
Odpowiem tak -TVP ma częstotliwości 62 kanał nadajnik Wisła/Skrzyczne – może zrobić co uważa za stosowne. A dlaczego TVP nie uruchamia proszę zapytać UKE i MI ?
TP Emitel jest tylko wykonawcą- jest zlecenie to ruszają z pracami.
Wyżej wymienione Instytucje odpowiedzialne za cyfryzację znają odpowiedź - więc niech przedstawią prawdę ?

smyk

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: smyk »

Ciekawy artykuł o zmowie milczenia dotyczącej DVB-T w Polsce...
http://finanse.wp.pl/kat,104130,title,D ... omosc.html

grzesiek811
Posty: 195
Rejestracja: 21 stycznia 2010, o 20:15

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: grzesiek811 »

Za to na onecie był artykuł o cyfryzacji w Europie i Polska wypadła w nim bardzo dobrze, dzięki platformom cyfrowym. O tym, że ze wprowadzeniem DVB-T jesteśmy w podobnym miejscu co Polska reprezentacja piłkarska w rankingu Fifa przez przypadek zapomnieli wspomnieć.


MaciekS

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: MaciekS »

Dyskusje , porady , ochy i achy a przecież to wielka kpina ! Najciekawsze co wprowadzono to programy "kolorowopasiaste" :mrgreen: Nikt się ich nie czepia w jakim są formacie i co w nich leci :oops: Pooglądajcie i "RELAKS" :lol: Jewropiejska klasa :roll:

Awatar użytkownika
marks74
Posty: 124
Rejestracja: 27 czerwca 2010, o 13:59
Odbiornik: Samsung LE40C650, SonyKDL55W815
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa, wzmacniacz SWA
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: marks74 »

smyk pisze:Ciekawy artykuł o zmowie milczenia dotyczącej DVB-T w Polsce...
http://finanse.wp.pl/kat,104130,title,D ... omosc.html
Witam. Interesujace :evil: Prezes PC pewnie nie może spać z tego powodu, że należy nam sie coś jak psu buda :x Choćby dawali za darmo to ja dziękuję nie będe nabijał kasy stacji aby produkowała te swoje telenowele :lol:

Zablokowany