Opóźniona Cyfrówka ??

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
ntcdvb

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: ntcdvb »

Kolego ja nie odbieram MUX-1 i nawet monter TV/SAT nie dał rady bo i z czego jak brak sygnału.
Jeśli masz powiązania z UKE to zrozumiałe są twoje twierdzenia.
Zgłoszenie do UKE, dało skutek: przykro nam.
Winę kolego w moim przypadku ponosi UKE bo to oni z nadajnika Jelenia Góra/ Śnieżne Kotły o mocy ERP: 100 kW ustalili międzynarodowo tłumienie w azymucie 280-310 (terytorium RP).
Emitel może nadawać zgodnie z pozwoleniem i Nadawcy z MUX-1 nie wiele mogą.
Jedyne rozwiązanie to przyznanie się do błędu przez UKE (ale w Polsce urzędnik nigdy nie przyzna się do błędu) albo doświetlenie.
Pozdro

naziemna-ntrc
Posty: 707
Rejestracja: 16 grudnia 2013, o 11:58

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: naziemna-ntrc »

ntcdvb pisze:Kolego ja nie odbieram MUX-1 i nawet monter TV/SAT nie dał rady bo i z czego jak brak sygnału.
Jeśli masz powiązania z UKE to zrozumiałe są twoje twierdzenia.
Z danych, które przedstawiło UK wynika, że niemal pół miliona Polaków nie ma i nie będzie miało (chyba, że komercyjni nadawcy z własnej woli wysupłają parę groszy na dodatkowe doświetlenia) dostępu do MUX-1 i MUX-2.

Stefan_KR
Posty: 272
Rejestracja: 2 sierpnia 2011, o 21:32

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: Stefan_KR »

Benedykt pisze: A ilu ma internet? Ilu z nich ma jakiekolwiek pojęcie o technice? Ilu potrafi poprawnie podłączyć i zaprogramować sprzęt?
Chyba przesadzasz. Większość posiadaczy magnetowidów nigdy nie doszło do zaprogramowania timera z nagraniem - choć w późniejszych magnetowidach wszystko odbywało się na ekranie.
Jakie ty masz złe zdanie o krajanach, sąsiadach, znajomych i nieznajomych. Uważasz, że otaczają cię sami idioci?? Hm.. jakie to "polskie"...
Otóż mylisz się, ani dostęp do internetu nie jest problemem, ani obsługa magnetowidu, jak ci się wydaje. Daleki jestem od hura-optymizmu, ale w dzisiejszych czasach dostęp do internetu jest łatwy i powszechny, każdy kto chce może go mieć, lepszy czy gorszy, łącze stałe czy bezprzewodowe, na komputerze czy telefonie. Do wyboru do koloru. Więc i dostęp do wiedzy czy do usług stał się o wiele prostszy - zamówienie instalatora do anten nie jest problemem. Trzeba tylko chcieć.
Nie jest prawdą, że instalatorzy biorą 250zł chyba że jakieś szczególne wyjątki wymagające dużego nakładu pracy. Przeciętnie są to kwoty na poziomie 50-100zł.
Również przerabiałem telewizory z SECAM na PAL i nie odniosłem wrażenia, że ludzie nie wiedzą po co się to robi. Owszem, nie wiedzieli jak się to robi.

Zablokowany