Opóźniona Cyfrówka ??

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
VITEK2442
Posty: 100
Rejestracja: 13 lutego 2011, o 14:34
Miejscowość: Hawierzów
Odbiornik: Zircon Fire DVB-T2 HEVC
Instalacja antenowa: Anteny zbiorcze STA
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ostrava,Pradziad,Wisla/Skryzcyne

Re: Byłe nadajniki telewizji analogowej

Post autor: VITEK2442 »

Marcin 11 pisze:Witam. Pytanie do Emitela --czy byłe nadajniki TV analogowej są jeszcze na obiektach nadawczych? Może Emitel je sciągną? Co z tymi nadajnikami? Ida na złom? One są ciężkie i duże?
Wedlug ostatniego Wykazu pozwoleń telewizyjnych z dnia 19.8.2013 jescze w poniźśej tabeli jest prowadzona emisja analogowa:
ODRAGorzów Lubuskie TON Gorzów Wielkopolski / ul. Jagiellończyka
ODRAJelenia Dolnośląskie TON Jelenia Góra / Wzgórze Kościuszki
ODRALubin Dolnośląskie - Głogów
ODRALubin Dolnośląskie - Legnica
ODRALubin Dolnośląskie - Lubin
ODRAŚwidnica Dolnośląskie - Świdnica
ODRAŚwidnica Dolnośląskie - Wrocław
ODRAŚwidnica Opolskie - Opole
ODRAZielonaG Lubuskie RTON Zielona Góra / ul. Ptasia
StudioLubań Dolnośląskie TON Lubań / Nowa Karczma
StudioLubań Dolnośląskie TON Lubań / Nowa Karczma
Telewizja Odra Dolnośląskie RTON Wrocław / DS. Kredka
Telewizja TVT Śląskie TON Żory
TVN Dolnośląskie RTON Wałbrzych / Chełmiec
TVN Dolnośląskie RTON Wrocław / Żórawina
TVN Kujawsko-Pomorskie TON Toruń / ul. Poznańska
TVN Kujawsko-Pomorskie RTCN Bydgoszcz / Trzeciewiec
TVN Łódzkie TON Łódź / ul. Sienkiewicza
TVN Łódzkie TON Łódź / ul. Sienkiewicza
TVN Lubelskie SLR Chełm / Kumowa Dolina
TVN Lubelskie RTON Lublin / ul. Raabego
TVN Lubelskie SLR Zamość / ul. Partyzantów
TVN Lubelskie SLR Chełm / Kumowa Dolina
TVN Małopolskie RTCN Kraków / Chorągwica
TVN Małopolskie RTON Tarnów / g. Św. Marcina
TVN Małopolskie RTON Zakopane / Gubałówka
TVN Mazowieckie RTCN Warszawa / PKiN
TVN Mazowieckie RTCN Warszawa / PKiN
TVN Mazowieckie RTON Radom / ul. Przytycka
TVN Mazowieckie RTCN Warszawa / Raszyn
TVN Opolskie SLR Kędzierzyn Koźle / ul. Piramowicza
TVN Opolskie SLR Opole / Korfantego
TVN Podkarpackie RTON Rzeszów / Baranówka
TVN Podkarpackie RTCN Przemyśl / Tatarska Góra
TVN Podlaskie SLR Białystok / Centrum
TVN Pomorskie RKCN Gdynia / Oksywie
TVN Pomorskie RTON Gdańsk / Jaśkowa Kopa
TVN Śląskie TON Częstochowa / Błeszno
TVN Śląskie SLR Katowice / Bytków
TVN Śląskie SLR Bielsko Biała
TVN Śląskie SLR Katowice / Bytków
TVN Śląskie RTCN Katowice / Kosztowy
TVN Świętokrzyskie SLR Kielce / ul. Targowa
TVN Warmińsko-Mazurskie RTCN Olsztyn / Pieczewo
TVN Wielkopolskie TON Piła / ul. Masztowa
TVN Wielkopolskie SLR Poznań / Piątkowo
TVN Wielkopolskie TON Konin / ul. 11 Listopada
TVN Wielkopolskie SLR Poznań / Piątkowo
TVN Wielkopolskie SLR Poznań / Piątkowo
TVN Zachodniopomorskie RTCN Białogard / Sławoborze
TVN Zachodniopomorskie RTCN Szczecin / Kołowo

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Byłe nadajniki telewizji analogowej

Post autor: Anduraki »

TVN Lubelskie RTON Lublin / ul. Raabego
skanowałem w Sierpniu - cisza w eterze.

edit: a co to są nadajniki - ja tam się nie znam. Ale do wypromieniowania sygnału są anteny, tego chyba wyrzucać na złom nie ma sensu, bo można w przyszłości zastosować do innego celu.
Nadajnik to chyba: modulator, stacje czołowe itp., oczywiście tego nie wiem ale podejrzewam, że to wszystko znajduje się na dole.

Marcin 11
Posty: 36
Rejestracja: 23 lipca 2010, o 17:22
Miejscowość: Stary Wiśnicz
Odbiornik: Panasonic Plazma/Wiwa HD50/Panasonic LED/
Instalacja antenowa: Antena pasywna Dipol 28/5-12/21-60 DVBT (H/V)/,rozdzielnik na 2 telewizory.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica/Kraków

Re: Byłe nadajniki telewizji analogowej

Post autor: Marcin 11 »

Witam. Kolego z Czech- ten wykaz pozwoleń nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Wszystkie te nadajniki TVN i jej "kopie" oprócz jednego już dawno nie nadają. Jestem z zasięgu dawnego analogowego TVN z Tarnowa- wyłączonego 22.04.2013( obecnie mam z niego teraz DVBT) I Krakowa wyłączonego 20.05.2013r. Są 4 nadajniki analogowe które jeszcze pracują, ale to są nadawcy lokalni którzy do końca roku mają otrzymać rezerwację na nadawanie w DVBT. A są to:
1) 199,25MHZ K9 NTL Radomsko Radomsko *Amelin* 1,000 H ND
2) 479,25MHZ K22 Telewizja TVT Rybnik *Chwałowice* 0,200 H ND
3) 543,25MHZ K30 Telewizja TVT Żory *ul. Szybowa* 0,200 H ND
4) 711,25MHZ K51 Telewizja Łużyce/RTON Lubań *Nowa Karczma* 10,000 H D
link: http://radiopolska.pl/wykaz/polskatv.php
Także nadajniki analogowej telewizji w Polsce nie pracują w 99.9%. Tylko ci 4 lokalni nadawcy. Podobna sytuacja była z tego co pamiętam w Czechach albo na Słowacji.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: hadam »

Są tacy którzy potrafią się zorganizować, u nas jest podobna sytuacja z odbiorem.
Portugalscy widzowie domagają się wypłaty odszkodowania za brak sygnału w odbiornikach spowodowany, ich zdaniem, źle przeprowadzoną cyfryzacją naziemnej telewizji. Swoje straty wyceniają łącznie na 42 mln euro.
http://biznes.interia.pl/media/news/por ... lu,1959329

Awatar użytkownika
gorki
Posty: 234
Rejestracja: 6 marca 2009, o 13:26
Odbiornik: Samsung 40cali
Instalacja antenowa: Antena własnej konstrukcji.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN CHORAGWICA

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: gorki »

A co kogo obchodzi Portugalia jesteśmy w Polsce pisz na temat. :o

Martens
Posty: 472
Rejestracja: 24 listopada 2012, o 16:37
Miejscowość: Gdańsk
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jagodnik, RTON Jaśkowa Kopa

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: Martens »

Bardzo dobrze, że @ObywatelDVB-T napisał o tym. Mylisz się @gorki, obchodzi to ludzi w Polsce. Ty masz szczęście i odbierasz DVB-T na kawałku kabla, ale zrozum, że są i tacy co nawet na skomplikowanych antenach mają problemy z poprawnym odbiorem! W Portugalii ludzie słusznie domagają się swoich praw, a u nas co - propaganda w telewizji jak jest wspaniale, cisza co będzie z kolejnymi MUX-ami, czy będą kanały HD na MUX-3 i jeszcze sobie nagrody przyznają!

ntcdvb

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: ntcdvb »

NTC PL Przyspiesza znamy już skład MUX-1 (od 09.09)
ESKA TV, POLO TV, TTV, ATM ROZRYWKA, TRWAM, TVP ABC, FOKUS TV, STOPKLATKA TV
do maja 2014 r. uporają się z nadawaniem, nie będzie dziwić obecność 2 plansz o ile jakiś nadawca się nie wycofa.
W MUX3 będą 2 kanały HD: TVP 1 HD, TVP 2 HD, do tego TVP Regiony (ustawowy) oraz TVP Kultura i TVP Polonia bo jeden slot TVP potrzebuje na przesył ostrzeżeń (Polak płaci abonament a teraz jeszcze z jego podatków samorząd dodatkowo dopłaci).

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: belzebiusz »

Jaki slot na ostrzeżenia, co ty za bzdury piszesz?
Ostrzeżenia są przesyłane przez HbbTV, a w DVB-T są tylko przesyłane linki do serwisów HbbTV, a zajmują one kilka bajtów.

Piszesz także o pewnym składzie MUX-3, a nie ma to kompletnie żadnego potwierdzenia, nawet sama TVP nie wie co będzie nadawać.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: hadam »

gorki pisze:A co kogo obchodzi Portugalia jesteśmy w Polsce pisz na temat. :o
Podałem to jako przykład, zauważ co napisałem na samej górze przed cytatem u nas problemy są podobne jak w Portugalii, odbiór na znacznych obszarach kraju także uzależniony jest od pogody. Tak jak napisał kol. @Martens to że ty dobrze odbierasz nie znaczy że wszyscy są szczęśliwi, to bardzo dobrze widać choćby na tym forum.

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 896
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: Maciejek »

Problemy na znacznym terytorium kraju? Przesadziłeś nie znając realiów. Tu na forum jest garstka osób w porównaniu z populacją kraju, mająca problemy z odbiorem i to przez swoją upartość i żeby nie powiedzieć głupotę żeby nie chcieć skorzystać z usług instalatora, który im zapewni odbiór.

DVBManiak

Re: Odp: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: DVBManiak »

Dokładnie Maciejek, tak właśnie jest.

Cyfrowy_janusz

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: Cyfrowy_janusz »

Maciejek pisze:Tu na forum jest garstka osób w porównaniu z populacją kraju, mająca problemy z odbiorem i to przez swoją upartość i żeby nie powiedzieć głupotę żeby nie chcieć skorzystać z usług instalatora

Przestań opowiadać głupoty, bo wielu ludzi nawet nie ma czasu lub nie zna tego forum w internecie albo w ogóle nie korzysta z internetu jak więc mają pisać o problemach?
Sam znam kilkanaście osób z jednej miejscowości, którzy mają problemy ale nikogo z nich nie widać na tym forum (prócz mnie).
Problem jest spory ale ludzie nie ze wszystkim lecą "do internetu" ba nawet nie wszyscy wiedzą kto jest operatorem, do kogo się zwrócić, nie znają tego forum. Jak już to zwracają się do UKE itp. instytucji.



Jest pewna grupka ludzi na tym forum, która za wszelką cenę stara się obarczać winą tylko odbiorców, grupka osób która regularnie zwala na odbiorców albo na chiński sprzęt odbiorczy nawet w przypadkach gdy był to ewidentnie problem po stronie operatora.

Ta sama gatka jak działaczy politycznych, którzy dostali SMSa jak mają się publicznie wypowiadać w danych sprawach i tak samo na tym forum, padają identyczne slogany od tych samych osób broniących i zwalających winę tylko na odbiorców zawsze w "trudnych wątkach" mówią: "problem jest marginalny", że tylko "grupka nieudaczników tutaj pisze a reszta Polski ma świetny odbiór".

G... uzik prawda że tak powiem i nie zamierzam polemizować z nikim z tych osób bo jestem przekonany na 100% że one wypowiadają się tutaj w takim właśnie celu jak powyżej opisałem.

Pozdrawiam. ;)

Stefan_KR
Posty: 272
Rejestracja: 2 sierpnia 2011, o 21:32

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: Stefan_KR »

Powiedział co wiedział, zabrał zabawki i poszedł do innej piaskownicy... Takie teksty możesz na swoim blogu zamieścić i zablokować komentarze, a tu licz się z tym, że odpowiedź dostaniesz.

Jest pewna grupka ludzi na tym forum, która za wszelką cenę stara się obarczać winą tylko nadawców, urzędy i operatora technicznego
.. a prawda jest taka, jak zresztą wykazuje lektura setek stron postów na forum, że większość problemów z odbiorem spowodowana jest złą, przypadkową instalacją odbiorczą wykonaną byle jak lub z zerowym poziomem wiedzy. Po kilku usprawnieniach nagle ci wielce krzyczący pokornie informują, że już mają dobry odbiór po zastosowaniu rad z forum lub profesjonalnego instalatora.
Mówię większość bo oczywiście są na terenie kraju miejsca z problematycznym odbiorem i słabym sygnałem i nawet kosztowne instalacje nie zapewnią 100% ciągłości odbioru. Ale w stosunku do większości terytorium jest to faktycznie marginalny obszar, zapewne mieszczący się w tolerancji 5%. Cóż, tak jest i nikt temu nie przeczy, trzeba z tym żyć. Ale sprowadzanie tego problemu do tragedii narodowej i tworzenie aury że cyfryzacja jest do d.., że urzędnicy i decydenci się na niczym nie znają, że nadawcy i operatorzy nie wiedzą jak,.. jest grubą przesadą i nadużyciem. Porównywanie do sytuacji politycznych to już ostateczny dowód na nieznajomość tematu.
Problem jest marginalny co potwierdza ilość zgłoszeń na tym forum, a twierdzenie że ludzie nie mają internetu lub nie wiedzą gdzie szukać to bzdura kompletna gdyż na dzień dzisiejszy trzeba się mocno postarać aby nie mieć kontaktu z internetem i mocno się postarać, aby po wstukaniu w Googla hasła cyfryzacja, telewizja naziemna czy dvb-t nie trafić na to forum. Nie rób z ludzi zacofanych technologicznie idiotów, kolego, bo to już nie działa i w to nikt nie wierzy.

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: AdamP »

Obydwie strony mają rację :) Zawsze znajdą się miejsca (góry, jura Krakowsko-Częstochowska, itp.) gdzie nawet profesjonalny instalator będzie miał duże problemy. Z drugiej strony instalacje odbiorcze też często są bardzo "ciekawe" ;) Ja nie mam problemu z sygnałem a sporo sąsiednich posesji ma problemy ale nie wezwą fachowca :shock: Sam "prostowałem" kilka takich instalacji, np. anteny ustawione w dziwnych kierunkach, przewód antenowy na zewnątrz budynku łączony bez "beczki" - skręcone ekrany i żyły, nawet nie zaizolowane czy najciekawszy "kwiatek". Przewód z anteny skręcony z 5 przewodami do odbiorników - to miał być "rozgałęźnik" :mrgreen: Czasami wystarczy poprosić o pomoc kogoś obeznanego, czasem trzeba już wezwać profesjonalistę a czasem nawet po wizycie profesjonalisty interweniować w UKE.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: hadam »

@Cyfrowy_janusz Dokładnie tak jest jak piszesz, przecież forum z założenia jest po to aby pomagać, doradzać i wspólnie rozwiązywać problemy a nie chwalić operatora jak to jest cudownie jak nie wszędzie tak jest. Koledzy nie macie racji u sąsiada i znajomego byli instalatorzy i wszystko było OK. dopóki nie zmieniła się pogoda, ja natomiast wydałem mnóstwo kasy na wszelkiego rodzaju podzespoły do instalacji, wymieniłem wszystko zgodnie z radami na tym forum łącznie z kablem na Triset-113 PE bo cieszy mnie jak coś zrobię sam i co i efekt mizerny, więc nie piszcie głupot że jest moja wina bo nie jestem sam. To co cała wioska i sąsiednie w większości mają do d....py instalację a z analogiem nie było większych problemów poza jednym że trochę śnieżyło chyba że lobbujecie na rzecz instalatorów albo operatora. Wiem o problemach innych z mojego rejonu bo wioska to taki specyficzny twór że ludzie się znają i rozmawiają o swoich problemach i rzadko kto pisze o tym w internecie.

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: AdamP »

Skoro cała wioska i okolica ma te same problemy to widzę tylko dwie możliwości.
1) "Molestować" UKE w formie pisemnej o wykonanie pomiarów i podanie przyczyn problemów.
2) Jeśli to nie rozwiąże problemu, opierając się na wyjaśnieniu UKE interweniować do ministerstwa cyfryzacji.
Operator (Emitel) "sam z siebie" nie może zmieniać odgórnych ustaleń np. uruchomić jakiegoś doświetlenia.

Stefan_KR
Posty: 272
Rejestracja: 2 sierpnia 2011, o 21:32

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: Stefan_KR »

@ObywatelDVB-T Jak rozumiem należysz to grupki osób, którzy mają problem z odbiorem. Przykro. Ale jak wspomniałem wcześniej, wiadomo że taka grupka była, jest i będzie.
Fora internetowe mają tę cechę, że zaglądają do nich albo pasjonaci żyjący daną dziedziną albo ludzie szukający rady na swoje problemy. Nie inaczej jest tu, wystarczy posiedzieć i poczytać i szybko można wyłapać kto i z jakiego powodu jest na tym forum. Licząc ludzi zgłaszających permanentne problemy z odbiorem z powodu zasięgów emisji jest może kilkunastu max stale obecnych tj. takich którym nie udało się rozwiązać swoich problemów. Malutko jak na prawie 40-milionowy kraj. Nie stanowi to masy, która mogłaby spowodować poważniejsze rozważanie nadawców nad zasięgiem ich emisji. Oni dobrze wiedzą na jaki margines się godzą i co dla nich jest lub nie jest opłacalne. Tak więc jest to problem marginalny.
A co do ludzi z wiosek, mam wręcz przeciwne spostrzeżenia - oni potrafią znacznie skuteczniej załatwiać swoje problemy działając, nie gadając.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: K63 »

Piszecie o tych którzy mają problem z odbiorem. A ja coraz częściej spotykam ludzi, którzy mogą odbierać NTC, a nie wiedzą że znajdują się w jej zasięgu.
Ze swoich obserwacji wnioskuję, że jest pewna grupa osób, która kompletnie nie orientuje się że w ogóle jest coś takiego jak naziemna telewizja cyfrowa. Od lat mają tv-sat i temat tv naziemnej jest im kompletnie obcy. Nie wiedzą jakie i ile programów nadawane jest w dvb-t. Są także tacy co słyszeli o NTC, ale myślą że nadal można odebrać - jak w analogu - tylko TVP1 i TVP2, ewentualnie Polsat. Już kilka osób po otrzymaniu ode mnie informacji zaczęło się mocno zastanawiać nad rezygnacja z sat-ki. Skoro są tacy ludzie w mojej okolicy, to zapewne są także w całym kraju.

Awatar użytkownika
Benedykt
Posty: 282
Rejestracja: 26 sierpnia 2010, o 00:53

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: Benedykt »

:Stefan_KR:
Problem jest marginalny co potwierdza ilość zgłoszeń na tym forum, a twierdzenie że ludzie nie mają internetu lub nie wiedzą gdzie szukać to bzdura kompletna gdyż na dzień dzisiejszy trzeba się mocno postarać aby nie mieć kontaktu z internetem i mocno się postarać, aby po wstukaniu w Googla hasła cyfryzacja, telewizja naziemna czy dvb-t nie trafić na to forum. Nie rób z ludzi zacofanych technologicznie idiotów, kolego, bo to już nie działa i w to nikt nie wierzy.

A ilu ma internet? Ilu z nich ma jakiekolwiek pojęcie o technice? Ilu potrafi poprawnie podłączyć i zaprogramować sprzęt?
Chyba przesadzasz. Większość posiadaczy magnetowidów nigdy nie doszło do zaprogramowania timera z nagraniem - choć w późniejszych magnetowidach wszystko odbywało się na ekranie. Antena i instalacja antenowa to jeszcze większy problem. Propozycje, żeby "zawołać" instalatora są niepoprawne. Ludzie kupowali "przystawki" za 80-120 zł bo ich na lepsze nie było stać. Instalatorzy potrafią "wziąć" 250 zł. Może zrobisz to w "czynie społecznym"?
U nas nie ma czegoś takiego jak system edukacji. Gdyby w naszym ukochanym kraju było "co najmniej dobrze" - nie kupowalibyśmy "taniej chińszczyzny". Sam zainstalowałem mnóstwo anten: zwykłych, satelitarnych (analogowych i cyfrowych). Przerabiałem stare telewizory SECAM na PAL/SECAM i dźwięk 5,5/6,5. Jak sądzisz ilu miało pojęcie o co w tym chodzi i co jest potrzebne? Sytuacja się nie zmieniła, raczej pogorszyła.
Żebyś się lepiej miał - powiem Ci, że jesteś w czołówce oświeconych. ;)

PS.: Jaka powinna być długość kabla do anteny zewnętrznej? Wiesz? ;)

Awatar użytkownika
gorki
Posty: 234
Rejestracja: 6 marca 2009, o 13:26
Odbiornik: Samsung 40cali
Instalacja antenowa: Antena własnej konstrukcji.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN CHORAGWICA

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: gorki »

Zakończmy już ten żałosny temat problem to zwykłe ludzkie lenistwo sknerstwo bo żal wydać troszku pieniędzy na porządną instalację antenową i brak wiedzy technicznej a obarczanie nadawców wina zakrawa na kpinę. ;)

Zablokowany