Opóźniona Cyfrówka ??

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
janek 77

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: janek 77 »

Tylko zacytowałem Rzeczpospolitą. Mam nadzieję, ze dziennikarz wiedział co pisał.

Nasze nadzieje tu niewiele zmienią. Protesty może tak...

Awatar użytkownika
Benedykt
Posty: 282
Rejestracja: 26 sierpnia 2010, o 00:53

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: Benedykt »

giecze pisze:Ale z tego co wiem to TVP Parlament i TVP Seriale jeszcze nie istnieją. I myślę, że dopóki nie zacznie nadawać MUX1 nie powstaną, tzn. nie zostaną umieszczone w MUX3 a pozostanie tam TVP 1, 2 i Info.
W wolnych miejscach (zanim powstaną TVP Seriale i TVP (Par)Lament) będą nadawane... PLANSZE TESTOWE. Tak jak to już widać w Mux II. Pełna prowizorka i brak przygotowania. Swoją drogą w pozostałych miastach przewidzianych do uruchomienia Mux II na 2010r. 30 września kończą się pozwolenia.
"W związku z licznymi pytaniami ze strony widzów o przyczyny zaprzestania nadawania programów TV lub zmian w ofercie programowej w ramach dotychczas trwających emisji eksperymentalnych naziemnej telewizji cyfrowej na terenie województwa lubuskiego oraz w rejonie Poznania i Warszawy, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Anna Streżyńska, podaje wyjaśnienia... "We wspomnianej decyzji (w dniu 7 lipca 2010 r. Prezes UKE dokonał na rzecz spółek: Telewizja Polsat SA, TVN SA, Polskie Media SA, Telewizja Puls Sp. z o.o, rezerwacji częstotliwości na potrzeby rozpowszechniania w sposób cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną programów telewizyjnych (Polsat, TVN, TV 4, TV Puls i czterech innych programów wskazanych w decyzjach koncesyjnych KRRiT) w ramach multipleksu nr 2 (mux 2)) ustalono również terminy (harmonogram) rozpoczęcia rozpowszechniania wyżej wymienionych programów w sposób cyfrowy i zaprzestania ich rozpowszechniania w sposób analogowy na określonych obszarach Polski. Zgodnie z tym harmonogramem rozpoczęcie rozpowszechniania programów telewizyjnych w sposób cyfrowy odbywać się będzie etapowo, tj. w czterech etapach:
Etap pierwszy - nie później niż do dnia 30 września 2010 r. na następujących obszarach wykorzystania częstotliwości: Zielona Góra, Żagań, Wisła, Rzeszów, Warszawa, Poznań, Leżajsk, Przemyśl, Kalisz, Częstochowa, Opole, Szczecin, Bydgoszcz, Wrocław, Lublin, Olsztyn, Konin, Piła, Białogard, Świnoujście, Koszalin, Lębork, Płock, Opoczno, Kłodzko, Zakopane, Rabka, Dęblin, Zamość, Elbląg, Iława."
I co teraz ??? Szach i Mat ! Chcecie nadawać Mux II - proszę wystąpić o nowe pozwolenia! Te wygasają 30 września.

widex

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: widex »

Benedykt pisze:Etap pierwszy - nie później niż do dnia 30 września 2010 r. na następujących obszarach wykorzystania częstotliwości: (...) Bydgoszcz, (...) Iława."
I co teraz ??? Szach i Mat ! Chcecie nadawać Mux II - proszę wystąpić o nowe pozwolenia! Te wygasają 30 września.
Sami sobie winni nadwacy, jedni opóźniali. Potem nastepni. Co do tych miast, to mogliby startować. jestem w ich zasięgu.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: Puma »

No i mamy kolejne opóźnienie.
We wtorek miało dojść do podpisania umowy z TP Emitel i szybkiego rozpoczęcia nadawania drugiego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej. Na umowie brak podpisu Polsatu i TV4.
http://media2.pl/media/69347-polsat-i-t ... zacje.html

wachcio

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: wachcio »

Czyżby dzisiejsza konserwacja nadajnika Płock *Rachocin* miała związek z rychłym uruchomieniem NTC?

biopal777

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: biopal777 »

Puma pisze:No i mamy kolejne opóźnienie.
We wtorek miało dojść do podpisania umowy z TP Emitel i szybkiego rozpoczęcia nadawania drugiego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej. Na umowie brak podpisu Polsatu i TV4.
http://media2.pl/media/69347-polsat-i-t ... zacje.html
ten portal jak zwykle panike sieje wiec spokojnie,tu lepiej poczytajcie...

http://www.rp.pl/artykul/5,542224.html

marboro

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: marboro »

Witam,
Panowie nie jestem w stanie zrozumieć tej sytuacji aby na przymus zmuszać kogoś czyli w tym wypadku Polsat i Tv4 do rozpowszechniania ich programów przecież mamy jeszcze jednego prywatnego stację Canal+ jeżeli oni nie chcą i utrudniają to zaprosiłbym inne stacje a nie na przymus prosić wielmożnych panów do podpisywania umowy.Jeżeli Polsat i Tv4 nie chce zaistnieć to podziękowałbym i wziął C+ też mają ciekawy kanał C+ który kiedyś był analogowo rozpowszechniany.Nadawanie w NTC jest bardzo korzystne dla stacji które chcą zaistnieć i umocnic się na rynku ponieważ NTC jest dla większej liczby odbiorców jak satelita czy kablówka i to jest dużym plusem dla NTC.
Dlatego życzę oby jak najszybciej była uruchomiona.Trzymam kciuki.
Pozdrawiam

widex

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: widex »

http://media2.pl/media/69347-polsat-i-t ... zacje.html
To samo co rp.

Polsat i TV4(90%Polsatu) jest to na rękę. Ludzie kupią DTH.

smyk

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: smyk »

biopal777 pisze:
Puma pisze:No i mamy kolejne opóźnienie.
We wtorek miało dojść do podpisania umowy z TP Emitel i szybkiego rozpoczęcia nadawania drugiego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej. Na umowie brak podpisu Polsatu i TV4.
http://media2.pl/media/69347-polsat-i-t ... zacje.html
ten portal jak zwykle panike sieje wiec spokojnie,tu lepiej poczytajcie...

http://www.rp.pl/artykul/5,542224.html
Ten portal (media2) pisze najczęściej na podstawie tego co inni napiszą:
Jednak przedstawiciele Polsatu i TV 4 nie stawili się we wtorek na podpisanie umowy z TP Emitel. Dlaczego? - Tego nie wie nikt. Prezes TV 4 jest w podróży zagranicznej, a do właściciela Polsatu nikomu nie udało się dodzwonić. Sytuacja ma się wyjaśnić w środę - dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Zagranie Zygmunta Solorza-Żaka i jego sojuszników można interpretować również jako próbę wywarcia presji cenowej na TP Emitel w obliczu nadciągającego terminu.

Dlatego hucznie zapowiadana od trzech tygodni umowa nie została we wtorek ogłoszona. Tomasz Burzyński, rzecznik TP Emitel, nie odbierał telefonów. Z przedstawicielami TVN oraz TV Puls również nie udało nam się wczoraj skontaktować. - Wszyscy zadają sobie pytanie, czy menedżerowie Polsatu rzeczywiście nie pojawili się na podpisaniu z uwagi na obiektywne trudności - mówi nasz drugi rozmówca zbliżony do negocjacji. Według niego TV 4 miała "drobne uwagi do umowy", a reprezentanci Polsatu mieli uzależnić swoją decyzję o podpisaniu od zachowania "Czwórki", która od lat żyje w symbiozie z najstarszą w Polsce telewizją komercyjną.
http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,843 ... mitel.html

vigoo
Posty: 504
Rejestracja: 9 lipca 2010, o 11:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin/Kołowo

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: vigoo »

Normalnie "Never ending story"...
Ciągle jakieś problemy :x

biopal777

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: biopal777 »

a emitel ciagle milczy jakby to byla jakas tajeminca panstwowa :)


mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: mac_33 »

dzis dzien maili: otrzymalem odpowiedz z ke, dlugi list ktory mozna strescic w jednym zdaniu ze polska nie poinformowala jeszcze ke o tym ze przedluza do 2013 wylaczenie analogu. - na razie nie mam pomyslu co im odpisac ale w weekend cos wysmaruje.

drugi to z uke gdzie informuja o tym ze nadrobili zaleglosci w informowaniu o wdrazaniu dvb-t na co odpowiedzialem rzecznikowi uke:
Panie Piotrze,

po pierwsze to dziekuje /zreszta zrobilem to juz wczesniej mailem do p. Ireny Bylickiej/ za szybka reakcje, poprawcie sobie mapke w harmonogramie bo nie ma tam dat kwietniowych 2011 i zdaje sie jest tam jakis blad w legendzie tzn. jest 2010 a powinno byc 2011 w jednej z linii.

uwazam ze szybkie informacje nawet z niewielkimi bledami sa lepsze niz ich kompletny brak,

wszystko to co Pan napisal skomentuje jednym zdaniem - mam wrazenie ze to Wami reguluja a nie odwrotnie czego efektem jest kolejnosc wdrazania muxow i dalej brak ciaglosci emisji TVP - choc faktycznie zgadzam sie, ze przyczyny tego stanu rzeczy sa poza uke.

w tej chwili brakuje jeszcze info o wisle i suchej gorze zeby nie bylo tak ze jutro nie bedzie sygnalu a od UKE cisza - macie kontakty robocze ustalcie z emitelem jeszcze te dwa scenariusze i opublikujcie na swoich stronach wtedy bedzie komplet.

mam nadzieje ze od dzis wszystko co najgorsze a dotyczy dvbt jest juz poza nami

pozdrawiam

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: mac_33 »

napisalem moj ostani list do ke w temacie dvbt, mysle ze nie ma sensu juz bic piany w tym temacie, mam nadzieje ze teraz proces jest juz nie do cofniecia, mamy 2-3 letnie opoznienie w stosunku do krajow osciennych - juz tego nie nadrobimy - coż. ponizej moja korespondencja z ke:

w duzym skrocie Andreas napisal mi ze proces w europie juz sie konczy, widza problemy w polsce i irlandii ale nie zamierzaja interweniowac choc maja takie mozliowosci, polska nie informuje ich o potencjalny przedluzeniu aso do 2013 roku i duzo informacji o dostepnych stronach itd tak jakbym to ja a nie obywatele porzebowali edukacji w dvbt :-).

na co ja odpisalem zeby jednak skorzysali ze swojego prawa poniewaz mamy u nas niebezpieczna sytuacje z jednej strony lobby platnej tv sat z drugiej slabe urzedy i spoleczenstwo nie edukowane w temacie dvb-t dlatego tez uwazam ze proeces aso bedzie zamkniety w 2014 szczegolenie ze harmonogram muxI jest jeszcze nie uzgodniony a on ma kluczowe znaczenie w przelaczaniu z analogu na cyfre.

tyle ode mnie jak cos odpisze to Was poinformuje - napisalem ze list bedzie tu opublikowany i moze zapoznac sie z Waszymi komentarzami.
Dalem kopie do uke i mi niech wiedza ze nie sa osamotnieni w walce :-).


Dear Andreas,
Thank you for your quick reply,

please come back to "... the Commission might consider such an
obligation in the future if necessary" idea in case of Poland - my
estimation in refer to ASO process for Poland - 2014 at least, why?
pl remember it is ca 40 mio citizens population. Pay SAt Tv companies could
have huge impact on DVBt implementation process, weak position of
government agencies and very low citizen dvb-t education it is dangerous
mix.

There is still no clear implementation schedule - we start real
implementation MUX II and MUX III in 2011. MUX I schedule including public
TV stations (currently analog transmission - very important from ASO
perspective) is still not fixed so far.

I am very happy process in Europe is going smoothly therefore you can pay
more attention for Poland :-) I hope.
I am going to publish our discussion on http://forum.emitel.pl/, there is lot of people
intrested in ASO process, there you can also check people reaction and
comments.

have a nice day
Thanks in advance for EC support

....

Andreas.ROEVER@ec.europa.eu pisze:
> Dear Mr .....,
>
> The Commission is concerned that according to its current planning,
Poland will miss the 2012 deadline for switch-off of analogue terrestrial
TV in Europe. This deadline was endorsed by the Council and the European
Parliament.
>
> Already in 2009 the Commission had requested Member States which have
not yet completed the digital switch-over (this includes Poland) to
reaffirm their commitment to the effective switch-off of analogue
terrestrial TV broadcasting by 2012, and to complete all the necessary
preparatory measures. These Member States had been invited to report to the
Commission, by mid-2010, on the progress made towards the timely switch-off
of analogue terrestrial TV broadcasting. So far, Poland has not indicated
that it will move forward its switch-off date, which is currently
31.O7.2013.
>
> All Member States have given a strong political commitment to the EU
and to each other to switch off analogue terrestrial TV transmissions by
2012 at the latest. Given the huge benefits of digital TV and of switching
off analogue terrestrial TV transmissions and given the significant
switchover progress across Member States it appears that the incentives at
Member State level are so substantial that a hard legal switch-off
obligation is not necessary. This does not exclude that the Commission
might consider such an obligation in the future if necessary.
> Switch off of analogue terrestrial TV has already taken place in
Belgium, Luxemburg, the Netherlands, Finland, Sweden, Germany, Denmark,
Latvia, Estonia, Spain and in major areas in Austria. It will take place by
end 2010 or earlier in the whole of Austria, Malta, and Slovenia. Analogue
terrestrial TV will be switched off between end 2010 and end 2012 in the
remaining Member States. Only Poland is considering completing analogue
switch off by 31 July 2013 and Ireland still has to publish its plans.
>
> With regard to consumer information strategies the Commission has
derived best practice from the national switchover plans and has
established a list of broadcast and equipment information to be made
available to citizens (see the Commission Staff Working Document Annex to
the Communication on Accelerating the transition from analogue to digital
broadcasting SEC(2005) 661 of 24.05.2005, available at: http://ec.europa.eu/information_society ... rected.pdf
). This is a solid basis for Member States to develop their national
information campaigns.
> Switchover has the potential to better serve the specific needs of
older people and of people with disabilities by providing assistive
services such as improved subtitling, audio commentary and signing.
Attention should be given to the inclusion of accessibility requirements in
the user interface e.g. EPGs (electronic programming guides) and receivers.
In addition, new services can be developed which improve accessibility for
people with disabilities.
>
> Information on the switch-over process in Poland can be found on the
website of the Ministry of Infrastructure at the following link: http://www.mi.gov.pl/2-4821a3600a6a5.htm
> I hope this is useful,
>
> Kind Regards,
>
> Andreas Roever

wojtek.dvb-t

Jakie wrażenia z dvb-t w pierwszym etapie?

Post autor: wojtek.dvb-t »

Jakie macie wrażenia dvb-t jaka jest jakość i ile programów?

damians1

Re: Jakie wrażenia z dvb-t w pierwszym etapie?

Post autor: damians1 »

Wrażenia mieszane, póki co w Warszawie korzyści nie ma żądnych w porównaniu do testowego muxa. Brak EPG w mux1, problemy z dźwiękiem na niektórych telewizorach i przesunięty czas. TVN Warszawa nadaje teraz z dużo mniejsza mocą.
Mamy za to teraz 4 kanały z plansza testowa.

wojtek.dvb-t

Re: Jakie wrażenia z dvb-t w pierwszym etapie?

Post autor: wojtek.dvb-t »

A my musimy w tarnowie jeszcze poczekać do lipca 2011.

A czy jest polsat 2 czy nie ma?

piotr2802

Re: Jakie wrażenia z dvb-t w pierwszym etapie?

Post autor: piotr2802 »

Dla mnie włączenie mux 2 w kilku lokalizacjach w kraju to żaden postęp w dziedzinie wdrażania DVB-T w Polsce, bo Ci co mieli dotychczas jakiekolwiek DVB-T mają w dalszym ciągu. Pozostałe gęsto zaludnione regiony Polski jak Małopolska i Śląsk ciągle bez sygnału DVB-T.
Dlaczego ten proces cyfryzacji kraju jest tak bardzo rozciągnięty w czasie.
Wystarczy spojrzeć na inne kraje w Europie jak np. Czechy gdzie już ponad 100 % powierzchni jest pokryte sygnałem DVB-T.
Podejrzewam też że data II etapu , czyli 31.12. 2010 tez jest nie przypadkowy. Chodzi o to aby jeszcze platformy cyfrowe nałapały klientów na promocje świąteczne, bo normalnie to powinni uruchomić DVB-T na Święta.
A swoją drogą to tez mi się wydaje że ten termin II etapu też nie zostanie dotrzymany , bo pojawią się inne problemu jak np. mroźna zima, duże opady sniegu itp.

cyfrojtek

Re: Jakie wrażenia z dvb-t w pierwszym etapie?

Post autor: cyfrojtek »

Lepiej żeby tego pierwszego etapu nie było nie ma żadnego programu TVP tylko kaszana tnie przedtem miałem idealny odbiór teraz tylko prywatnych nadawców. :(

goldfinger

Re: Opóźniona Cyfrówka ??

Post autor: goldfinger »

Na odpowiedź lobby satelitarnego na uruchomienie DVB-T nie trzebabyło długo czekać. TNK właśnie wprowadziło nową oferte ;).

Zablokowany