petycja-poparcie odnośnie wdrożenia w polsce DVB-T2

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
radio-fm

petycja-poparcie odnośnie wdrożenia w polsce DVB-T2

Post autor: radio-fm »

petycja-poparcie odnośnie wdrożenia w polsce wymagań technicznych dla nowo sprzedawanych odbiorników


proponuje petycje -poparcie dla uchwalenia , czy wydania rozporządzenia co do obowiązkowych standartów jakie musi(a nie tylko powinien) spełniać odbiornik TV sprzedawany od teraz zw Polsce

DVB-T2
Ethernet
DD5.1
a także CA i CI (na karte i moduł dekodujący) ,Bluetooth i USB z obsługą dysków HDD i Klawiatury
mile widziane bylo by też eSata



najlepiej to pójść jescze dalej,przy okazji zaosczedzic wiele energi nadaremnie marnowanej poprzez utrzymywanie całymi dniam w stanie włączenia komuterów PC np. dla samych komunikatorów i innych popierdółek typu sciaganie Torrentów ,czy ogladanie filmików z YouTube czy jemu podobnych serwisów,
-nakazując integracje TV z komputerem i przeglądarką internetowa -obowiązkowo (w gre wchodzi np. potężny 3 rdzeniowy Cell od Toshiby (koszt obecnie okolo 30USD),Via,Intel Atom itp. ten ostatni to zdaje sie 4 dolary)


TV zintegrowane z komputerem istnieją
przy tak ogromnej produkcji dla naszego 40 milonowego kraju , te wynalazki stały by się błyskawicznie przystępne cenowo

wszytko to co wymieniłem to nie jest żadna abstrakcja , blokuje to tylko brak chęci producentów TV
wystarczy ich tylko zmotywować pojawieniem sie zapotrzebowania
koszt podzeszpołów nie ma tu żadnego znaczenia ,i zamyka sie w kilkunastu dolarach,do kikudziesięciu (dla Cell) dolarów ,który by i tak znacząco stopniał przy milonowej proddukcji

i prosze opanujcie sie z tym ciągłym powtarzaniem dawno nie aktualnych sloganów ,że niby brak na rynku takich odbiorników
rząd wraz z odpowiednimi urzędami uchwalą i zatwierdzą stosowną norme, co do wymagań technicznych jakie taki TV sprzedawany w polce powinien spełniać
to i sprzęt się znajdzie
koszt demodulatora DVB-T2 w głowicy przerzucony na klienta ,a o dwa dolary wyższy na nikim nie zrobi wrażenia
poreszta przy masowej produkcji dla min.40 milonowego państawa jego koszt i tak spadnie do poziomu poniżej ceny obecnego obsługującego tylko DVB-T
jedyne podzespoły jakie odróżniają TV z DVB-T ,od nowego znacznie pojemniejszego DVB-T2
to demodulator w głowicy
takie istnieją i są wprodukcji od blisko już roku-czekając na wykorzystanie
tylko jak zawszeproducentomto niezbyt na ręke , aby sięgać po nowinki , skoro stre sie dobrzesprzedaje , ,poprostu taki chory marketing ,myślą na tym zarobić podwójnie ,sprzedać obecnie to co przestarzałe i archaiczne , by mięć w zanadrzzu haczyk na wyciągnięcie od nas kolenych plików banknotów

to tylko dwa dolary różnicy + jedna urzędnicza decyzja
zaręczam żepo niej , nie minie miesiąc-dwa-gora trzy , a rynek zaleje potok TV ,które będą wto wyposażone , i top za cenr obecnych TV
powiedzcie mi który producent teleiwzorów ,odpuści sobie sprzedaż swoich telewizorów na 40 milonowymrynku , i zdecyduje sie że woli jednak zaoszczędzić dwa dolce ,niż zarobić miliardy ?
znaajdziesie taki głupi-wątpie


inaczej kolejny raz obudzimy sie z ręką w nocniku
nikt- żaden cywilizowany kraj Europy wchodzący tej jesieni w cyfryzacje nie myśli o starym DVB-T

gdzie tu sens tej całej cyfryzacji - dla jednego kanału w jakości HD ?
obudżcie Się!

chyba ze chcecie co rok kupowac nowe TV ?
jeśli tak , to ich producenci i wraz zarządami naszych cyfrowych platform już zacierają rączki
a dzięki nim urzędnicy -nie powiem że nieśmiało odsuwający biurka swojich urzędniczych biureczek
wyciągając swoje brudne łapska do tzw. jak się toteraz pięknie nazywa Lobbystami ,
wyciągających ręce po naszą ciężko zarobioną kase ,która tak sobie krąży pod ich biurkami z rąk do rąk


nie dajmy sie wyrolować na DVB-T - żądajmy DVB-T2 i gniazdka ethernetowego w każdym TV

dal obecnych nadawców to także aktualnie znikomy koszt ,przeskoczenia teraz-kiedy mamy jescze możliwośc na DVB-T2
w wiekszości modulatorów i multilexerów jest możliwośc przełączeniana kodowanie DVB-T2 , czasami wymagany upgrade softu
poresztą sam mulilexer i modulator nadajnika = conajwyżej kosztowi kilkadzesięciu sekund reklamy telewizyjnej,więco czym tu wogóle gadać

DVB-T bez programów HD , to jak piąte koło u wozu
ale rządzącym widać brakuje mózgów by to zrozumieć , że wystrczy już tej kiepskiej jakości sprzed II wojny swiatowej
serwowanej nam przez kilkdziesiąt lat

---------------
podsumowując

wystarczy jedna decyzja wszech(nie)mogących urzedasów- która nic nikogo nie kosztuje ,mobilizuje tylko do działania nakreślając i tak nieunikniony kierunek
a nagle sie okaże że każdy potrzebuje taki TV
no i do pełni szczęścia także łącze internetowe
i tak niewykładając praktycznie żadnych publicznych pieniędzy =zyskujemy ogromne przychody z Vatu (bo kto by nie chciałm mieć takiego nowoczesnego sprzetu w swoim mieszkanku) i potężny impuls do rozwoju infrastruktury internetowej ,docierajacej do każdego mieszkania ,każdego TV w Polsce

dzieki temu również dorośli ,niepotrzebnie-lecz jakże często odczuwający jakiś tam lęk przed PC ,a może i wstyd przed swoimi dziećmi
już nie tylko ich pociechy buszowały by po stronach internetowych ,sklepikach internetowych i serwisach aukcyjnych
i to na własnym TV , pozwalając sobie odsapnąć przed wszędobylskimi reklamami serwowanymi nam w TV
przy okazji generując ogromne przychody dla budżetu państwa z podatku Vat od tychże zakupów -
-korzystając z wbudowanej przeglądarki i podpiętej przez USB lub BlueToutch klawiatury


pozatym nie do zbagatelizowania jest rzecz równie ważna- interaktywny udział telewidza -od momentu wpięcia takiej wtyczki w gniazdo Ethernet

może znajdzie się ktoś
kto dostrzega to co widze ja , że Polska Naziemna Telewizja Cyfrowa(w DVB-T2),niemusi być kulą unogi podatników
lecz dzięki możliwości skorzystania w każdym polskim domu z takiego multmedialnego TV podpiętego pod internet ,może stać się kołem zamachowym polskiej gospodarki

wystarczy sie wkoło rozejrzec i nie trdno dostrzec dostrzec-domyślić się ,że zdecydowana większość dorosłych niema pojęcia o obsłudze komputera
niedotykasiedo niego nie korzysta zjego możliwości , nawet gdy jest od w domu , zazwyczaji tak jest okupowany tylko prez nasze pociechy

Gdybym to ja był na miejscu pani prezes UKE -Pani Strzeżyńskiej
nigdy bym sobie nie darował,gdybym nie wykorzystał takiej szansy rozwoju kraju prawie za friko

Możliwości technologiczne istnieją
wspomnialem wczesniej o Intel Atom,sa i inne gotowe do wykorzystania natychmiast w stworzeniu takiego odbiornika ,drugi to np procek od VIA
jednak najbardziej rozsądnymm byłoby wykorzystanie możliwości jakie oferują procesory Cell od Toshiby
która akurat na pożną jesień szykuje serie swoich telewizorów o o nie opartych ,o prawdopodobnie takich możliwościach -jakie tu proponuje ,i to w najskromniejszej z z przyszłych jego wersji.
TV toshiba z procesorem Cell (gdyby sie pani prezes UKE postarała i zrobiła Toshibe jakimś strategicznym partnerem polskiej Cyfryzacji, o ile ta miałaby ochote na spełnienie wspomnianych wymagań technicznych dla polskiego DVB-T2+Internet (w jednym)
nie sądze by toshiba , czy inne firmy nie mające na ten czas procesora o takiej wydajnościj ak Cell, ktore by za nia podążyły pogardziły by tyloma milonami potencjalnych klientów naswoje Tv

nierozumiem co za problem będąc prezesem UKE zaprosić-zwołać przykładowo przedstawicieli polskich i światowych producentów Telewizorów (a w tym akurat jesteśmy potentatem na skale europejską)
wręczyć im wymagania jakie taki odbiornik bedzie musiał spełnić
miesiąc na ustossunkowanie się i kolejny na wdrożenie do produkcji

może i byłby mile widziany jakiś bonus dla spełniających te wymogi ,w postaci niewiem : zwolnienia podatkowego , czy zwolnienia z Vat dla kupujacych takowe ,aczkolwiek watpie aby to bylo potrzebne
Ostatnio zmieniony 17 lipca 2009, o 04:11 przez radio-fm, łącznie zmieniany 2 razy.

PanGie
Posty: 158
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: petycja-poparcie odnośnie wdrożenia w polsce DVB-T2

Post autor: PanGie »

To ja żądam DVB-T3, 3D, WiFi i mikrofalówki w telewizorach. No i oczywiście UHD i dźwiek 27.1 :D

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: petycja-poparcie odnośnie wdrożenia w polsce DVB-T2

Post autor: Puma »

Chcesz DVB-T2? czyli bezużyteczny w Polsce :lol: W Polsce jest DVB-T+, taki ma być wdrażany system...ja nie chcę kolejnego opóźnienia bo Tobie się zachciało DVB-T2.

http://www.jakitelewizor.pl/dvbt2_przys ... 19700405,1

Ps. choć jak czytam jest kompatybilny w dół.

varicap

Re: petycja-poparcie odnośnie wdrożenia w polsce DVB-T2

Post autor: varicap »

A podobno nie żyjemy w ustroju totalitarnym (w którym wąska grupka "światłych" WIE LEPIEJ jak doprowadzić do powszechnej szczęśliwosci "tę cholerną, upartą hołotę").
NIKT NIE BĘDZIE DECYDOWAŁ jaki odbiornik sobie kupię.
Już były takie plany (autorstwa KRRiT), które miały nakazać aby każdy sprzedawany w kraju odbiornik radiowy miał zakres fal długich.
Niestety UE idzie w podobnym kierunku. NIECH WŁADZA OGRANICZY SIĘ DO AKCJI INFORMACYJNYCH.
Takie totalitarne zapędy zawsze "w trosce" o moje dobro okazują się we mnie ciosem.
"W trosce" o to bym nie daj Boże nie kupił "złego" odbiornika - władza wymiecie z rynku wszystkie tańsze.
No bo MUSI mieć to i tamto i taki czy inny duperel (np EPG którego ja wogole używać nie będę).
Niech sobie EPG będzie nadawane ale jego entuzjaści SAMI kupią potrzebny odbiornik.
Niech nikt nie określa z jakimi funkcjami dodatkowymi ma być MÓJ odbiornik.
To tak jakby założmy w 2000 roku wprowadzić nakaz aby każdy TV był przystosowany do odbioru NICAM stereo.
I pa pa małe 14" telewizorki. URZĄD wie lepiej czego chcesz obywatelu.
Takie działania zawsze prowadzą do wynaturzenia i kończą się TOTALNĄ dyktarurą zostawiajacą miliony trupów za sobą (znamy to z historii od Rewolucji Francuskiej przez nazizm a na komuniźmie skończywszy).
Ja bardzo się boję takich uszcześliwiaczy swiata.
Inna sprawa że takie kwoczenie nad konsumentem do reszty pozbawia go myślenia.
Już teraz po sklepach uganiają się tabuny bezrozumnych konsumentów, dajacych sobie wcisnąć odbiornik DVB-T bez MPEG-4.
I nie w nakazach droga a w INFORMACJI.
Ta chyba jest wciąż postzegana jako dobro reglamentowane skoro władza wciąż chce ustalać co klient ma kupić (te projekty KRRiT i fale dlugie) a nikt nie raczy INFORMOWAĆ.
Takie skrzywienie po komunie. PO CO obywatel ma coś wiedzieć. Jeszcze zrobi z wiedzy zły uzytek (przeciw jego "uszczęśliwiaczom"). Lepiej nakazać, zakazać. Niech robi to samo ale bezrozumnie. Nich robi to bezmyślnie. Nie musi wiedzieć dlaczego tak.
vari

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: petycja-poparcie odnośnie wdrożenia w polsce DVB-T2

Post autor: Jarosław Bałuka »

Puma pisze:Chcesz DVB-T2? czyli bezużyteczny w Polsce :lol: W Polsce jest DVB-T+, taki ma być wdrażany system...ja nie chcę kolejnego opóźnienia bo Tobie się zachciało DVB-T2.

http://www.jakitelewizor.pl/dvbt2_przys ... 19700405,1

Ps. choć jak czytam jest kompatybilny w dół.
W naszym kraju ma być DVB-T. Nie ma czegoś takiego jak DVB-T+.

karol91

Re: petycja-poparcie odnośnie wdrożenia w polsce DVB-T2

Post autor: karol91 »

I po co wam DVB-T2 w Polsce, jak i tak nie będzie co do niego wrzucić?! Nawet obecność TVP HD w którymkolwiek multipleksie jest wielką niewiadomą, TVN HD i (mityczny) Polsat HD w życiu nie oddadzą swojego kanału do DVB-T(2). Nie widzę więc problemu. Nie liczcie też na nowych graczy - Eska TV HD czy RMF Maxxx TV HD. Jeśli już DVB-T2 zostanie wprowadzony, to na bardzo odległym, KODOWANYM multipleksie. Kto będzie korzystał z jego usług? Nie wiem, ale ten ktoś na pewno będzie dysponował odpowiednim odbiornikiem - zakupionym przez siebie bądź dostarczonym przez firmę, która będzie nadawała tam swoje kodowane kanały.

stanny

Re: petycja-poparcie odnośnie wdrożenia w polsce DVB-T2

Post autor: stanny »

tak trzymać towarzyszu "radio-fm"!!!my wiemy lepiej co jest dla was dobre!!! a ja do jasnej cholery żądam żeby się wszystkie pasożyty ode mnie od....ły!!!będę chciał oglądać jakąś stację to nawet jak będzie w MPEG-8,5 to kupię i już,a jak nie to żadna siła mnie nie zmusi do oglądania. to co teraz jest prezentowane przez tzw.misyjną telewizję(czemu jeszcze na tę misję jej pracownicy nie wyjechali?najlepiej barrrdzo daleko oraz komercyjne to nawet nie kpina z widza, ani żenada to po prostu pokazanie gdzie średnio inteligentnego człowieka mają....chyba człowieku nie czytałeś Orwella i masz mniej niż 20 lat, że takie głupoty wypisujesz. głowę się ma po to aby myśleć a nie po to żeby woda do karku się nie wlewała. sorry uniosłem się....

husky83

Re: petycja-poparcie odnośnie wdrożenia w polsce DVB-T2

Post autor: husky83 »

radio-fm pisze:petycja-poparcie odnośnie wdrożenia w polsce wymagań technicznych dla nowo sprzedawanych odbiorników
Po części się zgodzę z określeniem standardów dla nowych odbiorników dostępnych w sklepach żeby nikt nie sprzedawał sprzętu który w DVB-T nie będzie działął.. Ale z drugiej strony.. A może ktoś ma kablówkę? a może ktoś ma satelitę ? Jemu DVB-T w tv nie potrzebne, więc po co ma za nie płacić...


radio-fm pisze:obowiązkowych standartów jakie musi(a nie tylko powinien) spełniać odbiornik TV sprzedawany od teraz zw Polsce

DVB-T2
Ethernet
DD5.1

a także Bluetooth i USB z obsługą dysków HDD i Klawiatury
a ja proponuję lekcje j.polskiego - co to jest 'standart'? chyba że chodziło o standard..
Pomijam kwestię samego DVB-T mpeg2, DVB-T mpeg4 (faktycznie przez niektórych nazwyanym DVB-T+), DVB-T2..
Ale po co niektórym Ethernet? Jak ktoś potrzebuje, to sobie kupi z ethernetem, a jak nie to po co ma za to płacić dodatkowo?
DD5.1? I od razu głośniki poproszę do tego....
Bluetooth i USB z obsługą HDD i klawiatury.. Hyh... no to pojechałeś z tym bluetooth (bo z usb to nie koniecznie).
Ale czy KAŻDY MUSI mieć to w swoim tv i płacić za to czego nie używa?




radio-fm pisze:najlepiej to pójść jescze dalej,przy okazji zaosczedzic wiele energi nadaremnie marnowanej poprzez utrzymywanie całymi dniam w stanie włączenia komuterów PC np. dla samych komunikatorów i innych popierdółek typu sciaganie Torrentów ,czy ogladanie filmików z YouTube czy jemu podobnych serwisów,
-nakazując integracje TV z komputerem i przeglądarką internetowa -obowiązkowo (w gre wchodzi np. potężny 3 rdzeniowy Cell od Toshiby (koszt obecnie okolo 30USD),Via,Intel Atom itp. ten ostatni to zdaje sie 4 dolary)
Tak, bo ja - tak jak Ty caly dzień ściągam torrenty i siedzę na gg.. Nie wszyscy tam robią..Ja np. oszczędzam energię tak że nie włączam tv tylko oglądam ją na kompie.. mój laptop bierze max 90W, co jest dużo mniejszą wartością niż przeciętny telewizor..

radio-fm pisze: przy tak ogromnej produkcji dla naszego 40 milonowego kraju , te wynalazki stały by się błyskawicznie przystępne cenowo
Fakt, cena oscylowałaby w granicach 6-7 tysięcy...
radio-fm pisze: wszytko to co wymieniłem to nie jest żadna abstrakcja , blokuje to tylko brak chęci producentów TV
Poszukaj, pewnie jakiś producent ma takie TV.. Cena może zaczynać się od 10.000 zł...

radio-fm pisze:koszt podzeszpołów nie ma tu żadnego znaczenia ,i zamyka sie w kilkunastu dolarach,do kikudziesięciu (dla Cell) dolarów ,który by i tak znacząco stopniał przy milonowej proddukcji
taaaa.... nie do końca wiesz co mówisz..



reszty nie komentuje, bo nie warto..

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: petycja-poparcie odnośnie wdrożenia w polsce DVB-T2

Post autor: Puma »

Jedynie co bym wprowadził jako obowiązek to sprzedania telewizorów z DVB-T MPEG-4 a nie jak to ma czasami miejsce MPEG-2...ewentualnie sprzedawca powinien informować że telewizor z MPEG-2 można sobie w d.. wsadzić ;)

Kafar

Re: petycja-poparcie odnośnie wdrożenia w polsce DVB-T2

Post autor: Kafar »

Może nie popadajmy w skrajności. Pewnie jakieś najbogatsze 5 krajów UE sobie wdroży DVB-T2. Telewizja naziemna to nie jest jedyna możliwość oglądania TV. Amerykanie mają swoje ATSC i nic z tego nie wynikło. Lepsze jest wrogiem gorszego, jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. To tak jabyś teraz wycofał DVD i narzucił BlueRaya. A ceny wiadomo jakie są. Co z tego że wyższa rozdzielczość i lepsze parametry - ale może nie każdego stać i nie każdy ma potrzebe oglądania filmów takiej jakości we własnej sali kinowej??
Chcesz jednym pudełkiem zastąpić komputer i odbiornik - popracuj sobie na 40 calowym ekranie LCD/PDP przy natywnej rozdzielczości przeglądając neta po 2 godziny dziennie - komfort niesamowity :|
Nie- do codziennej pracy oddzielny komputer, więc gdzie tu sens integracji i energooszczędności.
Dziś są sobowy które cenią sobie winylowe płyty ponad CD, SACD, MP3 itp, sądze, że tak samo by znalazł ludzi ceniących TV analogową ponad cyfrową i odbiorniki CRT ponad LCD/PDP.
Wszystko wymaga czasu i zwrócenia się kosztów opracowania i produkcji aby było na akceptowalnym poziomie.
A teraz słowo o platformach Via Nano, Intel Atom- może sam Atom jest i energooszczędny 2W - ale dołożysz mu chipset 945GCE i robi się 25W tyle co Via w całości. Wydajność tych niedoróbek jest śmieszna- Intel stworzył Atoma aby wypchnąć zapasy magazynowe chipsetów 945G, nie opracowując dedykowanego. Platformy oparte na Atomie mają problemy z płynnością odtwarzania 720p nie wspominając o pełnym HD.
Nie wszystko co nam wciskają musi być dobre- laptopy z materiałó piano black dla amerykańskich emo-nastolatek, a nie matowe, LCD z powłoką crystal a nie matową, co było wyznacznikiem sprzętu dla biznesu. Sprzęt ma przede wszystkim działać i być funkcjonalny, a nie ładnie wyglądać - standardy na papierze też. Jesli jednostki chcą Ethernet w TV- prosze bardzo: Media-Serwer i można działać kto chętny. Taka integracja usług dopiero by pociągnęła koszta na nadajnikach i obciążenie wszystkiego: zobaczcie jak ledwie zipią centrale TP obciążone iSamami do NeostradyTV.
O procesorach ARM i nVidia Tegra wypadałoby wspomnieć- jeszcze by brakowało, aby na Vii lub Atomie Microsoft dostał wyłączność do softu- tanio jak nigdy. Za Cella Sony/Toshiba/IBM też nieźle sobie życzą. Do obsługi HD wystarczy jeden rdzeń tak jak to robi Toshiba w droższych laptopach, a nie 3 czy pełne 8 jak w PS3 - po co podnosić koszta.
Zobacz na ceny netbooków: stare dobre Pentium3-M 1,2GHz niewiele z wydajnością ustępuje temu Atomowi, a w cenie netbooka kupisz normalnego laptopa który nie będzie grymasił przy 1080p. Statystyczny pobór prądu klasycznego notka 13.3-15,4" z podświetleniem LED i prockami Intel Core pod obciążeniem zamyka się w 35-40 W.
Puentując - czy w telefonie komórkowym używasz wszystkich funkcji, które on oferuje??

karol91

Re: petycja-poparcie odnośnie wdrożenia w polsce DVB-T2

Post autor: karol91 »

Kafar pisze:Pewnie jakieś najbogatsze 5 krajów UE sobie wdroży DVB-T2.
Zdziwisz się. http://www.broadbandtvnews.com/2009/05/ ... -take-off/
Zobaczymy jak Serbia na tym wyjdzie. Póki co nikt nie produkuje telewizorów z wbudowanym tunerem DVB-T2, o wymiennych głowicach też nic nie słyszałem. Jedyne co proponowałbym zapisać w Polsce, to wymóg rozszerzenia sprzedawanych tunerów o głowicę DVB-T2 w przyszłości (czyli tunery z wymienną głowicą), gdyby zaszła taka potrzeba. MPEG-4 przecież już będą potrafiły obsługiwać. Z tymże uważam, że DVB-T2 jest zbyt trudne w odbiorze. Na pewno nie da się tego złapać na pokojowej antenie, chyba że mieszkamy w sąsiedztwie nadajnika.

radio-fm

Re: petycja-poparcie odnośnie wdrożenia w polsce DVB-T2

Post autor: radio-fm »

Puma pisze:Chcesz DVB-T2? czyli bezużyteczny w Polsce :lol: W Polsce jest DVB-T+, taki ma być wdrażany system...ja nie chcę kolejnego opóźnienia bo Tobie się zachciało DVB-T2.

http://www.jakitelewizor.pl/dvbt2_przys ... 19700405,1

Ps. choć jak czytam jest kompatybilny w dół.
oczywiście że DVB-T2 jest kompatybilny wstecz z DVB-T
pochwal się co zrobisz , jak uruchomią kolejne multiplexy ,które na bank i tak będą w DVB-T2 o czym wiadomo od dawna, więc po co te cyrki ?
opóznienie to i tak już jest.
Ciekawe kto skorzysta blokując uruchomienie DVB-T2 , no któżby -jeśli nie platformy cyfrowe?
mamiące naiwniaków reklamowaniem swojej bajecznej HD - na którą w multiplexach miejsca brak!

za 2-5lat z 99% społeczeństawa będzie w posiadaniu dużych TV ,w wiekszośći Full HD ,
tylko pytanie co na nich będą oglądać - telewizje o jakosci rodem z czasów początków jej powstania w 1928 roku ?
mamy skakać z radości że dodano nam kolor i dżwięk w Nicam , extra -aż tyle przez ponad 80 lat !
to jest wręcz szokujące !
w czasach gdy Japonia uruchomila już UHDTV (7680 x 4320 pikseli przy 60p. z dżwiękiem 3D w 22.2
(pamiętam HD startowała tam jak jeszce śmigałem z tornistrem do podstawówki)
niektórzy z was radzą aby to znowu odwlec...
pytam do kiedy ,do 100 lecia istnienia TV ?,to może lepiej-do tysiąclecia ,
to przynajmniej nie będziemy sobie tym zaprzątać głów

tyle szumu z tą cyfryzacją ,i efekt mizerny
jeden jedyny rodzynek TVP HD ,który i tak z braku miejsca w większości testowych nadajników został ostatnio skasowany
DVB-T2 to 40%...70% wiecej miejsca, tak bardzo brakującego do emisji w HD

a my nadal rozważamy czy czy HD czy SD - śmiechu warte
kto za kilka lat bedzie jescze chiał ogladać SD , ciekawe kto ?

niestać nas na kolejną powszechną recyfryzacje z SD na HD

varicap pisze:A podobno nie żyjemy w ustroju totalitarnym (w którym wąska grupka "światłych" WIE LEPIEJ jak doprowadzić do powszechnej szczęśliwosci "tę cholerną, upartą hołotę").
NIKT NIE BĘDZIE DECYDOWAŁ jaki odbiornik sobie kupię.
Już były takie plany (autorstwa KRRiT), które miały nakazać aby każdy sprzedawany w kraju odbiornik radiowy miał zakres fal długich.
Niestety UE idzie w podobnym kierunku. NIECH WŁADZA OGRANICZY SIĘ DO AKCJI INFORMACYJNYCH.
Takie totalitarne zapędy zawsze "w trosce" o moje dobro okazują się we mnie ciosem.
"W trosce" o to bym nie daj Boże nie kupił "złego" odbiornika - władza wymiecie z rynku wszystkie tańsze.
No bo MUSI mieć to i tamto i taki czy inny duperel (np EPG którego ja wogole używać nie będę).
Niech sobie EPG będzie nadawane ale jego entuzjaści SAMI kupią potrzebny odbiornik.
Niech nikt nie określa z jakimi funkcjami dodatkowymi ma być MÓJ odbiornik.
To tak jakby założmy w 2000 roku wprowadzić nakaz aby każdy TV był przystosowany do odbioru NICAM stereo.
I pa pa małe 14" telewizorki. URZĄD wie lepiej czego chcesz obywatelu.
Takie działania zawsze prowadzą do wynaturzenia i kończą się TOTALNĄ dyktarurą zostawiajacą miliony trupów za sobą (znamy to z historii od Rewolucji Francuskiej przez nazizm a na komuniźmie skończywszy).
Ja bardzo się boję takich uszcześliwiaczy swiata.
Inna sprawa że takie kwoczenie nad konsumentem do reszty pozbawia go myślenia.
Już teraz po sklepach uganiają się tabuny bezrozumnych konsumentów, dajacych sobie wcisnąć odbiornik DVB-T bez MPEG-4.
I nie w nakazach droga a w INFORMACJI.
Ta chyba jest wciąż postzegana jako dobro reglamentowane skoro władza wciąż chce ustalać co klient ma kupić (te projekty KRRiT i fale dlugie) a nikt nie raczy INFORMOWAĆ.
Takie skrzywienie po komunie. PO CO obywatel ma coś wiedzieć. Jeszcze zrobi z wiedzy zły uzytek (przeciw jego "uszczęśliwiaczom"). Lepiej nakazać, zakazać. Niech robi to samo ale bezrozumnie. Nich robi to bezmyślnie. Nie musi wiedzieć dlaczego tak.
vari
to dlaczego nie protestowałeś gdy wprowadzono wspomniany NICAM
-gdy nakazano przełączenie się z Secamu na PAL?
czy zauważyłeś jakikolwiek skok cenowy na sprzedawane w sklepach telewizory , ktore przez tą urzędniczą decyzje nagle musiały być z takim wyposażeniem sprzedawane ?

lepsze wcale nie musi być droższe, przeciwnie-sprzedawane masowo w setkach tysięcy ,w milionach może być wręcz tańsze,nawet znacznie tańsze
producenci sie błyskawicznie dostosowali do wymogów jakie im narzucono
nikt z nich nie płakał że polska odmiana NICAMU leci na innej podnośnej niż w reszcie świata
czy miało to jakikolwiek przeżożenie na wzrost kosztów produkcji , a w konsekwencji ceny w sklepie ?
niemiało żadnej!

wspominasz o Rewolucji Francuskiej,to i wspomnij i o tym ze Francja jest jednym z tych cywilizowanych krajów , która wprowadziła wymagania techniczne jakie muszą spełniać sprzedawane tam odbiorniki Naziemnej Telewizji Cyfrowej i i Dekodery Satelitarne platform cyfrwych

nie jest moją intencją pozbawianie Cię (ani nikogo innego) możliwości wyboru odbiornika, czy czegokolwiek innego
lecz poprzez ustalenie takich jednolitych i przejrzystych wymagań - zmobilizowanie producentów sprzętu !
co nie wmówisz mi że nieuchronnie przełoży się to w jakimkolwiek stopniu na końcowa cene odbiornika
samo DVB-T2 nic praktycznie by nas nie kosztowało - zero kosztów , same zalety
odbiornik sprzeda się za tyle - ile konument kupujący go w sklepie bedzie w stanie , lub ile będzie miał ochote za niego wyłożyć
wyposażenie odbornika jakie zaproponowałem to znikoma część tego co potrafi istsniejąca już technologia
producenci i tak maja poza tym co u nas stało by sie wyposażeniem obowiązkowym (nawet w tych najtanszych telewizorach)ogromne pole do popisu w wyposażaniu bardziej wypasionych TV w przeróżne bajery i opcje

mogło , myślę że nawet napewno byłoby to to nakręcenie gospodarki ,na na której my -jako społeczeństwo byśmy jescze zarobili
a nie bezmyślnie topili kolejnych pieniędzy podatników w cyfryzacje, którą i tak za kilka lat powtórzyć
Ostatnio zmieniony 17 lipca 2009, o 14:21 przez radio-fm, łącznie zmieniany 1 raz.

varicap

Re: petycja-poparcie odnośnie wdrożenia w polsce DVB-T2

Post autor: varicap »

radio-fm pisze: to dlaczego nie protestowałeś gdy wprowadzono wspomniany NICAM
-gdy nakazano przełączenie się z Secamu na PAL?
czy zauważyłeś jakikolwiek skok cenowy na sprzedawane w sklepach telewizory , ktore przez tą urzędniczą decyzje nagle musiały być z takim wyposażeniem sprzedawane ?
Z prostego powodu. Wtedy nikt nie postulował aby ZAKAZAĆ SPRZDAŻY telewizorów z samym SECAMem czy bez NICAMu. Nie rozpisywał się na temat "obowiązkowych funkcji" jakie musi spelniać KAŻDY telewizor. Ba ! Nawet wolno było kupić TV bez pilota.
Zauważasz różnicę pomiędzy tamtą sytuacją a Toją propozycją ?
Ja nie prosteuję przeciw zmianom tylko przeciw zabierani mi jako obywatelowi możliwości zakupu TAKŻE "złych" produktów.
radio-fm pisze: lepsze wcale nie musi być droższe, przeciwnie-sprzedawane masowo w setkach tysięcy ,w milionach może być wręcz tańsze,nawet znacznie tańsze
producenci sie błyskawicznie dostosowali do wymogów jakie im narzucono
nikt z nich nie płakał że polska odmiana NICAMU leci na innej podnośnej niż w reszcie świata
I tu się mylisz.
Krajem który ma inną podnosną NICAM niż reszta świata jest tylko Wielka Brytania (mimo że jest prekursorem tej technologii).
Oni mają fonię 6,0 MHz. Kraje które mają fonię 5,5 MHz lub 6,5 MHz mogą mieć podnośną NICAM 5,85 MHz jak ma Polska czy tez jak miała Szwecja (gdy miała jeszcze analog).
Nie moja wina że akurat jeśli TV mial płytkę NICAM to wsadzano taką bezmyślnie na rynek Brytyjski do TV przysyłanych tutaj.
Jeśli jednak wsadzono właściwą płytkę to nagle okazywało się, że TV mimo nieprzestrojonej fonii..... odbiera nasze stacje z głosem. Bo nieprzestrojona była fonia analogowa FM a dekoder NICAM się załączał i przejmował tor audio. Akurat w NICAM w przeciwieństwie do A2, jest przesyłany kompletny dzwięk obu kanałów i dekodowanie NICAM wogóle nie potrzebuje sygnału fonii analogowej.
Ten może zniknąć, być zakłócony itp a jeśli sygnal NICAM nadal idzie to widz nie zauważa różnicy.
radio-fm pisze: nie jest moją intencją pozbawianie Cię (ani nikogo innego) możliwości wyboru odbiornika, czy czegokolwiek innego
lecz poprzez ustalenie takich jednolitych i przejrzystych wymagań - zmobilizowanie producentów sprzętu !
co nie wmówisz mi że nieuchronnie przełoży się to w jakimkolwiek stopniu na końcowa cene odbiornika
Ja nie chcę by ustalano "jedynie słuszny" sprzęt wystawiony w sklepach do sprzedaży, co postulowałeś w swym poscie.
Nie mieści mi się w głowie by można było nakazać by sprzedawany sprzet MUSIAL MIEĆ HDD, bluetooth czy inne rzeczy - zupełnie mi nie potrzbne.
I nie uważam aby to nie miało związku z ceną sprzętu bo taki bez HDD i innych bajerów naturalnie będzie tańszy.
radio-fm pisze: samo DVB-T2 nic praktycznie by nas nie kosztowało - zero kosztów , same zalety
odbiornik sprzeda się za tyle - ile konument kupujący go w sklepie bedzie w stanie , lub ile będzie miał ochote za niego wyłożyć
Ja uważam inaczej.
Od małych regulacji prostych spraw życia codziennego obywateli zaczyna sie każdy totalitaryzm.
Najpierw uregulujemy warunki urządzeń (każdy musi mieć HDD - kazdym musi być szczęśliwy !)
a potem uregulujemy same ceny.
Na końcu okaże się, że w sklepach nie manic. Pojawią się "bony na dekodery", któych dalej będzie brakować a kto będzie chciał kupić - kupi na lewo na czarnym rynku.
I drożej.
vari

maniek88

Re: petycja-poparcie odnośnie wdrożenia w polsce DVB-T2

Post autor: maniek88 »

Nie rozumiem jednej rzeczy... Przecież teraz jest wolny rynek, klient idzie do sklepu i kupuje co chce. Jak można sobie wyobrazić że Państwo Polskie narzuca producentom wymagania jakie mają produkować telewizory. A to że telewizor ma spełnić wymagania w postaci obsługi internetu, zamieszczenia Cell są co najmniej śmieszne. Przecież taki sprzęt trzeba testować przez kupę czasu zanim się dopuści do produkcji że o samym jego zaprojektowaniu nie wspomnę (myślisz że 2 miesiące wystarczą?? Sprawdź ile projektowali np. PlayStation3). Następna sprawa to po co integrować TV z komputerem (co już w ogóle jest śmieszne i niepraktyczne, zużyje więcej energii) skoro praktycznie wszyscy mają już PC/laptopy. Telewizor jak z samej nazwy służy do oglądania telewizji, ewentualnie odtwarzania materiałów AV.

Państwo może sobie jedynie wprowadzać to swoje DVB-T. Co do DVB-T2 to powiem tak: wolę mieć teraz wprowadzone zgodnie z harmonogramem DVB-T i móc oglądać telewizję, której jakość jest dla mnie wystarczająca niż czekać ileś czasu bo ktoś na finiszu przypomniał sobie że to jednak trzeba inny standard wprowadzić. Zanim się wytestuje i wprowadzi DVB-T2 to będzie już dostępny inny i tak w koło. Jak się komuś nie podoba i mało programów w HD zawsze może zakupić Cyfrowy Polsat/Cyfrę+/N - nikt przecież tego nie zabrania.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: petycja-poparcie odnośnie wdrożenia w polsce DVB-T2

Post autor: JaroslawMroczkowski »

W obecnej chwili DVB-T2 nie jest jeszcze technologią na tyle dojrzałą by śmiało i bez ryzyka wchodzić w nią w 40 milionowym kraju. Pierwsze 2, 3 mux'y będą DVB-T.
Nie wykluczone, że kolejne zostaną uruchomione w T2, T3 czy cokolwiek wtedy będzie na topie. Ponieważ sprzęt odbiorczy powinien być kompatybilny wstecz, każdy kto zakupi nową usługę będzie mógł oglądać także programy z pierwszych mux'ów. (pamiętajmy, że kolejne mux'y będą najprawdopodobniej płatne więc i tak konieczna będzie wymiana sprzętu by móc oglądać kodowane treści.)

Kafar

Re: petycja-poparcie odnośnie wdrożenia w polsce DVB-T2

Post autor: Kafar »

Zdziwisz się. http://www.broadbandtvnews.com/2009/05/ ... -take-off/
Zobaczymy jak Serbia na tym wyjdzie. Póki co nikt nie produkuje telewizorów z wbudowanym tunerem DVB-T2, o wymiennych głowicach też nic nie słyszałem. Jedyne co proponowałbym zapisać w Polsce, to wymóg rozszerzenia sprzedawanych tunerów o głowicę DVB-T2 w przyszłości (czyli tunery z wymienną głowicą), gdyby zaszła taka potrzeba. MPEG-4 przecież już będą potrafiły obsługiwać. Z tymże uważam, że DVB-T2 jest zbyt trudne w odbiorze. Na pewno nie da się tego złapać na pokojowej antenie, chyba że mieszkamy w sąsiedztwie nadajnika.
No i niech sobie wdrażają - będzie przykład zobaczymy jak na tym wyjdą, może będzie się można na ich błędach uczyć. U nas niech ruszy ten pierwszy MUX przynajmniej według harmonogramu, bo wrzesień to w czarnych barwach widze. A np ewentualne testy 2 MUXa w 2010 roku jak pojawi się sprzęt będzie można w DVB-Tx, gdzie x większe bądź równe od 2. Jak taki mądry jesteś to zmuś jakimkolwiek pismem światowych wytwórców, albo polskich sprzedawców - prawo zawsze da się obejść - tyle szmelcu Mediona itp z MPEG-2 na alledrogo rzucają, a ludzie kupują. Jedynym ratunkiem są wymienne głowice, ale znając życie to cena głowicy do wymiany i tak będzie się rónała nowemu odbiornikowi. To ludzie niech sobie decydują - tak jak nie każdy potrzebuje najlepszego komputera albo najszybszego samochodu. Najczęściej i tak nawet połowy możliwości takiego zakupu nie wykorzysta. Jak ktoś chce niech kupuje Core2Duo np, choć z powodzeniem starczyłby mu Pentium3 lub PentiumM. Zobacz jak producenci procesorów zmieniali podstawki - to nie jest takie proste - każdy chce zarobić i dlaczego wraz z wprowadzniem nowego procesora nie zmienić gniazda i układów logiki?? Teraz dopiero się zdarzają kompatybilności: np rodzina podstawek AM2, ale to nie w każdym dowolnym przypadku. To co jest ideałem dla jednego człowieka, u drugiego jest przekleństwem. Żeby być obiektywnym trzeba stanąć po obydwu stronach barykady, a nie tylko jednej.

iksmodar_pn

Re: petycja-poparcie odnośnie wdrożenia w polsce DVB-T2

Post autor: iksmodar_pn »

Ja tak przy okazji - bo aktualnie rozglądam się za odbiornikiem TV...

Nie trzeba było oficjalnie specyfikować co telewizor powinien umieć, ale wiele z tych nowości o których w tej petycji - można już spotkać w sklepach, przykładowo: wyświetlanie filmu (również w jakości HD) z pendrive'a a jak tego mało to z Hdysku po USB albo jeśli nadal mało to z udostępnionego dysku w sieci Ethernet z komputera, serwera albo wprost z Internetu. To ostatnie to taki gadżet (a informatycznie witget), jeśli ktoś lubi. Można też używać sieci bezprzewodowej WiFi. Nawet cena rozsądna - za 40 calowego LCD trzeba zapłacić 3500 zł w internecie. Już miałem go kupić - a tu niespodzianka; jest nowy model w Niemczech - ma dodatkowo na pokładzie odbiornik DVB-S2 (za dodatkowe 100 Euro; 450 zł za tumer satelitarny HD!). Czekam kiedy u nas będzie dostępny; centrala producenta w Polsce nie wie jesszcze, kiedy to będzie. Czekam. Myślę, że trzeba dysponować uniwersalnym tunerem satelitarnym (i chwała im - będzie już w odbiorniku) i dedykowanym - zewnętrznym(nymi!). A urzędowa dekretacja dotycząca funkcjonalności - nie jest tu potrzebna.
To klient decyduje czego chce - byleby miał wybór - chyba, że jest mu wszystko jedno...

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: petycja-poparcie odnośnie wdrożenia w polsce DVB-T2

Post autor: Puma »

To klient decyduje czego chce - byleby miał wybór - chyba, że jest mu wszystko jedno...
Problem w tym że klient często nie ma pojęcia co kupić a sprzedawcy wciskają kit byle sprzedać zalegający towar.
Niedawno w USA wyłączyli analog a pomimo kampanii informacyjnej niektórzy zostali bez telewizji bo nie wiedzieli o sprawie.

varicap

Re: petycja-poparcie odnośnie wdrożenia w polsce DVB-T2

Post autor: varicap »

Puma pisze:
To klient decyduje czego chce - byleby miał wybór - chyba, że jest mu wszystko jedno...
Problem w tym że klient często nie ma pojęcia co kupić a sprzedawcy wciskają kit byle sprzedać zalegający towar.
Niedawno w USA wyłączyli analog a pomimo kampanii informacyjnej niektórzy zostali bez telewizji bo nie wiedzieli o sprawie.
W Polsce podobno 15% obywateli nie wie kto jest aktualnym prezydentem kraju.
Parę dni temu rozmawiałem z 17 letnią dziewczyną o historii.
Wspomniałem o genezie nazwy miasta Berlin (od słowiańskiego "Berlino").
- Aaa, to wtedy co był ten mur ! - zupełnie poważnie odpowiedziała przyszła maturzystka.
Ja znam osoby na kierowniczych stanowiskach z tytulami magistrów co nie wiedzą jakiego kraju stolicą jest Madryt.
Są zupełnie dorośli ludfzie, którzy (autentyczne) nie wiedzą w która stronę od Warszawy lezy Wrocław (chiał jeden tam jechać i pytał mnie - zupelnie nie kojarzył położenia tego miasta).
A Ty tu o jakieś cyfryzacji że ktoś nie wiedział....
vari

iksmodar_pn

Re: petycja-poparcie odnośnie wdrożenia w polsce DVB-T2

Post autor: iksmodar_pn »

`Powiem szczerze - ludzie, którzy powierzają decyzję wyboru towaru sprzedawcom - robią to z niewiedzy, lenistwa, braku zaradności i pewnie jescze wielu innych powodów. Tacy ludzie w zasadzie są szczęśliwi; im naprawdę szczegółowa wiedza techniczna nie jest potrzebna. Natomiast - z własnych obserwacji widzę, że w każdej grupie znajdzie się jakiś urwis, który kitu nie doradzi - już raczej wypas i grzechem ludzi jest niewykorzystywanie takiego potencjału. Martwienie się, że sprzedawca komuś kit skutecznie wciska jest grubą przesadą. Koniec, kropka.

Zablokowany