Kiedy TVP Sport z Suchej Góry?

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Alik

Kiedy TVP Sport z Suchej Góry?

Post autor: Alik »

Czy planowane jest wlączenie TVP Sport z nadajnika na Suchej Górze? Jeśli są takie plany to kiedy można się tego spodziewać?

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Kiedy TVP Sport z Suchej Góry?

Post autor: yerry »

Póki co brak konkretnych planów.

Alik

Kiedy TVP Sport z Suchej Góry?

Post autor: Alik »

Bardzo dziwi takie podejscie do sprawy. Zasieg nadajnika z Suchej Góry jest największy. Ponadto chyba jest najwiecej ewentualnych testerów, bo dużo ludzi tutaj zakupiło odbiorniki DVB-T, ponieważ zasieg analogowego TVP 3 na tym terenie to porażka. Kiedyś miano juz lada chwila dołączyć do pakietu TV Polonia. Nawet była zgoda KRTiR. I co? Zastój. Podobnie miały być dołączone programy radiowe. Również cisza. Zamiast wykorzystać duży zasięg tego nadajnika do testów to wszystko skończyło się na szumnym otwarciu tylko.

mmc

Kiedy TVP Sport z Suchej Góry?

Post autor: mmc »

Panie Andrzeju - proszę na to spojrzeć z drugiej strony.Jeśli dołączą TVP Sport do obecnych multipleksów DVB-T, których przyszłość jest mgława (wygasające pozwolenia na emisję, stosowanie standardu kompresji MPEG-2) to po wyłączeniu transmisji będzie ogromna awantura. Nadawane obecnie w DVB-T TVP1, 2 i 3 nie są niczym nadzwyczajnym: od biedy można to obejrzeć (nieraz gorszej jakości) z anteny naziemnej lub dostać w najtańszym pakiecie każdej z platform cyfrowych. TVP Sport jest po tym względem inna. Również Emitel mając obraz obecnych dyskusji (czytaj: pretensji) o niepewne emisje MPEG-2 nie będzie szargał swojej opinii, narażał się na pomówienia o promowanie oferty jednej platformy (która ma w ofercie TVP Sport) po tym jak uruchomią tylko na jakiś czas.A co w takiej sytuacji napiszą do TVP płacący abonament widzowie z Poznania, Białegostoku czy Gdańska gdzie nawet "mgława" emisja testowa nie jest prowadzona. Czy oni nie mają prawa oglądać TVP Sport przygotowywanego przez telewizję publiczną? Będzie awantura.A atmosfera awantury i pretensji rozwojowi DVB-T sprzyjać nie będzie. Dlatego staram się zrozumieć poczynania TVP i Emitel-a - problem jest naprawdę delikatny.

Alik

Kiedy TVP Sport z Suchej Góry?

Post autor: Alik »

No to odpowiem tak. Istotnie płacę abonament i co? Na Podkarpaciu z przekazu analogowego mogę sobie tylko TVP1 i TVP2 oglądać. Wprowadzenie DVB-T poprawiło sytuacje, bo doszło TVP3. Natomiast abonenci Poznania, Białegostoku, Gdańska zazwyczaj mogą oglądać znacznie więcej programów. Prawda jest taka, że Podkarpacie jest traktowane po macoszemu. Jedyną nadzieją na poprawę sytuacji było właśnie uruchomienie tej testowej emisji. Kupiono urządzenia nadawcze, dokonano szumnego otwarcia http://ww6.tvp.pl/View?Cat=400&rel=100011 i co? Przepraszam, ale Pana argumentacja jest naprawdę dziwna, bo gdyby tak każdy myślał to po co te testy? Stójmy dalej w analogu, bo nie warto dawać możliwości oglądnięcia ludziom więcej niż TVP i TVP2. Powtarzam, mieszkam na Podkarpaciu od kilkudziesięciu lat i tutaj nic się nie zmienia w temacie poprawy zasięgu nadawania programów TV publicznej. Gdy uruchomiono nadawanie cyfrowe była nadzieja. A Pan mi mówi, że Emitel nie dołączy nic więcej, bo się inna część Polski oburzy. No to ja poproszę wobec tego o powyłączanie innym wszystkiego poza TVP 1 i 2, bo ja tak mam i płace abonament. Nie bądźmy śmieszni.

marian

Kiedy TVP Sport z Suchej Góry?

Post autor: marian »

Postanowiłem nie zgodzić z udzieloną odpowiedzią Pana Mirosława i kolejny raz zabrać głos w sprawie telewizji cyfrowej DVB-T oraz jej przyszłości:a) nadawane programy w DVB-T - TVP1,TVP2, TVP3

Alik

Kiedy TVP Sport z Suchej Góry?

Post autor: Alik »

Jeszcze dodam do tego to, że TVP Sport jest finansowany z abonamentu, a mozliwości jego odbioru znikome. Chyba tylko platforma N ma go w swojej ofercie. W kablówkach też tylko wybranych. Domyślam, że program zakodowano ze względu na prawa do transmisji tylko na terenie Polski. Dołączenie go do multipleksów częściowo rozwiązałoby problem, bo zasięg byłby tylko w Polsce, a dodtakowe nadajniki nie byłyby potrzebne. Dlaczego, więc nie skorzystać z okazji? Wydaje mi sie, że zanim skończą sie testy nadawania DVB-T kodery MPEG-2 pójda na złomowiskoi ich możliwości nawet nie zostaną wykorzystane w testach.

ikcyzor
Posty: 63
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Kiedy TVP Sport z Suchej Góry?

Post autor: ikcyzor »

Nie płać człowieku abonamentu kup sobie rzutnik i oglądaj to co jest za darmo a przy okazji nauczysz sie języków bo niemcy dają chyba 50 programów z astry a przy okazji można też ojca dyrektora pooglądać czyli będziesz wiedział jaka jest sytuacja w polsce jeszcze pytanko kto finansuje te testy??

Alik

Kiedy TVP Sport z Suchej Góry?

Post autor: Alik »

A po co mi rzutnik? Żyje w Polsce, tutaj płacę podatki i abonament i chce oglądać programy po polsku. Języka niemieckiego nie lubię i nigdy się go nie nauczę. Wolę angielski. I normalnie chcę oglądać polskie dyscypliny sportowe. Coś w tym dziwnego?

Preskaler

Kiedy TVP Sport z Suchej Góry?

Post autor: Preskaler »

Szanowni Forumowicze Z Podkarpacia!   Jako, że przeżyłem na tym terenie już sporo lat (od urodzenia) muszę wyjaśnić co następuje. Polska dzielona była na P. A, P. B i P. C a niektórzy nawet dodawali, że nasze tereny to P. cdD(?!). Jak tworzyła się TV analogowa to jednym z ostatnich terenów jej zasięgu był nasz. Ludzie zmuszeni byli do stawiania wielkich anten bo na Słowaci w Preszowie TV już była. Warszawa, Katowice, Łódż i inne reginy naszego kraju już dawno posiadały nadajniki TV a u nas.. tylko z Preszowa. Pod koniec 1962 r uruchomiono doświadczalny nadajnik ale jakość transmitowanego obrazu była tak nędzna, że napisy pod filmem były w postaci białych smug (nie do odczytania) a synchronizacja pionowa "trzymała" tylko przez ułamek sekundy w okresie 1 - sek. Dopiero w następnym roku (22.07) oddano do użytku "prawdziwą" stację. Ten podział, jak widać, nadal obowiązuje bo po co dbać o tak "głupi" region. Na dowód tego proszę sobie pooglądać mapę wyborczą! Jako jeden z nielicznych popiera z wielką przewagą... to co popiera! Jeśli ludzie popierają bez większych zastrzeżeń to nie ma co o nich dbać. Proszę sobie przypomnieć przypowieść o "Synu Marnotrawnym"! Problem jest więc nie nowy. Nie ma więc co liczyć w najbliższych latach (no może przed następnymi wyborami?) że cokolwiek się zmieni!

W210

Kiedy TVP Sport z Suchej Góry?

Post autor: W210 »

Panie Mirosławie nie jest teraz Panu głupio, że z niektórych nadajników leci jednak TVP Sport i Podkarpacie nie blokuje z tego powodu dróg lub w inny sposób nie protestyje jak Pan to przewidywał. Może by jednak można było uczynić ten "akt dobrej woli" dla Polski B i potraktować ją na równi z innymi?

JarekM
Posty: 254
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Kiedy TVP Sport z Suchej Góry?

Post autor: JarekM »

APEL od moderatora:

Szanowni przedstawiciele Polski z róznymi literkami A, B, C,... chociaż na tym forum przestańmy wprowadzać sztuczne podziały i prowadzić dysksje o wyższości jednych regionów nad innymi. Testy są prowadzone tam gdzie według testującgo da się je efektywnie przeprowadzić i uzyskać odpowiednie rezultaty. (nie zastanawiajmy się dziś czy np. Wrocław spadł do Polski D czy G skoro nie ma tam już testów DVB-T, a na Podkarpaciu nadal jest emisja testowa).

Zadbajmy raczej o to by powstała aktualna strategia wdrażania DVB-T w Polsce, w której wszystke regiony zostaną potraktowane równorzędnie i która zapewni jak najmniej 'bolesne' przejście z emisji analogowej na cyfrową.

Zastanówmy się jak powinna zostać rozdysponowana dywidenda cyfrowa. Czy raczej na usługi telekomuniokacyjne (kolejne sieci komórkowe, transmisję danych, itp), na poszerzenie oferty programowej i usługowej w telewizji cyfrowej (więcej prgramów SD, programy HD, MHP i interaktywność, itp), czy jeszcze inne służby.
http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?pla ... &page=text

Weźmy też pod uwagę ewentualne problemy kompatybinościowe jeśli w pobliżu częstotliwości, na których są transmisje telewizyjne, pojawią się inne transmisje prowadzone z zupełnie inną modulacją. Czy to nie wpłynie negatywnie na pracę szczególnie prostszyh i tańszych odbiorników.

A może część częstotliwości z zakresu telewizyjnego należałoby przeznaczyć na telewizję mobilną.
http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?pla ... &page=text
(przy okazji, czy ma ktoś dobre określenie w naszym ojczystym języku na 'Mobile TV'.)

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Kiedy TVP Sport z Suchej Góry?

Post autor: kemi73 »

WitamSygnał z nadajnika DVB-T z Suchej Góry dociera też w okolice Gorlic, szkoda tylko że nadal retransmitowany jest sygnał TVP1, TVP2 orac TVP Rzeszow. Niestety nadal nie wiem tak naprawde za co opłacam abonament RTV, skoro TVP i Emital ma gdzieś abonamentów opłacających characz za nic. Emisja TVP Sport była by miłym ukłonem dla widzów reguralnie opłacających abonament.

Alik

Kiedy TVP Sport z Suchej Góry?

Post autor: Alik »

Powiem wiecej, sygnal z Suchej Gory dociera az do Tarnobrzega. Sam jestem z Mielca i odbieram sygnal. Powiem wiecej, zasieg TVP 3 analogowej z Suchej Gory jest tragiczny. Pozostaje cyfra. Dlaczego nie wpuscic do przekazu TVP Sport. Zreszta juz miala byc TV Polonia, podobno juz wniosek o koncesje poszedl. Dlaczego nie wykorzystac dobrego zasiegu cyfrowego nadawania z Suchej Gory????

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Kiedy TVP Sport z Suchej Góry?

Post autor: kemi73 »

No tak w Lesznie widać że coś sie dzieje z DVB-T http://www.satkurier.pl/?dvb-t/&kat=59&rel=39131, to ile jeszcze poczekamy na uruchomienie czego kolwiek nowego ?, czy jak zwykle będziemy na końcu europy.

W210

Kiedy TVP Sport z Suchej Góry?

Post autor: W210 »

Kolejne miasto /Kraków/ ma TVP Sport cyfrowo z nadajnika naziemnego a u nas dalej po staremu - tylko 3 programy. Czy o Podkarpaciu zapomnieli, czy jak głosi fama nie lubi go centrala?

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Kiedy TVP Sport z Suchej Góry?

Post autor: kemi73 »

Tyle że moc nadajnika jest powalająca chyba póścili to tylko technikom z Emitela by ci mieli co robić w pracy

W210

Kiedy TVP Sport z Suchej Góry?

Post autor: W210 »

Czy jest jakaś rozsądna odpowiedż na pytanie zadane na wstępie? Nie mogę zrozumieć dlaczego już chyba z wszystkich cyfrowych nadajników naziemnych jest  TVP Sport a Sucha Góra mimo, że startowała jako pierwsza nie ma. Czy są jakieś obiektywne przeszkody? Kto w końcu decyduje komu "dać" jakiś program?

Alik

Kiedy TVP Sport z Suchej Góry?

Post autor: Alik »

Sądzę, że sytuacja dorosła do tego, żeby to pytanie zadać publicznie. Jestem na etapie zainteresowania tym tematem kilku polityków wywodzących sie z tego regionu oraz dziennikarzy lokalnej prasy.

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Kiedy TVP Sport z Suchej Góry?

Post autor: yerry »

A ja sądzę, że to dobry pomysł - im więcej osób będzie wspierało cyfryzację przekazu naziemnego w kraju, tym prawdopodnie prędzej organy ustawodawcze podejmą właściwe decyzje. I nie tylko w sprawie Suchej Góry, ale i całego kraju.

Zablokowany