Stanowiska konsultacyjne drugiego multipleksu.

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Tomasz Witkosz
Posty: 69
Rejestracja: 2 grudnia 2009, o 20:28

Re: Stanowiska konsultacyjne drugiego multipleksu.

Post autor: Tomasz Witkosz » 25 maja 2010, o 15:50

Nie rozumiem teraz jak sprawa będzie wyglądała... czyli wszyscy nadawcy prywatni znikną z 1 muxu-przejdą do mux 2, zostanie chwilowo na mux 1 tvp testowo do czasu włączenia muxu 3? A nie prościej by było, żeby mux 1 zamienić na mux 3 dla tvp a na planach dla muxu 3 ogłosić przetarg dla nadawców, którzy nie mają jeszcze koncesji a chcą nadawać w dvb-t?

Co to będzie, co to bedzie :-)

Poza tym jak tvn, polsat, tv 4 i tv puls chcą jeszcze po jednym programie nadawać, to mi wychodzi, że w jednym muxie musi byc 8 programów a nie 7 jak obecnie w mux 1... czy to oznacza dużą kompresję i jakośc na poziomie kanałów włoskich na hot birdzie? Panie Jarosławie Bałuka, czy możliwa jest emisja aż 8 programów w muxie w takiej jakości jak obecnie w mux 1??

DVB-T

Re: Stanowiska konsultacyjne drugiego multipleksu.

Post autor: DVB-T » 25 maja 2010, o 16:39

myślę, że jak zastosują zmienny bitrate to jakość może być nawet lepsza. Obecnie w mux 1 każdy kanał ma sztywno przydzielone 2,9 mb, natomiast przy VBR na dynamicznych scenach ta wartość moze byc wyzsza nawet przy upchaniu 8 kanałów, a w chwilach gdy obraz jest statyczny wartość bitrate bylaby nizsza, co nie powinno szkodzić obrazowi.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3095
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Odbiornik: Samsung LE32B530
Signal HD-507
NOT LV5T Deluxe
NOT LV5T Qube
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Stanowiska konsultacyjne drugiego multipleksu.

Post autor: qwerty » 25 maja 2010, o 17:34

Zgadzam się, ale zwróć uwagę, że emitel nawet w emisji testowej nalegał na vbc. Nadawcy prywatni wolą cbr. Całkowicie ich rozumiem. Chcą dzielić koszty między sobą po równo to po równo dawać bitrate.

sw3
Posty: 28
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Stanowiska konsultacyjne drugiego multipleksu.

Post autor: sw3 » 25 maja 2010, o 18:40

qwerty pisze:Zgadzam się, ale zwróć uwagę, że emitel nawet w emisji testowej nalegał na vbc. Nadawcy prywatni wolą cbr. Całkowicie ich rozumiem. Chcą dzielić koszty między sobą po równo to po równo dawać bitrate.
Skoro każdy z nadawców ma mieć po 2 kanały to może je traktować parami i dla każdej pary przyznać pasmo do podziału między te 2 kanały. Każdy nadawca dostałby takie samo pasmo i dzieliłby je wedle uznania między swoje kanały - stałe lub zmienne, po równo lub nie.
Byłoby to technicznie możliwe?

Odpowiedz