Platforma satelitarna TVP

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: Platforma satelitarna TVP

Post autor: kemi73 »

Mnie bardziej ciekawi jaki system kodowania został wybrany, no ale czas pokaże tylko gdzie my znajdziemy odbiorniki HD z multi systemem kodowania za 300 PLN :).

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: Platforma satelitarna TVP

Post autor: ploomba »

nie odbiorniki za 300 zl tylko cały system odbiorczy plus karta miał kosztować około 300 zł ,...w mpeg-2 może by się cena zmieściła w tej granicy, ale nie w mpeg-4 :lol:

radio-fm

Re: Platforma satelitarna TVP

Post autor: radio-fm »

a czemu by sie nie maial zmiescic w 300zl ?

po tyle to juz w minionym roku były w niemieckich marketach takie odbiorniki HD mpeg4
no ale a że polscy sklepikarze chcą sie nachapać to już inna kwestia
i co to znaczy system odbiorczy ?
antena , konwenter ? , przeciez to w hurcie ponizej 50zł za obie te rzeczy

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: Platforma satelitarna TVP

Post autor: ploomba »

radio-fm pisze:a czemu by sie nie maial zmiescic w 300zl ?

po tyle to juz w minionym roku były w niemieckich marketach takie odbiorniki HD mpeg4
no ale a że polscy sklepikarze chcą sie nachapać to już inna kwestia
i co to znaczy system odbiorczy ?
antena , konwenter ? , przeciez to w hurcie ponizej 50zł za obie te rzeczy

tak, miałem na myśli antenę, konwerter, okablowanie... zważywszy na to, że znakomita większość Polaków kupuje w sklepach a nie w hurtowniach (a TVP nie będzie prowadzić żadnej dystrybucji sprzętu) to koszt tych 3 rzeczy będzie oscylował pewnie gdzieś w granicy 100 zł albo i lepiej (czyt. wiecej) ..tak samo, jak zwróciłeś uwagę, w Polsce nie kupisz dekodera mpeg-4 (dvb-s2) za 300 zł. Wątpie, żeby w przeciągu najbliższego miesiąca czy dwóch miało się coś drastycznie (czyt.ceny w dół) w tej kwestii zmienic.

Ogólnie trzymam kciuki za pwoodzenie taniego (bezpłatnego) satelitarnego projektu..jestem za FTA jak najbardziej. Mysle jednak, że te podstawowe kanały FTA (SD) w wiązce punktowej na Polske (jesli takową będzie dało się stworzyc wogóle) powinny być nadawane tak jak do tej pory czyli mpeg-2. Wtedy każdy w Polsce będzie miał dostęp tanim kostzem do podstawowych kanałów TVP (czyli tak jak w założeniu jest ogłaszane). Reszta (kodowana) mogła by być w mpeg-4 (tunery mpeg-4 bez problemu odtwarzają kanały mpeg-2) i kto będzie chciał płacić to postara się o odpowiedni tuner. NA obecną chwilę tylko znikomy odsetek polaków posiada tunery dvb-s2 (1%? mniej? więcej?)
p/o prezesa TVP szumnie zapowiadał cyfryzacje Polski poprzez satelitę tanim kosztem..miało być taniej niż najtańszy STB do dvb-t. Napewno mpeg-4 z satki nie będzie tańsze niż mpeg-4 w dvb-t. Miejmy tego świadomość. I do tego jeszcze plany satelitarnej cyfryzacji nie idą tym torem jakim miały iść (nie będzie wszystkich kanałów ogólnodostęnych tych co w dvb-t: Polsat, TVN i TV4). Czyli: zmuszać Polaków do kupna tunera za kilkaset złotych po to, żeby uzyskać dostęp do 2 kanłów więcej (bezpłatnie - TVP1 i TVP2 - bo resztę mamy obecnie w mpeg-2 za free) to lekka przesada. Nie wspominam o TVPHD bo jak narazie mało kto w Polsce wogole wie, co to jest ten TVPHD. Dla większości Polaków podstawą są kanały TVP 1, 2 i info oraz komercyjne Polsat TVN i TV4.

p.s może i w zeszłym roku były tunery mpeg-4 w niemieckich marketach po 300 zł (nie wiem) ale ogólnie od ubiegłego roku trend w cenach elektroniki jest taki, że ceny idą w górę (rok temu waluta amerykańska była po 2 zł)

psocha

Re: Platforma satelitarna TVP

Post autor: psocha »

Myślę że pozostaje poczekać do uruchomienia tej platformy chociaż to temat bardziej wydaje się na DVB-S niż DVB-T, czy coś z tego w najnbliższym czasie pojawi sie w DVB-T to raczej wątpie, do tego nowy zarząd TVP wieć dni prezesa policzone, ale każda nowa oferta jest mile widziana zawsze to większy wybór. Start pewnie nie będzie w sierpniu bo to jeszcze wakacje.

spn

Re: Platforma satelitarna TVP

Post autor: spn »

ploomba pisze: Ogólnie trzymam kciuki za pwoodzenie taniego (bezpłatnego) satelitarnego projektu..jestem za FTA jak najbardziej. Mysle jednak, że te podstawowe kanały FTA (SD) w wiązce punktowej na Polske (jesli takową będzie dało się stworzyc wogóle) powinny być nadawane tak jak do tej pory czyli mpeg-2. Wtedy każdy w Polsce będzie miał dostęp tanim kostzem do podstawowych kanałów TVP (czyli tak jak w założeniu jest ogłaszane). Reszta (kodowana) mogła by być w mpeg-4 (tunery mpeg-4 bez problemu odtwarzają kanały mpeg-2) i kto będzie chciał płacić to postara się o odpowiedni tuner. NA obecną chwilę tylko znikomy odsetek polaków posiada tunery dvb-s2 (1%? mniej? więcej?)
p/o prezesa TVP szumnie zapowiadał cyfryzacje Polski poprzez satelitę tanim kosztem..miało być taniej niż najtańszy STB do dvb-t. Napewno mpeg-4 z satki nie będzie tańsze niż mpeg-4 w dvb-t. Miejmy tego świadomość. I do tego jeszcze plany satelitarnej cyfryzacji nie idą tym torem jakim miały iść (nie będzie wszystkich kanałów ogólnodostęnych tych co w dvb-t: Polsat, TVN i TV4). Czyli: zmuszać Polaków do kupna tunera za kilkaset złotych po to, żeby uzyskać dostęp do 2 kanłów więcej (bezpłatnie - TVP1 i TVP2 - bo resztę mamy obecnie w mpeg-2 za free) to lekka przesada. Nie wspominam o TVPHD bo jak narazie mało kto w Polsce wogole wie, co to jest ten TVPHD. Dla większości Polaków podstawą są kanały TVP 1, 2 i info oraz komercyjne Polsat TVN i TV4.

p.s może i w zeszłym roku były tunery mpeg-4 w niemieckich marketach po 300 zł (nie wiem) ale ogólnie od ubiegłego roku trend w cenach elektroniki jest taki, że ceny idą w górę (rok temu waluta amerykańska była po 2 zł)
Wszystko będzie w MPEG4. Niestety wychodzi na to, że Polsatu i Polsatu2 mimo, że w platformie TVP będą za free nie zobaczymy w N i C+, gdyż będą dokodowane a do odbioru potrzebna będzie karta, za którą klient zapłaci tylko raz. Więcej tu: http://satkurier.pl/news/48504/wywiad-z ... e-tvp.html.

karol91

Re: Platforma satelitarna TVP

Post autor: karol91 »

Lobby platform satelitarnych już zaczęło korzystać ze swoich dojść w polityce: http://media2.pl/media/54438-wkrotce-no ... s-tvp.html

Kafar

Re: Platforma satelitarna TVP

Post autor: Kafar »

PZPR - no dajcie spokój, zamiast odciąć się od ludzi przeszłości o ograniczonym rozumowaniu, co zaciągali przez tyle lat hamulec ręczny to jeszcze ich promują i to Lechu, który z nimi tyle lat "walczył??". No ale kto ma media to ma władze nad krajem, a jakość mediów to mniejsza o to - byle było po ich stronie :(
Możemy obstawiać czy Farfał się uwinie przed swoim czasem i ruszy machine cyfrowej platformy w ruch, z umowami, których nie sposób będzie zerwać.

psocha

Re: Platforma satelitarna TVP

Post autor: psocha »

Z wypowiedzi obecnego szefa TVP dla sat kuriera wynika że start platformy planowany jest po 17 paździenika (listopad, grudzień ?) jeśli chodzi o platformę SAT, natomiast coś z tego w DVB-T to chyba jeszcze dalsza przyszłość, ale jeszcze nowy prezes może coś raczej opóźnić niż przyspieszyć, tak więc nie ma się czym ekscytować.
Co wynika z tego wszytskiego dla DVB-T, niewiele dobrego bo w/g zapowiedzi platforma satelitarna będzie bogatsza, DVB-T uboga gdzie jakiegoś większego ruchu można się spodziewać po wyłączeniu analogu (po roku 2013). Do tego czasu jeśli zakupimy odpowiednie odbiorniki TVSAT czy będzie sens zawracać sobie głowy DVB-T po to aby oglądać to samo lub mniej ?

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Platforma satelitarna TVP

Post autor: Puma »

Pierwszy (czyli podstawowy), będzie dostępny bez dodatkowych opłat dla wszystkich, którzy będą posiadać odpowiednie odbiorniki TV. Prawdopodobnie dostęp do niektórych kanałów HD będzie bez dodatkowych opłat. Pakiet może zawierać następujące kanały: TVP HD, TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Polonia, TVP Historia, TVP Kultura, TV Puls, TV Trwam oraz kanały FTA. Drugi pakiet ma składać się z pięciu kanałów (m.in. TVP Sport) i ma być częściowo płatny (jednorazowo trzeba będzie zakupić specjalną kartę kodową w cenie ok. 50 zł).
Obok oferty bezpłatnej, platforma TVP ma oferować także płatny dostęp do wybranych kanałów telewizyjnych. Najciekawszy może okazać się trzeci pakiet, który prawdopodobnie będzie składał się z kilkudziesięciu kanałów (do ok. 30 stacji TV), za które widz będzie płacił pojedynczo. Zapłacimy więc tylko za te kanały, które chcemy oglądać. Abonament miesięczny za jeden kanał ma kosztować od 1 do 7 zł. Zapłacić będzie można przez internet lub SMS.
http://technologie.gazeta.pl/technologi ... em_za.html

iksmodar_pn

Platforma satelitarna TVP - pomóżmy, by powstała

Post autor: iksmodar_pn »

Nareszcie prezesem TVP jest ktoś, kto próbuje realizować koncepcję platformy satelitarnej - takiej, jaka mi się marzy, bez osławionych pakietów. Jego powiązania polityczne mnie nie interesują; politykierstwo także. Niestety jest on na wylocie. Jeśli są tacy wśród Was, którym jego pomysł się podoba - skrzyknijmy się, dajmy znać o sobie - że ten jego pomysł jest dobry i wcale nie jest to konkurencja dla DVB-T. Zaproponujcie, jak skuteczne i komu uprzykrzać życie, by ci wiedzieli, że My (mam nadzieję, że wielu) - od dawna czekamy na taką platformę.
Jesteśmy społeczeństwem obywatelskim, możemy wywierać presję. Jeszcze raz podkreślam. Nie chodzi mi tu o jakiekolwiek wojny polityczne. Po prostu uważam, że człowieka z dobrym pomysłem trzeba wspierać. A czas ucieka...

varicap

Re: Platforma satelitarna TVP - pomóżmy, by powstała

Post autor: varicap »

iksmodar_pn pisze:Nareszcie prezesem TVP jest ktoś, kto próbuje realizować koncepcję platformy satelitarnej - takiej, jaka mi się marzy, bez osławionych pakietów. Jego powiązania polityczne mnie nie interesują; politykierstwo także. Niestety jest on na wylocie. Jeśli są tacy wśród Was, którym jego pomysł się podoba - skrzyknijmy się, dajmy znać o sobie - że ten jego pomysł jest dobry i wcale nie jest to konkurencja dla DVB-T. Zaproponujcie, jak skuteczne i komu uprzykrzać życie, by ci wiedzieli, że My (mam nadzieję, że wielu) - od dawna czekamy na taką platformę.
Jesteśmy społeczeństwem obywatelskim, możemy wywierać presję. Jeszcze raz podkreślam. Nie chodzi mi tu o jakiekolwiek wojny polityczne. Po prostu uważam, że człowieka z dobrym pomysłem trzeba wspierać. A czas ucieka...
Idea słuszna, ale ja nie wierzę w "petycje", "oddolne organizacje" i "naciski".
Takie coś działa w rozwinietych demokracjach np w USA, gdzie lokalny kongresmen czy senator wie dobrze, że dostanie mandat tylko wtedy gdy przekona zrzeszone grupy obywatli.
U ns każdy poseł czy senator ma to w nosie bo i tak to partia ustala kto ma być w danym regionie "jedynką" i ten wejdzie do parlamentu.
Polacy głosują PREZECIW (ja także to robię) a nie za. Nie zgłosują za czymś bo nie ma za czym.
Nie jest tak że jedna partia chce DVB-T a druga platfory satelitarnej a trzecia obu dróg.
Wtedy można by głosować na tę trzecią.
Polak zmuszony jest głosowac przeciw. Głosuje na taką partię, która jest najdalej biegunowo od tej, którą uważa za najbardziej niepożądaną.
Bo gdy przyjdzie co do czego to i tak każda z tych partii zrobi to co chce, nie ogladając się na społeczeństwo.
Ono jest traktowane podmiotowo.
Ale samo sobie jest winne.
Oburza się na "poziom zycia" i nowe bzdurne przepisy. W POlsce zawsze od 1989 roku wygrywa akualna opozycja. Czyli Polacy co drugą kadencję głosują na partię, której podziekowali.
Toż to paranoja.
Dajmy na to takie SLD. Co mówi teraz jeden z drugim jej polityk ? Np gardłują za "najbiedniejszymi". Malują się na partię socjalną a malo kto pamięta, że to rząd Leszka Millera zlikwidował Fundusz Alimentacyjny - Urząd, któy wypłacał podstawowe kwoty alimantacyjne za ukrywajacych się lub uchylających od płacenia rodziców.
Gdy np matka miała zasądzone od ojca alimenty a ten się uchylał, Fundusz od ręki wypłacał alimenty a sam ścigał komorniczo ojca.
Partia pełna frazesów o dbaniu o najbiedniejszych - pozbawiła wiele samotnych matek jedynego źródła dochodu.
Partia ta chce refundować zabiegi zapłodnienia in vitro (bo to "straszna trauma nie móc mieć dzieci") wiedząc dobrze, że brakuje leków przeciw mukowiscydozie RATUJACYCH ŻYCIE.
NFZ nie chce ich finansować bo nie ma pieniędzy ale na zaplodnienie in vitro mają sie znaleźć.
Polacy nie kojarzą po prostu faktów, nie pamietają wypowiedzi - myślą tak jak AKTUALNIE mówi telewizor.
I nawet (co widać) są skłonni jeszcze za te "nauki" płacić w postaci płacenia abonamentu za "dosył" różnym platformom.
Normalnie bezmyślne stado zagłosuje emocjami a nie rozumem.
Wystaczy pokazać wykrzywionego w grymasie polityka by wywołać do niecgo niechęć.
Wystarczy wybory organizować w czerwcu a nie w listopadzie gdy się liczy na drugą kadencję (ludzie są w lepszych humorach - tuż tuż wakacje, ładna pogoda gdy wybory w czerwcu).
Tak głosuje większość bo większość nie myśli.
Łatwo grać na ich emocjach (bo one tą grupą ludzi rządzą), rozum nie jest ważny. Można miesiąc później mówić co innego a i tak ta grupa nie zauważy. Jeśli ma się po swojej stronie media to grupa ta jest jak armia robotów.
Tacy ludzie oczywiscie są świadomi gdzieś głęboko swojej ulomności więc mają skrywane kompleksy - idealny punkt zaczepienia.
Można im wszystko wmówić że jak zrobią tak to będą obywatelami "szanowanego w Europie kraju".
Armia robotów ma też ten plus, że wymaga malych nakładów na lep.
Gdy trzeba złapać rzadki okaz motyla to i przynęt musi być najwyższej jakosci - dopasowana do wybrdnego powonienia tego gatunku.
Aby przyciągnąć muchę wystarczy g......
Tak więc dla armii robotów wystarczą niskonakładowe i proste pozycje rozrywkowe w mainstreamowych stacjach.
Parę teleturniejów, seriali kreconych w jednym atelier.
I jeszcze można na tym zarobić bo różne 0-700, SMSy premium no i ..... reklamy. Reklamy w takim stopniu nasycenia, że ludzie z zachodu Europy omijali by taką stację z daleka. Tam także są armie robotów ale to roboty japońskie. Precyzyjne i wymagają czystego paliwa.
Nasze roboty przypominające produkty FSO łyknął jak dawne Polonezy - i rozpuszcalnik.
Tutaj może być przesadnie dużo reklam i mierna przynęta jako wkładka.
Same plusy: gorszy i tańszy produkt, sami chcą za niego płacić i reklamdawy płacą więcej bo reklam jest tak dużo jak nigdzie w świecie.
I jeszcze słuchają tego przekazu i robią co im sie każe.
Eldorado ! Żyła złota w Europie.
Być właścicielem koncernu medialnego w Polsce - nieocenone.
Usłużna władza, wolnego rynku atrapa (konkurencji się nie dopuści - tu nie Ameryka - tu nie wygrywa lepszy tylko ten kto ma dojscia).
TVP dogorywa - Frafał lada dzień wyleci i wie o tym i może obiecywać to co ludzie chieli by mieć - może to robić bo wie że nie bedzie musial tego realizować a odium spadnie na tych co go wyrzucili. Bo gdyby byl taki pomyslowy i prospołeczny to by te pomysły realizowal już dawniej.
To wszystko grubymi nićmi i szyte a my się dajemy nabierać.
Przecież nawet Emitel (z wpływowym właścicielem) na głowie staje by było to DVB_T a jak mu wychodzi to widać.
Bo Francuzi, Francuzami a my tu mamy u lokalnych towarzyszy długi wcale nie honorowe.
vari

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Platforma satelitarna TVP

Post autor: Puma »

TVP dogorywa - Frafał lada dzień wyleci i wie o tym i może obiecywać to co ludzie chcieli by mieć
Odebrałem to tak samo, facet jest na wylocie więc obiecuje 'gruszki na wierzbie' aby się utrzymać stołka. Zresztą każdy tak robi...to Polska specjalność.

Mnie osobiście ta obiecana platforma cyfrowa guzik obchodzi, niech TVP zagospodaruje MUX III i da m.in. TVP kultura i TVP historia które są niby misyjne a mało kto je odbiera.
W Polsce platform jest sporo i naprawdę kolejna nie jest tak potrzebna jak NTC.

karol91

Re: Platforma satelitarna TVP

Post autor: karol91 »

Puma pisze:W Polsce platform jest sporo i naprawdę kolejna nie jest tak potrzebna jak NTC.
Rzecz w tym, że ma być to spełnienie zapisu o dostępności do programów TVP, a najłatwiej spełnić to przez taką właśnie satelitarną platformę. Jest nawet o tym wspomniane w projekcie DVB-T. Farfał nie obiecuje więc gruszek na wierzbie, tylko chce zrealizować coś, co powinno być zrealizowane!

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Platforma satelitarna TVP

Post autor: Puma »

Niby tak, tylko dlaczego teraz jest o tym głośno?
Nie ma nawet wybranego operatora MUX I a już platforma ma być tuż za rogiem...mi to zalatuje szachrajstwem i obietnicami. Przypuśćmy że platforma ruszy w tym roku, ludzie nakupują sprzęt i kto potem będzie chciał na NTC. Jest to że tak powiem robienie od ogona tego co ma być zrobione od głowy.

reku

Re: Platforma satelitarna TVP

Post autor: reku »

Ja to widzę odrobinę inaczej. Najpierw odniosę się do formatu. Wiele osób narzeka, że nie będzie dvb-t2. Bez sensu jak dla mnie. Nie stać nas na taką technologię. DVB-S2 jest już na tyle znana, że należałoby jej użyć. To nie ma być telewizja dla mas. Weźcie to pod uwagę. To ma być dla ludzi, którzy nie odbiorą DVB-T lub dla tych co chcą oglądać TVP HD. Technologia tanieje. Myślicie że wytworzenie odbiornika Mpeg4 dużo kosztuje? Elektronika ma to do siebie, że postęp idzie szybko, a zatem koszty amortyzacji linii produkcyjnych rozkłada się na krótki okres czasu i stąd ta cena. Wchodzą kolejne technologie to robi się urządzenia starsze po kosztach, sprzedaje się licencje na produkcje etc. Nie można patrzeć przy opracowywaniu strategii na kilka miesięcy naprzód, lecz na kilkanaście lat. Za chwilę standardem będą tunery combo mpeg4. A skoro jest już na pokładzie odpowiedni procesor to dołożenie głowicy satelitarnej to będzie pikuś.

A tak poza tym, to ta platforma będzie pełniła przede wszystkim rolę dosyłu sygnału. Ktoś pomyślał, że tanim kosztem można to udostępnić zwykłym ludziom. Z pewnością zatem nie jest to projekt z dużym ryzykiem.

lpm11

Re: Platforma satelitarna TVP

Post autor: lpm11 »

może pytanie nie jest ściśle związane z nową platformą, ale jak ktoś wie proszę mi wytłumaczyć. Na Astrze 19.2E znajdują się kodowane kanały TVP: 1,2,Sport.
Moje pytanie: PO CO? Czy ktoś z tego korzysta(i w jaki sposób)?
Nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek widział kartę NDS VideoGuard dla TVP.
Skoro te kanały tam są, to praktycznie po zmianach systemów kodowania mamy platformę.
Niewiele trzeba żeby doszło do realizacji. Szkoda tylko że TVP się zdecydowała na MPEG4 dla swojej nowej platformy, bardzo dużo osób ma wciąż odbiorniki MPEG2.

karol91

Re: Platforma satelitarna TVP

Post autor: karol91 »

Idąc tym tokiem rozumowania, TVP nigdy nie powinno zaczynać nadawania w kolorze oraz PAL-u, bo wiele osób miało wtedy odbiorniki czarno-białe lub z obsługą SECAM. I też trzeba było kupować różne przystawki!

Kanały TVP na Astrze kodowane w NDS są wykorzystywane przez nadajniki naziemne, kablówki i regionalne ośrodki TVP.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: Platforma satelitarna TVP

Post autor: ploomba »

Wg satkuriera juz wiadomo, że platforma bedzie kodowana w NDS i do jej odbioru potrzebny bedzie specjalny tuner z logiem digiTVP. Czyli nici z taniego odbioru podstawowych polskich kanałów. Samych modułów NDS raczej nikt nigdy nie kupi (nie ma takich w sprzedaży i raczej nie będzie).

karol91

Re: Platforma satelitarna TVP

Post autor: karol91 »

Proszę czytać ze zrozumieniem! TVP już teraz korzysta z systemu NDS, tyle że nie udostępnia osobom prywatnym kart do odbioru - jedynie nadajnikom naziemnym, kablówkom itd. Kiedyś wszyscy chcieli mieć dostęp do tych kart - a więc będą mieli! Nie są one chyba parowane z tunerami, więc jeśli ktoś posiada w domu sprzęt Tandberga - będzie mógł bezproblemowo odbierać kodowane-bezpłatne kanały, np. TVN czy Polsat 2. Do odbioru platformy TVP nie będzie potrzebny specjalny tuner! TVP jedynie przekazało producentom specyfikację tunera - spis wymagań, które muszą spełnić, by móc odbierać kanały kodowane w NDS przez TVP. W newsie podane jest tylko, że TVP zamierza ściśle certyfikować tunery dla własnej platformy, co nie oznacza że karty nie będą chodzić na innych sprzętach. Swego czasu karty Sky Digital odbierały w Fergusonie 8800/8900 HD - nawet przechodziły uprawnienia. Jeśli karty TVP nie będą parowane z tunerami, a prawdopodobnie tak będzie, to będzie można je odbierać na tunerach z czytnikami uniwersalnymi z NDS lub modułach z ich obsługą (podobno DiabloCAM).

Zablokowany