Brak informmacji o dvb-t w mediach

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Kafar

Re: Brak informmacji o dvb-t w mediach

Post autor: Kafar »

Tematu nie znały, prawda.
Mieszkańcy wymienionych miast na mapie, którą poprzedziły słowa od 30-go września powinni na drodze sądowej domagać się odszkodowania za wprowadzanie w błąd, że na ich terenie nie pojawi się paczka z MUX numer 1, tak jak ekipa Wiadomości obiecała. Zostało 12 dni. Ja sobie spokojnie włącze komputer 30-go września i przeskanuje całe pasmo. Z tego co czytamy na innych wątkach, możliwe że nie zobacze czarnego ekranu, albo co najmniej to co było lub taki sam zestaw jak macie w Warszawie teraz. Operatora nie ma, ale to nie przeszkadza aby testy prowadzić dalej i wtedy Wiadomości by nie kłamały, że mieszkańcy wymienionych miast(obszarów w zasięgu nadajników w pobliżu tych miast) będą oglądać, a jak nie, to trzeba sprzedać tuner Trio i kupić DVB-S2 do kompa.
Odliczanie trwa.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Brak informmacji o dvb-t w mediach

Post autor: Puma »

Nie zapominajmy że to co pokazali to pomieszanie strategii TVP i UKE.
Pokazali tylko przez chwilę antenę naziemną a całą masę anten satelitarnych...co sugerowało to co sugerowało ;)
Potwierdzili jednak plan zatwierdzony przez UKE, możliwe że pracę będą trwały pod postacią testów a oficjalnie ruszy po 15 grudnia. Wychodzi na to że będzie jak przeważnie w Polsce, prowizorka jest najdłużej. Nie wyobrażam sobie aby zrezygnowali z NTC teraz gdy narobili tego szumu z testami i apetyt na darmowe programy.

sils
Posty: 70
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony CMT-MX550I
Kenwood KDC-BT73DAB
Dongle na RTL2832U

Re: Brak informmacji o dvb-t w mediach

Post autor: sils »

Najlepsze było, że kanały tvp w najlepszej jakości :lol: i mowa o STB a pokazują odtwarzacz BR :lol:

Awatar użytkownika
ddd3
Posty: 22
Rejestracja: 10 września 2009, o 17:31
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Jemiołów

Re: Brak informmacji o dvb-t w mediach

Post autor: ddd3 »

sils pisze:mowa o STB a pokazują odtwarzacz BR :lol:
No właśnie, to tak jakby dziennikarze byli największymi ignorantami, a ludzi uważali za idiotów.
Kafar pisze:Tematu nie znały, prawda.
Mieszkańcy wymienionych miast na mapie, którą poprzedziły słowa od 30-go września powinni na drodze sądowej domagać się odszkodowania za wprowadzanie w błąd, że na ich terenie nie pojawi się paczka z MUX numer 1, tak jak ekipa Wiadomości obiecała. Zostało 12 dni. Ja sobie spokojnie włącze komputer 30-go września i przeskanuje całe pasmo.
Mux I tak naprawdę już nadaje, a że testowo... Sprawa w sądzie nie warta świeczki. Miasta chyb były oznaczone odpowiednimi kolorami, a w legendzie były wpisane daty uruchomienia.


Fakt faktem, mogli znacznie lepiej o tym powiedzieć. Ten film o DVB-T ze strony UKE powinni nieco zmodyfikować, zrobić też krótszą wersję i to puszczać w TV. Choć na tym filmie też roi się od podstawowych błędów - mowa o tunerze DVB-T a pokazują odbiornik Cyfry+).

heniek

Re: Brak informmacji o dvb-t w mediach

Post autor: heniek »

sils pisze:mowa o tunerze DVB-T a pokazują odbiornik Cyfry+).
Odbiorniki Cyfry + nowej generacji odbiera wszystko - naziemne programy DVB-T MPEG- 2 ,MPEG-4 oraz programy nadawane satelitarnie TVP cały pakiet bezpłatnie.

biopal777

Re: Brak informmacji o dvb-t w mediach

Post autor: biopal777 »

tu cos ciekawego pojawilo sie o naziemnej tv cyfrowej :)

http://www.tvp.info/wiadomosci/wideo/18092009-1930

biopal777

Re: Brak informmacji o dvb-t w mediach

Post autor: biopal777 »

kolejna raczej optymistyczna wiadomosc :)

http://media2.pl/media/56363-mi:-bedzie ... mi-hd.html

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Brak informmacji o dvb-t w mediach

Post autor: qwerty »

Myślisz, że dotrzymają słowa? Przecież zawsze obiecują budowy autostrad, a chyba wiadomo jak się to kończy. Tutaj nie trzeba planować, tylko działać. Równie dobrze mogliby napisać, że zdążą do 2015 roku. Nawet Białoruś wyprzedza Polskę w NTC.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Brak informmacji o dvb-t w mediach

Post autor: Puma »

Hm...tylko że TVP blokuje Emitel'a jako operatora, przynajmniej do 15 grudnia, wystartowania ich platformy satelitarnej.
Programy HD, zapewne się pojawią, tylko pytania czy będzie to darmowe? ;)

sils
Posty: 70
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony CMT-MX550I
Kenwood KDC-BT73DAB
Dongle na RTL2832U

Re: Brak informmacji o dvb-t w mediach

Post autor: sils »

heniek pisze:
sils pisze:mowa o tunerze DVB-T a pokazują odbiornik Cyfry+).
Odbiorniki Cyfry + nowej generacji odbiera wszystko - naziemne programy DVB-T MPEG- 2 ,MPEG-4 oraz programy nadawane satelitarnie TVP cały pakiet bezpłatnie.
nazwijmy to ktyptoreklamą - kup cyfre plus + zrób zeza = odbieraj tvp, dvb-t, c+

smyk

Re: Brak informmacji o dvb-t w mediach

Post autor: smyk »

Ostatnio zmieniony 2 października 2009, o 09:53 przez smyk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Brak informmacji o dvb-t w mediach

Post autor: Puma »

Hm, Emitel jest tylko na miesiąc operatorem pierwszego multipleksu...granda i prowizorka. Naiwnie sądziłem że wszystko już jest ustalone a tu się okazuje że nic nie jest ustalone.

Kafar

Re: Brak informmacji o dvb-t w mediach

Post autor: Kafar »

Ile gospodarstw domowych zainwestowało w przestarzały sprzęt, żeby odbierać naziemną telewizję cyfrową w Krakowie, Wiśle i Rzeszowie? - Szacujemy, że takich odbiorców może być od kilku do kilkunastu tysięcy - mówi Mariusz Busiło, szef departamentu techniki.
Z trzech nadajników - kilkanaście tysięcy przez kilka lat testowania MPEG-2(Wisła/Sucha Góra) - dane wyssane z palca :shock:

Jurcio
Posty: 71
Rejestracja: 3 września 2009, o 14:33
Miejscowość: Bielsko-Biała
Odbiornik: Samsung x2 /Analizator H30 FLEX Televes /DIGITRADIO
Instalacja antenowa: 2 anteny trójramienne/wzm. program. AVANT X Televes/zawiesz. 420m n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne; Szyndzielnia, Ostrava,Praděd.

Re: Brak informmacji o dvb-t w mediach

Post autor: Jurcio »

Z trzech nadajników - kilkanaście tysięcy przez kilka lat testowania MPEG-2(Wisła/Sucha Góra) - dane wyssane z palca :shock:
Niekoniecznie. Testy na Żywiecczyźnie sygnału DVB-T miały "przy okazji" dostarczyć widzom sygnał TVP Regionalnej (przyłączyli te tereny przymusowo do woj. śląskiego tylko telewizji z Katowic tam nie serwowano :lol: :lol: :lol:)
Dodatkowo po górach były miejsca gdzie odbioru analogowej telewizji polskiej prawie nie było a za to był bardzo dobry odbiór telewizji słowackiej.

sils
Posty: 70
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony CMT-MX550I
Kenwood KDC-BT73DAB
Dongle na RTL2832U

Re: Brak informmacji o dvb-t w mediach

Post autor: sils »

Informacje dla mniej zorientowanych można znaleźć dodatkowo w najnowszym numerze magazynu CHIP 11/2009 na stronach 24-25

Janusz123

Re: Brak informmacji o dvb-t w mediach

Post autor: Janusz123 »

Puma pisze:Hm, Emitel jest tylko na miesiąc operatorem pierwszego multipleksu...granda i prowizorka. Naiwnie sądziłem że wszystko już jest ustalone a tu się okazuje że nic nie jest ustalone.
Nieprawda, na stronach forum Emitela nadal jest informacja jego przedstawiciela:
"Emitel rozpoczął komercyjną emisję naziemnej telewizji cyfrowej"!!!
źródło - http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=2&t=617

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Brak informmacji o dvb-t w mediach

Post autor: Puma »

Janusz123, przeszukaj forum to zobaczysz że to nie jest takie pewne to co Emitel pisze na forum ;)

Janusz123

Re: Brak informmacji o dvb-t w mediach

Post autor: Janusz123 »

Puma pisze:Janusz123, przeszukaj forum to zobaczysz że to nie jest takie pewne to co Emitel pisze na forum ;)
Wiem, wiem, to taka podpucha :) , ale NIKT z Emitela tej informacji nie dementuje. Mało tego, przedstawiciele Emitela pisząc o EPG nie uwzględniają argumentu o nadawaniu testowym!
Czyżby schowali głowy w piasek.
Na moje zadane pytanie w innym wątku, bo na razie innego pytania do Emitela nie mam:
"Czy Emitel nadaje komercyjnie, czy testowo?"
nie doczekałem się odpowiedzi.

varicap

Re: Brak informmacji o dvb-t w mediach

Post autor: varicap »

Janusz123 pisze:
Puma pisze:Janusz123, przeszukaj forum to zobaczysz że to nie jest takie pewne to co Emitel pisze na forum ;)
Wiem, wiem, to taka podpucha :) , ale NIKT z Emitela tej informacji nie dementuje. Mało tego, przedstawiciele Emitela pisząc o EPG nie uwzględniają argumentu o nadawaniu testowym!
Czyżby schowali głowy w piasek.
Na moje zadane pytanie w innym wątku, bo na razie innego pytania do Emitela nie mam:
"Czy Emitel nadaje komercyjnie, czy testowo?"
nie doczekałem się odpowiedzi.
Emitel nadaje "jak należy" ;) .
Coś jak oddawanie mostu czy domu kultury za komuny koniecznie na 1 maja czy na 22 lipca.
Oficjalne przecięcie wstęgi, gratulacje, szmapan, artykuły prasowe a po ceremonii wchodzili dalej budowlańcy i kończyli budowę, zdzierając tekturowe "dekoracje" udajace wykończoną elewację czy co tam było do zrobienia.
Gorzej, gdy jakaś konsrukcja groziła zawaleniem nawet w czasie "ceremonii".
Wtedy nawet towarysze partyjni się modlili mimo że niewierzący ("nauka radziecka" zna takie przypadki), żeby nic nie runęło na łeb "pierwszego".
A trawę się malowało na zielono (gdy była rudawa bo się przez całą budowę wylewało na nią zbędne chemikalia).

Podobnie jest z DVB-T.
Oficjalnie ruszył a naprawdę nie ruszył.
Nikt nie ma pozwoleń radiowych i nie wiem czy wogóle wydano nawet "tymczasowe" na te 30 dni (UKE przymknął litościwie oko).
To, że dzień przed komercyjnym startem wydano dopiero KONCESJE dajace prawo ubiegac się o pozwolenia radiowe na kanały objęte planem DVB-T to już "zasługa" KRRiT.
Dopiero mając koncesje, trzeba usiąść do stołu negocjacji i podpisać stosowne umowy z Emitelem (najpierw trzeba dojśc do porozumienia że to on będzie operatorem).
Jak widzimy, wszystkie te WCZEŚNIEJSZE zapewnienia że "się porozumiano" czy "się rozmawia" to takie trochę patykiem na wodę. Piaskiem w oczy obywatela.
Gdy już będą umowy to operator wystąpi o pozwolenie radiowe.
Pewnie to właśnie jest przyczyną nadawania Wisły na knale 38 i po saremu w MPEG-2 (jak też i w Rzeszowie).
Po prostu UKE stwierdził iż nie bedzie gorliwym policjantem (chociaż jeden urzad dziala PO LUDZKU a nie "wedlug procedur" bo "według procedur" to w tym kraju ludzie w karetkach umierają, bo nie można ustaić własciwego rejonu i szpitala , który powinien i zechce przyjąć pacjenta).
Oczywiście Emitel nie jest winny zaistniałej sytuacji i jedyne co nie nieco dziwi to niewielki stopień informowania o sprawie Forumowiczów.
To akurat nie jest "tajemnicą przedsiębiorstwa" a pracownicy znajduja czasem czas na jałowe odpowiedzi, nie znajdując na konkretne informacje.
Wyłożenie pewnych spraw akurat w tym kraju nie popchnie nic do przodu (żadne media tematu opóźnień DVB-T nie podchwycą - to fakt) ale można tak po ludzku nam trochę przybliżyć sprawy, które nadają się do publicznego zamieszczenia.
Ale rozumiem, że "milczenie jest złotem" a niepewnych krajach sprawdza się powiedzenie starych Indian - "tisze jed'esz - dalsze bud'esz".
vari

heniek

Re: Brak informmacji o dvb-t w mediach

Post autor: heniek »

varicap
,,Pewnie to właśnie jest przyczyną nadawania Wisły na kanale 38 i po staremu w MPEG-2 (jak też i w Rzeszowie),,.
A jakbym powiedział wspaniałą datę uruchomienia MPEG 4= 1 styczeń 2010r. Ja już szykuję Imprezę z tej okazji?.

Zablokowany