Koniec transmisji kanałów TVP w standardzie SD

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Awatar użytkownika
gorki
Posty: 234
Rejestracja: 6 marca 2009, o 13:26
Odbiornik: Samsung 40cali
Instalacja antenowa: Antena własnej konstrukcji.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN CHORAGWICA

Re: MUX 1 zniknął TVP 2

Post autor: gorki »

wandosu pisze:Witajcie od kilku dni nie mam TV2 zwykłego nie HD
TV1 jest zwykły co się stało z TV2 zmniejszyli moc czy narazie stop.
Kolego nie zakładaj wątku jak nie wiesz ;) czytaj forum dokładnie.

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: MUX 1 zniknął TVP 2

Post autor: Poland »

wandosu pisze:Dzięki za info,czyli TVP1 i TVP2 na tych dwóch tunerach nie pójdzie już nigdy na telewizorze zwykłym kineskopowym.
KRUGER&MATZ KM00186
Cabletech URZ0084
Zabardzo nie siedzę w temacie jaki tuner kupić,żeby oglądać TV1 I TV2 na zwykłym telewizorze.
Z tego co zauważyłem to z telewizorem kineskopowym dobrze współpracuje model tunera który posiadam czyli Opticum STB HD N1 a to z tej racji że ma zarówno złącze HDMI jak i wejście SCART :)

myszoswinka

Re: Koniec transmisji kanałów TVP w standardzie SD

Post autor: myszoswinka »

ja nie będę za nimi płakał [kanałami tvp sd]

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: MUX 1 zniknął TVP 2

Post autor: belzebiusz »

Poland pisze:
wandosu pisze:Dzięki za info,czyli TVP1 i TVP2 na tych dwóch tunerach nie pójdzie już nigdy na telewizorze zwykłym kineskopowym.
KRUGER&MATZ KM00186
Cabletech URZ0084
Zabardzo nie siedzę w temacie jaki tuner kupić,żeby oglądać TV1 I TV2 na zwykłym telewizorze.
Z tego co zauważyłem to z telewizorem kineskopowym dobrze współpracuje model tunera który posiadam czyli Opticum STB HD N1 a to z tej racji że ma zarówno złącze HDMI jak i wejście SCART :)
Przecież praktycznie każdy tuner DVB-T posiada złącza SCART i HDMI. :P

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Koniec transmisji kanałów TVP w standardzie SD

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Każdy STB zgodny z polskimi wymaganiami MUSI posiadać zarówno SCART jak i HDMI !

Jeśli nie ma któregoś z tych złączy to bym się zaczął zastanawiać czego jeszcze producent nie włożył żeby zaoszczędzić kilka centów na nieświadomych klientach.

ftalo2

Re: Koniec transmisji kanałów TVP w standardzie SD

Post autor: ftalo2 »

Pamiętam jak kiedyś kupowałem tuner i przeglądałem aukcje ,to większosć nie miała HDMI i nawet na to nie zwracałem uwagę ,gdyż w monitorze ani w telewizorze nie ma tego gniazda. W życiu bym nie podejrzewał że ma to związek z HD w MPEG-4 który za kilka lat będzie w TVP-1 i TVP-2 .Pamiętam ,że plany nie były jasne i długi czas nie było pewne czy HD będzie na pewno.Zdaje się że rok temu jeszcze trwała dyskusja na ten temat.
Mam kilku znajomych którzy utracili TVP-2 i nie wdając się w dyskusję,po prostu im wyjasniłem że TVP-2 przestało nadawać i tyle.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3510
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Koniec transmisji kanałów TVP w standardzie SD

Post autor: Krosnoludek »

Nadal sprzedawane są tunery SD np. RAVO GK-SS11 w cenie 69 zł nr. aukcji: 3986814414, 45 osób to kupiło, a o 10 zł jest droższy z HD RAVO HD-101 oferta nr 3986814405

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Koniec transmisji kanałów TVP w standardzie SD

Post autor: adac »

Być może nie wszyscy oglądają TvP :D

ftalo2

Re: Koniec transmisji kanałów TVP w standardzie SD

Post autor: ftalo2 »

No tak,bo nie tylko tunery SD nie odbierają TVP2 ,ale także wiele telewizorów MPEG-4,oraz wszyscy ci którzy mają słabszą jakość sygnału lub słaby sygnał na MUX-3.Ci sami nadal mogą normalnie oglądać kanały SD. Jestem ciekaw czy TVP nie strzeliła sobie w stopę .Efekty w postaci oglądalności będzie widać w najbliższych miesiącach.
Jeśli chodzi o aukcje za 69 zł ,to cena jest bardzo wysoka gdyż ,ja 3 lata temu tuner o takich samych parametrach kupiłem za 59zł. Ale na allegro jest tak,że ludziom NIE CHCE SIĘ czytać ,przeglądać aukcji tylko ustawiają sobie listę według popularności i bezmyślnie kupują .

distefano
Posty: 589
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, o 19:15
Odbiornik: TV Panasonic 50"
Ferguson T65
LTC HD-302
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa 12 el. pasmo UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krzemianucha odl. 10 km

Re: Koniec transmisji kanałów TVP w standardzie SD

Post autor: distefano »

Telewizja Polska musiała opuścić miejsce w Mux-1 (wybrała TVP2) tak samo jak do 28 kwietnia musi zdjąć z Mux Jedynkę SD. Może to i strzał w stopę, ale TVP nie ma innego wyjścia.

ftalo2

Re: Koniec transmisji kanałów TVP w standardzie SD

Post autor: ftalo2 »

ma wyjście-zrezygnować z HD

distefano
Posty: 589
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, o 19:15
Odbiornik: TV Panasonic 50"
Ferguson T65
LTC HD-302
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa 12 el. pasmo UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krzemianucha odl. 10 km

Re: Koniec transmisji kanałów TVP w standardzie SD

Post autor: distefano »

Wtedy to dopiero ze strony odbiorców krzyk by się podniósł.

ftalo2

Re: Koniec transmisji kanałów TVP w standardzie SD

Post autor: ftalo2 »

ja tego nie rozumiem,dlaczego nikt nie robi krzyku że np polsat,tvn,itd nie są w HD.A tak się uczepili tego TVP1 i TVP2 jakby tu były jakieś programy ,obfitujące w szczegóły wizualne,wymagające rozdzielczości HD. Naprawdę dziwne...

Martens
Posty: 472
Rejestracja: 24 listopada 2012, o 16:37
Miejscowość: Gdańsk
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jagodnik, RTON Jaśkowa Kopa

Re: Koniec transmisji kanałów TVP w standardzie SD

Post autor: Martens »

TVP nie powinna docelowo rezygnować z naziemnego nadawania w HD. Na tym etapie powinni jednak pozostawić TVP 1 SD i TVP 2 SD w MUX-3, a o miejsce dla kanałów TVP 1 HD i TVP 2 HD starać się na MUX-8.
Wszystkim by to wyszło na dobre - TVP nie straciłaby części odbiorców (posiadających odbiorniki bez możliwości odbioru HD), a widzowie DVB-T zyskaliby w nieodległej przyszłości kanały TVP 1 HD i TVP 2 HD w należytej, prawdziwej jakości HD.
Zobaczcie jaką ogromną kartą przetargową byłoby, gdyby TVP zadeklarowała się, że startuje w tym konkursie, aby nadawać dla widzów bezpłatne kanały HD. To byłby bardzo mocny argument i TVP byłaby faworytem do wygrania konkursu na operatora MUX-8! Niestety TVP upychając pseudoHD w MUX-3 pokazała, że tak naprawdę nie jest już zainteresowana kolejnym MUX-em. :(
Ostatnio zmieniony 19 marca 2014, o 23:08 przez Martens, łącznie zmieniany 1 raz.

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: Koniec transmisji kanałów TVP w standardzie SD

Post autor: pawelll »

Jeszcze raz, dyskusja o TVP 1/2 HD w MUX3 już jest zamknięta. Decyzje zapadły, a dyskusja na forum toczyła się przez ostatni rok chyba. Wywoływanie jej ponownie tylko dlatego, że ktoś nieopatrznie kupił nie takie STB jak trzeba jest zawracaniem Wisły kijem.

ftalo2

Re: Koniec transmisji kanałów TVP w standardzie SD

Post autor: ftalo2 »

Dyskusja mogłaby być zamknięta w momencie wyłączenia TVP SD i określenia się w nowej sytuacji. Wielu ludzi stanęło przed faktem dokonanym a ich liczba stale rośnie,czego potwierdzeniem są aukcje z tunerami SD. Decyzje może i zapadły,a teraz omawiamy skutki tych decyzji.

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: Koniec transmisji kanałów TVP w standardzie SD

Post autor: pawelll »

Nie rozumiem co masz na myśli pisząc: "Dyskusja mogłaby być zamknięta w momencie wyłączenia TVP SD i określenia się w nowej sytuacji." No właśnie nie ma TVP2SD, za miesiąc zniknie TVP1SD.
A powoływanie się w dyskusji na aukcje z tunerami SD to żart chyba jakiś. Od 4 lat wiadomo jakie muszą być parametry odbiorników w Polsce. Ci którzy sprzedają odbiorniki niezgodne, bez informowania o tym kupujących (w formie pisemnej deklaracji kupującego) łamią prawo a kupujący wykazują się po prostu ignorancją. Tyle. A te aukcje na all.. to po prostu chamskie naciągactwo.

ftalo2

Re: Koniec transmisji kanałów TVP w standardzie SD

Post autor: ftalo2 »

no właśnie,poczekajmy co się stanie jak zniknie TVP1SD, to się zrobi.Nic nie było wiadomo od 4 lat ,co powtórzyłem kolejny raz w postach wcześniej. Dyskusje dla wygody można zamykać i to nie zmienia faktu że liczba niezadowolonych użytkowników TVP będzie rosła. Trudno komukolwiek będzie udowodnić że jego tuner jest niezgodny,skoro odbiera wszystko oprócz TVP1 i TVP2. Twoje argumenty powtarzane w kółko tu i tam mnie nie przekonują.

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: Koniec transmisji kanałów TVP w standardzie SD

Post autor: pawelll »

Nie masz racji. Jesteś nowy na forum więc będzie ci wybaczone ;)
Od grudnia 2009 istnieje rozporządzenie określające wymagania na odbiorniki, a już na 120% sprawę zamknęła ustawa cyfryzacyjna z lipca 2011.
Poczytaj: http://satkurier.pl/news/67471/mr-orbit ... ne-mi.html

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Koniec transmisji kanałów TVP w standardzie SD

Post autor: lustracja »

może bez protekcjonalnego traktowania nowych :)
bo to mało eleganckie.

Niewiedza kosztuje.
Jak ktoś chce kupować na aukcjach to przynajmniej powinien czytać.

Nic nie będzie bo jakby miało być to już by było.

Teraz nie ma co biadolić tylko wydać 100zł i kupić nowe STB.
Więc może lepiej od razu mały nowy TV.
Tym bardziej, że najczęściej i tak kineskopowy przeciętnie nie jest ani duży ani tani w używaniu.

Zablokowany