podsumowanie po 30 września

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
michał82

Re: podsumowanie po 30 września

Post autor: michał82 »

Nie no teraz to pani Streżyńska,skompromitowała się na całej linii,jeśli idzie o wiedzę o DVB T.
Widać jak niekompetentnych ludzi mamy na stanowiskach w administracji państwowej.
Dla wiadomości pani prezes Streżyńskiej,Kraków nadawał w MPEG4.
Myślę też że,ze swej strony jako urzędnik państwowy,zamieści pani sprostowanie wyżej wymienionej wiadomości.

varicap

Re: podsumowanie po 30 września

Post autor: varicap »

michał82 pisze:Nie no teraz to pani Streżyńska,skompromitowała się na całej linii,jeśli idzie o wiedzę o DVB T.
Widać jak niekompetentnych ludzi mamy na stanowiskach w administracji państwowej.
Dla wiadomości pani prezes Streżyńskiej,Kraków nadawał w MPEG4.
Myślę też że,ze swej strony jako urzędnik państwowy,zamieści pani sprostowanie wyżej wymienionej wiadomości.
Ona dobrze wie co gdzie i jak nadawało.
Ja sądzę że jak zwykle "zorientowany" dziennikarz "adjustował" wypowiedzi pos wojemu.
Ja kiedyś się dowiedziałem że ruszyła nowa stacja radiowa i nadaje na.... 78,6 MHz.
I weź teraz zgadnij które cyfry im się poprzestawiały.
Czy miało być 87,6 MHz czy (bo to w czasach OIRTu było) 68,7 a może 67,8 MHz ? (pamiętajmy że nie zawsze wówczas w Poslce trzymano się rastra 30 kHz na OIRT).
Dziennikarz np po szkole "marketingu i zarządzania" zostaje oddelegowany do pisania o "nowych technologiach". I pisze androny.
Ja się na tym znam i wyłapuję co chwila bzdury w mediach o łącznosci.
Aż strach pomyśleć co piszą o sprawach na któych się nie znam (medycyna, ekonomia itp).
A jednak z definicji wierzymy w to co piszą.
Ja bym był ostrożny.
Najczęsciej jest to po prostu polski typowy brak kompetencji ale może zdarzyć się i zła wola np właśnie ośmieszenie Streżyńskiej (podpadla chyba kazemu prócz obywateli).
Potem się powie (jej - telefonicznie) że "to zwykła pomyłka dziennikarska" i sprosotwania się nie zamieści.
Pomyłka ? Pomyłka to była przy urnie wyborczej. Teraz to jest dorabianie gęby.
vari

smyk

Re: podsumowanie po 30 września

Post autor: smyk »

Jej zdaniem testy w Krakowie trzeba było zakończyć, bo odbywały się w technologii MPEG-2
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,710 ... zorka.html
Widocznie dziennikarz się pomylił, bo po aktualizacji nie ma już tego zdania w tekście.

andyg

Re: podsumowanie po 30 września

Post autor: andyg »

Oczywiście pomylił się dziennikarz jedynie słusznej gazety. Tam to już norma.
Pamiętam jak wieszczyli że Liga Mistrzów wszędzie tylko nie w N. :lol:

psocha

Re: podsumowanie po 30 września

Post autor: psocha »

varicap pisze: Ja się na tym znam i wyłapuję co chwila bzdury w mediach o łącznosci.
Aż strach pomyśleć co piszą o sprawach na któych się nie znam (medycyna, ekonomia itp).
Również często odnośnie prawa i ekonomii piszą, mówią bzdury tak niestety jest, fachowców coraz mniej. Do tego coraz częsciej zamiast posługiwać się rozumem stosują technikę kopiuj wklej. Cytowany tekst w gazecie wyborczej jest uproszczony, ale ogólnie w dużym uproszczeniu tak to wygląda jak napisali tzn. mimo komunikatu EMITELA mamy nadal testy DVB-T a nie start w/g harmonogramu, w ostatniej chwili zgaszono pożar i zmontowano prowizorkę.

spn

Re: podsumowanie po 30 września

Post autor: spn »

Miało być tak pięknie, a wyszło jak zwykle... :lol:

smyk

Re: podsumowanie po 30 września

Post autor: smyk »


michał82

Re: podsumowanie po 30 września

Post autor: michał82 »

Napisałem do UKE to sprostowali.
I była to pomyłka dziennikarska.
Wypowiedź zacytowana bez autoryzacji.
Ale jak się nie mylę to napisałem o tym w poście,przed południem ale go usunieto,nie wiem dla czego?

psocha

Re: podsumowanie po 30 września

Post autor: psocha »

Prawdę mówiąc to należą się podziękowania Pani Prezes UKE za opanowanie tego pożaru, ja osobiście Pani Annie Streżyńskiej serdecznie dziękują w swoim imieniu za zaangażowanie. Mogę tylko żałować że całego procesu wdrażania DVB-T nie prowadzi tylko i wyłącznie UKE.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: podsumowanie po 30 września

Post autor: kemi73 »

Spokojnie Panowie to tylko nadal emisja testowa :) Za miesiąc pewnie i tak zostanie wyłączona.

alienv

Re: podsumowanie po 30 września

Post autor: alienv »

kemi73 pisze:Spokojnie Panowie to tylko nadal emisja testowa :) Za miesiąc pewnie i tak zostanie wyłączona.
media2 juz pare razy wieściła że dvb-t umarł itp, zresztą w komentarzach ludzie też im to wypomnieli.
a to że jest to emisja testowa wiadomo od 3 dni - http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=2&t=622 )

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: podsumowanie po 30 września

Post autor: Puma »

W podanym temacie jest tylko mowa o Krakowie o emisja testowa dotyczy wszystkich nadajników DVB-T.

uggp

Re: podsumowanie po 30 września

Post autor: uggp »

Pytanko do Emitela. Jak potencjalni nadawcy widzą przyszłość w proporcjach 16:9? Czy w ogóle wiedzą co to jest? Jak nie, to może by im tak przy jakiejś okazji przypomnieć. Z tego co widać tylko TVN zrozumiało, że nie istnieją telewizory co mają tuner DVB-T/MPEG4 i proporcje 4:3. Naziemna i SAT ładnie się przełącza na różnych programach. Cała reszta siedzi jeszcze w 20 wieku. Przy analogowym, TV czasami wyczai pasy i się przełączy (zrobi zooma kosztem jakości) ale przy cyfrowym sygnale to czeka na ekstra znacznik, że ma skalować. Bo to jest bez sensu, żeby przy marnych 576i liniach zmarnować 144 na pasy. Czyli cieszymy się z cyfrowego obrazu co ma 432 linie w pionie (o przeplocie to już nie wspominam).

varicap

Re: podsumowanie po 30 września

Post autor: varicap »

Z DVB-T dalej czeski film.
Poznań nadaje w końcu na którym "kanalie" ? :lol:
Na 23 czy 39 ?
Czyżby nadawcy i Emitel ciągle nie mieli DOCELOWEGO komercyjnego pozwolenia radiowego na przypisany MUX1 kanał ?
Czyli to co mówią wśrodkach "masowego przykazu" że "wystartowala KOMERCYJNIE DVB-T" to jak zwykle kłamstwo.
Nic tu ciągle nie jest komercyjnie.
Rzeszów i Wisła dalej w MPEG-2 i Wisła na kanale 38.
"Będzie się ciągło jak lazannie !"
vari

uggp

Re: podsumowanie po 30 września

Post autor: uggp »

varicap pisze:Z DVB-T dalej czeski film.
...
"Będzie się ciągło jak lazannie !"
vari
Bo przedtem to był test testu, a teraz to jest test zwykły. Potem będzie test komercyjny.

"W normalnym świecie" ostatnia faza jakiegokolwiek testu niczym nie różni się od wersji oficjalnej. A sam moment przejścia z testu to zwykle papierkowa formalność, która w żaden sposób nie zmienia własności technicznych.

A tutaj to są jaja na całego, bo NIGDY nie było takiego momentu żeby test posiadał założone ostateczne parametry, albo układ kanałów nie taki, albo częstotliwość inna, albo nie ta moc, albo nie takie EPG i pewnie jeszcze wiele rzeczy o których nie wiemy.

Przetestowano "pojazd" który ma inny silnik, inne wyposażenie i w zasadzie inne nadwozie, po czym szumnie stwierdzono że "pojazd" jest gotowy do sprzedaży. A jak będzie klient to się dokupi parę gadżetów żeby to było jak miało być.

Może jestem sceptykiem, ale zaraz się okaże, że jak zacznie się dochodzić do parametrów ostatecznych to wyjdą problemy techniczne. A te problemy powinny wyjść właśnie teraz podczas testów. Częsta praktyka w dzisiejszym świecie, że towar końcowy sprawdza klient (potem są upgrady pathe i inne poprawki). Tak naprawdę to dalej jest test, tylko że na koszt klienta. "Test komercyjny" ...

Kafar

Re: podsumowanie po 30 września

Post autor: Kafar »

Dopiero teraz zaczyna się testowanie na całego :)
Suchą Górę podobno w Krakowie odbierają, Wisła ma przerwy - testy na całego.

karol91

Re: podsumowanie po 30 września

Post autor: karol91 »

Czy ten przypadek Suchej Góry w Krakowie to nie efekt tropo? Nad Polską przechodziły ulewne deszcze, może to stąd. Bo sygnał nie był cały czas, tylko przez kilka godzin. ;)

skopek

Re: podsumowanie po 30 września

Post autor: skopek »

Nadajnik DVB-T z Wisły działa w końcu czy nie?

uggp

Re: podsumowanie po 30 września

Post autor: uggp »

karol91 pisze:Czy ten przypadek Suchej Góry w Krakowie to nie efekt tropo? Nad Polską przechodziły ulewne deszcze, może to stąd. Bo sygnał nie był cały czas, tylko przez kilka godzin. ;)
o 17:58 był expres z Warszawy, pewnie w jakimś wagonie przyjechało, jakby przeładować do jakego busa to może i by Wisła zaskoczyła :roll:

Kafar

Re: podsumowanie po 30 września

Post autor: Kafar »

karol91 pisze:Czy ten przypadek Suchej Góry w Krakowie to nie efekt tropo? Nad Polską przechodziły ulewne deszcze, może to stąd. Bo sygnał nie był cały czas, tylko przez kilka godzin. ;)
Ulewne deszcze?? O 20.00 ledwie sikło, a cały dzień winobranie bo 23 stopnie były, a o 22-giej jeszcze 18 stopni się trzymało, a chmury nie wyglądały na gęste niżowe z wilgotnym powietrzem, cały dzień suchy halny z południa wiał.
Według map z linku od Vari, na południu dziś tropo nie było, a jutro co najwyżej marginalne.

Zablokowany