Pytanie i apel do Emitela

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
manieksl

Pytanie i apel do Emitela

Post autor: manieksl »

Witam, mam pytanie o to kiedy my uzytkownicy tunerów będziemy mogli zasiąść wieczorem bez obaw o nowe niespodzianki. Telewizja DVB-T w chwili obecnej nie jest tak atrakcyjna do kosztów, które pozwolą odbierać programy (tuner mpeg2 ok 400zł i karta mpeg4 ok 300zł)... Do zadania pytania zmusiła mnie Wasza ostatnia innowacja (moim zdaniem nie do końca przemyślana), czy teraz zmusicie użytkowników do zakupu zestawu kina domowego z optycznym wejściem audio? Przepraszam za ironię w moim pytaniu, ale wszystkie szanujące się platformy satelitarne umożliwiają odbiór ich programów na tanich zestawach (dekoderach), a chcąc odebrać coś w DVB-T trzeba zarezerwować gotówkę nieadekwatną do oferty programowej. Mam nadzieję, że do mojego apelu o przywrócenie dźwięku przyłączy się pare osób, dziekuje

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Pytanie i apel do Emitela

Post autor: Jarosław Bałuka »

Previously Mariusz wrote:[quote]Witam, mam pytanie o to kiedy my uzytkownicy tunerów będziemy mogli zasiąść wieczorem bez obaw o nowe niespodzianki. Telewizja DVB-T w chwili obecnej nie jest tak atrakcyjna do kosztów, które pozwolą odbierać programy (tuner mpeg2 ok 400zł i karta mpeg4 ok 300zł)... Do zadania pytania zmusiła mnie Wasza ostatnia innowacja (moim zdaniem nie do końca przemyślana), czy teraz zmusicie użytkowników do zakupu zestawu kina domowego z optycznym wejściem audio? Przepraszam za ironię w moim pytaniu, ale wszystkie szanujące się platformy satelitarne umożliwiają odbiór ich programów na tanich zestawach (dekoderach), a chcąc odebrać coś w DVB-T trzeba zarezerwować gotówkę nieadekwatną do oferty programowej. Mam nadzieję, że do mojego apelu o przywrócenie dźwięku przyłączy się pare osób, dziekuje[/quote]Spieszę z odpowiedzią - wówczas, gdy emisje DVB-T prowadzone w naszym kraju przestaną być emisjami eksperymentalnymi, a staną się regularną ofertą dla społeczeństwa. Nastąpi to wówczas, gdy właściwe organy administracji państwowej ostatecznie zdefiniują standard i podejmą decyzje o rozpoczęciu wdrażania naziemnej telewizji cyfrowej w naszym kraju. Do tego czasu zakup jakichkolwiek urządzeń do odbioru DVB-T będzie obarczony ryzykiem. Obecnie prowadzone emisje mają charakter eksperymentalny i mogą występować częste zmiany parametrów.

manieksl

Pytanie i apel do Emitela

Post autor: manieksl »

ok, a teraz przejdę do pytania: będzie dźwięk z wyjścia analogowego?Previously wrote:[quote]Previously Mariusz wrote:[quote]Witam, mam pytanie o to kiedy my uzytkownicy tunerów będziemy mogli zasiąść wieczorem bez obaw o nowe niespodzianki. Telewizja DVB-T w chwili obecnej nie jest tak atrakcyjna do kosztów, które pozwolą odbierać programy (tuner mpeg2 ok 400zł i karta mpeg4 ok 300zł)... Do zadania pytania zmusiła mnie Wasza ostatnia innowacja (moim zdaniem nie do końca przemyślana), czy teraz zmusicie użytkowników do zakupu zestawu kina domowego z optycznym wejściem audio? Przepraszam za ironię w moim pytaniu, ale wszystkie szanujące się platformy satelitarne umożliwiają odbiór ich programów na tanich zestawach (dekoderach), a chcąc odebrać coś w DVB-T trzeba zarezerwować gotówkę nieadekwatną do oferty programowej. Mam nadzieję, że do mojego apelu o przywrócenie dźwięku przyłączy się pare osób, dziekuje[/quote]Spieszę z odpowiedzią - wówczas, gdy emisje DVB-T prowadzone w naszym kraju przestaną być emisjami eksperymentalnymi, a staną się regularną ofertą dla społeczeństwa. Nastąpi to wówczas, gdy właściwe organy administracji państwowej ostatecznie zdefiniują standard i podejmą decyzje o rozpoczęciu wdrażania naziemnej telewizji cyfrowej w naszym kraju. Do tego czasu zakup jakichkolwiek urządzeń do odbioru DVB-T będzie obarczony ryzykiem. Obecnie prowadzone emisje mają charakter eksperymentalny i mogą występować częste zmiany parametrów.[/quote]

many111

Pytanie i apel do Emitela

Post autor: many111 »

przyłączam sie do tego samego pytanie jak wyżej, bo od 3 tygodni brak głosu na kanałach w mpg4 ;( porszę powródźcie do analogu ?. 

mmm777
Posty: 39
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Pytanie i apel do Emitela

Post autor: mmm777 »

Przeskanuj kanały.

many111

Pytanie i apel do Emitela

Post autor: many111 »

Kanały przeskanowane a głosu dalje brak ;(. tu chodzi o AC3 i skanowanie nic nie da. Najlepsze będzie powrót do analogu albo .....?

cichy72

Pytanie i apel do Emitela

Post autor: cichy72 »

Głos na kanałach TVP jest ale tylko cyfrowy w AC3.Ja odbieram bo w moim tunerze jest wyjście optyczne (Digital OUT).Ale żeby odebrać głos to  podpiąłem się pod amplituner z wejściem cyfrowym OptycznymGłos jest naprawde dobry.

mariob

Pytanie i apel do Emitela

Post autor: mariob »

Też jestem za tym żeby dodać zwykłą fonie ,bo mam problemy z AC-3,poprzednio było ok.Używam G I 870 XPEED + MODUł VIACCESS MPEG-4,i żeby był głos na tych kanałach to muszę przełączyć za każdym razem po wejściu na kanał w mpeg-4 na kanał np.satelitarny lub na jeden z mpeg-2,i dopiero z powrotem to załapie fonie i tak za każdym razem.Z obrazem nie ma problemu działa ok.Bardzo prosimy !!!!

mariob

Pytanie i apel do Emitela

Post autor: mariob »

A jeszcze jedno ,w jakości obrazu między mpeg-2 a mpeg-4 nie widzę ,śmiem nawet twierdzić że kanały z mpeg-2 są lepszej jakości ,takie bynajmniej ja mam odczucie u siebie.

Awatar użytkownika
maciek_p
Posty: 136
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków/Chorągwica

Pytanie i apel do Emitela

Post autor: maciek_p »

Lepsze może nie będą - takie same prędzej za to strumień potrzebny do przesyłu takiej jakości przy MPEG4 będzie mniejszy niż przy MPEG2.

maciek

EagleEye

Pytanie i apel do Emitela

Post autor: EagleEye »

Drogi Mariuszu!

Nie przepraszaj za ironię, bo masz po prostu słuszność.

Białe kołnierzyki zebrały się niedawno i postanowiły o nowych standardach.

Nie myśleli oczywiście o ludziach, którzy kupili już i, w ciągu najbliższych lat, jeszcze będą kupować odbironiki w MPEG2. Bo na całym świecie używa się wciąż tego formatu.

Spodziewam się, że niedługo zbiorą się znowu i wymuszą dokupienie projektora multimedialnego, dziesięciu głośników i Bóg wie co jeszcze.

mariob

Pytanie i apel do Emitela

Post autor: mariob »

Panowie zlitujcie się i dajcie zwykłą ścieżkę stereo ,czy to taki problem z tym ?

JarekM
Posty: 254
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Pytanie i apel do Emitela

Post autor: JarekM »

[quote]Panowie zlitujcie się i dajcie zwykłą ścieżkę stereo ,czy to taki problem z tym ?
[/quote]
Decyzję z takim kodowaniu fonii podjął nadawca udostępniający sygnał do emisji. Jeśli wyrażą taką wolę niezwłocznie przywrócimy kodowanie MPEG-1 Layer2.
Obawiam się jednak, że w świetle ostatnich dyskusji na temat minimalnych wymagań na funkcjonalność odbiorników telewizji cyfrowej w Polsce, aby uniknąć podobnych problemów w po komercyjnym uruchomieniu sieci DVB-T, możliwość dekodowania DD (a może nawet DD+) będzie wymagana dla każdego typu odbiornika nie zależnie od tego czy jest to STB (wtedy wymagany będzie jeszcze downmix do stereo) czy zintegrowany telewizor z odbiornikiem cyfrowym. Dyskusje trwają.?

many111

Pytanie i apel do Emitela

Post autor: many111 »

Według mnie więcej jest użytkowników mających odbiór w MPEG-1. ale cóś jak życzy sobie nadawca udestąpniający sygnał to niech tak będzie.Ps chcę coś nagrać na dvd to nagrywa bez głosu ;(

berecik

Pytanie i apel do Emitela

Post autor: berecik »

Uważam, że należy dźwięk przywrócić bo nie każdy posiada dekoder dd i nie jest wygodne za każdym razem włączać wieże aby coś słyszeć

mariob

Pytanie i apel do Emitela

Post autor: mariob »

Ja nie twierdzę że dzwięk w DD jest zły,ale nie wszyscy mają taką możliwość,a tak poza tym trzeba za każdym razem chodzić i włanczać amplituner żeby usłyszeć na jakimś kanale głos,jest to trochę uciążliwe,a sam telewizor sobie nie poradzi z tym. A wystarczy dołożyć przecież zwykłą ścieżkę,i każdy by miał prawo wyboru,bo to chyba nie jest problem nadawać w zwykłym stereo i w DD .Mam jeszcze jeden problem,nie wiem czyja to wina ( może sprzętu jaki posiadam ?)jak mam odbiór foni w DD  przez amplituner od kina domowego ( Philipsa )to nie zawsze wchodzi mi głos,muszę przełączyć na inny kanał w tunerze ( G I 870 XPEED + MODUł VIACCESS EXTRA ) np.satelitarny i dopiero z powrotem na kanał z dvbt mpeg-4 i dopiero głos wskakuje i tak za każdym razem na kanałach z paczki z DD ?

berecik

Pytanie i apel do Emitela

Post autor: berecik »

Mam taki sam tuner z tą kartą i czasami aby to ruszyło musze wyłaczyć tuner i następnie włączyć i jest OK.

PFL7332

Pytanie i apel do Emitela

Post autor: PFL7332 »

Previously mariusz b wrote:[quote]Ja nie twierdzę że dzwięk w DD jest zły,ale nie wszyscy mają taką możliwość,a tak poza tym trzeba za każdym razem chodzić i włanczać amplituner żeby usłyszeć na jakimś kanale głos,jest to trochę uciążliwe,a sam telewizor sobie nie poradzi z tym. A wystarczy dołożyć przecież zwykłą ścieżkę,i każdy by miał prawo wyboru,bo to chyba nie jest problem nadawać w zwykłym stereo i w DD .Mam jeszcze jeden problem,nie wiem czyja to wina ( może sprzętu jaki posiadam ?)jak mam odbiór foni w DD  przez amplituner od kina domowego ( Philipsa )to nie zawsze wchodzi mi głos,muszę przełączyć na inny kanał w tunerze ( G I 870 XPEED + MODUł VIACCESS EXTRA ) np.satelitarny i dopiero z powrotem na kanał z dvbt mpeg-4 i dopiero głos wskakuje i tak za każdym razem na kanałach z paczki z DD ?
[/quote]WitamCzy mógłbyś podać dane tego modułu VIACCESS EXTRA za pomocą którego odbierasz paczke TVP.Ja mam Philipsa 32pfl7332 i dzisiaj włozyłem do niego NEOTION NP4 Viaccess MPEG4dzwiek mam na wszystkich kanałach ale obrazu niestety nie ma.Dane tego modułu odczytane z tvBoootRam ID:1
Target_ID 0x000001
System: L1.0 S4
Pozdr.

Zablokowany