Brak EPG

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
pipen

Re: Brak EPG

Post autor: pipen »

husky83 pisze:
Jarosław Bałuka pisze:Dla wyjaśnienia - to nie deklaracja Pana Bałuki tylko oficjalny komunikat firmy EmiTel.
A odpowiedzi na forum są prywatne czy jako przedstawiciela firmy EmiTel? Jeśli jako przedstawiciela - to nie ma różnicy czy profil na forum jest nazwany imieniem i nazwiskiem czy tez nazwą firmy (tudzież opisany jako "przedstawiciel EmiTel'a"). Padły słowa, napisane przez użytkownika o danej nazwie (nazwisku) więc traktowane są właśnie jako jego słowa..

Testy testami.. Ja tylko powiem że czekam na TESTY (o regularnej, oficjalnej emisji przestaję marzyć) ze Skrzycznego (lub z Katowic, ale zanim to nastąpi.....) w MPEG-4 z pełną paczką programów i z EPG. Przedstawicielstwo EmiTel'a wielce zachwalało 'ruszyliśmy z oficjalnym nadawaniem' (oczywiście oryginał brzmiał nieco inaczej, ale sens zachowany). Tym czasem okazało się to wielką ściemą, żeby nie wyszło że tak naprawdę to nadal testy... że niby się udało.. Oczywiście za to czy to testy a nie regularna emisja EmiTela nie ma co winić, bo to nie od nich zależy.. Jednak prośba - nazywajmy rzeczy po imieniu.. Testy to testy.. Amen.
Witam
Tak dla jasności Pan Jarosław Bałuka podał komunikat prasowy TP EmiTel i nic więcej. Jeśli ja coś zacytuję to nie oznacza, że odpowiadam za kogoś słowa.
Na dzień dzisiejszy np. sygnał z nadajnika jest nadawany zgodnie z harmonogramem więc nie uważam tego za jakąś wielką ściemę.Inne obszary powinny czekać tylko na swoją kolej w uruchamianiu nadajników.

Janusz123

Re: Brak EPG

Post autor: Janusz123 »

Jarosław Bałuka pisze: Dla wyjaśnienia - to nie deklaracja Pana Bałuki tylko oficjalny komunikat firmy EmiTel.
Przywołany przez Pana kwiatek z 3 października - nie wiem kto jest jego autorem i czego tak naprawdę dotyczy. Nie komentuję.
Komunikat firmy Emitel, ale to Pan jest jej przedstawicielem na forum.
Autorem informacji jest Łukasz Szewczyk: "Kilka dni temu spółka Emitel szumnie ogłosiła, że rozpoczyna komercyjną emisję pierwszego multipleksu. Okazuje się jednak, że to nadal emisja testowa, która za miesiąc może zostać zakończona" - http://media2.pl/media/56992-telewizja- ... lknie.html
I dzień później, 4 października: "Na początku października spółka Emitel w wybranych miastach Polski rozpoczęła emisję pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). Na razie (do 2 listopada 2009 roku) testowo, jeśli nie uda się dojść do porozumienia w sprawie wyboru operatora technicznego multipleksu, emisja zostanie zakończona" - http://media2.pl/media/57002-dvb-t:-dru ... mocji.html

Pozostaje pytanie do przedstawiciela Emitela, czy przekaz DVB-T odbywa się obecnie testowo, czy jak chce Emitel komercyjnie? Na razie mam tylko to pytanie.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Brak EPG

Post autor: Puma »

Gdyby to nie były testy a nadawanie komercyjny to EPG by było, moim zdaniem to jednoznacznie oznacza testy.

Ps. Tu mój głos na mojej stronie w tej sprawie i to tyle na ten temat ;)
http://www.komentarze.puma.pomorze.pl/komentarze,321

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Brak EPG

Post autor: qwerty »

Jak będzie EPG to dajcie znać. Mam pytanie do posiadaczy Samsungów.

ajpiotrowski

Re: Brak EPG

Post autor: ajpiotrowski »

Nadal nie ma EPG.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Brak EPG

Post autor: Puma »

ajpiotrowski pisze:Nadal nie ma EPG.
Nadal nie ma bo nadal są testy a nie nadawanie komercyjne.

C7_4K
Posty: 99
Rejestracja: 6 lipca 2009, o 23:26
Odbiornik: Samsung b650
Instalacja antenowa: NIE WIEM jakaś stara zardzewiała
Nadajnik - obiekt nadawczy: Poznan (UHF) /Śrem (UHF,VHF)

Re: Brak EPG

Post autor: C7_4K »

Puma pisze:
ajpiotrowski pisze:Nadal nie ma EPG.
Nadal nie ma bo nadal są testy a nie nadawanie komercyjne.
coś mi się wydaje ze do 2023 zdarzą a nie do 2013

Sobek

Re: Brak EPG

Post autor: Sobek »

Czy ktoś z Emitela może odpowiedzieć, czy po zmianie parametrów 27 listopada, nadal będą testy, czy może pojawi sie cień szansy na to aby EPG w końcu się pojawiło w polskiej DVB-T ? :x

TomcaT

Re: Brak EPG

Post autor: TomcaT »

:( Stan na 27.11.2009
Nadal brak EPG
Siła sygnału jest mniejsza niż przed zwiększeniem mocy nadajników :lol:
Przed zmianą mialem na swoim TV 78% a teraz mam 65 do 70

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Brak EPG

Post autor: Puma »

Nie ma EPG bo nadal są to testy choć niektórzy chcą to uznać za nadawanie komercyjne.

TomcaT

Re: Brak EPG

Post autor: TomcaT »

Testy... testami :) Ale może powinni testować także EPG?
Zapowiadali zwiększenie mocy nadajników ale chyba była mała pomyłka w druku :lol:
Bo zamiast zwiększenia... zmniejszyli:(

romanodepalma

Re: Brak EPG

Post autor: romanodepalma »

Z wypowiedzi przedstawicieli EMITELA wynika jednoznacznie ,że EPG zostało już przetestowane i wraz ze startem emisji komercyjnej zostanie zakupiony sprzęt i uruchomiony.

TomcaT

Re: Brak EPG

Post autor: TomcaT »

Czy coś się zmieniło w tej materii... bo wydawało mi sie ze to już powinna być transmisja komercyjna.
A może Emitel za komercyjna uważa telewizje płatną? Jeśli tak to nie ma co się dziwić że nadal to wszysko kuleje. I nie mówie jedynie o EPG ale także o sile sygnału.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Brak EPG

Post autor: Puma »

Emisja komercyjna to taka gdzie Emitel ma kontrakt na kilka lat i zgodę wszystkich nadawców w MUX I (brakuje zgody TVP).

Demon

Re: Brak EPG

Post autor: Demon »

Puma pisze:Emisja komercyjna to taka gdzie Emitel ma kontrakt na kilka lat i zgodę wszystkich nadawców w MUX I (brakuje zgody TVP).
I dodatkowo emisja wykonywana jest na podstawie pozwolenia z UKE na emisję komercyjną a nie pozwolenia na emisję eksperymentalną.

Galusz

Re: Brak EPG

Post autor: Galusz »

Te całe EPG to jedna wielka ściema. I tak wszystko idzie do strumienia MPEG-TS. Nie czy EmiTel ma aż tak wielkie z tym problemy, Na dobrą sprawę zwykły PC z odpowiednim programem bez problemu załatwi sprawę dodania EPG do strumienia. Nie wiem jakie to magiczny sprzęt jest testowany.Nawet gdyby miał kosztować 100tyź PLN. Czy to jest tak duży wydatek dla EmiTela?

Jakby na to nie patrzeć to za dużo jest chętnych do łatwego zarobku (w tym EmiTel). Tak mi się wydaje że za 10 lat wykupienie pasma 40mb/s na jakimś trasponderze sat będzie osiągalne dla zwykłego kowalskiego i każdy będzie mógł być "wielkim" nadawcą TV. Ja tam już dawno przestałem ufać w "dobre intencje", liczy się tylko biznes i układy z UKE KRRiTV itp.
A widzowie?? My mamy oglądać reklamy bo z nich jest zysk. Ot całe DVB-T.

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: Brak EPG

Post autor: yerry »

Galusz pisze:Jakby na to nie patrzeć to za dużo jest chętnych do łatwego zarobku (w tym EmiTel). Tak mi się wydaje że za 10 lat wykupienie pasma 40mb/s na jakimś trasponderze sat będzie osiągalne dla zwykłego kowalskiego i każdy będzie mógł być "wielkim" nadawcą TV.
No... tak średnio 1 milion EUR rocznie. Luzik... Każdy zwykły kowalski ogarnie.

manio

Re: Brak EPG

Post autor: manio »

...no tak, nigdy jeszcze nie było tak żle aby nie mogło być gorzej

slimak

Re: Brak EPG

Post autor: slimak »

Kiedy EPG ;)

Janusz123

Re: Brak EPG

Post autor: Janusz123 »

slimak pisze:Kiedy EPG ;)
Dołączam do pytania.
Brak EPG jest uciążliwy, uniemożliwia prostego nagrywania programów z tunera USB stick enki.

Zablokowany