MI : Plan wdrażania telewizji cyfrowej w Polsce

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: MI : Plan wdrażania telewizji cyfrowej w Polsce

Post autor: ploomba »

Beria pisze:Jeśli telewizor ma złącze CI, wystarczy, że operator wyda kartę z modułem lub samą kartę, a moduł zakupi się we własnym zakresie.
jeśli bedzie taki moduł..z tekstu wywnioskowałem, ze nadawcy chcą rozdawać za bezcen tunery, żeby płacić im później abonament za te kanały. A jeśli się nawet pojawi taki moduł, to zaczną się kolejne kłopoty z niekompatybilnością z niektórymi modelami telewizorów itd itp

ps.1
@ marboro
- czy ty nie jesteś przypadkiem jakimś akwizytorem TNK czy coś w tym stylu :P bez urazy ale w każdym poście wychwalasz tylko TNK ...spamujesz w tej kwestii przeokropnie :P w TNK masz tylko 5 niepłatnych kanałów. Nie licz kanałów FTA z satelity bo do ich odbioru nie potrzeba żadnej TNK. Tak samo nie licze kanałów płatnych, bo dvb-t z założenia miała być bezpłatna. TNK nie jest zła ofertą, ale jest to opcja płatna - telewizja naziemna skierowana jest do innego klienta. Wszystko by było OK z TNK gdyby zawierała ona wszystkie niepłatne kanały naziemne.

ps.2
natomiast kolega "llawicki" - odnoszę wrażenie, że broni rękami i nogami projektu umieszczenia płatnych kanałów z platform satelitarnych w dvb-t.. po co nam dubel platform satelitarnych w formie naziemnej?

marboro

Re: MI : Plan wdrażania telewizji cyfrowej w Polsce

Post autor: marboro »

Plomba Sorry,nie jestem akwizytorem jedyne to,że wkurza mnie to wszystko więc zrobilem tak jak zrobiłem i wisi mi już ta NTC mam dosyć tych machloi i inni wydaje mi się też.

Kto to by uwierzył tyle lat testy chociażby u mnie w Rzeszowie był jednym z pierwszych w Polsce reklamowali były konkursy i rozdawali tunery już ledwo pamietam.
A teraz co mamy przepychanki i kumoterstwa ty mnie dasz "to" a ja w zamian dam tobie "to"

Pozdrawiam

Demon

Re: MI : Plan wdrażania telewizji cyfrowej w Polsce

Post autor: Demon »

Teraz moja kolej.

Rozumiem oburzenie. Sam jestem głęboko zawiedziony praktyką KRRiT. Okazuje się, że interes prywatnych nadawców jest ważniejszy od interesu społeczeństwa. Okazuje się, że kartel, korporacja (zrzeszająca piekielnie mają liczbę osób) czy czwarta władza (obojętnie jak do tematu się podejdzie) jest silniejsza od prawowitych władz Rzeczypospolitej Polskiej!!!
Obecna sytuacja przypomina mi wiele podobnych z Historii Polski, w tym podział na dzielnice, magnaterię, rozbiory... (proszę, dopasujcie wspomniane wielkie tragedie narodu w kontekście i z perspektywy mediów)

KONSTYTUCJA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
z dnia 2 kwietnia 1997 r. (Dz. U. z dnia 16 lipca 1997 r.)
"Art. 213.1. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji stoi na straży wolności słowa, prawa do informacji oraz interesu publicznego w radiofonii i telewizji."

W związku z powyższym, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji dopuściła się zdrady narodu i wystąpiła w sprzeczności z najwyższym aktem prawnym RP - Konstytucją.

Na mocy Art. 80 Konstytucji RP złożę zapytanie do rzecznika praw obywatelskich o sytuację z naszym, narodowym dobrem jakim jest powszechna telewizja naziemna rozszarpywana przez układy, oraz złożę doniesienie o popełnieniu wykroczenia przez KRRiT przeciwko Art. 213.1. Konstytucji RP oraz przeciwko narodowi.

Przytoczę słowa amerykańskiego prezydenta Kennedy'ego w wersji przysługującej Polsce: "Nie pytajcie, co Polak może zrobić dla Polski, lecz co Polska może dać swojemu Polakowi!". I zadam pytanie do czołowych osób w państwie:

Za co Polak może kochać Polskę? Kochać tak, aby oddać za nią swoje jedyne życie?

(to pytanie będę od teraz wysyłał po kolei do Prezydenta, Sejmu (w tym marszałków), Rządu, KRRiT, UKE, i innych.) Lecz normalnemu człowiekowi w odpowiedzi na usta cisną się same wulgaryzmy!!!

W najbliższych wyborach ludzie pokażą, czy odpowiada im liberalizm w obecnie lansowanej formie: państwo, to biznes bardzo wąskiej grupy kasiastej "elity".

Demon

Re: MI : Plan wdrażania telewizji cyfrowej w Polsce

Post autor: Demon »

Jak obiecałem, tak też zrobiłem:
Na mocy art. 80 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 roku (Dz. U. z dnia 16 lipca 1997 r.) proszę o pomoc w wyjaśnieniu lub osobiste wyjaśnienie zgodności działań organu państwowego Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji z Konstytucją RP a w szczególności z art. 213 pkt 1 niniejszego aktu prawnego w kontekście Cyfryzacji Polski a w tym wprowadzania Naziemnej Telewizji Cyfrowej.

Jednocześnie donoszę, iż moim zdaniem Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wystąpiła przeciwko zapisom wspomnianego artykułu 231 pkt 1 Konstytucji RP poprzez działanie w interesie nadawców prywatnych, nie zaś w interesie publicznym oraz, co jest dla mnie oczywistym, w interesie narodu.

Uzasadnienie:
Problemy z wprowadzaniem cyfrowej emisji telewizji naziemnej są znane nie od dzisiaj. Do tej pory w technologii analogowej rozpowszechnianych było maksymalnie 7 programów telewizyjnych o zasięgu ogólnokrajowym: TVP1, TVP2, TVP Info/Regionalne, Polsat, TVN, TV4 i TV Puls. Wspomniana ilość ograniczona była możliwościami technicznymi. Fale radiowe są zasobem wyjątkowo bardzo deficytowym.

W obecnej chwili, gdy nowa technologia cyfrowa osiągnęła odpowiedni poziom poznania, otworzyły się nowe możliwości innego zagospodarowania fal radiowych, w tym pasma telewizyjnego, którego tyczy się niniejsze pismo. Nowoczesne rozwiązania pozwalają wielokrotnie powiększyć ofertę powszechnie dostępnej telewizji naziemnej. Pozwalają również na znaczne polepszenie jakości świadczonych przekazów medialnych. Nadszedł dobry czas, aby uregulować rynek telewizji w Polsce.

Niestety działania KRRiT w porozumieniu z nadawcami komercyjnymi wykazują tendencje do zawłaszczenia naszego wspólnego dobra, jakim niewątpliwie jest pasmo telewizyjne, przez bardzo wąską grupę osób posiadających ogólnopolskie programy telewizyjne.

Rynek medialny w Polsce, wydaje się, jest prosto uporządkować. Państwo polskie, za pomocą swoich urzędów powinno doprowadzić do takiej sytuacji, w której zarówno ogólnopolskie, jak i regionalne oraz lokalne programy telewizyjne będą dostępne dla wszystkich odbiorców w odpowiednim zasięgu bez dodatkowych opłat.

Cyfryzacja daje również możliwość uregulowania kwestii abonamentu RTV. Do tej pory nikt nie podjął polemiki na temat moich pomysłów w tej sferze. Nie zagłębiając się zbyt mocno podam jedynie przykład organizacji ładu telewizyjnego:

1. Każdy Polak w granicach Polski powinien mieć dostęp do jednego programu informacyjnego telewizji publicznej TVP Info. Kanał ten powinien być emitowany w NTC, niekodowany, dostępny na wszystkich telewizorach spełniających odpowiednie parametry wyszczególnione w odpowiednim rozporządzeniu bez jakichkolwiek opłat. Program ten pełnił by funkcję strategiczną dla państwa polskiego. Powinien być tym programem, który przekazywałby informacje kierowane przez organizacje państwowe dla społeczeństwa. W okresie przejściowym, do czasu bezwzględnego wyłączenia emisji analogowej uwarunkowanego umowami międzynarodowymi, ten program powinien być nadawany również w formie analogowej z pokryciem kraju równym obecnemu pokryciu przez program TVP1.
2. Każdy Polak poza granicami Polski powinien mieć dostęp do jednego programu informacyjno-kulturowego TVP Polonia. Zadaniem tego programu byłoby budowanie więzi między emigracją a krajem macierzystym. Kanał ten powinien być dostępny przez satelity w formie FTA. Ten program również z natury swojej powinien być traktowany jako strategiczny dla państwa polskiego.
3. Każdy Polak zainteresowany używaniem odbiornika telewizyjnego do oglądania innych programów telewizyjnych musiałby opłacić abonament TV. Abonament ten powinien zostać podzielony na dwie części: część dotyczącą kosztów emisji oraz część dotyczącą produkcji. Szczegóły poboru i podziału abonamentu poniżej.
4. Każdy Polak na terenie kraju powinien mieć prawo i możliwość odbioru NTC. Opłata abonamentowa w całości dokonywana byłaby w formie zakupu karty dekodującej ważnej na miesiąc, kwartał, pół lub cały rok. Zakup takiej karty dawałby dostęp do wszystkich programów oferowanych w ogólnodostępnej emisji naziemnej bez dodatkowej opłaty.
5. Każdy Polak na terenie kraju lub większym (do wyboru przez operatora) powinien móc zakupić zestaw prywatnych programów (satelitarne platformy cyfrowe, np "n", "Polsat" czy "cyfra+") w których obowiązkowo zawarte byłyby zarówno programy FTA (TVP Info i TVP Polonia) jak i wszystkie programy nadawcy publicznego dostępne za pomocą NTC. Operator zobowiązany byłby do przekazywania części pobieranej opłaty od każdego swojego klienta z tytułu abonamentu RTV pomniejszonego o część dotyczącą kosztów emisji (operator sam ponosi koszty emisji).
6. Każdy Polak mieszkający w zasięgu jednej z wielu prywatnych sieci kablowych (w tym również sieci telefonicznych wykorzystywanych do emisji TV takich jak TP S.A. i Dialog S.A.) powinien mieć prawo płatnego (lub nie - według decyzji operatora) dostępu do oferty tych sieci. Rozliczenie abonamentowe identyczne jak w pkt 5. Analogicznie do nadawców satelitarnych, operator kablowy zobowiązany byłby do emisji wszystkich programów nadawcy publicznego TVP oferowanych poprzez NTC (w tym TVP Info) oraz TVP Polonia.

Polska w uzgodnieniach międzynarodowych uzyskała możliwość efektywnego wykorzystania pasma telewizyjnego wystarczającego na 8 tzw multipleksów. Do tej pory UKE podzieliło zasoby następująco:

1 multipleks w paśmie VHF-III (6-12) przeznaczony został na cyfrowe radio T-DAB+ - obecnie w fazie eksperymentalnej,
5 nultipleksów w paśmie UHF V-VI przeznaczonych dla telewizji NTC (DVB-T),
1 multipleks w paśmie UHF V-VI przeznaczony dl atelewizji mobilnej (DVB-H) - obecnie w fazie wdrażania komercyjnego,
1 multipleks jako czysta dywidenda cyfrowa z przeznaczeniem w przyszłości na szerokopasmowy dostęp do Internetu.

Spośród 5 multipleksów NTC dwa mogą zostać uruchomione w pełni już dzisiaj. Trzeci na ograniczonej powierzchni kraju. Te właśnie zasoby podlegają obecnie rozszarpywaniu i marnotrawieniu.

Dodatkowo zaprzepaszczono szansę na prawdziwy multipleks regionalny. Jeden z multipleksów projektowany był w ten sposób, żeby jego granice podziału pokrywały się z granicami województw. Takie programy, jak TVP regionalna, TV Silesia czy TV Odra są przykładami programów, które powinny znaleźć się w takim multipleksie. Programy lokalne mogły by być emitowane za pomocą bardzo słabych, lokalnych nadajników.

Powyższy, mocno okrojony przykład pokazuje, że istnieją rozwiązania sprzyjające w całej rozpiętości interesowi publicznemu, w tym obronności kraju, rozwoju kultury informacyjnej i światopoglądowej, regulacji obowiązku wspólnego utrzymania nierentownej, lecz bardzo potrzebnej produkcji kulturowej, sportowej i naukowej w TV i radiu. A co jest najistotniejsze, istnieją rozwiązania idące w parze z interesem zarówno całego narodu jak i poszczególnych obywateli.

W nadziei na zrozumienie przez pana Rzecznika problemu, trafne wpłynięcie na działania organizacji państwowych, podnoszę jak na wstępie.

Z wyrazami wielkiego szacunku,
....................

ps.: Proszę się zapoznać z opiniami Polaków żywo zainteresowanych NTC w formie bezsilnych i pełnych żalu postów na forum: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... &start=193
Jeżeli uznacie, że należy się jakiekolwiek poparcie, to piszcie do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: MI : Plan wdrażania telewizji cyfrowej w Polsce

Post autor: ploomba »

@ marboro

tez jestem okropnie poirytowany tą cała sytuacja. Wychodzi z tego wszystkiego, że te nasze 2 lata udzielania się na forum (sugerowania rozwiazan oraz pomocy w testowaniu dvb-t) spełznie na niczym.

Nie mam jednak zamiaru sie poddac i pokornie placic za cos co z założenia powinno być bezpłatne oraz pozwolic na to żeby w kraju demokratycznym ewidentnie blokowano konkurencyjnosc na rynku.

"Demon" ma racje, należy uderzyć w tej sprawie do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Z jednym sie jednak nie zgadzam w liście "Demon'a" - nie zgadzam sie z tym zeby dvb-t bylo zakodowane i kazdy Polak dostawal karte dekodujaca po oplaceniu abonamntu. Uwazam , ze sygnal powinien byc odkodowany w calosci, natomiast kwestie abonamentu (jego pobierania) powinno uregulowac państwo w postaci ściagalnosci go np w rozliczeniu PIT. Dlaczego? A no dlatego, bo kazdy Polak napewno nie ma zamiaru byc ograniczonym w domu tylko jednym telewizorem w jednym pokoju. Jesli dostaniemy karte dekodujaca, to jestesmy zmuszeni ogladac telewizje na jednym odbiorniku. Co jesli w rodzinie dziecko chce obejrzec dobranocke a rodzice jakis film albo wiadomosci? Czy w takim wypadku dziecko tez musialoby placic abonament i dostac karte dekodujaca?

Bartosz Czach

Re: MI : Plan wdrażania telewizji cyfrowej w Polsce

Post autor: Bartosz Czach »

Demon pisze:KONSTYTUCJA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
z dnia 2 kwietnia 1997 r. (Dz. U. z dnia 16 lipca 1997 r.)
"Art. 213.1. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji stoi na straży wolności słowa, prawa do informacji oraz interesu publicznego w radiofonii i telewizji."

W związku z powyższym, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji dopuściła się zdrady narodu i wystąpiła w sprzeczności z najwyższym aktem prawnym RP - Konstytucją.
Za zdradę to raczej Trybunał Stanu. Członkowie KRRiT mogą stanąć przed nim.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: MI : Plan wdrażania telewizji cyfrowej w Polsce

Post autor: ploomba »

ja wysłałem do rzecznika taki list:
Chciałbym złożyć na Pana ręce protest przeciwko planom kodowania oferty naziemnej telewizji cyfrowej dvb-t. Ostatnimi czasy prywatni nadawcy telewizyjni zasugerowali aby zakodować część drugiego multipleksu cyfrowej telewizji naziemnej, który miałby być ich własnością. Plany takie wywołały ogólne oburzenie w środowisku internetowym zajmującym się tematyką dvb-t i naziemnej telewizji cyfrowej, która ma w przyszłości zastąpić telewizję analogową.
Obecnie w naszym kraju część społeczeństwa jest dyskryminowana w związku z niemożnością dostępu do tych samych kanałów telewizyjnych na całym obszarze kraju. Sugerowano dotychczas, że taki dostęp był niemożliwy. W obecnej sytuacji, gdy uruchamiana jest Naziemna Telewizja Cyfrowa problem rozwiązać się powinien samoczynnie. Telewizja ta posiada większe pojemności częstotliwości co daje możliwość wyrównania oferty na terenie całego kraju.

W planach sprzed około roku, jakie przedstawiła pani Anna Streżyńska z UKE zaproponowano, żeby w całym kraju utworzyć 3 multipleksy cyfrowe, na których umieszczono by 21 kanałów niekodowanych. Wg planu pierwszy multipleks miał być przeznaczony dla obecnych nadawców ogólnokrajowych (TVP1, TVP2, TVP-info, Polsat, TVN, TV4, TV-Puls) Drugi multipleks miał być przeznaczony dla nowych chętnych nadawców na ogólnokrajowe kanały, natomiast trzeci dla kanałów tematycznych TVP.
Na dzień dzisiejszy nadawcy sugerują (wymuszają poprzez blokowanie cyfryzacji)na UKE i KRRiT , aby jeden multipleks był ich własnością i aby mogli zakodować jego ofertę i pobierać opłaty za kanały, które były dotychczas niekodowane (TV4) oraz chcą w dvb-t zamieścić inne kanały kodowane z ich własnych platform cyfrowych. Przez takie działanie blokowane będą pojemności (częstotliwości) dla innych chętnych nowych nadawców. Jest to nieuczciwe wobec tych nowych podmiotów na rynku - przybiera formę monopolizowania rynku telewizyjnego w Polsce.

Nadawcy sugerują, że w zamian za kodowanie kanałów będą udostępniać bezpłatnie dekodery. Uważam, że większość społeczeństwa nie skorzysta z tej propozycji ponieważ będzie się to wiązało z comiesięcznymi dodatkowymi kosztami wobec tych nadawców. Tak samo Polacy, którzy zakupili telewizory z wbudowanym tunerem mpeg-4 (który jest wymagany do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej) będą w kłopotach. Koszt takiego telewizora do niskich nie należał, telewizorów w ostatnim czasie sprzedało się bardzo dużo. W wypadku kodowania dvb-t telewizory te będą zupełnie nieprzydatne (na nowych telewizorach miano bez problemu odbierać kanały cyfrowe bez konieczności podłączania dodatkowych dekoderów).

Uważam, że wprowadzenie cyfrowej telewizji naziemnej jest dobrą okazją by zacząć rozmawiać o lepszej ściągalności abonamentu telewizyjnego. Uważam, że po uzyskaniu dostępu do równej oferty przez wszystkich obywateli można zacząć myśleć nad ściągalnością abonamentu np w postaci podatku rozliczanego z Urzędem Skarbowym w rozliczeniu PIT. Sądzę, że oferta telewizyjna w takim wypadku nie powinna być zakodowana (wszelkie karty dekodujące byłyby złym rozwiązaniem) ponieważ zapewne każda polska rodzina ogląda telewizje na więcej niż jednym odbiorniku telewizyjnym - Dziecko zazwyczaj chce obejrzeć dobranockę, natomiast rodzice wiadomości lub film. W takim wypadku potrzebna byłaby dodatkowa karta dekodująca dla drugiego odbiornika. Lepszym rozwiązaniem jest niekodowanie oferty i ściąganie abonamentu od wszystkich polaków za pomocą Urzędów Skarbowych lub finansowanie Telewizji Publicznej z zagwarantowanych na ten cel środków budżetowych.

Proszę o zapoznanie się z tematyką i interwencję w tej sprawie. Tematyka ta jest poruszana na forum firmy Emitel http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... &start=200
Uwzględniłem w nim moją opinię na temat ściągalności abonamentu.

marboro

Re: MI : Plan wdrażania telewizji cyfrowej w Polsce

Post autor: marboro »

Serdeczne dzięki PLOMBA za zajęcie takiego stanowiska,z tego co widać to na tym forum mało kto interesuje się naszymi wypowiedziami i naszym ubolewaniem ponieważ nikt z pracowników Emitela nie zabiera głosu w tej sprawie choć w jego gestii jest aby się wypowiedzieć.
Naród jest bardzo poruszony takimi posunięciami KRRiT i innych decydentów,to co sie wyprawia to naprawdę potrzebny jest wielki "WSTRZĄS".
Nikt nie bierze tego pod uwagę bębni się na stronach internetowych(SATKurier,DVBT i Inne) iż takie posunięcia grożą bankructwem cyfryzacji i nieopłacalnością.Czy TĘGIE GŁOWY nie wiedzą o tym.

JEŻELI KTOŚ Z EMITELA CZYTA TE NASZE WYPOWIEDZI NIECH ZAJMIE JAKIEŚ STANOWISKO I ODPOWIE NA TYM SWOIM FORUM JAK TO JEST I DLACZEGO NIE WYPEŁNIA SWOJEJ MISJI I NIE BRONI SWOJEGO I OBYWATELI INTERESU.JAK TO WYGLĄDA.KONKURENCJA ZWIĄZAŁA IM RĘCE ZA JAKIŚ UKŁAD.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: MI : Plan wdrażania telewizji cyfrowej w Polsce

Post autor: Jarosław Bałuka »

Czytamy wszystkie wypowiedzi. Nam również zależy na szybkim uruchomieniu telewizji cyfrowej, gdyż jako firma świadcząca usługi nadawcze i telekomuniakcyjne jesteśmy zainteresowani komercyjnym udziałem w tym procesie.

Bartosz Czach

Re: MI : Plan wdrażania telewizji cyfrowej w Polsce

Post autor: Bartosz Czach »

Jarosław Bałuka pisze:Nam również zależy na szybkim uruchomieniu telewizji cyfrowej, gdyż jako firma świadcząca usługi nadawcze i telekomuniakcyjne jesteśmy zainteresowani komercyjnym udziałem w tym procesie.
Byłbym w stanie w to uwierzyć, gdyby nie ciągłe protesty z Waszej strony. To wygląda jak gra na zwłokę. Tak to raczej nie zdążymy nawet do roku 2015.

janek 77

Re: MI : Plan wdrażania telewizji cyfrowej w Polsce

Post autor: janek 77 »

Dokładnie tak jw. Popieram. Widać jak na dłoni. Spory o wadium gdzie widać, że Emitel jest jedynym liczącym sie operatorem. Sprzęt ciagle u producenta. A niezadowolenie rośnie...

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: MI : Plan wdrażania telewizji cyfrowej w Polsce

Post autor: ploomba »

!!!
odpowiedź otrzymana od TV4 w sprawie zapowiedzi kodowania umieszczonej na stronie Satkuriera:
Nie odpowiadamy za artykuły w gazetach. TV4 nie będzie kodowana w DVB-T.

Nie wyjasniono jednak nic na temat planowania przerzucenia TV4 w 4 wolne miejsca w muxie 1-ym.

Ciekawe ile jeszcze takich genialnych pomysłów nie publikowanych oficjalnie w gazetach zrodzi się w głowach nadawców. Nie wierzę w to, że ot tak sobie SatKurier wymyślił pomysł kodowania TV4 w muxie nr 2 lub przerzucenia go do mux1. Pomysł taki paść musiał.
Ostatnio zmieniony 7 stycznia 2010, o 16:50 przez ploomba, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: MI : Plan wdrażania telewizji cyfrowej w Polsce

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Byłbym w stanie w to uwierzyć, gdyby nie ciągłe protesty z Waszej strony. To wygląda jak gra na zwłokę. Tak to raczej nie zdążymy nawet do roku 2015.
Chciałbym przypomnieć, że przetarg w TVP jest na TRZECI multiplex.
Ma to niewiele wspólnego z pierwszym i drugim, o których jak najszybsze uruchomienie toczy się gra.

Według wstępnych planów MUX_3 miał być uruchomiony po wyłączeniu telewizji analogowej. Obecnie pojawiły się możliwości wcześniejszego uruchomienia na większości terytorium kraju, ale nie spodziewał bym się na razie rewolucyjnego przyspieszenia w tym zakresie. Najważniejsze decyzje, na które wszyscy czekamy to plany wdrożenia mux'a pierwszego i drugiego.

janek 77

Re: MI : Plan wdrażania telewizji cyfrowej w Polsce

Post autor: janek 77 »

Wprawnie dobrane słowa tworzą wrażenie braku ukrytej agendy i porozumień skierowanym przeciwko konsumentom.
Chciałbym przypomnieć. I iII mux ciągle nie ma...
Fakty nie retoryka...

Niezadowolenie rośnie...

marboro

Re: MI : Plan wdrażania telewizji cyfrowej w Polsce

Post autor: marboro »

Pisze Pan Jarku,cytat:
Ma to niewiele wspólnego z pierwszym i drugim, o których jak najszybsze uruchomienie toczy się gra.
Dla normalnego obywatela "gra" to znaczy walka-wyrywanie sobie co najlepsze.Tak z tej Pana wypowiedzi wnioskuję inni chyba też.
Rozumię też, gra się kosztem obywatela który mało rozumie o co tu właściwie chodzi.Dla nas jest proste ogłosić konkurs, kto wygra to wygra, to każdego sprawa - chce nadawać to proszę powinien mieć wolną rękę,a nie blokowanie i wybór między sobą.Takie rozwiązania nie są zgodne z Konstytucją w ramach której każdy ma równe prawo.
Głośno mówiliście o wrześniu a teraz co myślicie że uda się Wam nadgonić te przepychanki i rozgrywki zachowujecie się jak zgłodniałe wilki co każdy chce coś ugryżć dla siebie, bo nie powiem jest tu trochę o co się bić,w ten sposób obywatele się zniechęcą i zostaniecie samym sobie.
Pozdrawiam.

Demon

Re: MI : Plan wdrażania telewizji cyfrowej w Polsce

Post autor: Demon »

@ploomba

W moim piśmie przedstawiłem przykład/propozycję. Jestem otwarty na dyskusje i również taki pomysł mam w rękawie. Jednak obawiam się, że proces legislacyjny mógłby potężnie spowolnić proces cyfryzacji. Na okres przejściowy można by zastosować pomysł przedstawiony w piśmie a docelowo rozwiązać go dokładnie tak, jak piszesz. Czyli jeżeli wychodzi zwrot nadpłaconego podatku, to fiskus powinien potrącić maksymalnie kwotę abonamentu. Analogicznie każda usługa dodatkowego dekodera dla klienta w ramach jednej umowy nie powinna być obciążona dodatkową opłatą z tytułu abonamentu RTV.

Jednak cieszy mnie zaangażowanie co raz większej ilości osób w sprawę. Może wspólnie osiągniemy nasz cel.


@Jarosław Bałuka

Najlepszą formą przekonania nas do swojej racji będzie szybkie wykonywanie czynności prawnych i technicznych przez firmę. Państwo sami składacie pisma na koniec ostatniego dnia terminu! To nie jest działanie niezwłoczne lecz bardzo zwłoczne.
Oczywiście szanuję prawo do protestu i ten etap musimy przeczekać. Mam jeszcze inne zastrzeżenia, ale skoro czytają Panowie wszystkie posty, to pewnie dobrze orientują się w tym.


@JaroslawMroczkowski

Oczywiście przetarg dotyczy MUX-3, ale również MUX-1. Proszę nie zasłaniać sloganem rzeczywistości. Sporo osób tu na forum potrafi czytać ze zrozumieniem pisma i akty prawne. Osobiście jest mi żal Pana w tej sytuacji. Trzyma Pan ręce, i to obie, między drzwiami a framugą, a przeciąg robi się naprawdę wielki.

Biorąc pod uwagę ostatnie "rewelacje" sądzę, że przetarg TVP dotyczy właśnie zarówno całego MUX-3 jak i nie całej połowy MUX-1 (jako dodatkowe zlecenie o wartości nie większej niż połowa kwoty oferty). Dodatkowo Emitel wygrywając przetarg zyska siłą rzeczy pozostałą część MUX-1, czyli tak naprawdę obecnie przetarg jest o 2 multipleksy!

Nie sądzę, żebym "odkrył Amerykę". Wszyscy myślący zaangażowani w temacie zdają sobie z tego sprawę.

marboro

Re: MI : Plan wdrażania telewizji cyfrowej w Polsce

Post autor: marboro »

@ Demon
Masz rację,gry toczą się i grają ale nam zwykłym obywatelom na nerwach,pisze się o MUXie 3 kiedy jeszcze nie skonczono konkursu na MUX 1 i 2.
Przecież to pochłonie miesiące to w jaki sposób można przyśpieszyć.Nie mam pojęcia ale wydaje mi się że tu nie ma konkursów tylko między sobą ustalają.

Pozdrawiam wszystkich.

heniek

Re: MI : Plan wdrażania telewizji cyfrowej w Polsce

Post autor: heniek »

janek 77 pisze:Wprawnie dobrane słowa tworzą wrażenie braku ukrytej agendy i porozumień skierowanym przeciwko konsumentom.
Chciałbym przypomnieć. I iII mux ciągle nie ma...
Fakty nie retoryka...

Niezadowolenie rośnie...
Rzecznik Praw Obywatelki w piśmie do nas stwierdzi,że nie będzie zastępował, wyręczał KRRiT oraz UKE ponieważ sprawy z zakresu radiofonii i telewizji należą do ich obowiązku ustawowego.
Nie będzie zajmował się sprawą -?


24 grudnia br. w Dzienniku Ustaw (Dz. U. Nr 221; poz. 1742) opublikowano rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 18 grudnia 2009 r. w sprawie wymagań technicznych i eksploatacyjnych dla urządzeń konsumenckich służących do odbioru cyfrowych naziemnych transmisji telewizyjnych (DVB-T).
Gdzie jest pozostała część ;
3 grudnia 2009 r. Komitet Rady Ministrów do spraw Informatyzacji i Łączności przyjął projekt Planu wdrażania telewizji cyfrowej w Polsce oraz projekt założeń ustawy o cyfryzacji nadawania sygnału telewizyjnego.


Harmonogram się posypał, więc proszę o odpowiedź sobie samemu na następujące pytania :

a) brak terminów uruchomienia mux 1, mux 2, mux 3

b) zawartości programową mux1,mux 2, mux3.



C) wydawało się, że już wszystko ustalono. Daty, terminarz uruchomienia poszczególnych cyfrowych nadajników i wyłączenia analogowych, zawartość pierwszego multipleksu. . Znowu sprawa utknęła w konsultacjach ?
d) Wszystko robione na kolanie ?

Celem projektowanej ustawy o cyfryzacji nadawania sygnału telewizyjnego jest stworzenie formalnoprawnych podstaw, które umożliwią wyłączenie analogowej telewizji naziemnej na terenie Polski do 31 lipca 2013 roku i wprowadzenie cyfrowej telewizji naziemnej .

Można się było tego spodziewać, Każdy z Decydentów ma na uwadze jedynie swój interes zapominając o interesie telewidzów, który to dla decydentów powinien być nadrzędnym Celem

uggp

Re: MI : Plan wdrażania telewizji cyfrowej w Polsce

Post autor: uggp »

To że każdy ciągnie w swoją stronę to można zrozumieć, tylko w którą stronę ciągnie KRRiT i UKE?
Kolega @Demon wypunktował nam bardzo sensowny program (może wystartujesz z tym na wybory? :) jak tak to masz mój głos). I widać, że rozwiązań jest wiele. Ja sprawę abonamentu załatwiłbym w PIT. Jak ktoś płaci podatek to w rubryce wpisuje abonament i tyle. Jak ktoś nie ma dochodów to ma TV za free. Tylko jeśli płacę to ŻĄDAM! Żeby DVB-T było wszędzie dostępne (teren górzysty). Obowiązkowo musi być program prawdziwie regionalny. A nie tak jak teraz, że telewizji Kraków nie chce się tyłka ruszyć nigdzie tylko powtarzają jakieś pierdoły. Było niekodowane! Dlatego, że do kodowania to jest SAT, tam jest dużo miejsca, jest wiele sprawdzonych systemów, do tego jest konkurencja z tunerami i modułami, generalnie jest cały rynek pod to gotowy. A jak zaczną kodować DVB-T to się okaże, że każdy nadawca ma inny system, a że TV z reguły mają tylko jedno gniazdo CI to będziemy stawiać dodatkowe pudło, zaczną parować karty z tunerami (żeby nie było sharingu) - znowu musi być pudło tym razem różowe w kropeczki logo nadawcy.
DVB-T ma być po to, żeby nie było "pudła" a żeby było cyfrowo. Inaczej to monitor + tuner SAT i niech spadają z abonamentem. Mogą tą całą naziemną wyłączyć w ...

janek 77

Re: MI : Plan wdrażania telewizji cyfrowej w Polsce

Post autor: janek 77 »

uggp napisał:
To że każdy ciągnie w swoją stronę to można zrozumieć, tylko w którą stronę ciągnie KRRiT i UKE?


Zgodnie z praktyką tzw. "drzwi obrotowych" urzędnik państwowy albo polityk przechodzi z pracy w urzędach do pracy w korporacjach prywatnych. Załatwia oczywiście tylko interesy korporacji bo realizacja interesów obywatelskich nie przynosi dochodów.

I to chyba wszystko w tym temacie...

Zablokowany