MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: bartosz4 »

A jak się do tego mają te cztery nowe częstotliwości? Ni to mux 4 ni cholera wie co. Dobra częstotliwość niewykorzystywana jak się należy.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: dvbtowiec »

Także są jako testowe w tych 4 nowych lokalizacjach.
Testowany jest zasięg i będzie testowany HEVC przez chwilę.
Po testach mogą zostać wyłączone.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3511
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Krosnoludek »

Ale Polsat ma jakiś cel w tych testach, może przymierzają się do przekształcenia MUX-4 w bezpłatny ze zmienioną ofertą kanałów i zasięg zrobią wreszcie ogólnopolski?

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: dvbtowiec »

Obyś miał rację.
Przynajmniej PN żeby został na stałe, bo bardzo potrzebny jest taki kanał w DVB-T jako alternatywa [...]

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Dobrycel »

Tez nie ogladam TVN :) Masz racje dobra alternatywa:)
[...]

/treści nie związane z tematem wątku zostały usunięte

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: dvbtowiec »

Ależ małostkowa złośliwość. Czyżby Cię zabolało że postanowiłeś wszystkim wyznać swoje sympatie? ;)
Kolego jak już się odnosisz, to przynajmniej w temacie.
TVN nie ma w DVB-T kanału informacyjnego, a o tym rozmawiamy.

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Dobrycel »

Jaka złośliwość? Stwierdzam fakty. Powiedziałem jakiego kanału oczekuje na DVB-T mam do tego prawo. Mam prawo wyrazić opinie zgadza sie? Czy tylko jednym wolno opinie wyrazac. Ciesze sie, ze jest Polsat i jest TVP Info bo wiecej w nich rzetelności jak w pewnej innej. Wolałbym Fox News np w Tv naziemnej. Jest kilka kanałow nalezacych do Polsatu co odgrzewaja stare strucje i puszczają durne programy. Te stacje bym wywalił. Mam nadzieje, ze szybko wejdzie DVB-T2 i pojawi sie wiele nowych kanałów.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: dvbtowiec »

Ty wyraziłeś swój polityczny manifest, który został usunięty (i bardzo dobrze) i jedyne co wyraziłeś, to jakiej stacji nie oczekujesz, a nie jaką oczekujesz.
Koniec rozmowy, bo nie dyskutujesz w temacie.

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Dobrycel »

A co to jest jak nie przekaz polityczny? To sa Twoje słowa Cytuje "Przynajmniej PN żeby został na stałe, bo bardzo potrzebny jest taki kanał w DVB-T jako alternatywa dla przekazu dnia wiadomej telewizjię"
Admina proszę o traktowanie wszystkich jednakowo.
Oglądam Polsat News oraz Oglądam Tvp Info. Lubie oglądać publicystykę. Ale obiektywnie stwierdzam, ze w Telewizji publicznej politycy robią z siebie małpy. Nawet jak sim sie przypomni co mowili wcześniej i skonfrontuje to. Stwierdzam to obiektywnie dzieki temu, ze moge oglądać Polsat News i publicystykę na Mux4. Mam nadzieje, żę PN pozostanie na stałe w formie otwartej.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: dvbtowiec »

Zacytowałeś słowa które pokazują jedynie że bardzo jest potrzebny w DVB-T alternatywny punkt widzenia do przekazów jakie serwuje jedyny kanał informacyjny. Nikt nie ma monopolu na informacje i ja nikomu w przeciwieństwie do Twoich wywodów nie zabraniam nadawać i nie nazywam ludzi małpami. Chyba to rozróżniasz ?
Zacznij rozumieć co piszesz, potem stosuj apele.

tvosobista1hd
Posty: 16
Rejestracja: 21 lutego 2019, o 08:22
Miejscowość: radom

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: tvosobista1hd »

szczerze mówiąc Solorz i spółka zrobią swoje i zablokują ten kanał na mux 4 :x

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

a jednocześnie weryfikujemy potencjał zwiększenia zasięgu MUX4 - mówi nam Olga Zomer, rzeczniczka prasowa Cyfrowego Polsatu.
Źródło cytatu: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/n ... trybucji_1

tvosobista1hd
Posty: 16
Rejestracja: 21 lutego 2019, o 08:22
Miejscowość: radom

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: tvosobista1hd »

wraz wejsciem DVB T2 powinni zrezygnować z TV mobilnej
A mux 4 powinien miec zasieg ogólnopolski już odpoczatku istnienia

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: dvbtowiec »

Czytając w innym wątku planowane zmiany częstotliwości do końca czerwca b.r., doszedłem do wniosku że Polsat dobrze by zrobił gdyby przedłużył testy PN.
Przeniesienie tych najbardziej popularnych MUX'ów na nowe niższe częstotliwości, wymusi u odbiorców przestrojenie odbiorników.
Tym samym Ci co są w zasięgu znajdą Polsat News, jeśli do tej pory do nich informacja nie dotarła że jest możliwy odbiór, szukając na nowo kanałów publicznych lub prywatnych znajdą PN na liście ;)

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: giaur500 »

Krosnoludek pisze: 31 grudnia 2019, o 15:33 Ale Polsat ma jakiś cel w tych testach, może przymierzają się do przekształcenia MUX-4 w bezpłatny ze zmienioną ofertą kanałów i zasięg zrobią wreszcie ogólnopolski?
Na pewno nie odkodują. Reszta, to kwestia drugorzędna. Jeśli na dekoderach nie będą robić biznesu, to prędzej odsprzedadzą częstotliwość, niż puszczą tam kanały FTA. Zresztą, Polsat idzie teraz w iptv, i wątpię, że inwestycje w nadawanie naziemne są priorytetem aktualnie.

Polsat News odkodowany też w końcu zniknie, raz że nie ma koncesji na to (tylko mogą prowadzić testy), a dwa że nie zarabiają na tym więc po co w sumie.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: dvbtowiec »

W portalach internetowych poświęconym mediom możemy poznać najnowsze badania oglądalności programów ze stacji informacyjnych. Można doczytać m.in. takie nagłówki.
"Polityka na ostro” hitem Polsat News, oglądalność wzrosła o 70 tys. widzów. "
Zastanawia mnie czy to dzięki obecności PN w DVB-T w wersji niekodowanej dał taki wzrost? Z pewnością dał, ale nie wiadomo o ile z tej liczby. To pokazuje jak bardzo potrzebny jest inny punkt widzenia w polskim DVB-T.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: hadam »

Jest potrzebny, sam oglądam "politykę na ostro". Mam nadzieję, że po 17 marca zostawią przynajmniej tą niekodowaną wersję SD z MUX-4.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3511
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Krosnoludek »

Niech rozszeżą zasięg na całą Polskę, bo inni też chcą oglądać Polsat News :)
Rzeszów/Sucha Góra czeka na MUX-4 do roboty Polsat

biopar
Posty: 285
Rejestracja: 1 listopada 2010, o 21:03
Miejscowość: Dolna Grupa
Odbiornik: TV: Sony XR-55X90S
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69 + LNA-177, Dipol 1RUZ B, ZA-106, SWE 40-01
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Kisielice/Iława

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: biopar »

No przecież jest dostępny przez hybrydę, jak na razie. Ja nie mam MUX4

Kamilx
Posty: 1061
Rejestracja: 22 października 2011, o 15:29
Miejscowość: 23.62E 52.62N
Odbiornik: Skymaster STB M265
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa z wzmacniaczem 12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Białystok/Krynice+TON Czyże

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Kamilx »

Zrealizowano już pierwsze pozwolenie na nowy obiekt nadawczy, gdyż uruchomiono MUX4 z RON Radom / ul. Przytycka w mocą 8 kW ERP w polaryzacji poziomej w zamian za TON Radom / Radpec. Zmiana pewnie wpłynęła korzystnie na zasięg, bo jest polaryzacja pozioma, jak i wyższa moc (wcześniej 5 kW ERP) oraz brak wytłumień.

Od Cyfrowego Polsatu dowiedziałem się jedynie, że "Cyfrowy Polsat cały czas pracuje nad poszerzeniem zasięgu, ale nie jest znana dokładna data kiedy to nastąpi na obszarze którego dotyczy zapytanie." W końcu przyznali się, że coś planują, bo do tej pory otrzymywałem odpowiedź, że niczego nie planują.

Na pewno w niedalekim czasie będą musieli jakieś zmiany wprowadzić w sieci nadawczej, bo zmodyfikowana decyzja rezerwacyjna zakłada pokrycie zasięgiem co najmniej 78 dBμV/m w 21% obszaru Rzeczypospolitej Polskiej na dzień 30 czerwca 2021 r. (próg sygnału jest zaostrzony niż standardowy, który wynosi 50 dBμV/m - np. stosowany przy MUX8). Wątpie, aby takie pokrycie obecnie było osiągnięte, bo zasięg ludnościowy wynosi 33%, ale MUX4 jest nadawany w najbardziej zaludnionych miastach, a tak wysoki próg sygnału (78 dBμV/m) można uzyskać tylko do kilku km od nadajnika.

Zablokowany