MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: hadam »

U mnie PN z MUX-4 zapisuje się 2 razy i widoczny jest tylko jeden drugi jest ukryty.

monter1981
Posty: 315
Rejestracja: 31 marca 2010, o 10:10
Miejscowość: Sosnowiec
Odbiornik: Philips 32PFS5823
Instalacja antenowa: Biquad wewnątrz pomieszczenia

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: monter1981 »

Tele5 ponownie szyfrowane...

ciastek
Posty: 1
Rejestracja: 5 maja 2020, o 09:35
Miejscowość: Katowice

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: ciastek »

Czyli jednak kodowane :/

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: dvbtowiec »

No to już wiadomo czemu się nie wyszukiwał. Widocznie mieli jakiś problem z szyfrowaniem i go udostępnili tymczasowo :)
Ostatnio zmieniony 2 czerwca 2020, o 08:44 przez dvbtowiec, łącznie zmieniany 1 raz.

Martens
Posty: 472
Rejestracja: 24 listopada 2012, o 16:37
Miejscowość: Gdańsk
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jagodnik, RTON Jaśkowa Kopa

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Martens »

bartosz4 pisze: 1 czerwca 2020, o 10:54 W Gdańsku też PN znikło a przy okazji Mux 3. Na nowych częstotliwościach k. 22 i 25 też jeszcze nic nie ma.
Zgodnie z przewidywaniami wyłączono testowy nadajnik Polsatu. A brak MUX-3 i MUX-4 wynika z konserwacji Jaśkowej Kopy (8:00-14:00). ;)
P.S. Na kanale 25 jest jeszcze nadawany MUX-2 z Jagodnika.

Update: Jaśkowa Kopa załączona i co? MUX-4 śmiga na 100% tak, jak MUX-3. Czyli miałem rację - była awaria i przez tyle czasu nikt tego nie widział!!! Szok normalnie. :shock: Chyba nikt z tej TV Mobilej w Gdańsku nie korzysta. :o
Ale drodzy panowie, powinniście przynajmniej sprawdzać doniesienia userów na tym forum. Tym bardziej, że dwukrotnie zgłaszałem usterkę.

@bartosz4: Sprawdź jak teraz odbiera MUX-4 na kanale 52. ;)
Ostatnio zmieniony 1 czerwca 2020, o 13:52 przez Martens, łącznie zmieniany 1 raz.

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: bartosz4 »

"Zgodnie z przewidywaniami wyłączono testowy nadajnik Polsatu. A brak MUX-3 i MUX-4 wynika z konserwacji Jaśkowej Kopy (8:00-14:00)."

Zdążyłem się zorientować. Czyli jednak Mux 3 odbieram za pomocą Jaśkówki. Ale czemu wtedy nie nastąpiło "przeskoczenie" odbioru sygnału z Chwaszczyna (z których leci mux 1 i mux 2) to już nie rozumiem.
Mux 4 z k. 52 odbiera tak samo dobrze jak i wcześniej (akurat tam gdzie najrzadziej włączam odbiornik, wszystko z anten pokojowych, stąd te różnice).

Ciekawe jak rozumieć kolejne przerwy 2020-06-05 (piątek) zarówno z Kopy jak i z Chwaszczyna MUX3 (690 [MHz] i MUX4 (722 [MHz]) , skoro wtedy powinny nadawać już na nowych częstotliwościach. Zwykłe niechlujstwo kopiuj-wklej czy co?

Martens
Posty: 472
Rejestracja: 24 listopada 2012, o 16:37
Miejscowość: Gdańsk
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jagodnik, RTON Jaśkowa Kopa

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Martens »

Co znaczy "Mux 4 z k. 52 odbiera tak samo dobrze jak i wcześniej"? To "dobrze" to ironia, czy co?
Wcześniej pisałeś, że zawsze miałeś problemy z jego odbiorem.
Jeśli rzeczywiście u Ciebie przed konserwacją ten MUX odbierał dobrze, to znaczy, że problem był nie z nadajnikiem, a systemem antenowym. Być może w moim kierunku nie szło tyle mocy ile powinno iść.
Wydaje mi się, że teraz ten MUX nadawany jest z tego samego systemu antenowego co MUX-3, bo wskazania są niemal identyczne i to na antenie ustawionej w polaryzacji H. A przecież MUX-4 z uwagi na polaryzację V powinien odbierać nieco słabiej.

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: bartosz4 »

Żadna ironia. Dalej w salonie mi nie odbiera (nawet nie drgnie), a w innym pokoju odbiera dobrze (nie napiszę bardzo, bo czasem jest jakiś zgrzyt, dawno tam nie włączałem, a dziś sprawdziłem; przy okazji Jagodnik tam lekko drga, kiedyś odbierało mi go dobrze, a i nawet w salonie łapało), a na działce pewnie też jest OK. Dlatego ciekawi mnie, czy po przenosinach na inną częstotliwość będzie to nadawane tak jak mux testowy, czyli odbiór stanie się bezproblemowy. Czy też będzie to obecny standard jak na kanale 52, czyli do bani.
W ogóle ciekawe jak będą odbierane kanały 22 i 25. Ale z tym to chyba warto poczekać do środy.

bart412
Posty: 47
Rejestracja: 28 września 2010, o 15:59

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: bart412 »

Czyżby Polsat News szedł z Zielonej Góry w polaryzacji poziomej ?

Po ustawieniu anteny w stronę Zielonej ok.10 stopni od kierunku nadajnika siła 70 jakość skacze. Odlegość 49 km, więc przeszli na poziomą
Ostatnio zmieniony 4 czerwca 2020, o 12:43 przez bart412, łącznie zmieniany 1 raz.

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: bartosz4 »

Trochę kłuje w oczy Polsat News w wersji SD. To jednak krok do tyłu. Ale dobre i to.

Podobno mux 4 ma niewielu klientów. Starszy typ odbiorcy ma satelitę albo kablową. Młodszy np. IPLĘ albo mógłby korzystać z podobnie skonstruowanych źródeł. Zmierzam do tego, że obecny model funkcjonowania mux 4 jest bez sensu. Tylko marnuje się tą częstotliwość. Lepiej jakby został oddany Polsatowi jako pasmo otwarte. Niech z mux 2 przejdą tu i będą puszczane w HD Polsat i TV4. Do tego PN w HD. Na mux 2 umożliwiłoby to HD dla obu TVNów. Mux 4 można dopełnić innymi stacjami.

Awatar użytkownika
Acid
Posty: 308
Rejestracja: 11 lutego 2009, o 17:54
Odbiornik: Philips PUS8303 / Sharp HI3422E
Instalacja antenowa: Dipol-16/21-60 / Dipol-4/5-12
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Acid »

MUX4 ma jeden cel, blokowanie częstotliwości. Jak widać nadawanie w eter bez zysku jest bardziej opłacalne niż oddanie częstotliwości konkurencji.

Kamilx
Posty: 1061
Rejestracja: 22 października 2011, o 15:29
Miejscowość: 23.62E 52.62N
Odbiornik: Skymaster STB M265
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa z wzmacniaczem 12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Białystok/Krynice+TON Czyże

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Kamilx »

Właśnie po raz pierwszy odbieram Polsat News (prawdopodobnie dzięki tropo) z TON Białystok/ Południe (odbieram w poziomie, a sygnał jest nadawany w pionie). Jakość porównywalna do TVP3. Jednakże mnie najbardziej zaintrygowały 2 anomalie. Po pierwsze audycja na pasku dostępu wyświetla się do 7 godzin z tyłu, ale zegar i EPG działa prawidłowo. Po drugie, elementy grafiki "drgaja" i "mrygają", jakby brakowało klatek obrazu.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: dvbtowiec »

Duża kompresja, nadziubdziane kanałów w tym mux :)

Co do informacji o programie, mam tak samo. Na pasku informacyjnym audycja i godzina od czapy. W EPG jest OK, o ile jest, bo są dni kiedy go nie ma w PN :)

Martens
Posty: 472
Rejestracja: 24 listopada 2012, o 16:37
Miejscowość: Gdańsk
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jagodnik, RTON Jaśkowa Kopa

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Martens »

Potwierdzam, u mnie w Gdańsku ten sam błąd z informacją na pasku o bieżącym i następnym programie. Zauważyłem też to szarpanie obrazu. Sądziłem, że to coś z moim dekoderem. :)
Potwierdzam również, że po konserwacji na Jaśkowej Kopie MUX-4 nadaje w Gdańsku w polaryzacji H.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: DanielK »

W Zielonej Górze już od dawna zegar wskazuje 1 godzinę do tyłu.
Przy okazji w moim odczuciu zmiana polaryzacji na H poprawiła realny zasięg MUX-4 w Zielonej Górze i okolicy.

bart412
Posty: 47
Rejestracja: 28 września 2010, o 15:59

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: bart412 »

Szkoda tylko, że zmniejszyli moc nadajnika, chyba będę musiał założyć ATX, zamiast krokodyla

aaron84
Posty: 245
Rejestracja: 14 stycznia 2010, o 10:41
Odbiornik: Wiwa HD-90 (111115.491511.1)
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-60 Tri Digit ze wzmacniaczem 30dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: aaron84 »

Dzisiaj po południu zniknął mi MUX-4, który od około roku z bardzo dobrą jakością odbierałem przez antenę skierowaną na Kołowo na kanale 30. Do tej pory był to najlepszy pod względem jakości sygnału MUX, a teraz nagle zniknął.
Może ktoś coś wie na ten temat?

aaron84
Posty: 245
Rejestracja: 14 stycznia 2010, o 10:41
Odbiornik: Wiwa HD-90 (111115.491511.1)
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-60 Tri Digit ze wzmacniaczem 30dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: aaron84 »

Już nieważne. Wczoraj późnym wieczorem wrócił. Nie wiem, co to było.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: DanielK »

bart412 pisze: 12 czerwca 2020, o 21:54 Szkoda tylko, że zmniejszyli moc nadajnika, chyba będę musiał założyć ATX, zamiast krokodyla
Może wystarczy tylko nieco zmienić kierunek anteny? W jakiej miejscowości odbierasz?

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: bartosz4 »

EPG od czapy w Polsacie News to jedno. A drugie to czemu Samsung w EPG pokazuje mi program tv tych wszystkich zakodowanych kanałów z mux 4 + radiowe? (Stacje te dawno usunąłem). Cholery można dostać.

Zablokowany