MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: eter »

A to całkiem fajnie.
Już jest przymiarka wywalić TVN, Polsat zakoduje (da jakiś pomiot) i zostanie w DVB-T/T2 tylko królowa polskiego rzetelnego nadawania wiadomości TVP Info (i wiesz więcej).
Ręce opadają, jak wyglądać będzie informacja w naziemnej.
@MarioPL
Skoro w ogóle nie zapisuje ci PN to inna bajka.
Co innego brak obrazu na tym kanale, a co innego brak w ogóle jego wyszukania i zapisania.

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: pikaczu »

Co mam zrobić, aby było dobrze, ten pasek z info o programie, po włączeniu pn hd hevc? oprócz resetu tv.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Puma »

Pozostaje czekać na aktualizacje Sony lub Polsatu, jednak prawdopodobnie to wina Sony. Można poczytać że lubi się wieszać na np. TVP 4k.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: dvbtowiec »

Pasek informacyjny EPG po zmianie kanału w Sony działa prawidłowo na wszystkich kanałach prócz PN HD HEVC. Tak samo źle działa ten pasek w TCL
Zatem raczej problem leży po stronie nadawcy.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: hadam »

Być może problem leży w tym, że Polsat jakoś inaczej nadaje to EPG, tak aby ich tunery wczytywały prawidłowo i niektóre odbiorniki sobie z tym nie radzą.
Możliwe, że jest to to samo EPG co dla Polsat News SD, jeśli wcześniej mieliście przesunięty czas to i teraz źle wczytuje. Ale to są tylko moje przypuszczenia.
Ja na starym Samsungu miałem przesunięty czas, na LG było i teraz jest prawidłowo.
EPG na LG wczytuje się do pamięci wewnętrznej telewizora i nawet jeśli odłączę przewód antenowy to jest widoczne na wszystkich kanałach jeszcze przez 24 godziny.

Po przełączeniu wygląda to tak:
Obrazek

Tak wygląda po rozwinięciu:
Obrazek

A tak wygląda u mnie EPG na zakodowanym Polsat News SD.
Jak widać nigdzie nie ma problemów wszystko jest i czas jest prawidłowy.
Obrazek

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: pikaczu »

Rodzice mają lg, tam jest dobrze, u mnie na sony, jest źle.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Puma »

Dobrze że kupiłem LG i mojej Rodzicielce też doradziłem LG.

Polsat z tym swoim mux strasznie kombinuję. Po przejściu na DVB-T2 będą chyba spore zmiany.

Awatar użytkownika
MarioPL
Posty: 299
Rejestracja: 15 lutego 2014, o 09:18
Miejscowość: Luboń k.Poznania
Odbiornik: LG 43UP78003LB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem", AE Poznań

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: MarioPL »

@Puma. Jak sobie radzą LG z odtwarzaniem filmów DivX? Wiem, że zostało to zablokowane swojego czasu zgodnie z jakimiś "ustaleniami".

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Puma »

Pytaj kogoś kto używa LG do oglądania z pendrive ;)
Oglądałem tylko Wiedźmin pobrany z Netflix (którego używam na TV), format .mkv.

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: MaxEvans »

MarioPL pisze: 9 lipca 2021, o 10:46 @Puma. Jak sobie radzą LG z odtwarzaniem filmów DivX? Wiem, że zostało to zablokowane swojego czasu zgodnie z jakimiś "ustaleniami".
Działa

W moim monitorze trzeba było wgrać inną wersję. Najnowsza blokuje w menu nie ma możliwości oglądania filmów.

some83
Posty: 300
Rejestracja: 20 maja 2018, o 23:35
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: wGniazdko220V ethernetWiFi
chciałbymTaki Dab+
SW/MW/LW DRM+
Instalacja antenowa: wannabe:220V w gniazdko na ethernet/WiFi
over IP na wszystko

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: some83 »

Wie ktoś może jak odpalić HEVC na dekoderze przenośnym (ip - WiFi) Polsatu :?: ?,
albo na odbiorniku dvbT>ip:
Wi.TV :?: ?

Mam oba odbiorniki,
ale dawno NiE używałem, dla mnie to zabawki były w porównaniu z ofertą satelitarną.
Mam wątpliwości czy obsłużą dvbT2, chociaż Wi.TV było reklamowane, jako obsługujące dvbT2.


a Nie chce mi się samemu bawić w Sniffing pakietów,
ktoś pewnie może to zrobić szybciej i sprawniej,
pewnie DASH, ani HLS to pewnie Nie jest.

Więc ostatnie miesiące zostały na rozpracowanie formatu w jakim do tych urządzeń trzeba wysłać w formie GET, czy POST,
bo potem może być trudniej jak standardowe programiki odmówią współpracy, bo brak obsługi HEVC na pokładzie.

jak się rozpracuje format żądań URL (GET lub POST), to nawet jak przejdą na format HEVC,
to będzie można sobie to na PC, Laptopie czy Androidzie oglądać na VLC - VideoLan, czy jakimś mPlayerze...


podobnie można by też podać format URL (GET lub POST) dla odbiorników Combo Fergusona z dvbT2S2 na pokładzie, ale sprzedawanych z kodekiem Mpeg4.
Jak się te URLe wrzuci do VideoLan, to powinno chodzić nawet i bez HDMi, tak wydobyte URL można pewnie wrzucić w APKę do iptv na Telewizorze 4k.

Oczywiście zgaduję, sam dokładnie nie zajmowałem się, w jakim formacie jest to przekazywane.


PS
NiE mówię o piractwie, a tylko o użycie Softu Open Source, a nie tego dołączonego do tych tunerów dvbT > ip

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: giaur500 »

Przecież tam jest zamknięty firmware, który nie wiadomo co robi. Może być nawet sztuczna blokada pomimo, że sprzętowych ograniczeń nie ma. Wątpię, że warto w ogóle próbować. Masz masę otwartych rozwiązań do zabawy.

some83
Posty: 300
Rejestracja: 20 maja 2018, o 23:35
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: wGniazdko220V ethernetWiFi
chciałbymTaki Dab+
SW/MW/LW DRM+
Instalacja antenowa: wannabe:220V w gniazdko na ethernet/WiFi
over IP na wszystko

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: some83 »

Jaki zamknięty firmware :?: ?
Przecież po ip leci albo cały TransportStream z całym Muxem, albo wyodrębniony stream, lub Transport Stream z 1 Kanałem.
Więc jakby się wysniffowało / wyniuchało budowę żądań czy konstrukcje url,
To wystarczy mały skrypt generujący m3u i wszystko odtworzy w VideoLan Mp, niezależnie czy będzie to w Hevc, czy Vvc, Av1
No chyba, że zastosowali wysoce niestandardową wersję Streama na drodze ip do klienta od sprzętu.
Firmware na tym sprzęcie nie ma obsługi kodeków video, tylko Soft instalowany na klienta
Większym problemem może być Dvbt2, ale WiTV reklamowane było, jako obsługujące Dvbt2, choć nie jestem tego pewien, że rzeczywiście tak jest.
Sprzęty Dvb >ip są niezależne od kodeka video, a jedynie oferowany z tym sprzętem Soft klienta

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: giaur500 »

No tak. A może sobie leci szyfrowany stream i nic nie wysnifujesz. Może leci zakodowany strumień taki, jak przyszedł z anteny, a aplikacja na telefonie pobiera klucze z ich serwera, odkodowuje i dopiero odtwarza. A może firmware na urządzeniu szyfruje strumień jeszcze raz. Itd. A może firmware ma zaszytą białą listę programów, które wysyła urządzenie.

Może, może... tak jak mówię można się bawić ale czy warto? Co to jest dvb->ip mi tłumaczyć nie musisz. Tyle, że nie wiesz co tam zmodyfikowano. Może nic, tak jak mówisz. Chcesz to szukaj.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: dvbtowiec »

Kolejna garść informacji o kanale Wydarzenia 24
https://www.omediach.info/wydarzenia-24 ... elgradzie/
Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że Wydarzenia 24 mają korzystać z rozwiązań aktualnie stosowanych przez serbską redakcję Euronews. Z tego też powodu w lipcu do Belgradu, gdzie mieści się siedziba tej stacji, pojedzie część załogi tworzącej nowy kanał Telewizji Polsat. W delegacji znajdą się zarówno osoby z kierownictwa, jak i wydawcy programów.
W ramówce mają znaleźć się przede wszystkim serwisy informacyjne. W ich trakcie nie będzie łączeń na żywo z reporterami.
Jeżeli to faktycznie tak będzie wyglądać, to kanał będzie nudny i na dłuższą metę mało kto będzie go oglądał.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Puma »

Nie wiadomo czy będzie nudny, mowa o reporterach na żywo. Być może na żywo będzie w Polsat News a za kilka minut to samo będzie tutaj nadawane. Jeżeli mają istnieć oba kanały bo jakaś różnica musi być. Bym nie przekreślał tego kanału... oby jakość nadawania była lepsza. Jak dają wstawki sportowe to widać wyraźnie okropną jakość nadawania.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: dvbtowiec »

To ma być wzorowane na Euronews.
W Euronews nie ma relacji reporterów, są suche informacje, bez publicystyki. Będą zapewne co najwyżej fragmenty wypowiedzi w formie relacji.
Nie spodziewam się fajerwerków.
Taki kanał niczym nie będzie wciągał widza. Nie będzie emocji. Suche materiały możesz oglądać w wersji takiej jak serwisy informacyjne max 30 minut. Na pewno nie przez kilka godzin dziennie.

Awatar użytkownika
MarioPL
Posty: 299
Rejestracja: 15 lutego 2014, o 09:18
Miejscowość: Luboń k.Poznania
Odbiornik: LG 43UP78003LB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem", AE Poznań

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: MarioPL »

dvbtowiec pisze: 12 lipca 2021, o 21:43 Kolejna garść informacji o kanale Wydarzenia 24
https://www.omediach.info/wydarzenia-24 ... elgradzie/
Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że Wydarzenia 24 mają korzystać z rozwiązań aktualnie stosowanych przez serbską redakcję Euronews. Z tego też powodu w lipcu do Belgradu, gdzie mieści się siedziba tej stacji, pojedzie część załogi tworzącej nowy kanał Telewizji Polsat. W delegacji znajdą się zarówno osoby z kierownictwa, jak i wydawcy programów.
W ramówce mają znaleźć się przede wszystkim serwisy informacyjne. W ich trakcie nie będzie łączeń na żywo z reporterami.
Jeżeli to faktycznie tak będzie wyglądać, to kanał będzie nudny i na dłuższą metę mało kto będzie go oglądał.
Niech jadą, może przy okazji ktoś im przekaże "wiedzę tajemną" odnośnie nadawania ;)

some83
Posty: 300
Rejestracja: 20 maja 2018, o 23:35
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: wGniazdko220V ethernetWiFi
chciałbymTaki Dab+
SW/MW/LW DRM+
Instalacja antenowa: wannabe:220V w gniazdko na ethernet/WiFi
over IP na wszystko

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: some83 »

giaur500 pisze: 10 lipca 2021, o 22:24 Co to jest dvb->ip mi tłumaczyć nie musisz.
ale czytającym muszę wytłumaczyć, bo jeszcze ktoś gotów mnie posądzić o pira ctwo,
zresztą rozmawiam i apeluje publicznie, a Nie tylko do 1 osoby.
giaur500 pisze: 10 lipca 2021, o 22:24 No tak. A może sobie leci szyfrowany stream i nic nie wysnifujesz. Może leci zakodowany strumień taki, jak przyszedł z anteny, a aplikacja na telefonie pobiera klucze z ich serwera, odkodowuje i dopiero odtwarza. A może firmware na urządzeniu szyfruje strumień jeszcze raz. Itd. A może firmware ma zaszytą białą listę programów, które wysyła urządzenie.
wydaje się, że w polskich warunkach szczególnie mogli chcieć Lecieć po kosztach
Prędzej się spodziewam defragmentacji na poszczególne części i fragmenty
oraz osobno audio, osobno wideo, osobno tekst, osobno teletekst, osobno dane
Oraz ewentualnie dość niestandardowe formaty czy protokół komunikacyjny,
ale pewnie bez przesady...
giaur500 pisze: 10 lipca 2021, o 22:24 Może, może... tak jak mówię można się bawić ale czy warto? [...] Tyle, że nie wiesz co tam zmodyfikowano. Może nic, tak jak mówisz. Chcesz to szukaj.
tak, jest miliony osób w Polsce, którzy snifują gorzej ode mnie,
ale jest też pewnie setki tysięcy osób, którzy robią to Lepiej ode mnie
i dla nich miało by to największy sens,
ale pewnie część z nich zarabia na godzinę tyle, że może im być żal spędzić na tym problemem chociaż 1h
i na dodatek, wątpię, czy oni bawili się Mobilnym Odbiornikiem WiFi Polsatu, lub Wi.TV,
albo zaglądali i z ciekawością niuchali szperaniem w protokół ip odbiorników Fergusona.


Dlatego chciałem to powiedzieć publicznie, by chociaż 1 osoba z tych 100'000+ się zainteresowała,
jeśli wariant jest najprostszy
to pewnie 1h i może upublicznić wyniki swojego niuchania
nawet jeśli nie publicznie, to chociaż w trybie Peer2Peer - mam na myśli rodzina, rodzinie, rodziny rodziny
10⁷ to więcej > jak Ludność Polski,
a 10¹⁰ to więcej > jak Ludność Planety

a w 2h to pewnie można napisać skrypt na Linuxa, Lub apkę na Androida (np. modyfikacja ExoPlayer) scalającą poszczególne fragmenty audio i wideo w 1 w miarę standardowy strumień.

Awatar użytkownika
MarioPL
Posty: 299
Rejestracja: 15 lutego 2014, o 09:18
Miejscowość: Luboń k.Poznania
Odbiornik: LG 43UP78003LB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem", AE Poznań

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: MarioPL »

Dzisiaj widziałem się z kumplem, który dostał ofertę od Polsatu (a już ma inne) , że "TV mobilna" za 5 PLN/miesiąc jak korzysta z innych usług.
Jak widać Polsat ciągnie ten wózek dalej ;)

Zablokowany