MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
eter
Posty: 1298
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: eter »

Ale ty o czym piszesz?
PN w aplikacji....
Paski na Wiadomości 24 źle działają i mają stroboskop na naziemnej z DVB-T.
Dlatego, że tak kulawo nadają sygnał TV.
Stroboskop na paskach oglądanych programów przez aplikacje....to chyba zależy od tego, na czym się ogląda (odświeżanie ekranu).
Pewnie sam sygnał ze studia nadają prawidłowo...chyba, że faktycznie ta wada jest już w źródle.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: dvbtowiec »

Nie jest w źródle. Pisałem już wcześniej że w ub. tyg. gdy jeszcze był PN porównałem równoległą emisję poranka PN na zwykłym Polsacie.
Na Polsacie wyglądały OK, a wówczas już były te przewijane.
To wina sposobu nadawania w MUX4.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: giaur500 »

Nie w żadnym źródle, bo na saelicie w miejscu Superstacji jest wszystko prawidłowo.

eter
Posty: 1298
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: eter »

Tak podejrzewałem, że to wina jedynie nadawania w DVB-T.
Wiadomo, że przesuwające się paski, aby były płynne, to musimy oglądać program TV z takimi parametrami jak nadają i oczywiście muszą nadawać je poprawnie (czego nie ma na Wiadomościach 24).
W dekoderze wystarczy zmienić 1080p 50 Hz na 1080p 60 Hz i paski zaczynają mieć stroboskop nawet te dobrze nadawane, bo nie ma pełnej synchronizacji (nie wiem, może lepsze TV ze wspomaganiem płynności maskują ten stroboskop).
Tutaj na przykład na You Tube, również paski przynajmniej u mnie na lapku z odświeżaniem matrycy 60 Hz są nie płynne, chociaż materiał jest obsadzony z 25 fps, czyli dobrze, jednak lapek odświeża 60 Hz i są nie płynne....poza tym wchodzi w grę jeszcze odbieranie sygnałów z przeplotem przeportowanych na bez przeplotu.
Jeśli coś pomieszałem to mnie poprawcie.
Stąd jeśli odbieramy program w apce, to zależy również jak mamy ustawione parametry odbiornika na którym oglądamy tel/tablet/TV/..
https://www.youtube.com/watch?v=hx2MbelmCyI

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: dvbtowiec »

Wg tego artykułu https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/p ... k-odbierac
Polsat News w DVB-T miał widownię na poziomie 27 tys osób.
Po wejściu na rynek Wydarzeń24 spadek oglądalności odnotował Polsat News. Stacja od 1 do 7 września miała 85,8 tys. widzów, co dało jej 1,57 proc. udziału. Z kolei w okresie poprzedzającym wejście na rynek Wydarzeń24 stacja miała średnio 113 tys. osób (1,97 proc. udziału). Podobne wyniki Polsat News miał również w analogicznym okresie rok wcześniej, tj. od 1 do 7 września 2020 roku - 113,2 tys. widzów (1,93 proc. udziału).

Również łączne wyniki Wydarzeń24 i Polsatu News (SHR% w 4+ na poziomie 1,82 proc.) są niższe od wyników Superstacji i Polsat News w okresach wcześniejszych - 2,01 proc. w okresie od 25 do 31 września br. i 1,97 proc. w okresie od 1 do 7 września ub.r. Spadek oglądalności Polsat News może wynikać z faktu, że stacja utraciła nadawanie w naziemnej telewizji cyfrowej na MUX-4. W tym miejscu od 1 września pojawiły się Wydarzenia24.
To ile osób ogląda Wydarzenia 24 w DVB-T skoro łączna jego widownia to średnio 13,4 tys.? ;)

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: wiertolot »

Kiedy jakiś niedrogi oddzielny dekoder DVB-T2, HEVC, 4K do tego MUX-4 z obsługą internetową dajmy Polsat Go lub bez?
Jak jest dajmy CANAL+ BOX 4K. Bo widzę nie mają takiego w oferta wszystkie tylko na same stare DVB-T, a ten jedyny nowy co ma być i miał być od września Polsat BOX to jest z usługa satelitarna, a to chodzi na sam MUX-4 i Polsat GO. I czemu nie ma na już w oferta tylko same stare wciskają, a za rok one do niczego nie nadadzą, bo nie obsługują DVB-T2, HEVC..........
I kiedy z jedna stacja radiowa odkodują?

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: wiertolot »

Albo niech wprowadzą możliwość oglądania po wykupieniu oglądania tego MUX-4 z resztą naziemnej na tym CANAL+BOX 4K? Jest taka możliwość? Jak na razie brak tych dekoderów.......... :roll:

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: wiertolot »

Bo do telewizory, monitory same też nie ma żadne karty ani moduły na ten MUX-4 na złącze CI...........A większość już obecnych tv obsługuje przecież już DVB-T2, HEVC.

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: wiertolot »

proszę to wszystko połączyć, bo brak edycja,
miałem konto w IPLA, aktywne tam jeszcze pakiety i kanały, a teraz tej IPLA nie ma, a do tego Polsat Go loginem i hasłem z IPLA starym nie mogę zalogować wcale, wywala błędny login i hasło............tak jest w tej aplikacja na Android TV 9.0 nowej Polsat Go.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Puma »

Podobno trzeba się zarejestrować w polsat go tymi samymi danymi co na ipla i potem wszystko przyniosą z ipla.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: dvbtowiec »

Nie wszystko jest tak samo jak w Ipla, bo zmieniają się pakiety. Teraz najtańszy w którym jest Polsat News kosztuje w promocji 30zł miesięcznie, a docelowo będzie kosztował 40zł miesięcznie.
W Ipla dla abonentów Plusa był gratis, a dla pozostałych po wykupieniu za kilka zł pakietu bez reklam.
Pakietu bez reklam w Polsat Box Go nie ma.

eter
Posty: 1298
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: eter »

Jeszcze co do nadawania teraz Wiadomości 24.
Nadają w "oszukanym" HD (ten przeplot) - jednak dziwne jest, że wiele reklam nadają dobrze, a jedynie sygnał ze studia nadają taki kiepski z widocznym przeplotem.
Więc to nie sama jak widać metoda nadawania, a jakieś dziwne zmiany sygnału z reklamami a tym ze studia.

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: wiertolot »

wszystko się zgadza, po nowej rejestracji w Polsat Go, da tam oglądać tylko dwa kanały Polsat i TV4, kanałów z IPLA tam nie ma przeniesionych, dajmy dla klientów Plus, pakietów do dokupienia też żadnych.................?
Natomiast Polsat Box Go to całkiem inny serwis i na innej stronie, tam są pakiety do dokupienia, od 30 zł. miesięcznie, bo tak nic tam nie da obejrzeć nawet główny kanału Polsatu, czy Polsat News nie zobaczysz tylko od razu dokup.
Nie wiem po co ta kombinacja i nie mogli tego w jednym zrobić, a to to dwie oddzielne rzeczy i to teraz miesza.............. :?
Może ktoś wie czemu tak zrobili i czym to ma różnić?

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: wiertolot »

A jeszcze dodam w przekazie naziemnym i satelitarnym przekaz kanałów telewizyjnych jest prowadzony na żywo LIVE w aktualnym czasie, natomiast w internecie i we wszystkich serwisach internetowych jak zauważyłem ten przekaz kanałów na żywo np. właśnie Polsat News, TVN24 , TVP Info i.t.p, leci z 1 minutowym lub dłuższym opóźnieniem w zależności od serwisu, w stosunku do realnego przekazu LIVE, czemu tak się dzieje?
I czy nie można tego poprawić, zniwelować i nie mogą? I czy będzie to Polsat Go dajmy, Canal+Online, Orange Go, TVP VOD, TVP Sport i.t.p, to opóźnienie w czasie realnym jest niestety i to spore............... ;)

Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Ramirez »

Krosnoludek pisze: 1 września 2021, o 15:55 Ja mam sam głos bez obrazu bo mam stary sprzęt, ale widzę co się dzieje od dzisiaj na MUX-4 w Krośnie, tak jakby ktoś wajchą się bawił i wyłączał sygnał. Inny sygnał niż Sucha Góra do mnie nie dolatuje.
Takie coś jest w teście BCAST we Wrocławiu odkąd go uruchomili z dwa miesiące temu. I tak sobie to nadaje beztrosko :lol: No chyba ze coś naprawili ostatnio bo juz wykasowałem te programy z listy stacji żeby się nie denerwować.

Druga sprawa to Wydarzenia24 - Podłączyłem sobie wczoraj wyciągniętego z szafy Opticuma Sloth Combo Plus z h265 i oczywiście jest dźwięk ale bez obrazu. Testowy MUX TVP odbiera normalnie a tu jak zawsze coś musza po swojemu ulepszyć. To już mój drugi odbiornik z H265 który nie odbiera tej stacji. Polsat w ogóle nadaje tą stacje zgodnie z wymaganiami technicznymi? Czy to totalna samowolka???

2Tom
Posty: 197
Rejestracja: 23 sierpnia 2020, o 08:26
Miejscowość: Wrocław

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: 2Tom »

Nic nie naprawili we Wrocławiu. Testowy BCAST przez 2 minuty jest, potem zanika na 30 sekund i tak nadają cały czas..

Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Ramirez »

Coraz bardziej wszystko co powiązane z grupą Polsatu wydaje mi się robione niechlujnie, tanio i byle jak. Czy oni nie wiedzą? Czy tylko głupich udają?

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3510
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Krosnoludek »

Ramirez pisze: 14 września 2021, o 08:29
Krosnoludek pisze: 1 września 2021, o 15:55 Ja mam sam głos bez obrazu bo mam stary sprzęt, ale widzę co się dzieje od dzisiaj na MUX-4 w Krośnie, tak jakby ktoś wajchą się bawił i wyłączał sygnał. Inny sygnał niż Sucha Góra do mnie nie dolatuje.
Takie coś jest w teście BCAST we Wrocławiu odkąd go uruchomili z dwa miesiące temu. I tak sobie to nadaje beztrosko :lol: No chyba ze coś naprawili ostatnio bo juz wykasowałem te programy z listy stacji żeby się nie denerwować.
Po zgłoszeniu do Emitela zostało to naprawione, coś się im zepsuło, ale dziwię się że nikt oprócz mnie tego na forum nie zgłaszał.

Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Ramirez »

Tylko w przypadku tego BCAST nawet nie ma żadnego kontaktu. Tak samo nie są zainteresowani widać tym co nadają. O ile dobrze mi się kojarzy ich nadawanie w DAB+ tez chodzi jak chce.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3510
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Krosnoludek »

Jednym słowem, nie ma jak EmiTel, jak się co zchrzani to można zgłosić i naprawią.
Tak samo pomogli z ustawieniem prawidłowego czasu w MUX-4, przekazali do odpowiednich osób w Polsacie i jest teraz OK. Tak trzymać Emitel 👍
Sporadycznie widzę takie zaniki także na innych MUXach, i zgłaszam je Emitel owi z dokładnym czasem kiedy wystąpiły by znaleźli ich przyczynę.

Zablokowany