Nadajnik POT ze Śremu

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Bendzji

Nadajnik POT ze Śremu

Post autor: Bendzji »

Mam pytanie związane z nadajnikiem POT w Śremie. Przez ostatni tydzień nie było sygnału, dotarły do mnie informacje o zmianie nadajnika z MPEG-2 na MPEG-4. Natomiast dziś wieczorem pojawił się sygnał z powrotem w MPEG-2. I teraz powstaje pytanie czy tak zostanie na  razie na jakiś czas czy ta zmiana systemu nadawania jest pewna w 100% i kiedy to nastąpi. Zajmuję się instalacjami RTV i nie wiem co odpowiedzieć klientom.Z góry dziękuje za konkretną odpowiedź/

danielk

Nadajnik POT ze Śremu

Post autor: danielk »

Jeśli już coś proponować klientom to tylko i wyłącznie sprzęt zgodny z MPEG-4 AVC, który i tak jest kompatybilny w dół, czyli przekazy MPEG-2 będzie odbierał nadal.

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Nadajnik POT ze Śremu

Post autor: yerry »

Mając na uwadze plany wdrażania telewizji cyfrowej w standardzie MPEG-4 AVC w naszym kraju sugerowałbym jednak rzetelne informowanie klientów bez względu na rodzaj kompresji obecnie stosowanej przez POT, która w każdej chwili może ulec zmianie na MPEG-4.

Bendzji

Nadajnik POT ze Śremu

Post autor: Bendzji »

Ale już od września w paru domach zainstalowałem parę odbiorników informując oczywiście o tym że są to testowe itd. i właśnie pytanie jak długo jeszcze będą testować i kiedy przełączą na MPEG-4,ale tego to pewno nawet sami nie wiedzą

wwiktor

Nadajnik POT ze Śremu

Post autor: wwiktor »

Witam!Jesli wierzyc Satkurierowi to do konca kwietnia POT ze Śremu przejdzie na nadawanie w MPEG4.źródło:  http://satkurier.digi-tv.pl/news/40568/ ... wiamWiktor Woźniak

Zablokowany