Abonament

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
bmp
Posty: 339
Rejestracja: 3 marca 2012, o 20:20
Odbiornik: .
a) Samsung SyncMaster T260HD,
b) GM Unibox 9080 DVB-T/C
Instalacja antenowa: .
a) antenka pokojowa,
b) sygnał kablówki (DVB-T/C)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piła/Rusinowo

Re: Abonament

Post autor: bmp »

Wiking pisze:najwięcej z tej kwoty idzie na prawa sportowe, które w większości dostępne są na TVP Sport
A mógłbyś podać źródło tej informacji - bo nie wierzę.
Wiking pisze:Nie mają funduszy, ale dla "gwiazd" typu Lis x 2, Kret, Kraśko, Urbański, itd. kasa jest?
To są akurat drobniaki w tej kwocie, a ich zarobki są tematem zastępczym dla problemu niepłacenia abonamentu - czyli dla czegoś co jest ledwo co związane z tematem.
Wiking pisze:Przypomnę tylko, że najpierw miał miejsce spadek jakości programowej kanałów Telewizji Polskiej, a dopiero później spadek wpływów z abonamentu.
To też nieprawda - jakość programowa TVP wbrew pozorom rośnie - tylko się rozbija pomiędzy wiele kanałów tej stacji. Abonament spada, ponieważ brak bata na niepłacących i wszyscy sie śmieją prawu w twarz. Od lat.
DVBManiak pisze:to, że kasa w szczególności idzie dla TVP to inna sprawa.
O ile umiem liczyć to 260 dla PR (razem) jest większe niż 208 dla TVP, więc nieprawda.
DVBManiak pisze:Moim zdaniem ten wątek powinien być zamknięty.
Jasne że zamknąć. Po co w ogóle DYSKUTOWAĆ na FORUM. Zróbmy bloga bez komentarzy.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: Abonament

Post autor: Robert03 »

Wiking pisze: A najwięcej z tej kwoty idzie na prawa sportowe, które w większości dostępne są na TVP Sport czyli "komercyjnym" kanale, który jest odpłatny. I za co ja mam płacić abonament? Za możliwość opłacenia kolejnego abonamentu komercyjnym podmiotom typu Cyfra+, Cyfrowy Polsat, n?
Nie mają funduszy, ale dla "gwiazd" typu Lis x 2, Kret, Kraśko, Urbański, itd. kasa jest?
Jedna wielka demagogia.
I to ma być usprawiedliwienie dla niepłacenia abonamentu ?

deixmen
Posty: 41
Rejestracja: 17 marca 2012, o 23:28
Odbiornik: Funai LH7-M32BB
Instalacja antenowa: PU4F - antena naziemna siatkowa UHF, kanały E21-E69
Nadajnik - obiekt nadawczy: DVB-T - Krosno Sucha Góra

Re: Abonament

Post autor: deixmen »

A ja proponuję rozwinąć nowy wątek-REKLAMY.Bo to co teraz mamy w tv,chodzi o reklamy-to przekracza wszelkie normy:15 min. filmu,15 min.reklama.To dopiero ubaw.

synfaza

Re: Abonament

Post autor: synfaza »

Ja nie chcę nawoływać do niepłacenia abonamentu. Jednak prosiłbym już nie majaczyć o misyjnym charakterze TVP. To tylko przykrywka dla eskalacji żądań płacowych. TVP podała ostatnio, że na Euro 2012 straci 50 mln zł. Wywindowali ceny reklam niebotycznie i wpływy są znikome. TVP okazuje się schroniskiem dla nieudaczników. Łatwe pieniążki z abonamentu, łatwo się wydaje na pożal się boże produkcję i gwiazdki ekranu. Reklamy nadają prawie jak stacje komercyjne a efekt marny. Każde przedsiębiorstwo potrzebuje sprawnego zarządzania, nawet to które bazuje na społecznych dotacjach - zwłaszcza to.

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: Abonament

Post autor: alabama1 »

Tvp różni się od innych stacji komercyjnych tym, że nie emituje reklam w trakcie trwania programów, a nie tym, że między programami emituje mniej reklam. Tyle samo.

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Abonament

Post autor: adac »

TVP podała ostatnio, że na Euro 2012 straci 50 mln zł..
to po co się za to brali :?: Trzeba było dać prawa do transmisji prywatnemu nadawcy, niechby on stracił :lol:
Trudno się dziwić, że obserwując takie przypadki ludzie nie chcą płacić abonamentu i to nie jest demagogia.

fred
Posty: 285
Rejestracja: 13 kwietnia 2012, o 01:17
Odbiornik: Ferguson Ariva T65
Ferguson Ariva T650i
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź, ECIV Zygry

Re: Abonament

Post autor: fred »

Nie gadaj. To profesjonaliści. Na sporcie, a szczególnie na takiej imprezie stracić to trzeba się postarać!

50 mln podzielić przez 222 (roczny abonament) to 225225 osób. Ponieważ do KRRiT w wpływa część opłaty (Poczta musi z czegoś żyć, jak do listów dopłaca) to można przyjąć, że co najmniej 250 tys. wpłat poszło w błoto.

Wystarczy kilka takich imprez i cały abonament wyparuje.

bmp
Posty: 339
Rejestracja: 3 marca 2012, o 20:20
Odbiornik: .
a) Samsung SyncMaster T260HD,
b) GM Unibox 9080 DVB-T/C
Instalacja antenowa: .
a) antenka pokojowa,
b) sygnał kablówki (DVB-T/C)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piła/Rusinowo

Re: Abonament

Post autor: bmp »

adac pisze:
TVP podała ostatnio, że na Euro 2012 straci 50 mln zł..
to po co się za to brali
Po to żeby mieli wszyscy i to w HD? Bo to jednorazowa impreza na wiele lat (lub raczej dziesięcioleci)?
adac pisze:Trzeba było dać prawa do transmisji prywatnemu nadawcy
To byś napisał że nie zapłacisz abonamentu bo nie ma Euro2012 w TVP i dodatkowo musisz płacić prywatnemu nadawcy...
adac pisze:Trudno się dziwić, że obserwując takie przypadki ludzie nie chcą płacić abonamentu i to nie jest demagogia.
Nie oszukuj się. Cokolwiek TVP zrobi lub nie zrobi, ludzie będą twierdzić że im płacą abonament. Demagogia to właśnie takie gadanie.

Mnie zawsze dziwi, śmieszy, powoduje łzy, żal, zrezygnowanie żenade i złość (jednocześnie i na zmiane) fakt; że ludzie znajdą jakikolwiek pretekst byle tylko nie zapłacić abonamentu. A to Lis, a to TVP, a to kiepska oferta, bo reklamy, bo brak reklam, a to kiepskie HD, plamy na słońcu i zupa za słona, za daleko poczta, za mało seksu lub zła pogoda... cokolwiek. Gorzej jak pięciolatki.

synfaza

Re: Abonament

Post autor: synfaza »

Może zacznę od tego, że abonament płacę. Nie każdy pretekst jest dobry do odmowy płacenia tego podatku. Jednak brak fachowości i niefrasobliwość w zarządzaniu TVP jest nim z całą pewnością. Powtarzanie jak mantry, że to misyjne media i jedynie rzetelna ma się nijak do rzeczywistości. Jak można stracić na takiej imprezie jak Euro 2012? To trzeba faktycznie się nabiedzić. Jest jedna stara zasada, jak pieniądz łatwo przychodzi łatwo się go wydaje. Dlatego taki pęd do ściągnięcia abonamentu. Inaczej TVP nie jest w stanie się utrzymać, nawet mając reklamy. Żeby mieć wpływy z reklam musi być oglądalność. Czym TVP przyciąga widzów? Misyjnymi programami? A które to? Poza tym kiedy te media nie były partyjne? I tu przytyk do rzetelności informacji.

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Abonament

Post autor: adac »

bmp pisze:Po to żeby mieli wszyscy i to w HD ..
- ładny gest, tylko przy okazji wypłynął temat płatności :D . Taki zgrzyt niemiły, ale wypadałoby coś z tym zrobić.

Gdyby prawa do transmisji miał prywatny nadawca to też dostęp mieliby wszyscy, gwarancja. W końcu mux-2 został uruchomiony jako pierwszy i ma ogólnopolski zasięg. Czy w HD -to niewykluczone.

Nigdy nie namawiałem do niepłacenia abonamentu, tylko do zmiany sposobu, w jaki się płaci. Najlepiej taki sam dla wszystkich nadawców, bo to uprości sprawę.
Liczyłem też na to, że da się utrzymać (wprowadzić ?) np. 2 ogólnopolskie kanały TVP dostępne całkowicie bezpłatnie, ale chyba nic z tego.
Gdzieś wcięło mi post o tym
synfaza pisze:Jest jedna stara zasada, jak pieniądz łatwo przychodzi łatwo się go wydaje.
ano właśnie.

Wiking

Re: Abonament

Post autor: Wiking »

bmp pisze:Wiking napisał(a):
A mógłbyś podać źródło tej informacji - bo nie wierzę.
Mogę podać Ci nazwę portalu, na którym to czytałem - Media2. Było zestawienie na co przeznaczany jest abonament i było wskazane, że najwięcej funduszy idzie właśnie na sport. Niestety nie mogę znaleźć tego artykułu.
bmp pisze:To są akurat drobniaki w tej kwocie, a ich zarobki są tematem zastępczym dla problemu niepłacenia abonamentu - czyli dla czegoś co jest ledwo co związane z tematem.
Grosz do grosza i będzie kokosza. ;) Telewizja Polska co chwilę żali się na swój los, na brak wpływów z abonamentu, a stać ich na opłacanie "gwiazd". Coś tu jest nie tak. :) Nie pomoże 100% ściągalność abonamentu, gdy Telewizja Polska będzie rozrzutna.
bmp pisze:To też nieprawda - jakość programowa TVP wbrew pozorom rośnie - tylko się rozbija pomiędzy wiele kanałów tej stacji.

Nie zauważam takiego zjawiska. Wbrew przeciwnie. Telewizja Polska skupia się na programach rozrywkowych typu Voice of Poland, Bitwa na głosy (tutaj to całkowita rozrzutność - Urbański, trzyosobowe jury, ośmiu liderów), a wcześniej sławetny Taniec na lodzie. Nie widzę nowych polskich bajek, a jak są to rzadko i bardzo niewiele. Gdzie filmy dokumentalne? Ostatnio trochę ruszyło się teatrem, ale tylko trochę i nie ominęły ich cięcia. :)
Robert03 pisze:Jedna wielka demagogia.
Nie prawda, gdyż po opłaceniu abonamentu RTV nie uzyskam dostępu do kanału Telewizji Publicznej jakim jest TVP Sport. Aby uzyskać dostęp do tego kanału muszą opłacić jedną z ofert komercyjnych podmiotów. :)

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: Abonament

Post autor: alabama1 »

Według mnie Telewizja Polska ma bardzo mało gwiazd, a takich osobistości jak Lis i Urbański nie przyrównywałbym nawet do takich celebrytów jak Wojewódzki, Majewski... 'Gwiazdy' tvp to w porównaniu z nimi mało znaczące osoby.

biopar
Posty: 285
Rejestracja: 1 listopada 2010, o 21:03
Miejscowość: Dolna Grupa
Odbiornik: TV: Sony XR-55X90S
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69 + LNA-177, Dipol 1RUZ B, ZA-106, SWE 40-01
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Kisielice/Iława

Re: Abonament

Post autor: biopar »

Gwiazdy, gwiazdami, ale w TVP nadal pracują: Piotruś Kraśko, Wojtek Mann czy Włodek Szaranowicz... Myślę, że tu nie chodzi o opłacanie gwiazd. Ja prawdę mówiąc, mam szczerze po dziurki w nosi oglądania reklam na "prywatnych" kanałach. Na TVP przynajmniej nie przerywają programów reklamami.
Tu nawet nie chodzi o kwestie tego ile pieniędzy przepuszczają... to wszystko kwestia zarządzania firmą. Ja też pracuje w budżetówce i wiem ile to trzeba się nabiegać, aby dostać zaliczkę na kabelek i 2 wtyczki XLR. Status takiej firmy skutecznie broni młodego, chętnego, z pomysłami przed zabraniem się do pracy. Trzy pomysły na zmiany i masz już serdecznie dosyć i albo zostajesz następnym trybikiem w machinie, albo rezygnujesz z pracy...

bmp
Posty: 339
Rejestracja: 3 marca 2012, o 20:20
Odbiornik: .
a) Samsung SyncMaster T260HD,
b) GM Unibox 9080 DVB-T/C
Instalacja antenowa: .
a) antenka pokojowa,
b) sygnał kablówki (DVB-T/C)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piła/Rusinowo

Re: Abonament

Post autor: bmp »

Wiking pisze:Było zestawienie na co przeznaczany jest abonament i było wskazane, że najwięcej funduszy idzie właśnie na sport.
To możesz nie szukać, bo pieniądze z abonamentu RTV nie idą na żaden sport. Chyba że mówisz o abonamencie za TVP Sport (który jest programem komercyjnym)...
Wiking pisze:Telewizja Polska co chwilę żali się na swój los, na brak wpływów z abonamentu, a stać ich na opłacanie "gwiazd".
Za reklamy i za sprzedawanie się metodą "lokowanie produktu". Nie za wpływy z abonamentu RTV (bo tych wpływów praktycznie nie ma).
Wiking pisze:
bmp pisze:To też nieprawda - jakość programowa TVP wbrew pozorom rośnie - tylko się rozbija pomiędzy wiele kanałów tej stacji.

Telewizja Polska skupia się na programach rozrywkowych typu Voice of Poland, Bitwa na głosy (tutaj to całkowita rozrzutność - Urbański, trzyosobowe jury, ośmiu liderów), a wcześniej sławetny Taniec na lodzie.
To mówisz o TVP1 i TVP2.
Wiking pisze:Nie widzę nowych polskich bajek, a jak są to rzadko i bardzo niewiele.
Bo mamy ich miliony tytułów. Bolka i Lolka oraz Reksio. No i Gąske Balbinke... A nowych nie ma, bo wyprodukowanie bajki (serii) kosztuje więcej niż wyprodukowanie filmu z doborową obsadą.
Wiking pisze:Gdzie filmy dokumentalne? Ostatnio trochę ruszyło się teatrem, ale tylko trochę i nie ominęły ich cięcia.
Na TVP2, TVP Kultura, TVP Historia. Najpierw pooglądaj, później rozmawiaj. Ewentualnie obejrzyj ramówke.
Wiking pisze:po opłaceniu abonamentu RTV nie uzyskam dostępu do kanału Telewizji Publicznej jakim jest TVP Sport. Aby uzyskać dostęp do tego kanału muszą opłacić jedną z ofert komercyjnych podmiotów. :)
To samo z TVP Seriale i TVP HD. To się nazywa finansowanie działalności ze źródeł komercyjnych. Ma to i TVP i Polsat i TVN i inni.

PS. też mam powody do narzekania na TVP, ale jak widzę że dostają 200 baniek z abonamentu (który zapłaciło 10% polaków) za emisje ogólnodostępnych 6/7 kanałów (i utrzymywanie kilkunastu lokalnych) to i tak dziwne że jest aż tyle za darmo. I teraz jeszcze HD.

Sorry, nie chce być na siłe adwokatem diabła, ale na razie sytuacja jest taka, że TVP dostaje 10% tego co powinna. Czyli z każdych naszych teoretycznych 200zł/rocznie dostają 20. Czyli niecałe 2 złote miesięcznie. Porównajcie sobie taki "pakiet 6 programów" za 2zł od TVP z pakietami komercyjnymi i się dobrze zastanówcie - bo wg. mnie to jest praktycznie za darmo.

Bartosz Czach

Re: Abonament

Post autor: Bartosz Czach »

bmp pisze:
Wiking pisze:Gdzie filmy dokumentalne? Ostatnio trochę ruszyło się teatrem, ale tylko trochę i nie ominęły ich cięcia.
Na TVP2, TVP Kultura, TVP Historia. Najpierw pooglądaj, później rozmawiaj. Ewentualnie obejrzyj ramówke.
Czy Kolega przypadkiem nie próbował w czasie burzy łapać DVB-T na polu z anteną typu Yagi-Uda na plecach? Taka porcja nowych filmów dokumentalnych i teatru w stosunku do ilości kanałów TVP oraz ogromu pieniędzy pochodzących z abonamentu, to śmiech na sali. Czy to tak trudno otworzyć sie na amatorów? Potrafią za małe pieniądze zrobić doskonałe filmy... A teatr studencki...? Też coś niezwykłego.

bmp
Posty: 339
Rejestracja: 3 marca 2012, o 20:20
Odbiornik: .
a) Samsung SyncMaster T260HD,
b) GM Unibox 9080 DVB-T/C
Instalacja antenowa: .
a) antenka pokojowa,
b) sygnał kablówki (DVB-T/C)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piła/Rusinowo

Re: Abonament

Post autor: bmp »

Bartosz Czach pisze:Taka porcja nowych filmów dokumentalnych i teatru w stosunku do ilości kanałów TVP oraz ogromu pieniędzy pochodzących z abonamentu, to śmiech na sali.
Otwórz firme, spróbuj zrobić film albo serial. Masz 200 baniek. Złotych - nie dolarów, ani euro. Jak zrobisz to wystąp z szeregu niech zapytają czemu tylko jeden a nie 20 i czemu taki kiepski. Bo tego oczekujecie od TVP - że będzie "napie..." produkcjami za grosze (w medialnym światku to są groszaki). Jeśli nie potrafisz tego zrozumieć to zacznij czytać moją odpowiedź od początku - z naciskiem na 1 zdanie.
Bartosz Czach pisze:Czy to tak trudno otworzyć sie na amatorów? Potrafią za małe pieniądze zrobić doskonałe filmy... A teatr studencki...? Też coś niezwykłego.
Tak, a po dwóch występach jest wyciągnięcie ręki po pieniądze (i nikt nie mówi o 100 złotych) - bo przecież bogata TVP ma miliony.

Przecież takie gadki są na poziomie przedszkolaków. Czy Ty / Wy orientujecie się w ogóle ile kosztuje produkcja filmowa? Jakakolwiek czegokolwiek - oprócz wesela na DVD za 200 zł? Wygląda na to że niestety NIE.

biopar
Posty: 285
Rejestracja: 1 listopada 2010, o 21:03
Miejscowość: Dolna Grupa
Odbiornik: TV: Sony XR-55X90S
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69 + LNA-177, Dipol 1RUZ B, ZA-106, SWE 40-01
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Kisielice/Iława

Re: Abonament

Post autor: biopar »

adac pisze:Gdzie filmy dokumentalne? Ostatnio trochę ruszyło się teatrem, ale tylko trochę i nie ominęły ich cięcia.
hehe.. kolego... a powiedz, gdzie w TVN, czy Polsacie masz filmy dokumentalne? Właśnie w tej chwili na "dwójce" leci fajny dokument o Kursku... Nie wiem czyja produkcja, ale czas antenowy jest. Aaaa... zapomniałem... przecież na Polsacie i TVNie i innych stacjach komercyjnych teatr telewizji puszczany jest codziennie. I to @Bartosz Czach - "studencki"... Faktycznie... wczoraj leciała Balladyna, a jutro będą Dziady... kolego @Adac... zastanów się 3 razy zanim skrytykujesz jedyną stację, która robi to, co krytykujesz.... I mało tego... robią to za pieniądze, które przeliczył dla nas kolega bmp, a Ty możesz to oglądać za darmo, bo nikt nie ma prawa wejść do Ciebie do domu i sprawdzić, czy masz TV i czy płacisz abonament.

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Abonament

Post autor: adac »

bmp pisze: Porównajcie sobie taki "pakiet 6 programów" za 2zł od TVP ... i się dobrze zastanówcie - bo wg. mnie to jest praktycznie za darmo.
- ale mieliśmy nie używać demagogii
Abonament nie kosztuje 2 zł, jeszcze ktoś to przeczyta i pójdzie zapłacić :idea:

paweln

Re: Abonament

Post autor: paweln »

biopar pisze:
adac pisze:Gdzie filmy dokumentalne? Ostatnio trochę ruszyło się teatrem, ale tylko trochę i nie ominęły ich cięcia.
hehe.. kolego... a powiedz, gdzie w TVN, czy Polsacie masz filmy dokumentalne?
Dla mnie Galileo jest bardziej misyjne ni Taniec na lodzie...

bmp
Posty: 339
Rejestracja: 3 marca 2012, o 20:20
Odbiornik: .
a) Samsung SyncMaster T260HD,
b) GM Unibox 9080 DVB-T/C
Instalacja antenowa: .
a) antenka pokojowa,
b) sygnał kablówki (DVB-T/C)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piła/Rusinowo

Re: Abonament

Post autor: bmp »

adac pisze:
bmp pisze: Porównajcie sobie taki "pakiet 6 programów" za 2zł od TVP ... i się dobrze zastanówcie - bo wg. mnie to jest praktycznie za darmo.
Abonament nie kosztuje 2 zł
Ale TYLKO z twojego/naszego punktu widzenia. Dla TVP to jest 2 zł, jak nie mniej - i to raczej jest ekonomia.

Zablokowany