Abonament

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
fred
Posty: 285
Rejestracja: 13 kwietnia 2012, o 01:17
Odbiornik: Ferguson Ariva T65
Ferguson Ariva T650i
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź, ECIV Zygry

Re: Abonament

Post autor: fred »

@Puma

Dla mnie ciekawsze jest co będzie do oglądania. Żeby nie było, że po likwidacji reklam, okaże się że to były najciekawsze kawałki ramówki. Niech poprawią jakość programów, to potem zajmiemy się reklamami (lub nie).

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: Abonament

Post autor: TVRuda »

Wzorem CT zrobić TVP1 i TVP Info bez reklam. Reszta wsio rawno. Tylko niech w TVP1 nie lecą durne seriale, może być jakiś sport lub ciekawy film, publicystyka, dobranocka + filmy familijne, dla dzieci i młodzieży (coś na wzór dawnych bloków sobotnich na TVP1 i TVP2) no i programy o odpowiednim poziomie. Wszystkie seriale z TVP1 przerzucić do TVP2. Programy rozrywkowe, koncerty, teleturnieje do TVP2. Jakoś pogrupować te mieszankę bo jak dla mnie TVP1 a TVP2 to to samo praktycznie. Jedne typy programów do Jedynki a do dwójki inne.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Abonament

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Ciekawy artykuł o abonamencie RTV w firmach był dziś na Interii, dla tych co przeoczyli link:

Abonament radiowo-telewizyjny w firmie

krystianb

Re: Abonament

Post autor: krystianb »

Jeśli pracownik w miejscu pracy używa prywatnego odbiornika, to na nim, a nie na firmie, spoczywa obowiązek wnoszenia opłat abonamentowych. Od tego obowiązku nie zwalnia go fakt regulowania opłat za używanie odbiorników w miejscu zamieszkania.
To jest poprawne stwierdzenie czy jak zwykle w interii się pomylili? Na pewno odbiorniki używane w samochodach, nie wymagają dodatkowej opłaty jeśli używa się odbiornika w miejscu zamieszkania.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Abonament

Post autor: Puma »

Odbiornik w samochodzie jest razem z samochodem i należy do firmy a więc płatność abonamentu też należy do firmy.
Tutaj mowa o odbiorniku prywatnym który ktoś przyniesie.

synfaza

Re: Abonament

Post autor: synfaza »

W świetle nowego podejścia do finansowania mediów publicznych, ciekaw jestem co ustawodawca wymyśli dla przedsiębiorców. Pewnie o nich nie zapomni ;).

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: Abonament

Post autor: Robert03 »

tomarex pisze:Bezsensowne.
Dlaczego ściga się tych co na wezwanie Premiera przestali płacić abonament.
Np wśród posiadających tunery satelitarne mało kto płaci podwójny abonament.
Są gotowe umowy u nadawców. Nawet mało kto wie że należy płacić dodatkowo.
To samo z kablówką.
Na dziesiątki tysięcy oddanych mieszkań czy ktoś deklarował posiadanie TV?
To jest niezgodne z Konstytucją.
Obywateli należy traktować jednakowo.
Za sprawę należy się wziąć poważnie i zdecydowanie.
Niezjanomość prawa nie zwalnia od stosowania się do niego. Prawo nakazuje płacić i niepłacenie jest jego łamaniem czy to się komuś podoba czy nie. Póki co nikt nie stwierdził niezgodności z Konstytucją. A co mówią politycy...Był kiedyś taki prezydent który nawoływał do niepłacenia podatków. I co ? Myślicie że taka wymówka wystarczy Urzędowi Skarbowemu ?

Jestem za tym żeby ściągnąć zaległe należności + odsetki tak jak robi sie w UK. Nie może być tak że jedni płacą a inni się cieszą że nie płacą i kary brak.
Zupełnie osobnym tematem jest to iż sprawa systemu ściągania abonamentu należy zmienić. Jestem jak najbardziej za.
cellmaniak pisze:naprawdę płaciłbym abonament gdyby oferta programowa TVP była zachęcająca. A co mamy? Setny serial o tym samym i nudne teleturnieje. Przydałoby się wykupić jakąś licencję.
Jak będzie teatr telewizji, przedstawienia operowe i operetkowe oraz poezja śpiewana to napiszesz że za taki chłam i nudę płacić nie będziesz :-)
Zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony. Zgadzam się że z serialami TVP grubo przesadza.
Natomiast mnie najbardziej drażnią reklamy i alokowanie produktu w TVP których być nie powinno.

synfaza

Re: Abonament

Post autor: synfaza »

Jak do tej pory abonament nie ma żadnego powiązania z nadawaną treścią. Cała ta dyskusja nie bardzo ma sens. Traktujcie to raczej jak podatek, bo tym jest w istocie.

belliash
Posty: 668
Rejestracja: 19 lipca 2011, o 20:02
Odbiornik: Maximum T-102 / Mediatech MT4168
Instalacja antenowa: Televes DAT45 HD Black
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sniezne Kotly

Re: Abonament

Post autor: belliash »

Osobiscie widze to tak:

1) TVP udostepnia w multipleksie wszystkie swoje kanaly tematyczne
2) TVP nie sprzedaje i nie emituje reklam przynajmniej na 2 podstawowych kanalach
3) wszyscy majacy dochod, rozliczajacy sie uiszczaja podatek RTV na rzecz TVP w wysokosci powiedzmy 120zl rocznie. Rozliczeniami zajmuje sie fiskus co rok podczas zeznan podatkowych.

Wtedy ludzie nie beda miec watpliwosci za co placa. W chwili obecnej TVP ma najwiekszy zysk z reklam, wiekszy niz Polsat i TVN, a mimo to jeszcze jako jedyny upomina sie o abonament. Do tego dorabia na umowach z innymi operatorami. Nic wiec dziwnego ze wielu ludzi to drazni i placic zwyczajnie nie chca.

Malo tego zdaje sie ze TVP samo przyznalo sie iz miedzy innymi z abonamentu finansowane sa relacje sportowe... tylko gdzie one sa? Na TVP Sport, a kanal ogolnodostepny nie jest.

synfaza

Re: Abonament

Post autor: synfaza »

Niedawno TVP oświadczyła, że na Euro 2012 poniosła straty. Z czegoś muszą je pokryć. Co do przeznaczenia środków na media publiczne i sposobu ich pozyskiwania - podatnik nie ma na to żadnego wpływu. Ustawodawca owszem. Może wprowadzić pewne obwarowania. Podział środków będzie nadal w gestii KRRiT. Odbiorca zobaczy efekt końcowy, który go zadowoli lub nie. Czyli po staremu.

belliash
Posty: 668
Rejestracja: 19 lipca 2011, o 20:02
Odbiornik: Maximum T-102 / Mediatech MT4168
Instalacja antenowa: Televes DAT45 HD Black
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sniezne Kotly

Re: Abonament

Post autor: belliash »

Napisalem tylko jak byc powinno, przynajmniej wg mnie. Oczywistym jest, ze tak sie nigdy nie stanie, bo wielu ludziom jest to nie na reke.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3512
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Abonament

Post autor: Krosnoludek »

Listonosz sprawdzi czy płacisz abonament RTV?

Masz telewizor a nie płacisz abonamentu RTV? Poczta Polska będzie wysyłać do obywateli pracowników, których zadaniem będzie kontrola czy płacimy abonament radiowo-telewizyjny - alarmuje Gazeta Wyborcza.

cd.: http://media2.pl/media/94379-Listonosz- ... tml?ict=td

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Abonament

Post autor: m@rtops »

jeszcze go powitam "chlebem i solą" :lol:
oni są naprawdę niepoważni - policja nie może wejść na posesję bez nakazu a ja będę wpuszczał listonosza co mi pokaże "niby upoważnienie" aby mi się kręcił po mieszkaniu :shock:
UWAGA - nowy sposób dla "złodziei" aby wejść do mieszkania zwłaszcza starszych osób które w 90% płacą abonament i będą chciały to pokazać - a w tym czasie ..... :o

pivo
Posty: 180
Rejestracja: 16 października 2010, o 18:01
Odbiornik: TV: Globo HD-XS2+NotOnlyTV Hybrid USB LV5HD
DAB: Dual DAB4
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: TV:R-cin+PKiN/R-yn, DAB+: Trz-ec+PKiN

Re: Abonament

Post autor: pivo »

Dziś w "Pomorskiej" przy okazji artykułu o wyższej kwocie abonamentu od nowego roku (radio - 5,65; radio i TV - 18,65) pojawiła się ciekawa infografika obrazująca ściągalność i odsetek mieszkańców płacących abonament.

Śląskie - 36,7%
Lubuskie - 35,5%
Wielkopolskie - 35,4%
Kujawsko-pomorskie - 34,6%
Warmińsko-mazurskie - 31,2%
Opolskie - 30,8%
Łódzkie - 30,7%
Zachodnio-pomorskie - 30,1%
Dolnośląskie - 29,9%
Pomorskie - 29,7%
Mazowieckie - 26,0%
Podlaskie - 24,6%
Lubelskie - 24,4%
Świętokrzyskie - 22,6%
Małopolskie - 22,4%
Podkarpackie - 16,1%

Różnica pomiędzy mediami z regionów gdzie jest większa ściągalność abonamentu (Merkury, TVP Poznań, PiK, TVP Łódź, Radio Olsztyn) a tymi gdzie jest najniższa (Radio Kraków, TVP Kielce) jest widoczna gołym okiem.

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: Abonament

Post autor: TomW »

Oj, to widzę, że jestem na drugim miejscu od końca. Za to Śląsk przoduje w płaceniu a z ich nadajnika odbieram.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: Abonament

Post autor: Robert03 »

Największy wstyd to dla Mazowieckiego. Najciemniej pod latarnią. To najbogatrze województwo w Polsce, mają największe dochody w kraju, najwięcej dostępnych kanałów TV i stacji radiowych a z płaceniem cieniutko... Wnioskuję o wyłączenie PKiN i Raszyna :-).
Za to jedne z biedniejszych województw Warmińsko-Mazurskie czy Kujawsko Pomorskie znajdują się znacznie wyżej.

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Abonament

Post autor: adac »

Listonosz sprawdzi czy płacisz abonament
Niechciana telewizja wpycha się z butami do mieszkań obywateli żeby ściągnąć myto na swoje utrzymanie.
Kilkakrotnie proponowałem, żeby toto sprzedać albo zlikwidować, niestety bezskutecznie.
Byłby jeden kłopot mniej - bezcenne.

synfaza

Re: Abonament

Post autor: synfaza »

Chciałeś sprzedać media publiczne? Jedyne niezależne, rzetelne i realizujące misję? Chyba gromy poleciały na Twoją głowę ;). Kłopotów ubyłoby znacznie więcej, stanowisk również. Tu właśnie tkwi chyba główna przeszkoda.

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Abonament

Post autor: adac »

Tak, chciałem sprzedać firmę państwową pt. TVP. Powód- bo nie zamierzam do niej dopłacać.
Sądzisz że ja pierwszy wpadłem na ten pomysł ? Po mojej byłej Firmie, w której zaczynałem pracę nie został nawet parkan.

Oczywiście nie zamykam drogi dla tych, którzy chcieliby dalej korzystać z produktów firmy i za nie płacić. Mamy demokrację i każdy może udać się do sklepu.
Zastrzegam sobie tylko sobie prawo wyboru innego produktu i to, że chcę płacić tylko za swój zakup.

synfaza

Re: Abonament

Post autor: synfaza »

Takie podejście do tematu zapewne przyjmuje wiele osób. Jednakże media publiczne funkcjonują w większości krajów UE. Przy czym płacimy nie tylko za TVP lecz również Radio.

Zablokowany