Abonament

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
ntcdvb

Re: Abonament

Post autor: ntcdvb »

DVB-T/S pisze:Najlepiej niech wszystko zrobią płatne. Niech pójdą krok dalej i każą płacić za to że oddychamy, ...
Przecież to paranoja...
Już płacisz za oddychanie, Opłata miejscowa (pot. opłata klimatyczna)
Pisząc takie bzdury potwierdzasz, że jesteś na utrzymaniu rodziców i nie wiesz, za co się płaci, jak dorośniesz to się przekonasz, co i ile kosztuje.
Abonament jest za posiadanie odbiornika RTV a nie za ilość odbieranych kanałów i jest podatkiem obowiązkowym.
A umowę o ile jesteś pełnoletni i masz do tego prawo, możesz zawrzeć z operatorem kablowym lub satelitarnym i wtedy zobaczysz co sobie pooglądasz jak nie zapłacisz.

Awatar użytkownika
kaem3
Posty: 287
Rejestracja: 6 września 2010, o 21:39
Miejscowość: Starogard Gd.
Odbiornik: Philips 32PFS6855/12
Instalacja antenowa: Dipol prosty w oknie, 3 piętro. Brak odbioru MUX-8.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice (61 km)

Re: Abonament

Post autor: kaem3 »

Główną zaletą DVB-T jest to, że za jeden abonament mamy więcej programów, niż na samym początku lat 90. gdy startowały płatne kablówki. Kablówka w Starogardzie (obecnie UPC) startowała w 1991 roku od 16 kanałów, w tym tylko TVP1 i TVP2 po polsku (z tej szesnastki, 5 kanałów było w pasmach kablowych, co miało wtedy znaczenie, bo 80% telewizorów w domach miało wyłącznie naziemne pasma I-III i IV-V).

Wiking

Re: Abonament

Post autor: Wiking »

kaem3 pisze:Główną zaletą DVB-T jest to, że za jeden abonament mamy więcej programów
Nie wprowadzaj w błąd kolego. Abonament nie jest za oglądanie telewizji nadawanej w technologii DVB-T tylko za posiadanie odbiornika telewizyjnego czy radiofonicznego. :)

Awatar użytkownika
kaem3
Posty: 287
Rejestracja: 6 września 2010, o 21:39
Miejscowość: Starogard Gd.
Odbiornik: Philips 32PFS6855/12
Instalacja antenowa: Dipol prosty w oknie, 3 piętro. Brak odbioru MUX-8.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice (61 km)

Re: Abonament

Post autor: kaem3 »

^^^ Dla zwykłego zjadacza chleba, abonament to abonament. Przecież co chwila abonenci kablówek i platform krzyczą "dlaczego mam płacić dwa razy" i że "darmowa cyfrowa telewizja naziemna" wcale darmowa nie jest. Ja też uważam, że jednak jest darmowa, ale ludzie nie rozróżniają statusu prawnego abonamentu kablówkowo-platformianego od abonamentu państwowego. Dla nich "abo" to "abo".

ankros41

Re: Abonament

Post autor: ankros41 »

kaem3 pisze:Główną zaletą DVB-T jest to, że za jeden abonament mamy więcej programów, niż na samym początku lat 90. gdy startowały płatne kablówki. Kablówka w Starogardzie (obecnie UPC) startowała w 1991 roku od 16 kanałów, w tym tylko TVP1 i TVP2 po polsku (z tej szesnastki, 5 kanałów było w pasmach kablowych, co miało wtedy znaczenie, bo 80% telewizorów w domach miało wyłącznie naziemne pasma I-III i IV-V).
Nie pij tyle! Odkąd pamiętam to UPC zawsze nadawała w Starogardzie 5 programów( TVP1,TVP2,TVP3(INFO)POLSAT,TV POLONIA + TV STAROGARD). Te 16 programów to były chyba TV SATELITARNE (AZART?). Osobiście za to płaciłem. Coś koło 100 zł. W 2001r. UPC i SM KOCIEWIE wydymała mieszkańców i zlikwidowała azart i w/w tv satelitarną. Pozdrawiam
Ps: Lepiej cisowianka niż żubr.

Awatar użytkownika
Benedykt
Posty: 282
Rejestracja: 26 sierpnia 2010, o 00:53

Re: Abonament

Post autor: Benedykt »

Wiking pisze:
kaem3 pisze:Główną zaletą DVB-T jest to, że za jeden abonament mamy więcej programów
Nie wprowadzaj w błąd kolego. Abonament nie jest za oglądanie telewizji nadawanej w technologii DVB-T tylko za posiadanie odbiornika telewizyjnego czy radiofonicznego. :)
Właśnie o to chodzi. Płacenie "abonamentu za posiadanie" jest idiotyzmem. Wcale nie definiuje wnoszenie opłaty na rzecz mediów publicznych. Jest podatkiem od zakupu. Media publiczne są spółkami prawa handlowego i powinny zawierać umowy z odbiorcami.Stary abonament (na państwowe firmy) przeszedł prawem Kaduka. Podobnym przypadkiem jest wprowadzanie podatku od deszczówki. Państwo i samorzady uzurpują sobie prawa do deszczu. Jakby byli właścicielami. Jeżeli tak to powinni płacić odszkodowania za powodzie bo nie dopilnowali ilości spadającego deszczu. Za [...] też trzeba by było płacić - za posiadanie (kiedyś bykowe). Rodzi się mniej dzieci - większy "podatek za posiadanie". To już jest schiza lub paranoja. Nie dajmy się zwarjować bo fioła też opodatkują.

/edit

Awatar użytkownika
kaem3
Posty: 287
Rejestracja: 6 września 2010, o 21:39
Miejscowość: Starogard Gd.
Odbiornik: Philips 32PFS6855/12
Instalacja antenowa: Dipol prosty w oknie, 3 piętro. Brak odbioru MUX-8.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice (61 km)

Re: Abonament

Post autor: kaem3 »

^^^ Nie róbcie ze mnie adwokata diabła! Ja jestem zwolennikiem obecnego modelu abonamentowego (na wzór niemiecki), sęk tylko w tym, by liczba atrakcyjnych kanałów FTA była jak największa. Wtedy nie będzie problemem "płacenie dwa razy".
Jedyne co nie podoba mi się w modelu niemieckim (i co niestety z lubością kopiujemy), to zamordowanie anten zbiorczych i indywidualnych na blokach. Niemiec mieszkający w bloku i skazany na kablówkę, akurat musi płacić "dwa razy". Ale to już temat na inną dyskusję.

ntcdvb

Re: Abonament

Post autor: ntcdvb »

A Ja jestem przeciwnikiem formy obecnej, to jest opłata za posiadanie odbiorników RTV, bo dziś nikt nie uzna tego za luksus.
Dlatego jestem za modułami i kartami dostępu, chcesz oglądasz, nie to wybierasz kablówkę lub platformę lub inną formę, ale operatorzy płacą TVP za udostępnianie ich oferty.
Dziś jest kpiną, że platformy mamią ludzi ofertą TVP za którą częściowo nie płacą.
TVP1, TVP2, TVP Polonia, TVP Kultura nikt za to nie płaci a każdy loga umieszcza na materiałach reklamowych.

Awatar użytkownika
kaem3
Posty: 287
Rejestracja: 6 września 2010, o 21:39
Miejscowość: Starogard Gd.
Odbiornik: Philips 32PFS6855/12
Instalacja antenowa: Dipol prosty w oknie, 3 piętro. Brak odbioru MUX-8.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice (61 km)

Re: Abonament

Post autor: kaem3 »

^^^ To akurat nie ma nic do rzeczy. Każdy chce mieć wszystkie kanały z jednego źródła, zamiast co chwila przełączać się pomiędzy kablówką, platformą, a DVB-T tylko dlatego, że co kanał to jest z innego źródła. No i ten wkurzający syndrom 10 pilotów w domu, każdy prawie że od innego kanału (i 10 kabli w domu, które tylko zbierają kurz).

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Abonament

Post autor: m@rtops »

artykuł pochodzi z tygodnika "angora" nr42 dział "prawnik radzi":
Narasta atmosfera nagonki na obywateli niepłacących abonamentu. Już
czuję kajdanki na rękach, bo od kilku lat nie płacę, co oficjalnie zgłosiłem. Nie
mogę pogodzić się z tym, że tzw. publiczna telewizja uprawia indoktrynację
kościelną, szerzy ideologię miłych sobie partii politycznych i płaci niebotyczne
wynagrodzenia i odprawy coraz liczniejszym pracownikom. Bez trudu mogę
wydać kilkanaście złotych miesięcznie, chcę być jednak traktowany poważnie
i zrozumieć mechanizm wymuszania ode mnie haraczu na rzecz instytucji,
która powinna spełniać rolę neutralnego światopoglądowo i politycznie
medium publicznego. Proszę o wyjaśnienie podstawy prawnej oczekiwania ze
strony państwa opłacania abonamentu, gdy nie słucham w ogóle Polskiego
Radia i mam podpisane umowy z niepublicznymi nadawcami, za których pośrednictwem
odbieram także programy TVP – dlaczego miałbym dwukrotnie
płacić za tę samą usługę? Za jaki czas wstecz można żądać zapłaty abonamentu?

– Z(...) N(...) (e-mail)
Kwestie te reguluje ustawa z dnia 21 kwietnia 2005 r. o opłatach abonamentowych
(Dz.U. z 2005 r., nr 85, poz. 728 ze zm.) i na razie jest to źródło powszechnie
obowiązującego w tym zakresie prawa. Zgodnie z jej art. 1, opłaty abonamentowe
pobiera się w celu umożliwienia realizacji misji publicznej przez media publiczne,
zaś tę realizację mają umożliwić dochody uzyskiwane z abonamentu za używanie
odbiorników radiofonicznych oraz telewizyjnych. Opłacanie kablówki lub abonamentu
dla telewizji niepublicznej, niestety, nie zwalnia z obowiązku opłacenia abonamentu
RTV.
Ustawa wprowadza w art. 2 ust. 2 domniemanie, że osoba, która posiada
odbiornik radiofoniczny lub telewizyjny w stanie umożliwiającym natychmiastowy
odbiór programu, używa tego odbiornika. Osoby fizyczne płacą jedną
opłatę niezależnie od liczby posiadanych odbiorników. Poczta Polska i jej kontrolerzy
(na podstawie specjalnego upoważnienia) mogą sprawdzać, czy zarejestrowaliśmy
odbiornik i czy płacimy abonament, zaś egzekucją zaległości zajmą się
urzędy skarbowe. Ważne jest to, że nie mamy obowiązku wpuszczenia kontrolera
do domu.
Ustawa nie określa terminu przedawnienia zobowiązań wynikających z obowiązku
uiszczania opłat abonamentowych ani należności z tytułu braku rejestracji odbiorników
RTV ustalanych w drodze decyzji administracyjnej, co jest poważnym
niedopatrzeniem. W tej kwestii istnieją rozbieżne stanowiska, naszym zdaniem zastosowanie
znajdzie art. 70 Ordynacji podatkowej, zgodnie z którym zobowiązanie
to przedawnia się z upływem 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego,
w którym upłynął termin płatności, i taki okres może obejmować administracyjny
tytuł wykonawczy. Wytrwałym polecamy lekturę wyroku Trybunału Konstytucyjnego
z dnia 16 marca 2010 r., sygn. K 24/08, gdzie bardzo obszernie wyjaśniono szereg
zagadnień dotyczących charakteru prawnego abonamentu RTV.
edit
dla "wytrwałych" :D
http://[podajemy linki tylko do źródła informacji]/ss0p
Ostatnio zmieniony 15 października 2012, o 20:35 przez m@rtops, łącznie zmieniany 1 raz.

bdkacz

Re: Abonament

Post autor: bdkacz »

Teraz trzeba policzyć co wychodzi taniej - płacić sumiennie przez ~40 lat,czy nie płacić,a w razie wpadki zapłacić te 5 lat wstecz+odsetki :)

Tedde

Re: Abonament

Post autor: Tedde »

Przeczytałem ten artykuł o abonamencie i uznałem że warto wstawić tutaj link do niego http://www.deon.pl/po-godzinach/rozrywk ... -plac.html mimo i co kilka dni w innych portalach na ten temat się rozpisują dziennikarze

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Abonament

Post autor: hadam »

Kolejne osoby otrzymują wezwania o zapłatę abonamentu
Według informacji „Faktu”, w samym sierpniu 2012 roku 100 tys. osób dostało wezwania od Poczty Polskiej o uregulowanie długu wraz z odsetkami z tytułu abonamentu RTV. Wezwania te otrzymują zarówno mieszkańcy miast, jak i wsi. Zaległość jednej osoby może wynosić nawet 1,6 tys. zł. W ciągu ostatnich 2 lat Poczta Polska wysłała 3 miliony „zawiadomień z informacją o konieczności opłacania abonamentu oraz z danymi dotyczącymi zadłużenia”, podaje „Fakt”.
http://satkurier.pl/news/79319/kolejne- ... mentu.html

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: Abonament

Post autor: BiTCity »

Moim skromnym zdaniem powinno być taki płaci się za ilość odbieranych kanałów RTV a nie za to, że ma się odbiornik TV czy Radio. Przykład 30% społeczeństwa tak jak ja nie jest podłączonych do żadnych kablówek czy platform cyfrowych i dopóki nie było DVB-T to płaciłem abonament za wszystkie stacje TVP bo kto udowodni, że abonament poszedł tylko na TVP1,TVP2 i TVP INFO które są w analogu ? To samo tyczy się radia dostęp całodobowy w Bydgoszczy do PR1,PR2,PR3,PR 4,PiK i Merkurego z Konina na każdym radiu a wiadomo są takie miejsca w szczególności na wsi czy w mniejszych miastach gdzie dostęp do regionalnych rozgłośni jest bardziej urozmaicony a abonament mają taki sam jak każdy.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Abonament

Post autor: hadam »

Prezes TVP Juliusz Braun uważa, że najlepszym sposobem finansowania mediów publicznych byłaby powszechna opłata, wnoszona przez każde gospodarstwo domowe. Komercjalizacja TVP1 i TVP2 oznaczałby rezygnację z uniwersalnych programów dla szerokiej widowni - ocenił Braun w rozmowie z PAP.

http://biznes.interia.pl/media/news/bra ... ia,1854990

fred
Posty: 285
Rejestracja: 13 kwietnia 2012, o 01:17
Odbiornik: Ferguson Ariva T65
Ferguson Ariva T650i
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź, ECIV Zygry

Re: Abonament

Post autor: fred »

Komercjalizacja TVP1 i TVP2 oznaczałby rezygnację z uniwersalnych programów dla szerokiej widowni - ocenił Braun
Mowa trawa. Co takiego arcyważnego, uniwersalnego wyprodukowała TVP w ostatnich latach? Tu chodzi o łatwą kasę bez zobowiązań, a nie jakąś misję.

Komercjalizacja, czy prywatyzacja części anten to sprawa wtórna. Pierwotną jest zdolność do tworzenia wartościowego programu. Gdy taka zdolność i co ważniejsze wola będzie, wtedy trzeba dobrać odpowiednie struktury i zapewnić finansowanie. Obecnie nie ma takiej kasy która zadowoli tego molocha. Jest to studnia bez dna. I co gorsze, im będzie więcej asy, to oferta programowa będzie gorsza. Same mega produkcje typu "Taniec na lodzie", i nędzne telenowele.

Tedde

Re: Abonament

Post autor: Tedde »

Jakoś nie wierzę w szczerość przedstawicieli TVP. W ostatnich latach najbardziej rozrzutna była TVP. Skoro w firmie jest kryzys to rezygnujemy z nagród i podkupywania "gwiazd dziennikarskich ze stacji komercyjnych,( http://film.onet.pl/wiadomosci/beata-ta ... omosc.html)bo żadna z komercyjnych telewizji tylu ich nie nabyła co TVP. Na ile opiewają ich lukratywne kontrakty z TVP nie wiemy :twisted: , a powinniśmy płacąc abonament wiedzieć bo są to pieniądze podatników.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Abonament

Post autor: Krosnoludek »

Komornicy ściągają abonament za telewizję. "Wchodzą" na pobory i emerytury

Żarty się skończyły. Poczta Polska zaczęła zasypywać skarbówki wnioskami z żądaniem wyegzekwowania zaległości za abonament rtv. Ściągają z poborów i emerytury.

cd.: http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /121109959

Wiking

Re: Abonament

Post autor: Wiking »

Szkoda tylko, że Telewizja Polska dalej sobie robi jaja i wydaje pieniądze nie na misję, a na Bitwy na głosy, Lisów, Tadle, itd. :)

Awatar użytkownika
kaem3
Posty: 287
Rejestracja: 6 września 2010, o 21:39
Miejscowość: Starogard Gd.
Odbiornik: Philips 32PFS6855/12
Instalacja antenowa: Dipol prosty w oknie, 3 piętro. Brak odbioru MUX-8.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice (61 km)

Re: Abonament

Post autor: kaem3 »

Gwiazdy typu Lisowie to przykład rozminięcia się tzw. wzorców medialnych z sympatiami widzów. Choćby nie wiem jak Hanna Lis byłaby nielubiana, menedżerowie z Woronicza i tak uznają, że jest potrzebna jako "gwiazda kształtująca markę" (i tym podobne menedżerskie frazesy). Po prostu takie są prawa szołbiznesu i całego rynku medialnego: gwiazdy muszą być i już, nawet gdy nikt ich nie lubi.

Zablokowany