Abonament

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Abonament

Post autor: qwerty »

Wiking pisze:A dwa abonamenty co miesiąc, to dla wielu, zbyt wiele. :)
To czego podpisywali takie drogie abo? Na komórkę stać, na samochód stać, ale abo rtv to już nie...

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Abonament

Post autor: DVB-T/S »

Tu nie chodzi o 20 zł abonamentu tylko zakłamanie.

Jeśli z tego są finansowane wszystkie programy TVP to za te 20 zł chcę je oglądać a nie tylko TVP1 i TVP2!

TVP Sport i TVP seriale jest na płatnym muxie.
Fajnie to sobie zrobili - 20 zł abonamentu + ileś tam jeszcze z 15 zł bo Polsat za darmo tego nie puszcza. To samo z TVP seriale.

Dig Dug

Re: Abonament

Post autor: Dig Dug »

Max van Org - mieszkałem w miejscu, gdzie nie było zasięgu TVP, obraz był z odbicia, więc od 90 roku jak tylko pojawiły się Satki, mieliśmy SAT i oglądaliśmy programy obcojęzyczne. Potem Canal+, VizjaTV, Cyfra+ i N-ka. TVP zmuszała nas do wykupywania platform Sat.

Więc tak jak mnie ja mam TVP gdzieś.

Teraz sytuacja się zmieniła i zaczyna być normalnie tzn. jest więcej programów i spoko jakość. Ale cyfrowe satki dalej oferują więcej. Ja nie mam ani Satki, ani nie oglądam TVP. Nie mam czasu. Już wolę filmik, albo posiedzieć na necie jak znajdę 1-2 godz wieczorem.

Koledzy dobrze to ujęli. Popieram ich. Jestem nawet gotów płacić, ale po rozpoczęciu MUX-3.

Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1383
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: Abonament

Post autor: Max van Org »

DVB-T/S pisze:Tu nie chodzi o 20 zł abonamentu tylko zakłamanie.
Mam nadzieję że nie chodzisz do kościoła rzymsko-katolickiego. Tam dopiero jest zakłamanie.

Gdyby wszyscy który widzą zakłamanie u TVP widzieli je też u siebie to byłoby w porządku. Wszyscy narzekają na TVP, to dlaczego nie płacą za Polskie Radio? Czyżby nie mieli radioodbiornika? Też nie w samochodzie? Nigdzie? Takich ludzi nie znam.

Większość programów TVP możesz oglądać przez DVB-T. Jak nie jesteś w zasięgu MUX-3 to twoja wina. Poznań ciebie potrzebuje a ty jeszcze nie wyruszyłeś żeby tam pracować i oglądać MUX-3? Nawet "Gdańszczanina zatrudnię od zaraz" a w Gdańsku też jest już MUX-3. Dlaczego mają wszędzie uruchamiać DVB-T. Niedługo wszyscy przeprowadzimy się do Poznania.

Sprawdź jak jest w Poznaniu:

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 5KtSdPjLKs

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Abonament

Post autor: DVB-T/S »

Oczywiście słucham radio tylko nie Polskie.
Komercyjną stację.
O zakłamaniu w kościele nie będę z Tobą dyskutował bo tego ten wątek nie dotyczy.

Oczywiście nie płacę abonamentu bo i dlaczego? Za to że posiadam odbiornik radiowy?

Już pisałem ale podam może inny przykład. Mam w mieszkaniu centralne za które muszę bulić cały rok i jak jest zimno (nie tylko okres grzewczy) to przychodzi palacz i pali. A czemu? Bo podpisałem umowę czyli się na nią zgodziłem. Nie płacę tylko dlatego że posiadam grzejniki CO.

I tu jest ta zasadnicza kwestia.

Żeby było ciekawiej. Kupuję najlepszy pakiet jednej z platform satelitarnych i płacę powiedzmy 99 zł miesięcznie abonamentu za oglądanie dziesiątek czy setek programów w tym programy TVP. Nie dość że w moim abonamencie który do najniższych nie należy opłacam już programy TVP to ta i tak się domaga 20 zł abonamentu.

Czy to jest normalne?

Wiking

Re: Abonament

Post autor: Wiking »

qwerty pisze:
Wiking pisze:A dwa abonamenty co miesiąc, to dla wielu, zbyt wiele. :)
To czego podpisywali takie drogie abo? Na komórkę stać, na samochód stać, ale abo rtv to już nie...
Bo nie mieli naziemnego dostępu do kanałów Telewizji Polskiej. Jeżeli chcieli oglądać kanały Telewizji Polskiej to byli zmuszeni do podpisania umowy z platformą satelitarną.
Max van Org pisze:Wszyscy narzekają na TVP, to dlaczego nie płacą za Polskie Radio? Czyżby nie mieli radioodbiornika? Też nie w samochodzie? Nigdzie? Takich ludzi nie znam.
Czy za telefon komórkowy, za pomocą którego mogę odebrać radio też powinienem płacić abonament? Jeśli nie, to nie posiadam radioodbiornika. :) Telewizora zresztą też nie posiadam. :)

Maximum

Re: Abonament

Post autor: Maximum »

Nikt nie musi płacić abonament RTV. Można wyrzucić telewizor przez okno i wymeldować go
Kolego Max van Org nie wiadomo jaki model finansowania mediów zostanie przyjęty w Polsce. Wielce prawdopodobne jest, że wywalenie telewizora przez okno będzie skutkowało tylko mandatem za zaśmiecanie i stwarzanie zagrożenia dla życia :lol: .

Dig Dug

Re: Abonament

Post autor: Dig Dug »

Wykasowałem faktycznie kolega ma rację, ale od kiedy tak jest ? Hmm dawniej nie było przymusu. Wujek miał wyrejestrowanego malucha i nie oddanego na złom, bo nikt tego nie wymagał. Robił póżniej za dawcę części.

Wracając do tematu ....

Gdyby programy TVP weszły do platform cyfrowych jako dodatek, za który dopłacamy C+ czy n-ce np. 15 zł miesięcznie, które trafia do TVP lub nie oglądamy, to okazałoby się że mało kto chce dopłacać za TVP czy to osobno za kartę do dekodera lub telewizora DVB-t lub jako pakiet TVP w platformach cyfrowych (analogicznie jak HBO).

I tego obawia się TVP, stąd ta ściema o misji itd. Poza tym co takiego misyjnego mam oglądać w TVP ?? filmy, rozrywka ta sama co w komercyjnych, informacje tak samo beznadziejne (bo tylko Smoleńsk, albo ściema rządu), pogoda taka sama, muzyka też. Paradoksalnie w TVP nie ma więcej polskiej muzyki, a jak jest to ja nie mam ochoty słuchać dzieci komunistycznych karierowiczów, które z mlekiem matki wyssały talent muzyczny - sciema na maksa.

Stąd nie wymuszajmy na siłe misję TVP. Skoro sprywatyzowaliśmy większość sektorów gospodarki, to sprywatyzujmy TVP i już. A to, że rząd chce propadandową telewizje dla siebie, bo Polsat lub TVN inaczej widzą pewne rzeczy to prosze, ale nie za moje pieniądze. Już wystarczająco kasy jest marnowane.

Jak jestem przeciwny Rydzykowi, tak niech go wpuszczą na DVB-t i niech się cieszy. I tak część dziadków, babć będzie go oglądać.

Na koniec stwierdzam, że każdy ma prawo oglądać co chce i płacić za to co chce, a jako misję potraktujmy zmienę zachowania naszych sąsiadów. Dokłądniej Litwy i Ukrainy, które to wymazują język polski ze szkół, nazwy ulic zmieniają na pisownie Litewską, gdzie były to typowe polskie miasta, Ukraina zaciera ślady polskości Lwowa, Białoruś to wiadomo itd. itp. Tam jest pole do popisu rządu i ogólnie racji polskiego stanu, a nie wmawianie w misyjność TVP. Kogo my chcemy upolskawiać ? Polaków ?? Nie no - przestańcie.

Programy nauczania (coraz mniej historii) cofają naród polski (młodzież) w tożsamości przynależności kulturowej i tu sobie strzelamy w kolano, ale tego nikt nie widzi, tylko dalej i dalej byle było więcej matołów z 30% maturą.

Jakiś zły dzień mam - pewnie przez to, że nie dostanę prezentu jutro :D
Ostatnio zmieniony 5 grudnia 2012, o 13:51 przez Dig Dug, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Abonament

Post autor: DVB-T/S »

Dig Dug pisze:Wracając do wymeldowania, takie coś mi się przypomniało.

Posiadając zarejestrowany samochód musimy mieć OC, ale jak go wyrejestrujemy to nie musimy mieć OC. Czyli jak nie jeżdze to mam samochód, ale nie płacę.
To trochę kiepskie porównanie bo wyrejestrować samochód można tylko w kilku przypadkach - po kasacji w wypadku czy po złomowaniu. Nie da się od tak wyrejestrować samochodu aby stał na podwórku!

Dig Dug

Re: Abonament

Post autor: Dig Dug »

Poprawiłem post. Nie wiem kiedy to się zmieniło, może przy wprowadzeniu opłaty środowiskowej ?? Kurde faktycznie kolejny przymus. :/

fegura

Re: Abonament

Post autor: fegura »

kaem3 pisze:Za chwilę ktoś udowodni, że abonament jest nielegalny, że w ogóle TVP i PR działają nielegalnie. No ludzie, trzymajcie mnie.
Powtarzam po raz kolejny: nie chcesz płacić, to nie płać! Ale nie dorabiaj do tego ideologii!
Bardzo trafna opinia !

Ten co lawiruje przy płaceniu ABO lawiruje we wszystkim taka natura lub nauka wyniesiona z domu ! Wiele opłat płacimy ; nie wszystkie i mi odpowiadają ale albo szanuje się prawo albo nie ! To z domu trzeba wynieść ! , Niemcom wprowadzają podatek od komputerów i co NIC wprowadzili to będą płacić !

Kiedyś byłem świadkiem : sprzedawca Polsatu : panie poco płacić abo oni was golą ABO: kurde , większej hipokryzji nie słyszałem , kupujesz ABO Polsatu i co , walą reklamy tonami to jest dopiero komedia ( film 80 min + 30 reklam ! ). Jakość programów w większości tragiczna : HD typu skalowanie do bólu , to nie jest golenie ?

Programy w większości to typ: nie dla idiotów , powtórka za powtórka jak coś nowego lub ciekawego , BACH : PPV zapłać dodatkowo !

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: Abonament

Post autor: kuku1234 »

Proponuje im robić więcej premier dokumentów różnej maści o pierwszej w nocy.

Awatar użytkownika
Benedykt
Posty: 282
Rejestracja: 26 sierpnia 2010, o 00:53

Re: Abonament

Post autor: Benedykt »

fegura pisze:
kaem3 pisze:Za chwilę ktoś udowodni, że abonament jest nielegalny, że w ogóle TVP i PR działają nielegalnie. No ludzie, trzymajcie mnie.
Powtarzam po raz kolejny: nie chcesz płacić, to nie płać! Ale nie dorabiaj do tego ideologii!
Bardzo trafna opinia !

Ten co lawiruje przy płaceniu ABO lawiruje we wszystkim taka natura lub nauka wyniesiona z domu ! Wiele opłat płacimy ; nie wszystkie i mi odpowiadają ale albo szanuje się prawo albo nie ! To z domu trzeba wynieść ! , Niemcom wprowadzają podatek od komputerów i co NIC wprowadzili to będą płacić !

Kiedyś byłem świadkiem : sprzedawca Polsatu : panie poco płacić abo oni was golą ABO: kurde , większej hipokryzji nie słyszałem , kupujesz ABO Polsatu i co , walą reklamy tonami to jest dopiero komedia ( film 80 min + 30 reklam ! ). Jakość programów w większości tragiczna : HD typu skalowanie do bólu , to nie jest golenie ?

Programy w większości to typ: nie dla idiotów , powtórka za powtórka jak coś nowego lub ciekawego , BACH : PPV zapłać dodatkowo !
W Wielkiej Brytanii przyjęło się, że głupie idiotyczne prawo po prostu się pomija. Stąd nikt nie wozi w samochodzie dwu worków owsa dla konia. Czy jak ktoś na nas pluje i mówi, że pada deszcz to mu wierzymy? To tak o misji i "misjonarzach" z Woronicza.

Dig Dug

Re: Abonament

Post autor: Dig Dug »

Prawo ustanawiają ludzie, którzy są dalecy od uczciwego podejscia do sprawy. Zawsze będą forować czyjeś interesy. I tak, można być jak baranki i iść na rzeź spełniając wszystkie absurdalne przepisy, a można próbować na nie wpływać.

Najgorsze jest to, że w większośći ten wpływ ogranicza się do wyrażenia swojego zdania, bo nic więcej nie możemy. Ale przynajmniej będę miał dobre samopoczucie, że nie zgadzam się z systemem.

A paradoksalnie zgadzam się z prawem jak dotyczy ono wszsytkich i nie jest ewidentnie pod określoną grupę robione, jak jest inaczej to mi się do nie podoba.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Abonament

Post autor: qwerty »

DVB-T/S pisze:Żeby było ciekawiej. Kupuję najlepszy pakiet jednej z platform satelitarnych i płacę powiedzmy 99 zł miesięcznie abonamentu za oglądanie dziesiątek czy setek programów w tym programy TVP. Nie dość że w moim abonamencie który do najniższych nie należy opłacam już programy TVP to ta i tak się domaga 20 zł abonamentu.
Myślisz, że platformy płacą za każdego abonenta? [...] Oni płacą za retransmisję sygnału. Platformy nie płacą za Ciebie abonamentu.

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Abonament

Post autor: DVB-T/S »

Płacą ze retransmisję a to nie są małe pieniądze więc czemu miałbym płacić dodatkowo abonament dla TVP?

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Abonament

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Dlatego że przepisy prawa tak stanowią.

Wiking

Re: Abonament

Post autor: Wiking »

Szkoda tylko, że naród goni się do płacenia abonamentu RTV, a Telewizji Polskiej do wypełniania misji już nie, a przecież o jednym i drugim stanowi prawo. :)

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Abonament

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Dlatego zamiast zastanawiać się jak unikać płacenia abonamentu, szukać wymówek i pokrętnych tłumaczeń, skierujmy ten wątek na dyskusję jak powinny wyglądać regulacje by zapewnić finansowanie mediów publicznych w taki sposób by wypełniały nałożoną na nie misję.
Nie wiem, czy ktoś "decyzyjny" kiedykolwiek przeczyta ten wątek, ale nigdy nie wiadomo, może jednak ... dlatego jeśli już jest dyskusja na temat abonamentu, niech będzie ona merytoryczna.

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: Abonament

Post autor: belzebiusz »

Jest prosta metoda: zainstalujmy wszyscy komputerowe tunery DVB-T i legalnie nie płaćmy abonamentu. :)

Zablokowany