Abonament

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Abonament

Post autor: adac »

Zaproponuj swój pomysł TVP, a ja i tak wiem co odpowiedzą. Sami się kiedyś niechcący wygadali.

Z abonamentu to mógłbyś utrzymać co najwyżej parę pięter na Woronicza i to nie tam gdzie siedzą prezesi.
A gdzie reszta: oddziały terenowe, stali i nie stali współpracownicy na kontraktach, jury, gwiazdki, spikerzy, zewnętrzne spółki produkujące na zlecenie, licencje za filmy ?
Nie zapominaj też o P. Radio SA które też ma swoje potrzeby. Nawet nie próbuję liczyć jaka musiała by być ta opłata audiowizualna w przeliczeniu na jedno gospodarstwo.

Poza tym: jaka to jest idea, żeby z publicznych pieniędzy utrzymywać jakąś komercyjną telewizję ? I dlaczego TVP SA ? Myślę że gdyby to był na przykład CP to wyszło by taniej.

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: Abonament

Post autor: kupon »

Wiking pisze:Według mnie to bardzo dobry pomysł. Powinien być wprowadzony w Polsce, ale pod dwoma warunkami - Telewizja Polska nie nadaje reklam, żadnych reklam, nawet takich typu sponsor, czy lokowanie produktów oraz nie nadaje kanałów komercyjnych typu TVP Seriale, TVP Sport, czy TVP HD.
Jeżeli każde gospodarstwo płaci to każde gospodarstwo powinno mieć dostęp do każdego kanału Telewizji Polskiej bez opłat, bo przecież dwa raz za to samo nie można płacić. No, i jeśli gospodarstwa płacą to muszą wiedzieć za co płacą, więc reklamy w kanałach Telewizji Polskiej nie mogą mieć racji bycia. :)
Zgoda.Tylko dlaczego człowiek (podatnik) ma być wielbłądem?
Teraz pomysł aby w radio była co druga piosenka(utwór :lol: )po polsku.
Toż przecież konsument powinien wybierać co słucha/ogląda.

Hamer

Re: Abonament

Post autor: Hamer »

Wczoraj zobaczyłem kolejny przykład marnowania pieniędzy z abonamentu.
Wywalili kase na serial "Flashforward" i puszczają go w nocy zamiast w primetime.
Już kilka razy to zauważyłem m.in. "Lost". Takie seriale nie kosztują mało, biją rekordy popularności za granicą i w internecie, a TVP puszcza to w nocy. Z racji tego, że pracuje na 6.00 to z tych seriali oglądam tylko zwiastuny.
W primetime lecą odgrzewane kotlety a jak cos nowszego albo ciekawszego to w jakiejś dzikiej porze :/

Edit: Kolejny przykład właśnie widziałem zwiastun "Anatomia prawdy". Lektor się produkuje,że premiera, serial bijący rekordy popularności i takie tam, a godzina emisji 22.25 :/
Ostatnio zmieniony 3 stycznia 2013, o 19:39 przez Hamer, łącznie zmieniany 1 raz.

Dig Dug

Re: Abonament

Post autor: Dig Dug »

Czeka nas paranoja pełną gębą :evil: dostaniemy 1,2 i info może Kulturę i Historię z czasem jak uruchomią MUX-3, a reszta nie dla plebsu. Za HD czy Sport trzeba zapłacić. A ciekawe co zrobią te 2% społeczeństwa, który nie będzie w zasięgu sygnału :)

Hamer - filmy typu Lost,Flashforward są dla określonego widza. Widza w młodym lub średnim wieku, najczęściej płci męskiej choć nie tylko. A do godz. 22-23 siedzą widzowie, których to nie interesuje, stąd chcąc sprzedać reklamy proszku do prania, tabletek, maści itp. musi siedzieć określona grupa, do której są one skierowane. A młodzi produktywni nie mają czasu na siedzenie po 22-23 bo rano trzeba wstać do pracy, a do 22-23 nie ma nic konkretnego więc czas emisji tych seriali mija się z widownią. A potem mówią, że nie opłaca się kupować takich seriali, bo nikt tego nie ogląda, a Barwy Nieszcześcia, M jak mizeria itp. to i owszem, ogląda dużo widzów, więc robią setne odcinki i gitara gra.

Wczoraj puścili Underworld na TVP 1, który widziałem już z 20 razy i już mi się znudził tak, że nie mam nawet kopii. Ale wowwwwww TVP puściło super film, tylko trochę za późno. Niech ktoś to wszystko roz........ bo to nie ma sensu. Ja nie znajduje niczego w TVP dla siebie, a jeszcze chcą żeby płacić. Bezczelność.

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: Abonament

Post autor: TomW »

Zawsze decydenci mogą powiedzieć, że "to wszystko przez tych, co nie płacą abonamentu". Ja już też nie wierzę, że zwykły, "szary" telewidz z aspiracjami coś dla siebie darmo dostanie. Komercja przecież się liczy. Płacisz i wymagasz. :lol: :lol: :lol:

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: Abonament

Post autor: Robert03 »

No cóż Telewizja Polska jest taka jak całe nasze państwo. I wara tym którzy wytykają TVP jakiekolwiek marnotrawstwo. TVP marnuje bowiem swoje pieniądze a nie "nasze" bo "my" nie płacimy abonamentu. I nie rozumiem całego tego tu oto zrzędzenia...
Pieniądze które tam się marnuje to pikuś w stosunku do marnotrawstwa naszej kasy w ministerstwach i samorządach. Władza nam ostatnio mocno spuchła a urzędników przerzucających papierki z biurka na biurko przybyło. To nie wina TVP że jest jaka jest. Władza na to pozwala, nie wymaga a ci którzy chcą prywatyzacji albo nie wiedzą o czym piszą albo mają ochotę na kawałek tortu po TVP ( sprawa Rywina już była....).
Potrzebne są gruntowne zmiany ustawowe i prawne. Zapisane prawa i obowiązki TVP, określenie słowa "Publiczna" oraz "Misja" i wprowadzenie powszechnego obowiązku płacenia abonamentu przez wszystkich oraz ściągnięcia zaległości oraz wyprowadzenie reklam z TVP.
Bez tego nic się nie zmieni. Patrząc na obecne podejście decydentów widać iż obecna sytuacja wszystkim pasuje i ani myślą to zmieniać.

I nie generalizowałbym że "narodowy" pracodawca jest gorszy niż "zagraniczny". Po obu stronach znajdzie się i wysyskiwacz nie szanujący praw pracowników. To nasze prawo jest złe bo faworyzuje zagraniczne podmioty gospodarcze dobijając krajowe.

Hamer

Re: Abonament

Post autor: Hamer »

Tak się złożyło, że ja płace abonament, czemu? bo tak. Uważam, że za moją daninę mam prawo trochę wymagać, a przynajmniej ponarzekać jak ten abonament jest wykorzystywany.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Abonament

Post autor: m@rtops »

wczoraj w nocy natknąłem się na "tvp kultura" na spot zachęcający do płacenia abonamentu :D
http://www.youtube.com/watch?v=j3OwTnKf ... e=youtu.be

edit
Kwota opłaty za cały 2013 r. wynosi 201,40 zł po uwzględnieniu 10% bonifikaty. Opłatę roczną należy wnieść do 25 stycznia br.
http://www.krrit.gov.pl/dla-abonentow-i ... abonament/
bonifikata liczona z opłaty za 1 m-c
18.65 x 12 = 223.8 - 10% = 201.42

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: Abonament

Post autor: Robert03 »

Te spoty są często puszczane. Ja widziałem na TVP1, TVP Info i w regionalnej TVP Bydgoszcz.

Ja również płacę abonament bo jest to obowiązek i nieudolność rządzących od niego nie zwalnia.
Pozatym w większości słucham stacji Polskiego Radia bo to jest jedyne sensowne radio wg. mnie a wśród stacji telewizyjnych także zdecydowanie dominuje TVP.
Co by nie powiedzieć i na co nie ponarzekać to zarówno TVP jak i PR i tak wypadają najlepiej w polskich mediach a jeśli chodzi o stronniczość to tylko TV Trwam oferuje odmienność. Pozostałe media są tak samo stronnicze i przechylone w tą samą stronę.
Ogladając Wydarzenia, Fakty czy Wiadomości ma się wrażenie że oglada się ten sam program tylko prowadzący jest inny :-).

Gregory

Abonament

Post autor: Gregory »

Ja w grudniu zapłaciłem za cały 2012r. przyszło upomnienie, ale i tak miałem zapłacić. Teraz zapłacę ;) z góry z rabatem.
Znajoma listonoszka mówiła, że niektórym poprzychodziły wezwania do zapłaty, tym co mieli kilka lat w tył. Jak zechcą to mogą ściągać na kilka sposób, nawet przez zajęcie wypłaty.
Dla jasności mówię o przypadkach, gdy odbiornik był zarejestrowany.

AnanAS

Re: Abonament

Post autor: AnanAS »

"Osoby wezwane do zapłaty abonamentu powinny przeczytać Kodeks Spółek prawa handlowego, który wyraźnie stanowi, że abonament jako forma rozliczenia finansowego jest możliwy jeżeli obie strony umowy cywilno-prawnej zaakceptują jej warunki i dojdzie do zawarcia takiej umowy. Telewizja Polska SA jedynie na podstawie takiej umowy może wystąpić do drugiej strony o wypełnienie swojego umownego zobowiązania.

Stworzona w III RP TVP SA – jest innym podmiotem gospodarczym niż peerelowska TVP i jako osoba prawna powinna takie umowy z odbiorcami swoich programów zawrzeć, gdyż jako Spółka prawa handlowego nie może postąpić inaczej. Żaden posiadacz telewizora w Polsce nigdy nie zawierał umowy ze spółką TVP SA. Ustawa o tzw. abonamencie dotyczyła TVP która była w PRL-u firmą państwową i która działała na zupełnie innych zasadach, w której obowiązywały ograniczenia płacowe. Ale rządzący się chcieli płacić swoim pupilom krociowe wynagrodzenia to powstała TVP SA jako spółka prawa handlowego mogła już tak działać, biznes – to biznes i co komu do tego, żadne ustawy kominowe już nie obowiązywały.

W tej sytuacji widać jasno jak na dłoni, że zapomniano, iż ustawa o abonamencie też już ich nie dotyczy i tu popełniono błąd. Reasumując Ci – co płacą datki na TVP SA robią to z przyzwyczajenia oraz z braku wiedzy nie orientują się, że nie muszą tego robić.

Naszym zdaniem Rada Nadzorcza TVP Spółka Akcyjna powinna być natychmiast odwołana i postawiona w stan oskarżenia pod zarzutem nienależytego sprawowania swoich funkcji, które są wysoko opłacane, a Zarząd Spółki również za bezczynność i świadome generowanie strat Spółki. Planowane na ten rok straty to ponad 60 mln zł. Pytanie co na to właściciel udziałów – pewnie też liczy na narodową zrzutkę, bo “ciemny” lud jest cyklicznie straszony w mediach komornikami, egzekucjami i firmami windykacyjnymi, a pranie mózgów powoduje, że ludzie coraz mniej kumają i ze strachu lub dla świętego spokoju w zębach kasę przyniosą." -

Źródło: http://radiorp.fm/index.php/polska/pols ... -wyrolowac

Osobiście uważam, że osoby płacące abonament są bardzo naiwne i podatne na propagandę medialną. Poza tym taka forma i "ściganie" dłużników jest niezgodna z prawem europejskim i mam nadzieję, że TVP doigra się za nielegalne ściąganie "haraczu"! Jestem urzędnikiem państwowym (z zawodu ekonomista) i znam się na przepisach prawnych.
Płaćcie dalej abonament a i tak zakodowali wam TVP Sport, czy TVP Seriale a niedługo pewnie cały ich MUX-3 będzie płatny! :mrgreen: Poza tym sam premier zachęcał do zaprzestania płacenia abonamentu (sic!) :D
Ostatnio zmieniony 5 stycznia 2013, o 20:19 przez AnanAS, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Abonament

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Jestem urzędnikiem państwowym (z zawodu ekonomista) i znam się na przepisach prawnych.

No to jeśli takich may urzędników i specjalistów od przepisów prawnych...

Abonament pobiera KRRiT, będąca organem państwowym, a nie TVP. Dopiero w ramach dystrybucji tych środków część z nich trafia do TVP, reszta to Polskiego Radia i rozgłośni regionalnych.
Premier nie nawoływał do niepłacenia, a do zmiany sposobu wnoszenia opłat. (http://www.wprost.pl/ar/128832/Tusk-abo ... to-haracz/)
Nawoływanie do niepłacenia może być uznane za namawianie do przestępstwa/wykroczenia.

AnanAS

Re: Abonament

Post autor: AnanAS »

JaroslawMroczkowski pisze:edit/ Cytowanie posta pod postem. Czytaj Regulamin forum.
Pewnie za chwilę moje konto zostanie zablokowane, ale to nic! Taką w Polsce mamy "wolność" słowa - osoby, które odważą się napisać prawdę są straszone Policją i nie wiem kim jeszcze.
Myli się Pan i to bardzo. Komisja Europejska poinformowała, że pobieranie abonamentu radiowo-telewizyjnego przez publiczną Telewizję Polską S.A. stoi w sprzeczności z prawem europejskim. Jeżeli Polska nie zmieni istniejących przepisów, Komisja Europejska może nawet nakazać TVP zwrot pieniędzy z abonamentu jeżeli uzna, że jest to niedozwolona pomoc publiczna.
"W polskim prawie opłaty abonamentowe pobiera się za używanie odbiorników radiofonicznych oraz telewizyjnych, przy domniemaniu, że osoba, która posiada odbiornik radiofoniczny lub telewizyjny w stanie umożliwiającym natychmiastowy odbiór programu, używa tego odbiornika."
Po pierwsze - za odbiornik telewizyjny czy radiowy zapłaciłem w sklepie (razem z podatkiem VAT). W jaki sposób osoby ściągające "haracz" udowodnią mi, że z niego korzystam? Osoby, które nie posiadają nakazu sądowego po prostu nie wpuszczę do domu. Mam do tego prawo.

http://www.pwe.org.pl/abonament-rtv-nielegalny

Po drugie - Nie mam obowiązku płacić żadnej jałmużny SPÓŁCE AKCYJNEJ TVP S.A a nie jak Pan pisze KRRiTV. Nie podpisywałem z nimi żadnej umowy. Niech się zdecydują: albo abonament albo reklamy! Poza tym egzekwowanie należności przez Pocztę Polską S.A jest co najmniej komiczne :D
TVP S.A w żaden sposób nie spełnia misji publicznej. Ramówka w niekodowanych kanałach jest bardzo uboga. Za co ludzie mają płacić?

P.S Następnym razem proszę przeczytać swój tekst JESZCZE RAZ, ponieważ zawiera błędy.

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Abonament

Post autor: adac »

Pewnie za chwilę moje konto zostanie zablokowane..
Nie zostanie, mojego do tej pory nie zablokowali.. :roll:
@AnanAS: nie podejmuje się tego rostrzygnąć, nie jestem prawnikiem, ale spróbuję wyrazić swoją opinię. W paru sprawach się mylisz:

Abonament przysługuje KRRTV, bo to ona w myśl ustawy go zbiera i póżniej rozdziela. Płacimy więc dla Krajowej Rady, a nie dla TVP.
To co ona dalej zrobi to inna sprawa, w myśl tej samej ustawy o abonamencie ma go przeznaczyć na potrzeby tzw. misji
TVP
, więc dla tej a nie innej telewizji.
I tu sprawa zaczyna się sypać: w naszych nowych, rynkowych realiach płaci się za coś konkretnego a nie za mgliste obietnice typu:
ja bym to panu kiedyś zrobił bo taką mam misję. Tymczasem ta misja nie jest ani określona ani wyceniona, więc płacić w zasadzie nie ma za co.
Tego dotyczył jeden z zasadniczych zarzutów NiK: brak rozliczenia publicznych pieniędzy. To zarzut poważny.

Kwoty które teraz przyznaje KRRTV dla PR i TVP w rzeczywistości są wsparciem finansowym dla tych instytucji, a o tym ustawa nie mówi.
W dodatku to wsparcie przeznacza się na pokrycie długów które te firmy wykazują co roku, a nie takie są intencje publicznego abonamentu.

Zgodzę się za to, że w świetle polskiego i unijnego prawa jest to niedozwolona pomoc publiczna dla spółek handlowych, i postępując w ten sposób KRRTV w istocie łamie prawo. To było też przedmiotem skargi do KE.

Moim zdaniem co można zrobić na teraz; zawiesić obecną ustawę abonamentową która i tak nie spełnia swojej roli do czasu wprowadzenia nowego prawa medialnego.
W międzyczasie trzeba określić, czy będzie pobierana jakaś nowa opłata medialna, komu i za co ją płacić.
Ciągnięcie dalej sprawy abonamentu tak jak do tej pory powoduje coraz większy konflikt i wciąganie w to coraz nowych stron; ostatnio są to Urzędy Skarbowe i groźby windykacji. Chyba nie o to chodzi w tym całym radiu i telewizji.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Abonament

Post autor: Jarosław Bałuka »

Do czasu zmiany prawa obowiązuje obecne prawo nakładające na posiadaczy odbiorników RTV obowiązek wnoszenia opłaty abonamentowej. Jeśli ktoś nie płaci to jego osobista sprawa, nie pochwalam ale też z tego tytułu nie będę blokował dostępu do forum. Możemy tu dyskutować nad kierunkiem, w którym ewentualne zmiany mogłyby pójść, to sprawa wciąż otwarta. Natomiast w żadnym wypadku nie będziemy tolerować wypowiedzi nawołujących do niepłacenia abonamentu wbrew istniejącemu prawu i proszę to wziąć pod uwagę przy kolejnych wypowiedziach.

romana88

Re: Abonament

Post autor: romana88 »

popieram przedmówców, nakłanianie do łamania prawa jest kiepskim wyjściem - jakie by nie było. osobiście jestem zdania, że TVP powinna przestać pobierać abonament i przejść np. na utrzymanie Skarbu Państwa.


------
Szczęśliwego Nowego Roku :P

Awatar użytkownika
Benedykt
Posty: 282
Rejestracja: 26 sierpnia 2010, o 00:53

Re: Abonament

Post autor: Benedykt »

Jarosław Bałuka pisze:Do czasu zmiany prawa obowiązuje obecne prawo nakładające na posiadaczy odbiorników RTV obowiązek wnoszenia opłaty abonamentowej. Jeśli ktoś nie płaci to jego osobista sprawa, nie pochwalam ale też z tego tytułu nie będę blokował dostępu do forum. Możemy tu dyskutować nad kierunkiem, w którym ewentualne zmiany mogłyby pójść, to sprawa wciąż otwarta. Natomiast w żadnym wypadku nie będziemy tolerować wypowiedzi nawołujących do niepłacenia abonamentu wbrew istniejącemu prawu i proszę to wziąć pod uwagę przy kolejnych wypowiedziach.
Gwoli ścisłości szykują się dodatkowe wydatki do Skarbu Państwa. 7 grudnia 2011 pobieranie opłaty radiowo-telewizyjnej kwestionuje Komisja Europejska. System finansowania Telewizji Polskiej jest bowiem niezgodny z unijnym prawem (albo reklama albo abonament!). Komisja Europejska poinformowała, że pobieranie abonamentu radiowo-telewizyjnego przez publiczną Telewizję Polską stoi w sprzeczności z prawem europejskim. Oświadczenie takie przekazała Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji oraz Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zaznaczyła w nim, że dalsze, nieuzasadnione łamanie przepisów może mieć poważne konsekwencje. Do tego stopnia, że KE może nakazać KRRiT zwrot wszystkich środków pozyskanych z abonamentu. Dodam, że prawo unijne jest prawem nadrzędnym nad prawem polskim. Jeżeli rząd polski nie dostosuje się do nakazów, będzie można domagać się również odszkodowania za szantaż!
Finansowanie spółek z powszechnych danin jest niedozwoloną pomocą publiczną, niezgodną z prawem polskim i unijnym.
Pytanie. Z jakim prawem mamy doczynienia?

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Odp: Abonament

Post autor: Jarosław Bałuka »

Nie tu i nie nam to rozstrzygać. Jest obowiązujące i tyle w temacie.

Awatar użytkownika
antypyra
Posty: 2090
Rejestracja: 22 marca 2012, o 20:16
Miejscowość: Pipidówa
Odbiornik: Sony ST-SB920
Onkyo 4030 DAB/FM
Tecsun PL 390
Dual DAB 14
Instalacja antenowa: UKF: antena 1 el., dipol pętlowy f-my Dipol,
TV i DAB: antena LP 6-69 f-my Dipol
Nadajnik - obiekt nadawczy: komin Ciepł. Starosielce, RTCN Krynice

Re: Abonament

Post autor: antypyra »

Gwoli ścisłości szykują się dodatkowe wydatki do Skarbu Państwa. 7 grudnia 2011 pobieranie opłaty radiowo-telewizyjnej kwestionuje Komisja Europejska. System finansowania Telewizji Polskiej jest bowiem niezgodny z unijnym prawem (albo reklama albo abonament!). Komisja Europejska poinformowała, że pobieranie abonamentu radiowo-telewizyjnego przez publiczną Telewizję Polską stoi w sprzeczności z prawem europejskim. Oświadczenie takie przekazała Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji oraz Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zaznaczyła w nim, że dalsze, nieuzasadnione łamanie przepisów może mieć poważne konsekwencje. Do tego stopnia, że KE może nakazać KRRiT zwrot wszystkich środków pozyskanych z abonamentu. Dodam, że prawo unijne jest prawem nadrzędnym nad prawem polskim. Jeżeli rząd polski nie dostosuje się do nakazów, będzie można domagać się również odszkodowania za szantaż!
Finansowanie spółek z powszechnych danin jest niedozwoloną pomocą publiczną, niezgodną z prawem polskim i unijnym.
Pytanie. Z jakim prawem mamy doczynienia?
Nie wiadomo tylko, czy takie ustawienie prawa, że według KE abonament stał się nielegalnie pobierany, to nie dążenie do likwidacji mediów misyjnych w Polsce. Śmiem powiedzieć, że jeśli jeszcze radio publiczne zostanie zlikwidowane, szmira programowa upowszechni się już w mediach całkowicie.

AnanAS

Re: Abonament

Post autor: AnanAS »

1. Media publiczne powinny być finansowane ze Skarbu Państwa, lub
2. Można płacić specjalny podatek na media publiczne przy zakupie odbiornika telewizyjnego, czy radiowego. Jednocześnie media publiczne przy takiej formie finansowania nie mają prawa emitować reklam. Takie jest moje zdanie.

Zablokowany