Abonament

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Abonament

Post autor: qwerty »

To są przykładowe obliczenia. W polsce jest 12% bezrobocie (do obliczeń biorę 15%) + emeryci i renciści (przyjmuję 10%). W sumie 25%. 40 mln polaków * 0,75= 30 mln płacących abo.

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: Abonament

Post autor: kupon »

Wszystko jasne,tylko daj zarobić tą średnią,to nawet zapłacę osiem :) złotych na miesiąc.
Pod warunkiem,że zarząd ma nad sobą bat.Pieniążki nie na podnoszenie średniej tylko na program.
EDIT.90% emerytów i rencistów raczej bym nie wliczał,bo albo ich najzwyczajniej nie stać albo są zwolnieni z opłat abonamentowych.
Ostatnio zmieniony 7 grudnia 2011, o 12:50 przez kupon, łącznie zmieniany 1 raz.

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: Abonament

Post autor: kuku1234 »

qwerty pisze:To są przykładowe obliczenia. W polsce jest 12% bezrobocie (do obliczeń biorę 15%) + emeryci i renciści (przyjmuję 10%). W sumie 25%. 40 mln polaków * 0,75= 30 mln płacących abo.
A dzieci i mlodziez wziac po uwage nie laska ?. Gdzie ty masz w tym kraju 40 mln ludzi, co ?. Na dzien dzisiejszy nie ma nawet 37 mln. A jeszcze mozesz odliczac tych za granica.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Abonament

Post autor: qwerty »

Fakt, zapomniałem o dzieciach i młodzieży. :oops:

dartante

Re: Abonament

Post autor: dartante »

no i mediami niech zarządzają osoby które mają niewiele wspólnego z polityką, a najlepiej wcale. Jeszcze lepiej to prywatyzacja i z głowy

synfaza

Re: Abonament

Post autor: synfaza »

Abonament RTV to jeszcze jeden podatek. Nie ma nic wspólnego z odbiorem programów telewizyjnych. Każdy operator, który wprowadza abonament musi zapewnić wpierw możliwość korzystania z usługi. W Polsce ok 30% gospodarstw wykorzystuje nadawanie naziemne jako jedyny dostęp. Wiadomo, że wiele obszarów nie jest pokrytych sygnałem analogowym i w większości nie będzie tam odbioru cyfrowego. Już wkrótce analog zostanie wyłączony. Przez lata KRRiT nie przejmowała się czy ktoś ma możliwość odbioru telewizji naziemnej - abonament i tak trzeba było płacić. Czy tak ma pozostać? Należy chyba zmienić nazwę tego podatku, bo abonament do czegoś zobowiązuje organ pobierający. W tej chwili jest to bezczelne wyłudzanie pieniędzy za nic.

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: Abonament

Post autor: kuku1234 »

Temat Polonii ucichl ?. Co tam, wazniejszy abonament. Placz i plac.

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: Abonament

Post autor: kupon »

A co koledzy i koleżanki na to:"Nowa definicja odbiornika radiofonicznego i telewizyjnego objęłaby wszystkie urządzenia umożliwiające odbiór programu, m.in. KOMPUTERY. " :shock: :shock: :shock:

http://finanse.wp.pl/kat,104130,title,T ... caid=1d842

kampf

Re: Abonament

Post autor: kampf »

Mi już słów brakuje do tego co robi KRRiT oraz politycy. Pisanie nowej ustawy powinni zacząć od zmiany tego, że płaci się za oglądanie TVP a nie za posiadanie odbiornika. Rozwiązało by to już na wstępie wiele problemów, takich jak: definicja odbiornika, dostęp naziemny do tvp, dostęp satelitarny do tvp, podział kanałów tvp na "darmowe i płatne". Kolejnym problemem do rozwiązania jest definicja misji publicznej i idące za tym finansowanie programów.

Natomiast KRRiT pisanie ustawy zaczyna od wymyślania jak i skąd pozyskać więcej środków finansowych oraz na kogo zwalić robotę za ich pobieranie.

krystianb

Re: Abonament

Post autor: krystianb »

kupon pisze:A co koledzy i koleżanki na to:"Nowa definicja odbiornika radiofonicznego i telewizyjnego objęłaby wszystkie urządzenia umożliwiające odbiór programu, m.in. KOMPUTERY. " :shock: :shock: :shock:

http://finanse.wp.pl/kat,104130,title,T ... caid=1d842
Oni już kompletnie och ujęli.
Ja mam dla nich rozwiązanie. Po wyłączeniu analogu niech zakodują swoje programy i dla płacących abonamnet rozdają moduły CI z kartami dostępu. Zobaczymy ilu będą mieli chętnych i kiedy pójdą z torbami.

Opłata za użytkowanie odbiornika to jest kompleta komuna. Płacić powinni Ci którzy korzystają z tych dennych kanałów.

A co do wykładni to jest prosta, odbiornik nie podłączony do instalacji antenowej nie jest zdolny do natychmiastowego odbioru.

synfaza

Re: Abonament

Post autor: synfaza »

Najlepsze jest to, że płacimy abonament. Podobno idzie on na radosna twórczość telewizji publicznej. Tymczasem owi twórcy żądają znów opłat za prawa autorskie. Każdy kto prowadzi pensjonat, motel, hotel musi opłacać liczne stowarzyszenia twórców, oczywiście płaci też abonament za każdy odbiornik. Czyli płaci podwójnie. Znów zakamuflowany podatek. Takich podatków jest niezliczona ilość. Wszystko to stąd, że mamy przyjazne państwo :lol:

Awatar użytkownika
kaem3
Posty: 287
Rejestracja: 6 września 2010, o 21:39
Miejscowość: Starogard Gd.
Odbiornik: Philips 32PFS6855/12
Instalacja antenowa: Dipol prosty w oknie, 3 piętro. Brak odbioru MUX-8.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice (61 km)

Re: Abonament

Post autor: kaem3 »

krystianb pisze:Opłata za użytkowanie odbiornika to jest kompleta komuna.
Ta "komuna" obowiązuje w większości krajów Europy. Próbujemy (mentalnie, nie ustrojowo) być bardziej kapitalistyczni niż zachodnia Europa - i dlatego wszyscy się z nas śmieją.
Pamiętasz komunizm? Czy tylko kojarzy Ci się komunizm z czymś, co Ci się nie podoba?
synfaza pisze:Tymczasem owi twórcy żądają znów opłat za prawa autorskie. Każdy kto prowadzi pensjonat, motel, hotel musi opłacać liczne stowarzyszenia twórców
Niestety, tak działa prawo o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Za wszystkie komercyjne pola eksploatacji utworów objętych prawem autorskim trzeba płacić nawet po 100 razy. Nie ma taryfy ulgowej. Większość kontentu w dzisiejszym show-biznesie powstaje na Zachodzie (głównie USA) i stamtąd płynie też nacisk na kraje takie jak Polska by coraz ostrzej chronić ten kontent. Można by oczywiście zmienić prawo na bardziej liberalne, ale sankcje ze strony USA szybko by nas nauczyły porządku.
Z tym, że nie ma to wiele wspólnego z abonamentem RTV.

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: Abonament

Post autor: Drekan »

Oczywiście, że jest to kolejny podatek, który muszą płacić obywatele. :x

Podoba mi się w nim tylko to, że wiem na jaki cel idą te pieniądze. Przykładowo, taki Podatek Drogowy idzie do wspólnego wora i nijak się mają wysokości wpływów z tego podatku, do stanu polskich dróg. :evil:

Ale już tak działa polskie państwo, starając się opodatkować co się tylko, by wycisnąć z obywateli maksimum pieniędzy. :x

Przykładów chciwości państwa jest wiele, np. obkładanie podatkami alternatywnych paliw, gdy na zachodzie zupełnie odwrotnie, państwo zachęca ulgami do sięgnięcia po nie. Najciekawiej było, gdy eksperymentalnie obniżono wysokość akcyzy na alkohole i okazało się, że wpływy do budżetu zamiast spaść wzrosły (czyli swoją chciwością państwo zabijało popyt). :shock:

Podobnie jest z abonamentem RTV, większość obywateli nie widzi potrzeby płacenia go, skoro tak łatwo można go nie płacić (wyrejestrowując odbiornik), a system kontroli w zasadzie nie istnieje. Sama wysokość też nie zachęca do płacenia, zważywszy, że spora cześć tej kwoty pozostaje i tak na Poczcie. :?

Z drugiej strony, to KRRiT będzie przez kilka miesięcy pracowała, tylko nad kwestią abonamentu RTV, a politycy w jednym głosowaniu odrzucą ten projekt (premierowi się koncepcja KRRiT nie podoba). Szkoda czasu na projekty, które nie mają szans realizacji. :twisted:

synfaza

Re: Abonament

Post autor: synfaza »

Kolego Kaem3,nie porównuj krajów zachodnich do Polski. Sposób i jakość nadawania, pokrycie powierzchni kraju sygnałem jest nie do porównania. Jeżeli będę miał zapewniony poprawny odbiór chętnie za to zapłacę.
Wracając do praw autorskich - przecież ta część tworząca na potrzeby telewizji publicznej ma być opłacana z abonamentu. Czyli to my płacimy za ich twórczość. Płacimy też na rzecz TVP, która z tych pieniędzy opłaca wykonawców - chyba nie myślisz, że TVP łamie prawa autorskie? Czyli to już jest opłacone. Nie mamy też wpływu na to co nam serwuje program telewizyjny. Ja rozumiem, że kupując oryginalną płytę płacę za prawa autorskie. To ja decyduję co chcę słuchać czy oglądać i za to płacę. Jeżeli chodzi o program radiowy czy telewizyjny to tak nie działa. Poza tym nasze prawo jest dziurawe. Mówi się w nim, że opłaty ponosi każdy kto z tytułu rozpowszechniania uzyskuje dochody. To dość pokrętne prawo. Trudno jest powiedzieć czy pasażer taksówki zrezygnowałby z podróży gdyby nie grało radio. Czy np. klient zrezygnowałby ze strzyżenia gdyby nie grało radio. Czy też wreszcie czy gość zrezygnuje z urlopu bo nie ma telewizora. Wykonawca za emitowane programy ma już zapłacone. Posiadacz telewizora płaci abonament. Czego jeszcze chcieć?

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: Abonament

Post autor: kuku1234 »

synfaza pisze:oczywiście płaci też abonament za każdy odbiornik.
I to jest klasyczny przyklad, ze chytry dwa razi traci. Dobra, niech te firmy placa wiecej, ale 2 3 razy, a nie, ze tyle ile odbiornikow, bo efekt tego jest taki, ze maja ich gleboko.
W TVP zamiast myslec skad tu kase pozyskac w normalny sposob to patrza do kogo by sie tu przyssac.
Druga sprawa ile znacie firm, w ktorych jak jest radio i gra to jest wlaczone publiczne ? Ja nie znam zadnego (poprawka chyba u denstysty grala trojka, czyli az jedna znam). Ile znacie firm, w ktorych oglada sie telewizje, ba, jest telewizor jakikolwiek ?. Ja zadnej, bo w firmach sie pracuje !. Telewizje to se oglada ciec w budce albo tacy jak ci "na gorze" w TVP co kosza gruba kase nie wiadomo za co.

Awatar użytkownika
kaem3
Posty: 287
Rejestracja: 6 września 2010, o 21:39
Miejscowość: Starogard Gd.
Odbiornik: Philips 32PFS6855/12
Instalacja antenowa: Dipol prosty w oknie, 3 piętro. Brak odbioru MUX-8.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice (61 km)

Re: Abonament

Post autor: kaem3 »

synfaza pisze:Kolego Kaem3,nie porównuj krajów zachodnich do Polski. Sposób i jakość nadawania, pokrycie powierzchni kraju sygnałem jest nie do porównania. Jeżeli będę miał zapewniony poprawny odbiór chętnie za to zapłacę.
Doprawdy? Przy polskiej mentalności, nawet gdyby skopiować w Polsce BBC, to i tak będzie jak będzie z płaceniem. Niektóre odcinki naszych autostrad są już lepsze niż w Niemczech, ale oczywiście Polak wie lepiej gdzie się lepiej jeździ (i gdzie warto przestrzegać prawa, a gdzie drugiego uczestnika ruchu należy traktować z kopa)...
99% polskich problemów wynika z mentalności zwykłego szarego człowieka. Ale nie, my oczywiście wolimy wszystko zwalać na władzę...
W Niemczech też są afery na szczytach władzy, korupcja, itp. Ale tam zwykły człowiek ma to gdzieś. Robi swoje, zgodnie ze swoim sumieniem, kształtowanym przez setki lat mieszczańskiej mentalności. W Polsce mieszczaństwo było tępione już od czasów szlacheckich. U nas jest zasada "ONI kradną, to ja też będę kradł - a co". No i pomimo tego całego eurosocjalistycznego tałatajstwa, takie Niemcy są wciąż stosunkowo bogatym i bezpiecznym krajem, natomiast my stoimy praktycznie w miejscu od 20 lat... Nam nikt nie podskoczy, my wiemy lepiej za co trzeba płacić (kablówki, platformy), a co olać na ciepło...
Przy takiej mentalności, to że w ogóle DVB-T w Polsce wystartowało, jest dużym sukcesem...

synfaza

Re: Abonament

Post autor: synfaza »

To, że NTC ruszyła to naprawdę niezwykły sukces. Jesteśmy w tej dziedzinie lepsi tylko od Rumunów. To nie społeczeństwo blokowało wdrażanie NTC ale właśnie KRRiT. Zupełnie mylisz pojęcia. Za nieporadność tego wdrażania też nie są winni obywatele. Ktoś to planuje, ktoś nie przewidział, że w terenach górskich moc nadawania 20 kW to nieporozumienie. Dlaczego dopiero teraz stara się np. o zwiększenie mocy Czarnej Góry do 100 kW? Za to też odpowiada całe niepoprawne społeczeństwo? przestańmy każdą nieudolność tłumaczyć zaszłościami z okresu komuny. Czas ruszyć do przodu i robić to mądrze. Czesi też mieli komunę i jakoś dali radę uruchomić NTC działające idealnie.
Ja mogę odpowiadać tylko za siebie. Jeżeli uzyskam stabilny i poprawny odbiór nie napiszę jednego złego słowa nt. abonamentu i będę go płacił z przekonania, że płacę za usługę a nie za nic.

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Abonament

Post autor: adac »

według mnie już lepiej jest płacić abonament w ten sposób niż, żeby aby oglądać telewizję być zmuszonym kupować jakiś dedykowany dekoder na karty kodowe
Wg. mnie dokładnie odwrotnie: w gospodarce rynkowej płaci się za to z czego się korzysta, a nie podatek od sprzętu AGD który stoi w domu.
Miałoby to jeszcze jedną zaletę: TVP funkcjonowałaby na takich samych zasadach ja komercyjne Mux-y, które kiedyś wejdą, a widz sam by wybrał co chce oglądać i za co chce płacić.
Przy okazji TVP przekona się, ilu telewidzów chce oglądać ich misyjny program.

krystianb

Re: Abonament

Post autor: krystianb »

kaem3 pisze: Pamiętasz komunizm? Czy tylko kojarzy Ci się komunizm z czymś, co Ci się nie podoba?
Na szczęście skończył się jak miałem 3 lata.

A abonament cóż, wszyscy się muszą składać na funkcjonowanie molocha który wszystko przejada a potem jeszcze karze drugi raz za to samo płacić, za kanały tworzone z archiwów, których tworzenie sponsorowali podatnicy. Pomijam już to co produkują za te publiczne pieniądze.
No i z resztą z czym się może kojarzyć płacenie za przywilej posiadania TV, czy radia, nawet jeśli nie korzysta się z tego za co się płaci (czyt: nie ogląda się publicznej TV i słucha tegoż to radia) Socjał i komuna - wszystkich zrównać i podporządkować.

Kiler

Re: Abonament

Post autor: Kiler »

Wydaje mi się, że wielu tu piszących ma rację. Ludzie chcą wiedzieć za co płacą - taka mentalność. Gdyby TVP nadawała w bardzo dobrej jakości, bezproblemowy odbiór byłby możliwy na terenie całej Polski to na pewno wielu ludzi by to przekonało. Ja tam żadnej misji w TVP nie widzę. Kiedyś, owszem był szereg naprawdę ciekawych programów. Gdyby najpierw zaczęli od siebie i zmienili coś na plus, a potem wyciągali by łapę po pieniądze to z pewnością miałoby to sens. W obecnym kształcie płacenie podatku za dodatkowy mebel w pokoju jest absurdalny. Zrzucanie wszystko na to, że ludzie lubią marudzić i nie chcą zmienić swojej postawy jest niepoważne. Co w tym dziwnego, że chcą wiedzieć za co płacą. Jak idę do sklepu to widzę co kupuję, mogę się zastanowić, pooglądać, przetestować i wiem, że to będzie dobrze wydany pieniądz. Płacić na pensję pana prezesa i prezenterów nie zamierzam.

Zablokowany