Abonament

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
mariusz 37

Re: Abonament

Post autor: mariusz 37 »

Poczekajmy zatem na organ ustawodawczy. ;)

Pozdrawiam.

synfaza

Re: Abonament

Post autor: synfaza »

Bez wątpienia zadziała. To mogę zagwarantować. Budżet państwa trzeba ratować wszelkimi sposobami, bo apetyt KRRiT jest ogromny. Niestety nie ma komu go ukrócić. Nawet szanowny Pan Premier Tusk nie podołał.

mariusz 37

Re: Abonament

Post autor: mariusz 37 »

stanny pisze:zaraz,zaraz...
... poza tym TVP to tzw. sfera budżetowa jak MON,Policja,etc. ...
Jak to mówią, "diabeł tkwi w szczegółach" , więc sam może byś to wyprostował ? A może ktoś Ci pomoże ? Jak o czymś mówimy to dyskusja powinna być oparta na faktach.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Abonament

Post autor: giaur500 »

są takie programy jak "KOCHAM CIĘ POLSKO"
No niestety, też nad tym ubolewam. Gorszego gniota ciężko znaleźć.
A kanały ogólnodostępne TVP KULTURA i TVP HISTORIA ?
Kolego, może dla ciebie ogólnodostępne, ale dla 85% mieszkańców tego kraju niedostępne poprzez telewizję naziemną. Chyba jakoś inaczej rozumiemy znaczenie słowa "ogólnodostępne".

Póki co, to "trwają prace na celu ustalenie szczegółowego planu wdrożenia Etapu 4" jeśli chodzi o mux3 i jak znam życie to jeszcze za 10 lat dalej będą trwały te same prace mające na celu i na tym się skończy.

mariusz 37

Re: Abonament

Post autor: mariusz 37 »

giaur500 pisze:
są takie programy jak "KOCHAM CIĘ POLSKO"
No niestety, też nad tym ubolewam. Gorszego gniota ciężko znaleźć.
A kanały ogólnodostępne TVP KULTURA i TVP HISTORIA ?
Kolego, może dla ciebie ogólnodostępne, ale dla 85% mieszkańców tego kraju niedostępne poprzez telewizję naziemną. Chyba jakoś inaczej rozumiemy znaczenie słowa "ogólnodostępne".

Póki co, to "trwają prace na celu ustalenie szczegółowego planu wdrożenia Etapu 4" jeśli chodzi o mux3 i jak znam życie to jeszcze za 10 lat dalej będą trwały te same prace mające na celu i na tym się skończy.
1.No to ubolewaj dalej, ja np. cieszę się ,że mój syn ogląda ten program... dużo się dowiedział o dobrych stronach naszego kraju, a na te gorsze jeszcze ma czas. Kontynuując może Ty pochwalisz się swoimi ulubionymi ?

2.Może tak zacznij ten temat... z innej strony, w założeniu takie są, a resztę jeszcze raz postudiuj na forum, ja nie zamierzam kręcić się w kółko.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Abonament

Post autor: giaur500 »

Może tak zacznij ten temat... z innej strony, w założeniu takie są, a resztę jeszcze raz postudiuj na forum, ja nie zamierzam kręcić się w kółko.
Nie ma tu co studiować ani kręcić się w kółko. Te programy NIE SĄ ogólnodostępne na dzień dzisiejszy i nie wiadomo kiedy będą. Zresztą o ile dobrze kojarzę, to wcale nie wiadomo czy zawartość mux3 się nie zmieni i czy tvp historia i tvp kultura tam w ogóle zostaną.
No to ubolewaj dalej, ja np. cieszę się ,że mój syn ogląda ten program... dużo się dowiedział o dobrych stronach naszego kraju, a na te gorsze jeszcze ma czas
To nie jest wątek na temat oferty programowej tvp, więc nie będę dyskutować. Co do "Kocham cię Polsko" to założenia może i dobre, ale realizacja fatalna - za długie, za bardzo hałaśliwe, wręcz wrzaskliwe, wkurzający ludzie na czele drużyn (to subiektywna acz nie tylko moja opinia), ogólnie wieje tandetą - tyle mojego zdania.
Ostatnio zmieniony 7 stycznia 2012, o 01:05 przez giaur500, łącznie zmieniany 1 raz.

mariusz 37

Re: Abonament

Post autor: mariusz 37 »

No dobra, mux 3 owszem na razie ma mały zasięg, ale np. program TVP Kultura jest nadawany drogą satelitarną oraz poprzez około 115 sieci kablowych bez dodatkowych opłat.

http://pl.wikipedia.org/wiki/TVP_Kultura

TVP Historia jak wiadomo można oglądać free z Astry.

http://pl.wikipedia.org/wiki/TVP_Historia

TVP Polonia też mam Ci tłumaczyć?

Wiem, że to nie wątek o ofercie programowej, ale najpierw zaczynasz a potem przypominasz, jeszcze do tego mylisz tytuły.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Abonament

Post autor: giaur500 »

Dla mnie ogólnodostępny oznacza dostępny jako telewizja naziemna, a nie z satelity, czy w kablówce w płatnym pakiecie. Zresztą to jest forum o telewizji naziemnej, więc tylko do tego się odnoszę.
jeszcze do tego mylisz tytuły.
Poprawiłem.

mariusz 37

Re: Abonament

Post autor: mariusz 37 »

Oczywiście masz rację... Powiem tak trochę inaczej... czasami jest tak, że idziemy patrząc przed siebie i nie zauważamy tego co po drodze... czasami warto spojrzeć w górę, może się schylić albo zatrzymać... to tylko trochę więcej wysiłku.

Pozdrawiam.


------------------------------------------------

Kontynuując temat abonamentu rtv, jeżeli ma być on pewnego rodzaju podatkiem tak jak tutaj niektórzy piszą, to przecież wszystkie podatki związane są z wysokością zarobków więc może tutaj należałoby szukać rozwiązań. ?

Akurat dzisiaj w programie informacyjnym podano przykład Szwecji gdzie podobną regułę stosuje się w mandatach drogowych, co skutecznie hamuje zapędy kierowców. Pewien milioner tak przekroczył prędkość, że mandat ponad dwukrotnie przekroczył wartość jego auta.
... Przydało by się to i u nas... ;)

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: Abonament

Post autor: BiTCity »

O abonamencie trąbią nie tylko w TV ale i w radiu dziś 4 minuty po północy na zakończenie serwisu informacyjnego Programu IV podano, że abonament we Francji wynosi 200 euro a w Polsce przeliczeniu na euro to 45 czyli nie jest wcale tak tanio porównując zarobki Francuzów i Polaków. Oczywiście jeśli abonament byłby wliczony w podatek to płaciliby go prawie wszyscy a jeśli jest tak jak obecnie, że mamy tyle kruczków prawnych to niech TVP i Polskie Radio nie dziwią się, że ściągalność abonamentu z każdym rokiem jest coraz mniejszy a powoduje go np. wzrost bezrobocia.

mariusz 37

Re: Abonament

Post autor: mariusz 37 »

Pewne fakty nie dopowiedziałeś więc uzupełnij sam swoją wypowiedź, nim Cię ktoś uprzedzi.


Miałeś czas więc Cię wyręczę... wystarczyło do cyferek dodać słowo ROCZNIE.


Znamy matematykę więc podzielmy na 12 (liczba miesięcy) i co otrzymujemy:

Francuz 16.66 E Polak 3.75 E

I teraz informacja wygląda... obiektywnie.
Ostatnio zmieniony 7 stycznia 2012, o 14:47 przez mariusz 37, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kaem3
Posty: 287
Rejestracja: 6 września 2010, o 21:39
Miejscowość: Starogard Gd.
Odbiornik: Philips 32PFS6855/12
Instalacja antenowa: Dipol prosty w oknie, 3 piętro. Brak odbioru MUX-8.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice (61 km)

Re: Abonament

Post autor: kaem3 »

Co do relacji płaca-abonament: nie wiedziałem, że Polacy są takimi świetnymi matematykami... Czyli że jak? Wszelkie ceny i podatki mają być sztywno i proporcjonalnie co do centa powiązane z siłą nabywczą? Przecież abonament w Polsce i tak jest znacznie niższy niż w krajach zachodnich. A że nie jest niższy dokładnie o różnicę w zarobkach? No ba... Że setki innych towarów są w Polsce tak samo drogie lub droższe niż na Zachodzie to już rodaków nie boli?

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: Abonament

Post autor: BiTCity »

mariusz 37 pisze:
I teraz informacja wygląda... obiektywnie.
Nie do końca bo w cytowanych wiadomościach źle przeliczyli kurs Od 1 stycznia 2012 roku, średni kurs złotego w stosunku do euro stanowiący podstawę przeliczania wartości zamówień publicznych wynosi 4,0196 zł/euro (do 31 grudnia 2011 roku - 3,839 zł/euro) czyli Polak płaci trochę ponad 55 euro rocznie co oczywiście nie zmienia faktu, że i tak mniej niż Francuz.
kaem3 pisze: No ba... Że setki innych towarów są w Polsce tak samo drogie lub droższe niż na Zachodzie to już rodaków nie boli?
Kolego boli masz rację - wygrani są rolnicy i Ci którzy wyjechali za granicę zaraz po wejściu do UE bo cała reszta od Unii ma wielkie "NIC" oprócz podwyżek cen towarów i usług.

mariusz 37

Re: Abonament

Post autor: mariusz 37 »

Przypomnijmy sobie kwoty o których rozmawiamy, dla jasności w złotówkach.

Opłata za używanie odbiornika telewizyjnego albo telewizyjnego i radiofonicznego wynosi 18,50 zł za jeden miesiąc .

Wzorem lat ubiegłych za wcześniejszą zapłatę abonamentu RTV przepisy przewidują zniżki. Stosując je można zmniejszyć wysokość opłaty abonamentowej nawet o 10 proc.
Przykładowo roczny abonament RTV to koszt 199,80 zł, czyli około 16,65 zł miesięcznie.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: Krosnoludek »

W kwietniu Cyfrowy Polsat chce uruchomić telewizję mobilną wykorzystującą technologię naziemnej telewizji cyfrowej. W projekcie nieoficjalnie nazywanym czwartym multipleksem prawdopodobnie znajdą się obok kanałów Polsatu m.in. TVP Sport i AXN.
No tak, TVP Sport w MUX-4, pewnie będzie płatny?, to byłby dopiero skandal!.
http://tech.wp.pl/kat,1009781,title,Tel ... caid=1db42
Ostatnio zmieniony 8 stycznia 2012, o 19:00 przez Krosnoludek, łącznie zmieniany 1 raz.

synfaza

Re: Abonament

Post autor: synfaza »

Kolego, tylko podstawowe zagadnienie. Za co ten abonament? Nkt nie potrafi udzielić odpowiedzi, gdzie ta usługa abonamentowa i gdzie umowa :lol:.

Awatar użytkownika
kaem3
Posty: 287
Rejestracja: 6 września 2010, o 21:39
Miejscowość: Starogard Gd.
Odbiornik: Philips 32PFS6855/12
Instalacja antenowa: Dipol prosty w oknie, 3 piętro. Brak odbioru MUX-8.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice (61 km)

Re: Abonament

Post autor: kaem3 »

To jest abonament daninowy, nie dostępowy!
Prawie całą zachodnią Europę uważamy za idiotów w kwestii utrzymania mediów publicznych - zresztą od jakichś 400 lat uważamy się za mądrzejszych od nich w wielu kwestiach. Z wiadomym skutkiem... Taaa, oczywiście wszelkie najazdy i zabory na naszą wspaniałą ziemię to obca agresja, a nie nasza głupota, co nie?

mariusz 37

Re: Abonament

Post autor: mariusz 37 »

@synfaza
Przerabialiśmy to już...
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 8 stycznia 2012, o 21:16 przez mariusz 37, łącznie zmieniany 1 raz.

synfaza

Re: Abonament

Post autor: synfaza »

Drogi kolego, nie ma takiego pojęcia jak abonament daninowy. To Twój wymysł i nie powołuj się tu na mędrców z Europy. Owi mędrcy wiedzą jak zrealizować umowę społeczną, jak poprawnie i dobrym standardzie nadawać i wiedzą jak przeprowadzić tę opłatę w poprawnej formie. Tam obywatele mają idealny odbiór analogowy zarówno naziemny jak i satelitarny. Jeżeli masz wątpliwości odsyłam do definicji abonamentu. Co do naziemnej telewizji jesteśmy w szarym ogonie Europy i nie jest to wina obywateli.
O telewizji cyfrowej już nie będę pisał z litości dla naszej dzielnej KRRiT ;).
Wiem, że to przerabialiśmy ale dalej razi mnie używanie pojęcia abonament dla czegoś co nim nie jest.
Pozdrawiam.

mariusz 37

Re: Abonament

Post autor: mariusz 37 »

To nazwijmy ten abonament " kredytem" zaufania. ;)

Zablokowany