Abonament

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Abonament

Post autor: adac »

Gdyby zechcieli oszczędzić nam dalszych pomysłów to mogą zajrzeć na forum. Znajdzie się tu kilka bardziej sensownych rozwiązań. Widocznie tak się nie da i trzeba jednak pod górkę.

synfaza

Re: Abonament

Post autor: synfaza »

Drekan pisze:
"W odpowiedzi na pański pismo, KRRiT informuje, że Akt Zgonu, nie jest dostatecznym powodem, by zwolnić Pana z obowiązku płacenia abonamentu RTV, gdyż pańska trumna ma opcjonalną możliwość instalacji odbiornika TV." :lol: :lol: :lol:
Życie po życiu? Straszny obraz wiecznego odpoczynku. I tam dopadnie nas abonament. :D .

El Prezesso
Posty: 145
Rejestracja: 16 listopada 2009, o 17:52
Odbiornik: TV LG 42LM620S
Instalacja antenowa: Fuba DAT903 Combo LTE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Koszalin/Gołogóra

Re: Abonament

Post autor: El Prezesso »

Pomysł porówywania bazy danych abonentów platform z bazą płatników abonamentu RTV jest z góry błędny. Co bowiem w przypadku kiedy popd jednym adresem (jednym gosp. dom) mieszka klika osób (rodzin) i kto inny jest płatnikiem abonamentu platformy a kto inny abonamentu RTV. Wszystko jest przecież zgodne z prawem bo gosp. domowe płaci abonament raz niezaleznie od liczby odbiorników.

Cietrzewiec Rusinowy

Re: Abonament

Post autor: Cietrzewiec Rusinowy »

Można sprawdzić adres.

stanny

Re: Abonament

Post autor: stanny »

jasne.
już podobno tow. Lenin mawiał, że "kontrola jest największą formą zaufania"
i że "należy ufać i kontrolować".
właśnie pomału zaczynają nakładać kaganiec na internet......
witamy w domu Wielkiego Brata....
a wracając do wszelkiej maści parapodatków typu abonament niech można będzie je odliczać od PIT-a i już.
trudne? ;)

Cietrzewiec Rusinowy

Re: Abonament

Post autor: Cietrzewiec Rusinowy »

Zawsze są ci, którzy TV nie mają "z wyboru".

Artek Ł.
Posty: 665
Rejestracja: 9 sierpnia 2011, o 07:31
Odbiornik: LG 55LM860V,LG 42LS9000,tablet z dvb-t do basenu
Instalacja antenowa: antena ATX107 i jest na balkonie z Multiswitch MP-0516
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica - MX 1,2,3

Re: Abonament

Post autor: Artek Ł. »

mi się ten pomysł podoba w dobie telewizji cyfrowej. osoba prywatna płaci jeden niewielki abonament niezależnie ile ma telewizorów i radiów .
zwłaszcza, że żadna platforma cyfrowa za koło 20 zł miesięcznie nie daje multiroomu na dowolną liczbę telewizorów w domu.
zamiast kodowania kanałów (na MUX 4 i MUX 5 i kolejnych MUX-ach )wolał bym płacić wyższy abonament RTV i mieć ofertę kolejnych muxów nie kodowaną tak jak obecne 3 mux-y ).

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: Abonament

Post autor: TomW »

Dlatego płacę abonament i korzystam tylko z DVB-T. Powiedziałem sobie, że nie dam zarobić operatorom platform cyfrowych i kablówek. Mam taki kaprys, a co! Są jednak takie rejony w Polsce, gdzie takiego kaprysu (zasięg) na razie mieć nie można. Pozostaje analog, ale to jednak nie to.

NTC

Re: Abonament

Post autor: NTC »

Jest niedziela :mrgreen:

10:50-11:25 Wojciech Cejrowski- boso przez świat - Mały Indianin na TVP2
11:00-11:45 Wojciech Cejrowski. Boso cykl reportaży na TVN

"boso przez świat" jest to stary cykl reportaży {przypuszczam że już tylko powtórki}
"boso" jest już nowym cyklem i wykupił go TVN Style a dziś nadaje główna stacja TVN

W takim razie ja to tak :?: :?
Stacja utrzymująca się z reklam nadaje misję i w dodatku konkuruje o tej samej godzinie z publiczną tym samym programem a TVP nadaje już tylko powtórki {TVP Historia także ma ramówkę naszpikowaną powtórkami} i nie wykupiła nowej serii Cejrowskiego. W takim razie wstydziłbym się domagać abonamentu :oops:

A może to jest tak jak z tym żartem z kabaretu moralnego niepokoju, że "tego programu [kabaretu] nie obejrzą państwo bez abonamentu" :? {po co kanał TVP Rozrywka, TVP1 i TVP2 to już są w większości rozrywkowe kanały} jedynie jeszcze TVP Info szczątkowo nadaje [ale w godzinach nocnych, około północy jakieś cykle reportaży i filmów dokumentalnych, m.in znane produkcje filmowe o WTC, terroryzmie i wielu ważnych sprawach i problemach światowych] oraz TVP1 w godzinach południowych przyrodnicze filmy produkcji BBC. :roll: Reszta ramówki jest milczeniem :|

Artek Ł.
Posty: 665
Rejestracja: 9 sierpnia 2011, o 07:31
Odbiornik: LG 55LM860V,LG 42LS9000,tablet z dvb-t do basenu
Instalacja antenowa: antena ATX107 i jest na balkonie z Multiswitch MP-0516
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica - MX 1,2,3

Re: Abonament

Post autor: Artek Ł. »

nie rozumiem czemu ludziom jest szkoda wydać te koło 20 zł na miesiąc za jeden odbiornik , a telewizję i radia mogą dobierać , na dowolnej ilości telewizorów w domu , radiach ( tel. kom. , auta , komputery , laptopy itp. ) i wiele innych urządzeniach . żaden operator płatnej telewizji w Polsce takiej możliwości nie oferuje .

NTC

Re: Abonament

Post autor: NTC »

Artek Ł. pisze:nie rozumiem czemu ludziom jest szkoda wydać te koło 20 zł
Być może dlatego że ceny w naszym kraju "wszystkiego" przypominają ceny jak na zachodzie {wystarczy przeliczyć jak cenna jest kwota 20 dla przeciętnego Kowalskiego}, żeby nie wspominając tylko o cenie benzyny, która skoczy chwila moment do 6zł, natomiast zarobki jak stoją tak stały dalej. Natomiast obywatele innych krajów Unii Europejskiej może i płacą nawet dwa razy większy abonament ale za to zarabiają na miesiąc nawet kilka razy więcej od nas. Nie widzę również powodów do zdziwienia że ludzie narzekają na ofertę programową TVP, wystarczy spojrzeć na ofertę publicznej tv nimieckiej lub czeskiej. Najpierw trzeba zaproponować godny produkt, za który zapłaci płatnik :) Co to znaczy "abonament RTV", jeśli ma to być kolejny podatek [są podatki od samochodu, gruntu itp. itd.], to proszę w takim razie wprowadzić to ustawowo jako obowiązkowy podatek a nie ośmieszać Polaków reklamami, które ostatnio prezentuje TVP ;)

Artek Ł.
Posty: 665
Rejestracja: 9 sierpnia 2011, o 07:31
Odbiornik: LG 55LM860V,LG 42LS9000,tablet z dvb-t do basenu
Instalacja antenowa: antena ATX107 i jest na balkonie z Multiswitch MP-0516
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica - MX 1,2,3

Re: Abonament

Post autor: Artek Ł. »

dlatego oferta TVP jest jaka jest bo ludzie nie płacą abonentu. a w innych krajach płacą więc mają lepszą ofertę programową telewizji publicznej .
nie którzy nie płacą i oczekują cudów .

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: Abonament

Post autor: ploomba »

NTC pisze:Jest niedziela :mrgreen:

10:50-11:25 Wojciech Cejrowski- boso przez świat - Mały Indianin na TVP2
11:00-11:45 Wojciech Cejrowski. Boso cykl reportaży na TVN

"boso przez świat" jest to stary cykl reportaży {przypuszczam że już tylko powtórki}
"boso" jest już nowym cyklem i wykupił go TVN Style a dziś nadaje główna stacja TVN

W takim razie ja to tak :?: :?
Stacja utrzymująca się z reklam nadaje misję i w dodatku konkuruje o tej samej godzinie z publiczną tym samym programem a TVP nadaje już tylko powtórki {TVP Historia także ma ramówkę naszpikowaną powtórkami} i nie wykupiła nowej serii Cejrowskiego. W takim razie wstydziłbym się domagać abonamentu :oops:

A może to jest tak jak z tym żartem z kabaretu moralnego niepokoju, że "tego programu [kabaretu] nie obejrzą państwo bez abonamentu" :? {po co kanał TVP Rozrywka, TVP1 i TVP2 to już są w większości rozrywkowe kanały} jedynie jeszcze TVP Info szczątkowo nadaje [ale w godzinach nocnych, około północy jakieś cykle reportaży i filmów dokumentalnych, m.in znane produkcje filmowe o WTC, terroryzmie i wielu ważnych sprawach i problemach światowych] oraz TVP1 w godzinach południowych przyrodnicze filmy produkcji BBC. :roll: Reszta ramówki jest milczeniem :|
Dokładnie,
TVP2 emituje powtórki "Boso Prze Świat"
TVN emituje nowe serie "Boso" (nadawane wcześniej przez TVNStyle)
Szkoda, że o tych samych godzinach.

Cała ta sytuacja z przejściem "Boso" do TVN wyraźnie pokazuje zmiany jakie zachodzą w TVP. Polityka pełną gębą. Kontrowersyjna osoba Cejrowskiego nie w smak jest nowym władzom TVP, dlatego też nie zakupili od Pana Wojtka nowych odcinków tej serii. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę co tak naprawdę rządzi Telewizją Publiczną - rozdania polityczne.
Kiedyś mówiono , że TVP to bastion PIS. Teraz TVP to bastion PO (TVP2 SLD). Tak samo ta cała KRRiT to rozdzielone stanowiska PO-SLD. Jakiś czas temu Donald Tusk nawoływał do nie płacenia abonamentu. Skutkuje to tym, że wpływy z abonamentu drastycznie spadły. W międzyczasie wymieniono zarząd i dyrekcję TVP na bardziej przychylną obecnie rządzącym. Teraz Donald Tusk nie nawołuje już do nie płacenia abonamentu...teraz wszyscy wołają, żeby płacić abonament..że tak trzeba.

Nie jestem przeciwny abonamentowi, ale TVP w zamian powinna dawać coś od siebie. Nie dają! Zabierają! Zlikwidowali mój ulubiony program jakim było "Boso Przez Świat".
Jako ciekawostkę podam też, że TVP zrezygnowało z emisji jednego odcinka "Boso Prze Świat" o Buddyzmie. Bali się, że wywoła on protesty tych środowisk wyznaniowych. Pomylili się jednak przy wydawaniu DVD i zamieścili ten odcinek na płycie. Prze pewien czas płyta ta była niedostępna w sprzedaży "z przyczyn technicznych" - pewnie zastanawiali się czy dać całą partię na przemiał..w końcu wypuścili ją z tym niewyemitowanym nigdy odcinkiem. :lol: Odcinek ten wykupił TVN i będzie on pewnie niebawem wyemitowany na głównej stacji (był wcześniej na TVNStyle)
TVN zapunktował sobie u mnie tym, że emituje nowe serie "Boso". W sumie tego się nie spodziewałem. Oby ta współpraca z Wojtkiem Cejrowskim owocowała dobrymi odcinkami "Boso".
A TVP musi się lepiej postarać o to, żeby społeczeństwo zaczęło płacić ten ustawowy abonament. Na pewno nie zrobią tego przez likwidowanie takich serii jak "Boso prze Świat".

Mało tego, niebawem znika z anteny TVP1 serial "Plebania" (w zamian ma być serial "Galeria" o galerii Handlowej :lol: ) Zapewne ściągalność abonamentu "znowu wzrośnie" :lol: zważywszy na to, że akurat trzon widzów "Plebani" to osoby utożsamiające się ze środowiskiem jakie prezentowała "Plebania" (zapewne mnóstwo starszych osób opłacających abonament)

A tu dla ciekawskich cała sprawa "Boso" naświetlona przez W.C na facebook'u i stronie WC
W gazetach znalazłem informację, że po roku katowania nas powtórkami, w najbliższą niedzielę w TVP2 o godzinie 11.05, zostanie wreszcie pokazany jeden z trzech nowych odcinków Boso..., które nakręciłem w Kongo. Pozostałe dwa odcinki z Konga pewnie też zostaną pokazane w marcu, ale tego nie jestem pewien. O takich rzeczach dowiaduję się z gazet - podobnie jak Państwo.

Istnieje jeszcze jeden odcinek, którego Państwo w TVP nie widzieli - Buddyzm. Został on odrzucony, gdyż... nie pasował do milutkiego obrazu buddyzmu z uśmiechniętym wizerunkiem Dalaj Lamy. Mówiąc językiem najprostszym: Telewizja nie chciała mieć ewentualnych kłopotów z niezadowolonymi buddystami, więc nie kupiła tego odcinka. Ale... przez zupełny przypadek, przez przeoczenie, wydano go na DVD pt. Tajlandia. To DVD było do niedawna dostępne w sklepach. Dostało nawet nominację do nagrody Bestseller 2010 empiku w kategorii film dokumentalny. Nagrodę odebrał jeden z dyrektorów TVP.
Być może więc i z tym odcinkiem Telewizja się przeprosi i ostatecznie kupi go ode mnie i wyemituje. W przeciwnym razie mamy kłopot formalny polegający na tym, że TVP handluje (na DVD) towarem do którego nie ma praw.

A następne odcinki?
Właśnie pakuję się, by wraz z moją ekipą wyjechać na zdjęcia do Etiopii. W czerwcu planujemy jechać na zdjęcia do Teksasu. We wrześniu na ziemie Majów (Meksyk, Gwatemala, Belize), a przed końcem roku jeszcze do Jerozolimy, by nakręcić po dwa odcinki świąteczne na Boże Narodzenie i Wielkanoc.
Wszystkie te wyjazdy realizuję bez umowy z telewizją, za własne pieniądze. Nakręcę materiał, zmontuję, a potem będę się martwił komu to sprzedać. Na razie jest tak, że od miesięcy nie trwają żadne konkretne rozmowy z TVP - dostaję jedynie obiecanki, że ktoś zadzwoni lub odpisze na mejla, a potem cisza. Dlatego przyjąłem zaproszenie TVN do wstępnych rozmów handlowych.
Polsat też się ostrożnie interesuje. Oczywiście z tego wszystkiego na razie nic nie wynika, ale na pytanie Czy bedą nowe odcinki Boso... ? odpowiadam, że będą. Nie wiem tylko gdzie zostaną wyemitowane.
http://cejrowski.com/dziennik/index.php ... 2&show_all
Dzień dobry,
Panie Wojciechu chciałbym Pana zapytać czy nie uważa Pan, że przeniesienie Pana świetnego programu "Boso przez świat" do stacji, która w środy (tuż po innej Pana audycji), instruuje nastolatków jak uprawiać seks analny jest trochę nie w porządku wobec Ciemnogrodzian?
Pozdrawiam

B.R., Ciemnogród




Dzień Dobry,

Mam z tym ten sam kłopot co Pan.

No i chętnie pogadam na ten temat z przedstawicielami Ciemnogrodu na przykład na mojej stronie www, lub na fejsbuku.

Moje myślenie w tej kwestii było takie:

1. Poprzedni kanał też nadawał w innych porach różne okropne programy.

2. W dodatku byłem w TVP2 listkiem figowym - dyrektor Dwójki reprezentuje interesy komunistów, postkomunistów, lewicy, czy jak oni tam się teraz nazywają - po naszemu i po prostu to jest KOMUCH i tyle.

3. Moja obecność na dowolnym kanale telewizyjnym wypycha z anteny coś innego, a zatem wypełniam przestrzeń, którą mógłby zajmować kolejny serial instruujący nastolatków jak uprawiać sex.

4. Na TVN Style robiłem już kilka serii programów dla kobiet, w których prezentowałem zdrowy z punktu widzenia etyki chrześcijańskiej, zbiór spraw o których w innych programach albo się nie mówi, albo opowiada się o nich z pozycji lewackich, liberalnych, analnych...

Rozważałem te kwestie i doszedłem do wniosku, że powinno się walczyć o dostęp do mediów z dobrym przekazem.

Alternatywą jest zaprzestanie produkcji.

I jestem otwarty na taki wybór.

Pytanie, tylko: czy taki wybór byłby dobrem?

Stawiam to pytanie z prośbą, by do dyskusji nie wchodziły Osoby o innych poglądach niż tzw. Ciemnogród. Proszę nie kpić. To JEST z mojego punktu widzenia dylemat. To JEST kwestia moralna - występować, czy nie występować w sytuacji, gdy kanały dostępu zawierają obok nas także treści przez nas nie chciane.

Wytłumaczyłem to sobie tak: Idźcie i nauczajcie WSZYSTKIE narody - czyli nie powinniśmy przebierać i wybierać sobie tych lepszych, a miejsca gorsze omijać. Mamy wchodzić wszędzie gdzie się da. A dopiero tam, gdzie nas nie zechcą słuchać, mamy otrzepać kurz z sandałów i opuścić teren trzaskając drzwiami.

To teraz słucham Naszych (Ciemnogrodu) a Innych proszę, by się przyglądali tej dyskusji z boku, jeśli zechcą, ale by pozwolili nam toczyć ją w naszym zamkniętym gronie.

Wojciech Cejrowski
https://www.facebook.com/notes/wojciech ... 7180905377
Szanowni,
Tę dyskusję o TVNie już słyszałem, kiedy przeniosłem "Boso..." z TVP2 do TVN Style.
Zadałem Państwu wtedy pytanie, co jest z punktu widzenia Polaków-patriotów ważniejsze, jaki konkretnie znak - nie występować wcale, czy też wyprodukować porządne dzieło, napakowane porządną treścią i wejść na jeden z trzech ogólnopolskich kanałów z których każdy śmierdzi podobnie.
Wytłumaczyłem przy okazji grzecznie, że nie zmieniłem stacji dla pieniędzy - TVN płaci dokładnie tyle samo ile miałem w TVP.

Mam doświadczenia osobiste i punkty odniesienia z czasów komunistycznych.
Moim wzorem w rozwiązywaniu tego typu dylematów był/jest Zbigniew Herbert, który wydał za komuny trochę swoich wierszy, ale jednocześnie ocalił duszę, bo gdy chciano te wiersze cenzurować, to się nie godził.
A zatem drukował na papierze przydzielonym przez komunistów, w komunistycznych wydawnictwach i brał od komunistów pieniądze za te publikacje, ale jednocześnie pozostał nieskalany. I trzymam z pietyzmem w mojej biblioteczce te Jego wiersze na komunistycznym papierze, i jest to bardzo polska i patriotyczna lektura.
Herbert jest wzorem!
I dowodem, że da się przejść nie straciwszy duszy przez każde tvn...tvp...itd.

Z kolei NIE jest moim wzorem Andrzej Wajda.

A jako rzymski katolik dodam jeszcze pewną wskazówkę ostateczną:
Biblia uczy, że "Po owocach ich poznacie". Każde dzieło, każdą osobę, każdy kontrowersyjny postępek, wybór, czyn... da się ostatecznie ocenić (czy był trafny, dobry) po tym, jakie owoce przyniósł.
A zatem moje występy w TVN proszę oceniać po owocach.

I to stwierdzenie wcale nie oznacza, że ja już wiem jakie te owoce będą, że już ich jestem pewien. Nie wiem nic. Na razie zaryzykowałem. Na razie nie żałuję:
"Betlejem" w TVN, "Naturalny porządek rzeczy" w TVN, "Droga Krzyżowa" w TVN, a do tego "Śmietniczek" w TVN. Na razie uważam, że warto było zaryzykować.

wc
https://www.facebook.com/Wojciech.Cejrowski

danio

Re: Abonament

Post autor: danio »

Krótka piłka !!! Skoro abonament jest obowiązkowy tak jak OC na samochód to dlaczego ci co go nie płacą są "głaskani" i tvp żebrze w spotach reklamowych żeby go raczyli łaskawie opłacać :shock: Dlaczego za brak OC na samochód grożą bardzo wysokie kary,a za brak płacenia abonamentu rtv grozi co najwyżej podwyżka opłat dla tych uczciwych co go regularnie opłacają ? :shock: Zresztą i tak nie płacą głównie ci co maja kasy jak lodu :twisted:

areknajlepszy

Re: Abonament

Post autor: areknajlepszy »

Tak naprawdę niektórzy myślą jak zaoszczędzić.I myślą,że takim sposobem jest niepłacenie abonamentu.Tak naprawdę nie płacąc abonamentu opóźniamy DVB.Są pomysły żeby rachunek z abonamentem RTV był dołączony do rachunku z prądem.Dobry pomysł ale niestety niewykonalny.

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: Abonament

Post autor: kuku1234 »

areknajlepszy pisze:Tak naprawdę nie płacąc abonamentu opóźniamy DVB.
<ziew> Skonczcie powielac te banialuki.

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: Abonament

Post autor: zesepo »

I ludzie też mają lepsze wydatki niż abonament, ludzie uwaŻają tez ze nie ma za co płacić

synfaza

Re: Abonament

Post autor: synfaza »

Ciągle to samo. Czy wszyscy zapłacą abonament czy też nie, nie wpłynie to na przebieg cyfryzacji. Może tylko wpłynąć na wysokość pensji w TVP i KRRiT. Niezbyt też wierzę w te misyjną przesłankę płacenia tzw. abonamentu. Abonentom trzeba coś zaoferować - np. poprawny odbiór. Chociaż tyle. albo aż tyle :D. To podstawa. Trzeba im dać tą "marchewkę" motywującą do płacenia. Durne spoty nic tu nie załatwią.

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: Abonament

Post autor: TomW »

W pełni się zgadzam. Płacę, ale też żądam. To podstawa wzajemnych relacji "nadawca - odbiorca".

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: Abonament

Post autor: TVRuda »

Cytuję słowa dziś usłyszane od mojego wujka co mu próbowałem wgrać MUX3. Mieszka około 8km na zachód odemnie w Sośnicy i nie odbiera wogóle k51. Gdy przeglądaliśmy czeskie programy rzekł: "to ja płacę abonament i nie mam kanału sportowego?" Jak to jest, że czesi mają w ramach DVB niepłatny kanał sportowy telewizji publicznej a my musimy mieć platformę satelitarną, by oglądać TVP Sport? To kpina. Już lepiej wywalić TVP Polonia i w jej miejsce dać TVP Sport. Polonia to program dla Naszych spoza kraju i on może być na sacie a w DVB zamiast Polonii kanał sportowy na takich zasadach jak czeski CT4. Płacę więc wymagam szanowna Telewizjo Polsko!!! Chyba, że chcecie całą TVP przenieść z DVB na sat.

Zablokowany